Joachim Brudziński ujawnia powód tuszowania pedofilii w Polsce - zdjęcie
22.05.19, 08:52(fot.youtube)

Joachim Brudziński ujawnia powód tuszowania pedofilii w Polsce

7

- Komisja powinna być państwowa, a nie sejmowa, żeby tego poruszającego i bulwersującego problemu nie sprowadzać do dewastującego naszą tkankę narodową sporu politycznego - mówił w "Sygnałach dnia" Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak podkreślił szef MSWiA, temat pedofilii w Polsce przez wiele lat był rzadko poruszany, ponieważ "tych przestępstw czasami dopuszczali się ludzie z establishmentu”.

- Dotyczy to zarówno tych najbardziej bulwersujących dziś opinię publiczną przestępstw dokonywanych przez ludzi szczególnego stanu, czyli przez pojedynczych przedstawicieli Kościoła katolickiego - mówił Joachim Brudziński, dodając, że trzeba pamiętać, iż wykorzystywania seksualnego dzieci "dopuszczają i dopuszczały się też osoby z innych grup społecznych".

- Są to ludzie o głośnych nazwiskach, o wysokiej pozycji społecznej: celebryci, artyści, ale również dziennikarze, politycy - wyliczał minister.

 - Politycy Koalicji Europejskiej próbują zawęzić prace tej komisji właściwie tylko do jednego środowiska, czyli w tym wypadku do środowiska Kościoła katolickiego - mówił Brudziński.

- Oczywiście przestępców, nawet jeśli noszą koloratki czy kapelusze kardynalskie, w sposób oczywisty należy karać, ale też stwierdzenie, że tylko tej części społeczeństwa dotyka ten problem, jest mydleniem oczu. Dotyka to różnych grup społecznych - zaznaczył 

 - Będziemy dążyć do tego, aby wspierała ona działania wynikające z Kodeksu karnego i z obowiązującego w Polsce prawa. Działania, które muszą być podejmowane przez policję i prokuraturę - podkreślił

Jak dodał, rząd nie chce sprowadzać tej kwestii do walki politycznej, "tak jak chcą nasi oponenci, żebyśmy wpisywali to w kontekst toczącej się kampanii".

- Tu widać jak na dłoni, komu zależy na tym, aby tę sprawę badać i wyjaśniać, a przede wszystkim bezwzględnie i surowo karać, a komu zależy na tym, żeby bić po prostu pianę i robić wokół tego aferę oraz przerzucać odpowiedzialność za tego typu przestępstwa na wszystkich. Bo mówienie, że księża to pedofile, że Kościół jest instytucją złożoną z pedofilów, jest czymś skrajnie niesprawiedliwym - mówił 

 

bz/polskieradio24.pl


Komentarze (7):

X2019.05.22 14:00
Powod jest prosty zblatowanie pisiorow z klerem. Zreszta w tej ekipie tez jest duzo podejrzewanych od samej gory.Oni nie chcą niczego wyjaśniać.
Anna2019.05.22 13:13
Z tej wypowiedzi wynika, że pan Brudziński zna nazwiska pedofilów ze środowiska politycznego, celebryckiego itd. W takim razie ja mam pytanie: dlaczego nie idzie z tym do prokuratury? Po co mu komisja, skoro ma dowody na popełnienie przestępstwa?
Dariusz2019.05.22 10:59
Teraz Sekielski będzie mógł rozwinąć skrzydła.Całe tabuny polityków .biznesmenów,no i oczywiście cała armia jego znajomych cwelebrytów,a nie tylko kilku parszywych klechów.Tylko problem z tytułem filmu,ale nie"Chłopaki,sprawa się rypła" pasuje idealnie.No i wszystko oczywiście z troski o dobro dzieci.
Michał Pasierb2019.05.22 12:05
W punkt. Chociaż co do języka mam zastrzeżenia...Pozdrawiam
Dariusz2019.05.22 14:05
Proszę wybaczyć,jeżeli kogoś uraziłem tymi "parszywymi klechami",ale absolutnie nie jest to żadnym uogólnieniem.
robaczek2019.05.22 10:42
w sumie to wina PO! ;] hehehe
sn2019.05.22 10:30
Ja bym powiedział: "Komisja powinna być tajna, bo za dużo już gówna pływa po powierzchni".