Jobbik oskarża Ukraińców o... ludobójstwo - zdjęcie
07.07.14, 16:15fot. Youtube

Jobbik oskarża Ukraińców o... ludobójstwo

6

Węgierscy nacjonaliści złożyli do Zgromadzenia Narodowego Węgier wniosek o przyjęcie uchwały potępiającej to „ludobójstwo” – podaje niezależna.pl. Politycy Jobbiku zaproponowali także stworzenie węgiersko-rusińskiej autonomii na Zakarpaciu.

Jak zauważa portal niezależna.pl, oświadczenie Jobbiku pojawiło się najpierw na witrynie regnum.ru – prywatnej agencji informacyjnej powiązanej z Kremlem.

Powyższe oświadczenie nie pozostawia już żadnych złudzeń co do skrajnie prorosyjskiego charakteru Jobbiku. Jest to ponadto kolejny już dowód na budowę kremlowskiej V kolumny w Europie dokonywaną za pomocą radykalnych ugrupowań prawicowych. Tak samo dzieje się przecież we Francji – szefowa Frontu Narodowego, Marine Le Pen, uczestniczyła nawet w ukrywanym spotkaniu z Aleksandrem Duginem, ideologiem moskiewskiego imperializmu.

Podobnie w Polsce to właśnie radykalne, wzywające do swoistej rewolucji ugrupowania prawicowe są wyrazicielami najbardziej prorosyjskich poglądów. Warto przy tej okazji zauważyć, że z węgierskim Jobbikiem blisko współpracuje Ruch Narodowy. Robert Winnicki, lider tego ugrupowania, gościł przed rokiem na wiecu Jobbiku. Przyznawał, że organizacja Ruchu Narodowego została zainspirowana właśnie przez węgierskich nacjonalistów. Z kolei przed wyborami do Parlamentu Europejskiego oba ugrupowania wymieniały się kandydatami, by w ten symboliczny sposób podkreślić wspólną linię ideową. 

W związku z najnowszą deklaracją Jobbiku, oskarżającą Ukraińców o ludobójstwo, potrzebne jest oficjalne oświadczenie Ruchu Narodowego na temat oceny podobnych działań. Ciekawe, czy się go doczekamy?

Paweł Chmielewski

Komentarze (6):

anonim2014.07.7 16:49
"- Kresy to nie tylko historia, sentyment, nostalgia - to miliony Polaków żyjących na tych ziemiach, których los jest dla nas pierwszorzędnym wyzwaniem, to zadanie ochrony naszej spuścizny kulturowej, duchowej, materialnej - środowiskom kresowym potrzebne jest dziś zjednoczenie i siła - nie frazesy ze strony sił politycznych, które potem nie liczą się z naszym zdaniem - Kresowianie muszą zacząć aktywnie kształtować życie publiczne, również poprzez instytucje; a kiedy postanowią "uderzyć pięścią w stół" trząść ma się cała polska scena polityczna - to zadanie na najbliższe lata - naszym największym wrogiem jest środowiskowa poprawność polityczna, która nakazuje adorować "święty spokój" zamiast jednoznaczności - my, Kresowianie, albo będziemy klarowni w naszej agendzie, albo - tak jak dotychczas, nasz głos nie będzie słyszany. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wspaniałą atmosferę, czysto polskiego ducha, mnóstwo głosów poparcia. Ta pielgrzymka i zjazd dodały nam siły na cały rok walki o sprawę kresową zgodnie z hasłem Ruchu Narodowego: Jeden naród ponad granicami!" "Robert Winnicki- członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego."
anonim2014.07.7 17:52
Niby czemu RN miałby się tłumaczyć temu, czym stała się ostatnio Fronda pl - imitacją Niezależnej pl, Gazety Polskiej pl, Wpolityce itd. RN nie powinien tłumaczyć się wam, liberalnym, pro izrealsko-amerykańskim szczekaczkom, tak jak nie powinien tłumaczyć się Gazecie Wyborczej czy Newsweekowi. Zresztą w sprawie Ukrainy, Newsweek, Wyborcza, Gazeta Polska, Wsieci i Fronda mieli jedną , tą samą linię. Jesteście pośmiewiskiem, pro- unijną pro- waszyngtońską tubą, żaden uczciwy człowiek Prawicy nie ma obowiązku się tłumaczyć przed takim tworem medialnym jak obecna Fronda.
anonim2014.07.7 19:59
Droga Frondo. Czyli Polska miała zawarty sojusz z Adolfem kiedy zajmowała Zaolzie w 38?
anonim2014.07.7 20:03
co za absurdalne oskarżenie
anonim2014.07.7 22:59
Tyle prawdy co w "Trybunie Ludu":(
anonim2014.07.8 11:38
Ludobójstwo na Ukrainie jest faktem, bo czym jest bombardowanie osiedli mieszkaniowych i bezbronnych wiosek? Jobbik głosi prawdę.