Juncker i Tusk piszą do Morawieckiego.'Niech Polska będzie nadal pozytywną siłą na rzecz integracji europejskiej' - zdjęcie
11.12.17, 20:56Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr, CC0, Flickr, oba edytowane

Juncker i Tusk piszą do Morawieckiego.'Niech Polska będzie nadal pozytywną siłą na rzecz integracji europejskiej'

Nowy premier, Mateusz Morawiecki otrzymał gratulacje od przewodniczącego Komisji Europejskiej- Jean'a-Claude'a Junckera oraz szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. 

Obaj przywódcy instytucji europejskich wysłali osobne listy do nowego Prezesa Rady Ministrów. Zarówno Tusk, jak i Juncker podkreślili, że liczą na dobrą współpracę z Mateuszem Morawieckim. 

Tusk pogratulował szefowi polskiego rządu w imieniu zarówno swoim, jak i Rady Europejskiej.

„Liczę na dobrą współpracę. Działanie na rzecz silnej pozycji Polski w UE i jedności wszystkich państw członkowskich jest potrzebą chwili. Mam nadzieję, że znajdziemy sposobność porozmawiania o tym przy okazji najbliższej Rady Europejskiej”-podkreślił były polski premier. 

Szef KE wyraził z kolei przekonanie, że przewodnictwo Mateusza Morawieckiego w Radzie Ministrów będzie ważnym czynnikiem budującyn dalszy sukces gospodarczy Polski. 

„Żywię także nadzieję, że w trakcie sprawowania przez Pana urzędu premiera RP, Polska będzie w dalszym ciągu pozytywną siłą na rzecz integracji europejskiej oraz rozwoju gospodarczego Unii”- podkreślił Jean-Claude Juncker w liście do nowego premiera. 

yenn/PAP, Fronda.pl