Jesteśmy Ciemnogrodem. Bogu niech będą dzięki! - zdjęcie
14.08.13, 09:34Polska (fot. Olek Resz/Wikipedia)

Jesteśmy Ciemnogrodem. Bogu niech będą dzięki!

24

Otóż 75 % (słownie: siedemdziesiąt pięć procent) Polaków uważa aborcję za zło, które nigdy nie może być usprawiedliwione – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Oznacza to, że w ciągu sześciu lat 5 % społeczeństwa zmieniło swoje zdanie na temat przerywania ciąży – w roku 2007 zdecydowani przeciwnicy aborcji stanowili 70 % społeczeństwa. Krótko mówiąc naród nasz zamiast ciągnąć do Europy, unowocześniać się, iść z postępem i dumnie kroczyć drogą humanizmu zamyka się w swoim zaścianku, w Ciemnogrodzie i ani myśli ustępować przed niosącymi kaganek oświaty rewolucjonistami.

Za ten powiew optymizmu i normalności chciałem podziękować gorąco i z całego serca:

–  Papieżom: Janowi Pawłowi II, Benedyktowi XVI, Franciszkowi i ich szlachetnym i wielkim poprzednikom, którzy nie licząc się z duchem czasów, polityczną poprawnością i językiem dyplomacji wprost nazywali morderstwo morderstwem, zbrodnię zbrodnią, zło złem.

– Panu Mariuszowi Dzierżawskiemu i wszystkim aktywistom pro life, którzy wciąż i bez przerwy pokazują czym naprawdę jest aborcja narażając się na szykany ze strony władz, postępowych mediów z „Gazetą Wyborczą” na czele, feministycznych organizacji i zwykłych ludzi zwiedzionych propagandą i kłamstwem sączonym w ich umysły przez lewacki (nie mylić z lewicowym) mainstream i „moralne autorytety”.

– księżom, zakonnicom, biskupom, pastorom, kaznodziejom i wszystkim ludziom głębokiej wiary, którzy nie pomni na głupie uśmieszki, kpiny i stygmatyzację głoszą słowo Boże i teologię życia bez względu na czas i miejsce, bez oglądania się na obowiązujące trendy i mody.

– Moherowym babciom za dziesiątki godzin, dni, miesięcy i lat spędzonych na przesuwaniu paciorków różańca, za nieustającą modlitwę i płynącą z niej nadzieję, za ciągłe lobbowanie do Pana Boga za naszym pokręconym narodem.

– I wszystkim tym, których nie wymieniłem, a którzy swoją postawą, zachowaniem, myślą mową i uczynkiem pokazują bezustannie nam wszystkim co znaczy być człowiekiem.

Ale przede wszystkim chciałem podziękować Bogu za to, że z tych dziesięciu sprawiedliwych, którzy ocalili naszą lokalną Sodomę uczynił tłum, armię niegodzącą się na odczłowieczenie i zbydlęcenie naszego Narodu.

Alexander Degrejt

Komentarze (24):

anonim2013.08.14 9:44
Znakomity komentarz! Sursum corda!
anonim2013.08.14 9:50
Chwała Panu!!!
anonim2013.08.14 9:57
@stop_katofobii! Trzeba było chodzić na religię, to byś głupich pytań nie zadawał.
anonim2013.08.14 10:01
Chwała Panu! A to dołożyłam przed chwilą - po przeczytaniu powyższego. http://www.fronda.pl/blogi/pogaduchy-mamuchy/glos-tego-ktorego-krzyk-moze-byc-tylko-niemy-taka-proba-empatii,34745.html
anonim2013.08.14 10:06
@stop katofobii Człowieku, poczytaj trochę książek religijnych, o Biblii. Pan Jezus zniósł Stary Zakon, i przyniósł Nowe Przymierze Krzyża i Zmartwychwstania. To jest dopiero prawdziwy ciemnogród tłumaczyć chrześcijaństwo Starym Testamentem i tamtymi czasami Narodu Wybranego!! Nie można zrozumieć drogi Izraela w oderwaniu od tamtych realiów, zwyczajów, mentalności!! Tak nagminnie robią Świadkowie Jehowy i szatan ma ich na pasku. Normalnie witki opadają. Pozdrawiam wszystkich wierzących katolików!
anonim2013.08.14 10:09
@stop_katofobii "Jakoś przez całą szkołę chodziłem na religię..." Wnioskuje iż nie byłeś i nie jesteś pilnym słuchaczem nauk religijnych i kazań!.
anonim2013.08.14 10:14
Każdy kto uważa że aborcja jest okay niech zada sobie jedno pytanie, czy chciałby być na miejscu abortowanego dziecka. Sprawa jest prosta. Każdy normalny człowiek chce żyć, nawet jeśli był poczęty w dramatycznych warunkach. Tak myślę. Mówi się tyle na Frondzie o polityce antyrodzinnej, o atmosferze niesprzyjającej wielodzietności, a może niech każdy z nas zrobi coś, żeby w Polsce zaprzestano zabijania dzieci poczętych, ile by przybyło nowych Polaków...
anonim2013.08.14 10:14
Nie zgadzam się z tak sformułowanym twierdzeniem Pana Degrejta. Rozumiem intencję sarkazmu i przekory, ale słowa np. "...ciągnąć do Europy, unowocześniać się, iść z postępem i dumnie kroczyć drogą humanizmu..." powinny być w cydzysłowiu. Bo w rzeczywistości to ci "postępowi" "humaniści" są zacofanymi i prawdziwym ciemnogrodem, choćby dlatego, że nie uznają ani osiągnięć nauk medycznych, ani biologicznych, ani żadnych innych doniesień naukowych, a jedynie zabobony i swoje urojenia ideologiczne, które nazywają "naukowymi".
anonim2013.08.14 10:21
Proszę spojrzeć na przykłady - ot choćby wpisy takie jak stopa_katofobii, artura.db7, blastocysty czy hamaczka, Zeda i im podobnych - przecież ich wpisy wskazują na taką ciemnotę i nieuctwo autorów, że nawet polemizować z nimi się nie da, nie tylko sa pozbawieni wiedzy elementarnej, ale jeszcze nie stać ich na luksus rozumu i zdrowego rozsądku, że o nauce jakiekolwiek nie wspomnę. Oczywiście ten rodzaj ciemnoty kompensują fanatycznymi zabobonami z lekami i nienawiścią do tego czego nie znają - ale znane zjawisko u takich ludzi.
anonim2013.08.14 10:25
Do Administratora: PROSZĘ USTAWIĆ NA FORUM MOŻLIWOŚĆ ZGŁASZANIA NADUŻYCIA. Niektóre komentarze to zwykły trollizm, naigrywanie się z wiary katolickiej, złośliwość i bezmyślność ! Proszę przykład: "
anonim2013.08.14 10:26
Do Administratora: PROSZĘ USTAWIĆ NA FORUM MOŻLIWOŚĆ ZGŁASZANIA NADUŻYCIA. Niektóre komentarze to zwykły trollizm, naigrywanie się z wiary katolickiej, złośliwość i bezmyślność ! Proszę przykład: "Wszak Bóg chciał, żeby Abraham zabił swojego syna. No i co, miało być złe to, czego chciał Bóg?" Napisał to totalny głupek i prowokator.
anonim2013.08.14 10:34
a czy ktoś z was pamięta jeszcze słowa min.Goryszewskiego: Nieważne czy Polska będzie bogata czy biedna, ważne, by była katolicka? Śmiano się wtedy z niego, także w kręgach tzw. prawicy, tymczasem niezależnie jakimi intencjami kierował się autor tych słów okazały one dziś swą głębię. Bogaty zachód zdycha mentalnie, moralnie i niedługo nie zostanie tam kamień na kamieniu,kiedy wyznawcy religii pokoju wprowadzą swoje porządki.
anonim2013.08.14 10:45
@Gkur i reszta: proszę, tutaj o sondażu pisze Gazownia. Im chyba uwierzycie? http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14430927,75_proc__Polakow__Aborcja_to_zlo_i_nigdy_nie_moze.html
anonim2013.08.14 11:14
@stop_katofobii "Lasciate ogni speranza". "Nieuki" na pytanie "dlaczego nie" odpowiadają wyszukując usilnie argumenty. "Nauczeni" odpowiadają "bo nie" i to (wg. nich) załatwia sprawę. Wg. jednych myślenie szkodzi, wg. innych wręcz przeciwnie. Świat pełen jest różnorodności i - zwłaszcza u nas - ta "nauczona" część wygląda na skuteczniejszą, przynajmniej w warstwie legalistyczno-medialnej, że tak to nazwę ... "Lasciate ogni speranza"
anonim2013.08.14 11:32
@Mohero wystarczyłoby, żeby administracja włączyła plonki (ukrywanie niechcianych komentarzy) i to towarzystwo samo by sobie poszło, bo straciliby efekt śmiecenia i pisaliby sami dla siebie, ale administracja z jakichś powodów tego nie robi i mamy - zaśmiecone forum, że czasem człowiek traci całkiem chęć czytania i poszukiwania normalnych wpisów.
anonim2013.08.14 11:51
Jednocześnie ciemnogród akceptuje seks przed ślubem i antykoncepcję - po 59% oraz życie w nieformalnym związku - 53%. :))))))
anonim2013.08.14 12:21
@stop_katofobii Czy znasz "Dezyderatę" w której fragment pisze?!-"Nawet głupcy mają swoja opowieść"!!. Weź to do siebie!!
anonim2013.08.14 12:52
HAHA dobre - 'Ale wtedy wystarczy sięgnąć do źródła, czyli faktycznych danych sondażowych CBOS-u', zapomniales dodac ,ktory to jest narzedziem badawczym na kaganku u wielce panujacego prezesa rady ministrow , ryzego matola, donaldinio thuska, ktoruy nawet jak spi to klamie PS. Literowka calowa. Pozdrawiam wszystkich katolickich moherow, nie wstydzacych sie naszego tatusia niebieskiego, BOGA OJCA Szczesc Boze
anonim2013.08.14 15:23
Dokładnie. Zwłaszcza pokazywanie jak naprawdę wygląda aborcja i abortowane dziecko przynosi skutek. Aborcjonistyczni propagandyści robią wiele by to ukryć, włącznie z procesami sądowymi za wystawy życia, ale im się to nie udaje.
anonim2013.08.14 15:27
Dokładnie. Bogu niech będą dzięki! :) Zwłaszcza pokazywanie jak naprawdę wygląda aborcja i abortowane dziecko przynosi skutek. Ludzie widzą, że to zwyczajne dzieciobójstwo. Aborcyjni propagandyści robią wiele by to ukryć, włącznie z procesami sądowymi za wystawy życia, ale im się to nie udaje.
anonim2013.08.14 17:38
blastocysta napisał(a): Aktualnie innych problemów na zachodzie nie dostrzegam, angielki rodzą więcej dzieci niż polki pomimo tego, że antykoncepcja jest tam dostępna za darmo. *** 1. Jeżeli do Angielek zaliczymy wszystkie kobiety wyznania muzułmańskiego - TAK. Jeżeli będziemy brali pod uwagę tylko kobiety wywodzące się z kultury chrześcijańskiej - NIE; "tubylcze" Angielki nie mają wcale więcej dzieci, aniżeli Polki. 2. Mimo, że środki antykoncepcyjne są w Anglii powszechnie dostępne, mimo prowadzonej od bardzo wczesnych lat życia dziecka seks edukacji, w Anglii zastraszająco wzrasta liczba ciąż u małolatek i ilość aborcji.
anonim2013.08.14 22:12
Każda kobieta w ciąży powinna urodzić to dziecko,mimo że go nie chce,to odda do adopcji lub najprościej do okna życia, na ten czas zaczyna być nas mniej.
anonim2013.08.14 23:10
@stop_katofobii Nie ośmieszaj się, weź no chłopie doczytaj dobrze: Rdz22, 11-13. Możesz wszystko powiedzieć, nawet to, że Pan Bóg z Abrahamem przygrał w bambuko, ale nie to, że chciał śmierci Izaaka!
anonim2013.08.14 23:45
stop_katofobii musiał mieć ciężko w rodzinie, może ojciec pił i był komunistą, bił matkę, albo w ogóle go nie było. Ludzie z katolickich rodzin mają naturalny lęk przed bluźnierstwem, ponadto znają i rozumieją swoją wiarę. Nie ma dialogu z psem.