Joachim Brudziński: Ojcem sukcesu jest Jarosław Kaczyński!  - zdjęcie
27.05.19, 07:35

Joachim Brudziński: Ojcem sukcesu jest Jarosław Kaczyński!

6

– Jarosław Kaczyński. Przyjął taką taktykę. I wcale nie kpię i nie żartuje. Bo to warto na początku analiz ojców tego sukcesu, bo za chwilę będzie wielu, którzy będą tu podkładali nogę. Natomiast trzeba powiedzieć bardzo wyraźnie. Twarzą i strategiem tej kampanii był Jarosław Kaczyński – stwierdził Joachim Brudziński w RMF FM, pytany co przesądziło o tym, że PiS wygrało.

- Każdemu mojemu następcy będę życzył powodzenia i będę trzymał za niego kciuki - stwierdził minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Jednak nie chciał potwierdzić informacji, czy Elżbieta Witek będzie jego następczynią w MSWiA.

- Jest politykiem niezwykle doświadczonym, kompetentnym. Czy zostanie ministrem? To jest decyzja pana premiera Mateusza Morawieckiego. Nie mam takiej wiedzy - dodał.

- Trzeba powiedzieć bardzo wyraźnie - twarzą tej kampanii, strategiem tej kampanii był Jarosław Kaczyński. On postawił na czele szefa sztabu Tomka Porębę, Krzysztof Sobolewski - odpowiedzialny za struktury nasz pełnomocnik wyborczy - poprowadzili tę kampanię wbrew wielu głosom, które padały, że Jarosław Kaczyński powinien być schowany, powinien siedzieć na Nowogrodzkiej - mówił. 

- W dużych miastach mamy kawał roboty jeszcze do zrobienia przed wyborami jesiennymi. Będziemy tę pracę wykonywać. Pokora i ciężka praca - to dało nam zwycięstwo - ocenił.

- Gratuluję, znakomity wynik. Niezwykle imponujący. Szczere gratulacje- tak Joachim Brudziński skomentował wyniki wyborów europejskich w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim. 

W regionie najwięcej głosów - 239 893 - otrzymał były minister zdrowia, poseł PO Bartosz Arłukowicz, "dwójka" na liście Koalicji Europejskiej. Drugi wynik - 185 168 głosów - uzyskał minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. 

- Nawet się nam nie śniło, kiedy startowaliśmy. 180 tysięcy głosów? Matko Boska- zareagował wiceprezes PiS dowiedziawszy się o rezultacie głosowania.

Minister Brudziński zadeklarował, że "chce być w komisji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo, za sprawy wewnętrzne". 

- Najbardziej interesuje mnie obszar reformy prawa azylowego. (...) Tak samo interesuje mnie reforma Frontexu. (...) Jest kwestia całego obszaru związanego z szeroko rozumianą gospodarką morską- stwierdził Brudziński.


bz/RMF FM

Komentarze (6):

Azazel2019.05.30 9:34
... A matką Szydło. Większość Polaków chciałaby być w tej sytuacji sierotami. Tym bardziej, że ta para płodzi takie zdegenerowane dzieci, jak (non) Cogito, Krystyna i Tylko kłamstwo się liczy.
Tylko prawda sie liczy.2019.05.28 5:10
Jaroslaw Kaczynski jest wspanialym politykiem i POLAKIEM. Won z lewakami , unijnymi kelnerami, ortograficznymi cudakami, dawnymi PZPR-owcami.Jaka szkoda , ze ich wodz, morderca Jaruzelski tego nie doczekal.
Krystyna2019.05.27 9:13
Wiwat Pan Kaczyński i PIS !!!!
X2019.05.27 8:50
Myslalem ,że prezes jest ojcem Brudzińskiego i teraz sie przyznał.
Cogito ergo sum2019.05.27 7:53
Kaczyński jest po prostu wybitnym mężem stanu, uczciwym, inteligentnym i patriotą. Na tle takich polityków jak Schetyna, Biedroń, Petru, Nowacka, Nitras koń by wypadł korzystnie
Cogito ergo sum2019.05.27 7:49
Wiosna Biedronia nie okazała się płodna. Tak to jest Ojca nie ma Dziecko jest