,,Jesteś taki kozak, to spróbuj’’. Tusk butnie o prezesie PiS - zdjęcie
19.10.21, 18:38Jarosław Kaczyński, Donald Tusk/Wikipedia.org

,,Jesteś taki kozak, to spróbuj’’. Tusk butnie o prezesie PiS

128

Donald Tusk był pytany na dzisiejszej konferencji prasowej o swój wpis, w którym przepraszał Jarosława Kaczyńskiego. Szef PO stwierdził, że był to tylko „numer”, który się udał. Zaznaczył, że w rzeczywistości nie ma zamiaru przepraszać prezesa PiS.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński był w sobotę gościem Krzysztofa Ziemca na antenie RMF FM, gdzie odniósł się do kwestii ewentualnej debaty z Donaldem Tuskiem. Podkreślił, że jest na taką debatę gotowy, ale szef PO powinien najpierw przeprosić za degradację debaty publicznej.

- „Tego rodzaju debata miałaby sens tylko wtedy, gdyby Donald Tusk wezwał do tego, żeby zaniechać ośmiu gwiazdek, tych brzydkich słów, powiedział byliśmy w błędzie. Trzeba wrócić do normalnych relacji w życiu publicznym, które nie były doskonałe - były dalekie od doskonałości - ale jednak w Polsce po 1989 r. jakoś istniały. Gdyby do tego wezwał, gdyby powiedział przepraszam, a ma za co przepraszać, to oczywiście tak”

- wskazał wicepremier.

Na odpowiedź szefa Platformy Obywatelskiej nie trzeba było długo czekać.

- „Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję”

- zakpił na Twitterze Donald Tusk.

O swój wpis szef Platformy Obywatelskiej był pytany na dzisiejszej konferencji prasowej.

- „Nie mam najmniejszej potrzeby przepraszania Jarosława Kaczyńskiego, ale skoro postawił taki warunek, żeby odbyła się debata, chyba naturalna debata szefów dwóch największych partii - rządzącej i głównej partii opozycyjnej, to mnie nic nie kosztuje, żeby powiedzieć: przepraszam, proszę, dziękuję i użyłem tych trzech słów, takich dość naturalnych, przynajmniej w moim codziennym języku”

- stwierdził były premier.

- „No numer się udał, bo tak naprawdę sobie pomyślałem: ok, jesteś taki kozak, nie boisz się debaty, to przepraszam, to spróbuj. No ale, jak zawsze, w ostatnich latach okazało się, że coś trzeba mieć takiego, żeby nie pękać przed głównym oponentem, a tutaj tego nie ma”

- dodał.

kak/PAP

Komentarze (128):

Stanisław2021.11.8 21:21
Panie Tusk proszę nie rób z siebie błazna. Chyba są jakieś granice .
czekista2021.11.9 2:53
Tusk nie robi z siebie blazna - on jest Blaznem.
Sławek2021.11.8 17:50
Trudno uwierzyć, że ktoś o tak niskiej kulturze osobistej jak Donald Tusk był kiedyś premierem Polski.
Sławomir Obuchowicz2021.11.8 17:49
Panie Donaldzie Tusk jak na byłego premiera i króla Europy to śmiało można powiedzieć, że pan jest wyjątkowym chamem. Dziwne, że człowiek tak niskiej kultury został wywindowany tak wysoko.
kiker2021.11.8 13:59
Rudy desperat szaleje....ja się pytam gdzie jest merkeldela...haha
Kiki2021.10.20 13:08
Tusek nie jest partnerem do dyskusji, ten delikwent jest kandydatem do pierdla.
POkatoliku2021.10.20 12:00
Starzec staje do boju tylko z dziennikarzem z zaprzyjaźnionego radia lub tv , a na dodatek sam sobie pytania zadaje.
AAAtomek2021.10.20 11:58
ryży jak jesteś taki kozak to urwij się z niemieckiej smyczy
gen płatek2021.10.20 11:37
UE nie reprezentuje wszystkich Polaków a nawet ich większości to stadionowa arogancja -powinien zmienić spodenki
Olaf2021.10.20 9:49
Rudy folksdojcz zawsze pozostanie zdrajcą w pamięci Polaków, a jego pomiot zawsze kojarzony będzie z piramidą finansową.
Adeptus2021.10.20 9:47
Obłudny Tusk plącze się w zeznaniach - z jednej strony próbuje wmawiać, że dla niego "przepraszam" jest naturalne i ma pretensje do Pana Prezesa, że ten nie uznał jego "przeprosin"... z drugiej otwarcie przyznaje, że owe przeprosiny były nieszczere i zamiast przeprosić, chciał sobie zakpić. adeptusrpg.wordpress.com
Test2021.10.20 9:46
Test
Gość2021.10.20 9:44
Rudemu wydaje się, że będzie żył wiecznie, ale tak nie jest niestety, a za łajdactwo, którego się dopuścił przyjdzie mu przed Bogiem słono zapłacić.
lalunia2021.10.20 9:14
Durny lewak.
Polak2021.10.20 8:51
I co się okazało? Bratobójca jarek jak zwykle stchórzył, jak można było się spodziewać po tym komuniście, synu zagorzałego komunisty.
tereska2021.11.9 11:55
trzeba być pustym głąbem po piorunie aby coś takiego pisać
Mariusz2021.10.20 8:50
PiS chętnie powtarza swoje niezrealizowane obietnice w kolejnych kampaniach. Propozycje wracają, gdy partia znajduje się w kłopotach. Popularność zdobywa wyborczy spot z 2011 r. w którym Jarosław Kaczyński mówił o obniżeniu akcyzy na paliwo. Prezes PiS, będąc u władzy, jest już przeciwnikiem takiego rozwiązania problemu rosnących cen benzyny. Coraz głośniej mówi się o emeryturach stażowych. Ustawa "Solidarności" trafiła do Sejmu i z pewnością wywoła napięcia w szeregach PiS. Minęły już dwa lata od wyborów parlamentarnych: 13 października 2019 r. po raz drugi z rzędu wygrało je Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego jak każda partia władzy chętnie mówi o swoich sukcesach, ale woli nie pamiętać o obietnicach, których nie chciało albo nie zdążyło dotrzymać. Przypominamy niektóre z nich. Dopłaty dla rolników. Obietnica wciąż powtarzana. Prawo i Sprawiedliwość, idąc po wyborcze wygrane, ogłaszało szereg obietnic wyborczych. Jedną ze sztandarowych propozycji skierowanych do rolników była zapowiedź wyższych unijnych dopłat bezpośrednich do hektara. Średnia stawka dla polskiego rolnika to ok. 240-250 euro za hektar. Z kolei średnia europejska wynosi ok. 260-270 euro.
karol2021.10.20 8:49
Nie poraz pierwszy okazalo sie, ze zawistny, Donaldzik jest okrutnym klamca i obludnikiem , reprezantujacym obce interesy,podobnie jak jego watacha wraz z komuchami. Jednak Polacy nie dadza sie nabrac na jegi niecne zagrywki.
polak2021.10.20 7:58
Nie cierpie potomkow zydokomuny .Wczoraj zachowywali sie jak wsciekle rozjuszone psy. KTO TYCH OBLAKANCOW WYBIERAL.
oni2021.10.20 8:39
przywiezieni na sowieckich czołgach przez Stalina w 1945 dokładnie sprawdzeni czy są obrzezani
Adeptus2021.10.20 9:44
"Żydokomuny"? Znaczy - jak opisują Dzieje Apostolskie - opartego na zasadzie "sprzedaj cały swój majątek i oddaj nam" kościoła jerozolimskiego założonego przy Żydów-apostołów? adeptusrpg.wordpress.com
admin2021.10.20 7:43
Tusk nie został rozliczony za Amber Gold, złodziejstwo VAT które szalało w całej Polsce, za Smoleńsk, za stocznie za.... prawie sprzedaż co jeszcze w Polsce miało wartość, zwiał do Brukseli za te przekręty i sprzedaż majątku dostał stanowisko. Do tego zaraz wyprowadził Anglie z Unii . Myślicie że dopiero Bóg go rozliczy?
Filip2021.10.20 7:51
Napisałeś same brednie!!!
Mariusz2021.10.20 7:20
Szef Platformy podczas zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej zarysował inny scenariusz niekorzystny dla PiS — jego zdaniem największym zagrożeniem dla władzy jest drożyzna i nadciągający kryzys gospodarczy. Tusk, który dotąd nie wierzył w przyspieszone wybory, tym razem po raz pierwszy przyznał, że to realny scenariusz. Szef PO uważa, że głosowanie wiosną mogłoby być dla Kaczyńskiego ucieczką do przodu — w kwietniu czy maju PiS miałoby szansę wygrać wybory, a głosowanie w późniejszym terminie może się zakończyć klęską. Tusk przedstawił argumenty za wiosennym terminem wyborów. Po pierwsze, na przełomie roku wypłacane będą trzynastki i czternastki, co na krotką metę poprawi nastroje wyborców i zwiększy szanse PiS. Po wtóre, im później odbędą się wybory, tym ostrzejszy może być konflikt z Unią Europejską — a większość Polaków go nie chce. Po trzecie wreszcie, Tusk twierdzi, że ma informacje o przygotowywanej przez media PiS dużej operacji dyskredytowania polityków PO oraz wspierających ich naukowców i artystów. Zdaniem Tuska to wpisuje się w pomysł wyborów na wiosnę. Tusk zarządził mobilizację, w tym zakaz happeningów na granicy z Białorusią oraz umiar w sporach podczas trwających wyborów wewnątrz PO. Jego zdaniem partia nie może się podzielić, gdy nadchodzi ostateczne stracie z PiS.
Anonim2021.10.20 7:37
ale czy służący makreli wie o tym że za inflację i kryzys energetyczny w Europie są odpowiedzialni czerwoni bracia z Brukseli
Anonim2021.10.20 10:37
Tak ci w TVP powiedzieli?
Mariusz2021.10.20 6:55
Właściwie to powinniśmy stanąć na baczność, ogłaszając tę informację: oto Jarosław Kaczyński zapowiedział rezygnację ze stanowiska wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Wszystkich, którzy poczuli lęk spieszymy pocieszyć — Kaczyński jako zwierzchnik aparatu bezpieczeństwa i tak niewiele robił, więc jego dymisja nic w naszym bezpieczeństwie nie zmieni. Jako członek rządu Kaczyński osiągnął jedno — przyhamował publiczne pranie brudów między Zbigniewem Ziobrą, a Mateuszem Morawieckim. Ale nie ma mowy o zawieszeniu broni: Morawiecki wciąż podejrzewa, że Ziobro zbiera biznesowe haki na niego i jego żonę. W tym sensie rządowa misja Kaczyńskiego jest sukcesem jedynie doraźnym. Odejście Kaczyńskiego wpisuje się w planowaną, przeciągającą się rekonstrukcję rządu. W mijającym tygodniu autorzy „Stanu po Burzy” poznali kolejne planowane zmiany, których mianownik jest taki sam: z rządu i spółek skarbu odejdą ludzie Morawieckiego, co dowodzi, że rekonstrukcja ma na celu m.in. osłabienie premiera. Morawiecki już stracił perłę w swej biznesowej koronie — kontrolę nad największym bankiem w Polsce, państwowym PKO BP. To zmiana wręcz kopernikańska — ludzie premiera kierowali tym kolosem od ponad dekady. Tak, tak — także w czasach Platformy, bo Morawiecki jako doradca premiera Donalda Tuska miał wówczas wpływ na obsadę spółek skarbu. Dziś udaje, że tego nie pamięta. Ale nie tylko Ziobro ma dobrą pamięć — „Stan po Burzy” także. Z drugiej jednak strony odejście Kaczyńskiego z rządu to sygnał, że chce się on skupić na partii. Ta nagła roszada podsyca plotki o tym, że prezes przygotowuje PiS na przyspieszone wybory. Podczas niedawnego, zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk przyznał, że po raz pierwszy na poważnie zakłada, że Kaczyński rozwiąże Sejm i w kwietniu lub maju dojdzie do wyborów. Prezes PiS cieszy się chwilową ulgą. Za dużą cenę — rozdając stołki ministrów i posady w państwowych instytucjach — kupił sobie poparcie małych partii w Sejmie, dzięki czemu odzyskał arytmetyczną większość. Najwięcej zapłacił formacji zwanej złośliwie „zbielaniną“. Nazwa nie jest przypadkowa. To zbieranina posłów z rożnych formacji, kierowana przez Adama Bielana. Szantażowali Kaczyńskiego tak skutecznie, że musiał specjalnie dla nich reaktywować Ministerstwo Sportu — w ten sposób za limuzyny i gabinety „zbielaniny” zapłacimy my wszyscy. Sojusz PiS i „zbielaniny” martwi Mariana Banasia. Szef NIK obawia się, że mając znów większość w Sejmie, Kaczyński uchyli mu immunitet i wsadzi za kraty. Dlatego Banaś przygotowuje kanonadę wymierzoną w PiS. Oj, będzie się działo — zapowiadają autorzy „Stanu po Burzy” Agnieszka Burzyńska z „Faktu” oraz Andrzej Stankiewicz z Onetu.
Anonim2021.10.20 7:42
ty lepiej stawaj na baczność jak nadaje kamerdyner makreli
z Kanady2021.10.20 3:36
Donald Tusk ma poczucie, że jest: Nadpremierem Polski, Nadnaczelnikiem Polski, Nadgenerałem Polski, Nadprymasem Polski, Nadbogiem Polski - do takiego wniosku doszłam słuchając jego 50-cio minutowego wystąpienia na konferencji prasowej 19.10.2021.
PRAWDA2021.10.20 0:18
Kiedy Błazen Niemiecki ==bedzie siedział wrwz ze zegarmistrzem ---
Topek2021.10.19 23:02
13 grudnia też spał do południa, taki z niego bohater
Jan2021.10.20 9:47
Powielasz kłamstwa głupolu.
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.19 22:59
Całe zło to WNUCZEK HITLEROWSKIEGO WERMACHTOWCA. Wróćmy do 2005 roku. PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI z PO i PiS wygrywają wybory. Wielki plan dla POLSKI, naszej POLAKÓW OJCZYZNY. I te PO POLSKIE PRAWDZIWIE, to te PO, które miało tworzyć PO-PiS, ale przybył NA BIAŁYM KONIU WNUCZEK HITLEROWSKIEGO WERMACHTOWCA i WYDYMAŁ NAS. A miał PREMIEREM być JAN MARIA ROKITA, mieliśmy mieć większość ministerstw, w tym NAJWAŻNIEJSZYCH MINISTRÓW, PiS zadowolił się kilkoma mało ważnymi ministerstwami. Porozumienie było takie, PiS ma PREZYDENTA, MY PO mamy Premiera i MARSZAŁKÓW, SEJMU i SENATU. PiS miał mieć WICEMARSZAŁKÓW. I co się stało, jak MALARZ KOMINÓW PRZYBYŁ NA BIAŁYM KONIU, WNUCZEK, dla którego "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ"???, ano stała się WIELKA GOŁA DOPA. A finisz był na MOLO w SOPOCIE, a potem PRZYBIJANE ŻÓŁWIKI w SMOLEŃSKU na GROBIE Posła KARPINIUKA, największej NADZIEI PO, tego POSŁA, którego teraz NAJBARDZIEJ BRAKUJE. I są w PO WNUCZKOWYM jakieś JACHIRY, KIERWIŃSKIE czy NIEKOMPETENTNE PRAWIE PREZYDENCKIE CZAŚKOŚZKIE zwane "PACHNĄCA CZAJKA".
azog plugawy=gownoTusk2021.10.19 22:56
rudy zdechniesz zaraz od tej nazistowskiej nienawiści , zulu sopocki twój problem to to ,że nikt nie chce nawet cie kopnac w osran niemiecka dup...pedale a co dopiero splunac spogladajac na twój załośnie oblesny ryj , do Pana Kaczyńskiego , gównonurku niemiecko-sowiecki zwracaj sie z szacunkiem psie antypolski!!!
PiS sprawdza2021.10.19 22:39
PiS sprawdza w co uwierzy ciemny lud: - Tusk kradł - uwierzyli, mimo , że komisja sejmowa nic nie udowodniła. - lawinowy wzrost cen jest dobry dla ludzi - uwierzyli - podniesienie podatków w nowym ładzie jest dobre dla ludzi - uwierzyli - zabijanie ludzi na granicy jest religijne i patriotyczne - uwierzyli - okazywana na każdym kroku nienawiść do UE nie jest drogą do Polexitu - uwierzyli - zabranie miliardów z onkologii na propagandę nie jest złe dla chorych na raka - uwierzyli No to próbujemy dalej. Zablokowanie 250 miliardów dla Polski jest dobre, patriotyczne. I co ? U w i e r z y l i !!! Polaczki wolą zdychać z głodu niż być praworządnym. Co za pokręcone typy. PiS sam jest zdziwiony jaki tępy jest ten polski lud, co nie zrobi, to ci zlizują.
Olo2021.10.19 22:20
Nie umie założyć dwóch jednakowych butów i miałby mieć odwagę zmierzyć się z Tuskiem ? Dobrze wie, że Tusk by go wdeptał w ziemię jak peta po pierwszym pytaniu. Przecież JK absolutnie na niczym się nie zna, nawet nie umie zaśpiewać polskiego hymnu.
Anonim2021.10.20 6:03
Kilkanaście milionów Polaków zna język angielski. 7 mln ma wykształcenie wyższe. 700 tys. ma doświadczenie pracy w administracji. Ponad 100 tys. jest prawnikami. A jedno z kluczowych stanowisk w Kancelarii Premiera zajmuje Michal Dworczyk …
doradca2021.10.19 21:55
Przestańcie cytować bełkot tego głupawego antypolskiego gów.a zwanego tusko-matoł. Miejsce tego gów.a jest tam gdzie miejsce wszystkich zdrajców Ojczyzny
wasko2021.10.19 21:32
Czyli Tusk wieczny kłamca, on to ma w naturze. Taki plugawy kłamca, kłamanie nic go nie kosztuje, kłamstwo jest tylko środkiem do celu. Fajnie, że o tym mówi tak wprost, bo dobrze wie, że i tak może liczyć na swoich wyborców. Oni są z reguły tacy jak on. I należy pamiętać, że ojcem kłamstwa jest Diabeł, a zdaje się że Tusk to jego pupil bo mordę mu strasznie wykrzywia w obrzydliwym grymasie.
Bilans rządów PiS-u i Solidarnej Polski2021.10.19 21:30
Polski ład będzie polegał na zabieraniu pieniędzy samorządom i dawaniu tylko tym, gdzie rządzi PiS albo Solidarna Polska. Przedsiębiorcy zapłacą większe podatki, a ich pieniądze dostanie elektorat pisowski. Jeśli PiS przegra wybory parlamentarne w 2023 roku, to wielu polityków z tej partii będzie miało postępowania karne. Jarosław Kaczyński jest zatem zdolny do wszystkiego, że utrzymać swoją władzę. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prezesowi PiS-u nie odebrano immunitetu. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony z Funduszu Sprawiedliwości. Marek Kuchciński codziennie latał służbowym samolotem do swojego domu w Małopolsce. Żona Pawła Adamowicza została oskarżona na podstawie absurdalnych zarzutów i uniewinniona. Roman Gertych został bezpodstawnie zatrzymany i skierowano przeciwko niemu niepoważne zarzuty. Prof. Tomasz Grodzki jest pomawiany i na podstawie pomówień chce mu się odebrać immunitet. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość! Jarosław Kaczyński chce przejąć niezależne media m. in. TVN, żeby zablokować informacje niekorzystne dla rządzących. Daniel Obajtek jako prezes Orlenu z tego samego powodu wykupił Polska.Press. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Być może w wyniku orzeczenia mgr Julii Przyłębskiej Polska straci 770 mld euro dotacji unijnych. W dniu 10 października 2021 roku odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie wielka manifestacja przeciwko kroczeniu do polexitu. Sanepid straszył, że będzie wlepiał mandaty w związku z pandemią koronawirusa. Był mecz na Stadionie Narodowym Polska: San Marino i było 50 tys kibiców. Jednak sanepid nie wystawiał im mandatów. Władze pisowskie używają zatem Sanepidu do walki politycznej przeciwko swoim adwersarzom. Gdyby PiS urządzał manifestacje, to takiego straszenia by nie było. Jarosław Kaczyński wielokrotnie w tłumie w czasie największego szczytu pandemii chodził bez maski.
turkuć podjadek2021.10.19 21:53
bełkocz dalej kretynku .....
Zdzisiek2021.10.19 22:22
Świetne podsumowanie !
Michał Kalinowski2021.10.19 23:35
Ma Tusk świetną biografię pt. "Niebezpieczne związki Donalda Tuska" autorstwa Jacka Wrony i Wojciecha Sumlińskiego. Warto poczytać, aby się dowiedzieć jak od początku, wyglądała kariera sławnego mafioso z Sopotu i co go łączyło z TW Bolkiem, pułkownikiem SB Kubiakiem, bezpieką NRD, i wywiadem RFN (BND). Szkoda, że służby państwa sie tym nie zajęły?
Kiki2021.10.19 21:18
Tusek, to jest prostak i zdrajca.
ONLY PEACE2021.10.19 21:15
Był taki usański serial “Wonder Years” — „Cudowne lata”.
Michał Jan2021.10.19 21:31
W Polsce był nadawany w latach '80 koło południa w sobotę. Chyba w TVP2.
Jakiś upiór!2021.10.19 21:14
Który to biskup sprzedał Morawieckiemu działkę 10 ha za 5% wartości rynkowej?
AAAtomek2021.10.19 21:00
Tu fragment debaty Tusk - Kaczyński z 2007, kiedy Kaczyński został ZMIAŻDŻONY przez Tuska. _______. https://www.youtube.com/watch?v=wGUg2DQgKr8
miki2021.10.19 21:16
zmiarzdżony ? to kwestia trochę subiektywna ... raczej PO już tonie pod naporem własnych kłamstw .... nawet te lakoniczne zdania na twiterze ... przepraszam nie mam potrzeby przepraszać ... naturalne ... itp.. ino Pani Jachiry nie wyrzucił z partii , nie odrzegnał się od Lempart ... ciągle kłamie za Smoleńsk się nie wyspowiadał i drugiego filaru nie odda ... wot taki "cwaniaczek" "cwanaiczunio" ale niestety robi z siebie idiote... Polityka to sensowna kadra i sensowne pomysły i sensowna realizacja ... PO od PiS-u już dzielą lata świetlne PiS zdefiniował problemy .. i lepei lub gorzej ale je naprawia PO zdecydowanie lepiej tylko tworzy problemy ...taka to różnica a co głypi wpis lub wypowiedź Donalda lub jego sitwy tylko obrzydzenie do PO wzmaga...
majki2021.10.19 21:34
Nie ufaj ludziom, którzy stawiają spację PRZED znakiem przestankowym. To świadczy o nieuporządkowaniu umysłu.
Hahaha2021.10.19 20:56
Donald na drzewo spie...
ONLY PEACE2021.10.19 20:56
Adolfie Tusku ty lepiej żonę przeproś że życie jej zmarnowałeś.
Jakiś upiór!2021.10.19 20:55
Wskutek inflacji ~6% i oprocentowania depozytów na 0,1% rocznie Kaczyński z Glapińskim ukradli Polakom ok. 60 mld zł. I to nie jest ich ostanie słowo.
Anonim2021.10.19 22:43
tutejsze trolle umieją tylko dać czerwoną łapkę, a nie komentarz, bo nie mają żadnych argumentów. He, he, he ...
Kim on jest ?2021.10.19 20:51
TW Oskar na co dzień używa tych trzech uprzejmych słów zupełnie cynicznie . To jest cyniczna kreatura .
turkuć podjadek2021.10.19 21:56
i menda .....
Jakiś upiór!2021.10.19 20:46
"Główny oponent" :))) Facet porażka, nieudacznik. Jako premier zawalił wszystko co było do zawalenia, przemysł, budżet, kulturę, pozamykał stocznie, zabrał pieniądze obywateli z OFE, przedłużył czas pracy do emerytury, dał emerytom 2 zł podwyżki. Pusty śmiech. Teraz by chciał jako szef "największej partii" przyłożyć swoim codziennym językiem zbesztać człowieka, który z dnia na dzień wyciąga Polskę z kłopotów jakie zostawił!
reflux2021.10.19 20:50
Sprzedał kolejkę linową na Kasprowy Wierch, dochodową, bo to pomnik polskiej myśli inżynieryjnej - polskiej!
ak2021.10.19 20:51
Ha ha ha !!!! "...z dnia na dzień wyciąga Polskę z kłopotów..." - chyba wyciąga Polakom z kieszeni forsę. Przy okazji inflacji też. Wyciąga forsę i nie zwraca. Ostrołęka, wybory kopertowe, respiratory. Przyjdzie czas na oddawanie. "Spisane będą czyny i rozmowy"...
wyciąga z długów2021.10.19 20:57
Sądząc po tym co piszesz to więcej niż 20 tysiaków rocznie nie wyciągasz, miałeś od tego podatek, teraz będziesz mial bez podatku ludziku.
Panie Moravietzky2021.10.19 21:07
Myli się pan. Wyciągam więcej od pana i to nie z ludzkich podatków, ale z tworzenia dóbr trwałych.
ak2021.10.19 22:11
Jak to ciągle z pisiorami bywa - mylisz się. Stracę i to dużo. Jestem przez waszego "guru" zaszeregowany jako cwaniaczek. Powtórzę jeszcze raz: "spisane będą czyny i rozmowy".
­2021.10.19 20:46
Kaczyński, 400 g chleba żytniego w Stokrotce kosztuje dzisiaj 3,85 zł. Zapamiętaj.
­2021.10.19 21:01
Minusujcie. Też uważam, że to wysoka cena. W przeliczeniu na kilogram to 9,63 zł.
PO to samo zło2021.10.19 20:43
Permanentny Oszust .
AAAtomek2021.10.19 20:41
Kaczyński, zapamiętaj sobie - benzyna dzisiaj po 6zł/l, a ceny jabłek 1,5zł w promocji z Lidlu (to taki sklep). Chociaż wątpię, żebyś wygrał lub zremisował z Tuskiem.
Anonim2021.10.19 20:40
Ten rudy kundel merkel może całować buty Prezesa Kaczyńskiego, albo szkopom zakładać marynarki, to wszystko na co tego kundla stać
Zygfryd2021.10.19 20:40
Główny oponent ?? nie jestes Kaczyńskiemu godzien nawet butów wypastowac niemiecki psie
TW Oskar czyli Donald T .2021.10.19 20:39
Aby wiedzieć kim jest Tusk należy przeczytać książkę Wojciecha Sumlińskiego pt. " Niebezpieczne związki Donalda Tuska " .
Donald T . czyli TW Oskar2021.10.19 20:42
Tusk nawet nie odniósł się do tej książki i nie może sobie pozwolić na proces o zniesławienie . Krótko mówiąc Tusk jest tym , za kogo uważa go - na podstawie dowodów - autor książki .
orgii2021.10.19 20:38
POrażka Obywatelska , Patologia Obywatelska , POj...by Obszcz...ane , POpaprańcy .....a na czele Naczelny VolkSSdojcz tFFFusk , łajdak , oszust , obszczyjmur i ciota ......
Strażnik Lechistanu2021.10.19 20:34
Deutsche Wehrwolf - niemiecki Wilkołaku, a może ze mną staniesz w szranki? To ci twoich wilczych uszu natrę ! ! ! N
­2021.10.19 20:39
Nie udawaj, ciumku, ze znasz niemiecki.
Nie damy się Jarkowi jak Węgrzy Orbánowi2021.10.19 20:28
Którego do klasy maturalnej przepchnął komuch Kuberski, przyjaciel rodziny.
­2021.10.19 20:42
Tak było. Jaruś na koniec X klasy miał dwie pały: z polskiego i angielskiego. Powinien był powtarzać klasę. Ale przyjaciel rodziny kurator Kuberski przeniósł go do innego liceum i pozwolił szykować się do matury.
Jahu🐟2021.10.19 20:25
Hehehe.. szczur, który uciekł do Brukseli mówi, że trzeba mieć jaja.. ''numer mu się udał", rany jaki on jest głupi, myśli, że Kaczyński potraktował jego wygłupy poważnie.. Kaczyński leje na ciebie ciepłym moczem kota..
Jachu 🐟2021.10.19 20:26
Głupszy jesteś niż lewy but Kaczyńskiego.
odp2021.10.19 20:24
Takie teksty niech se ryży sprzedawczyk w gronie swoich folksdojczów stosuje. Prezesowi może co najwyżej sznurówki zawiązać.
AAAtomek2021.10.19 20:19
dzień 13 grudnia się zbliża. Wielkie święto Jarosława I Bojownika, o wolność we własnej pościeli.
Hanna2021.10.19 20:18
Buta niemiecka wyziera boleśnie z tego potomka z wermachtu. Deutschland Deutschland iberalles.- a prawdziwego Polaka patriotę lekceważy i poniża. Szkopom usługuje.
AAAtomek2021.10.19 20:20
Ten niby Polak z przodkami spod Odessy? 😂😂😂😂😂 ✝️✝️✝️
­2021.10.19 20:25
Dzieweczko, jest jakaś głupsza od ciebie w twojej wiosce?
Syfilis2021.10.19 23:27
Folksdojcze do gazu!!!
Crimen sollicitationis2021.10.19 20:18
https://music.youtube.com/watch?v=Ljgk7dT-u-U
Curas!2021.10.19 20:17
„My name is Ratzinger. Soy Benedicto XVI”.
AAAtomek2021.10.19 20:16
Pisowiety to zwykłe tchórze, śpiące do południa. Nie jestem zaskoczony tchórzostwem kurduplowatego.
Anonim2021.10.19 20:16
To niemieckie popychadlo powinno sobie znalezc odpowiedniego sobie partnera do dyskusji a tacy sa pod budka z piwem-tam tez jest tego zadufanego prostaka miejsce.
nikodem2021.10.19 20:15
No tak, ryży platformers może mówić co chce a głupie ludziska to kupią. Później powie że t tylko taki pic i po sprawie. Widać ile warte są jego słowa
nol2021.10.19 20:18
Jedno jest pewne ,w bezczelności nie ma sobie równego.Fatalny typ.Ale "krzywda ludzka nie idzie na lasy" i jego tez sprawiedliwość dopadnie.
Anonim2021.10.19 20:13
nie pamiętam kiedy Tusk coś mądrego powiedział, on tylko jątrzy, wbija szpile, manipuluje itp., po prostu stary cwaniak, nic więcej
czlowiek z ratusza warszawskiego2021.10.19 20:10
tusk od tych narkotów jeszcze bardziej jest poj...ny.
Mejer2021.10.19 20:09
Ryży to żałosny typ - taki aktorzyna który nawet grać nie potrafi.
Piszcie do mnie ludki2021.10.19 20:04
Tylko bez wulgaryzmów. Na adres: [email protected]
Anonim2021.10.19 20:03
Niech te dwie ludzkie szumowiny na ringu stoczą walkę... najlepiej z ząwiazanymi ślipiami, z siekierami w łapach
Popatrzcie na zdjęcia w nagłówku2021.10.19 19:39
PDT uśmiechnięty, a PJK zaciśnięte usta. Mowa ciała.
Patrzę... i co widzę...!?2021.10.19 19:55
.... Widzę u Tuska tylko i wyłącznie jego szyderczy uśmiech! ... Cała Placforma boi się Kaczyńskiego! Nie umie sobie dać z Nim rady, więc Go ośmiesza! Na tyle ich stać! ... Nigdy już POPSL-e nie wygrają! Pamiętamy co zrobili z Polską w swoich ostatnich rządach! Zostawili wiele Afer i przekrętów na prawie 900 mln. zł! Rozwalili całą Krajową gospodarkę!
Errata!2021.10.19 19:57
Błąd. Nie 900 mln, zł.tylko 900 mld. zł. Czyli prawie Bilion!
­ ­ ­2021.10.19 20:01
Jesteś głupszy od Kukiza, lamerczaku.
Albert2021.10.19 19:38
Kaczka nie stanie do debaty, bo do dziś mdleje ze strachu, jak sobie ostatnią przypomni.
Albert2021.10.19 20:09
Kaczka Donald nie stanie do debaty, bo do dziś mdleje ze strachu, jak sobie ostatnią przypomni.
Albert2021.10.19 20:18
Kaczka z PiS nie stanie do debaty, bo do dziś mdleje ze strachu, jak sobie ostatnią przypomni.
debata?2021.10.19 20:21
A z kim? ze zdrajcami,kłamcami,ze ścierwem sie nie rozmawia.
Mówił że zgodzi się na debatę z Tuskiem2021.10.19 19:36
gdy ten przeprosi. Przeprosił a debaty nie ma.
Anonim2021.10.19 19:44
Przecież Donek właśnie powiedział że to był numer, a nie przeprosiny. Polska trudna jazyk?
Umiesz czytać?...2021.10.19 20:00
To przeczytaj ten w/w artykuł! ... Tusek nie przeprosił!.. On tylko wypowiedział , jak sam pisze, trzy wyrazy o niczym nie świadczące! Przecież Tuska nie stać na właściwe przeprosiny!
Sinjoro Pisulo2021.10.19 19:33
Vojtěch řekl, jaká opatření proti koronaviru navrhne ve středu vládě.
­2021.10.19 19:18
Są tu jacyś strząsacze łupieżu z marynarki Prezesa?
jle_ffm2021.10.19 19:38
Jeden z nim jest obecnie ministrem w MON.
Anonim2021.10.19 20:11
Są tu jacyś strząsacze łupieżu z marynarki Prezesa POyebów?
Anonim2021.10.19 19:18
Czemu w tej tzw. opozycji jest tak wielu upośledzonych umysłowo? Nie, nie, to nie może być normalne, bo nie może naraz okazać się, że tak faktycznie jest. Skąd oni się biorą?
­2021.10.19 19:19
A skąd tyle troli od Kaczyńskiego? Dostajecie 99 gr za wPiS?
Hue2021.10.19 19:29
Dlaczego są uspoledzeni? Bo to raczej widać po drugiej stronie. Człowiek chce porozmawiać, wymienić sie argumentami, a zawsze słyszy te same słowa: lewactwo, zydy, rosja, onuce. To dopiero upośledzenie, na pewno słowne.
odp2021.10.19 19:12
Szef jakiejś tam partii, a zachowanie na poziomie chłystka z podwórka
Wirówka Nonsensu2021.10.19 19:07
POkaż Ptaka - to powiem kim jesteś POchewo
matis892021.10.19 19:07
Partia POPIS z resztą lewactwa do znudzenia wciska kit, że się nie lubią, jak dokładnie tak samo reprezntują interesy masoneri i służą tym samym panom. Poza kamerami się lubią. To ich sposób na rządzenie Polską już 30 lat.
Anonim2021.10.19 19:59
Kiedyś mati chyba za pisdzielców głowe chciałeś dawać, dzisiaj zmieniasz zdanie.... ale to i dobrze, w końcu tylko krowa zdania nie zmienia. Dla mnie nieszczęściem jest to, że ponad 60% mogących głosować, głos oddaje na te śmieci, ale jak to w przyrodzie, swój do swego idzie
matis892021.10.19 20:37
Owszem, oddałem głos na Dudę i wcześniej PIS, bo oszukali swoich wyborców. PIS to największe lewactwo. Ale jeżeli masz zamiar wybielać PO, Hołownię, SLD, PSL, Nwoczesne, Wiosny.......to jesteś w lewackim błędzie bo to jedna partia o kilku nazwach, by rządzić Polską już 30 lat. Służa tym samym panom, masonerii.
matis892021.10.19 20:39
Dzisiaj to lewactwo, lewakoateiści, lewackie trolownie brejzowe bronią PIS przed katolikami. Także role się odwróciły.
Bąku Lipo Defekt - jak takiś Kartofeln2021.10.19 19:06
to WYłebcz
Wasze matki to kurwy2021.10.19 18:58
Matki i córki polskich sportowców - szczególnie tych walki to k u r w y - szpilki , ma med a, i innych śmieci polskich. - kraj musi dostać holokaust - każda mała dziewczynka .
kaka2021.10.19 19:29
TO NIE TE LEKI----TE CI SZKODZA
tusk to DNO jak cała PO2021.10.19 18:54
.
Anonim2021.10.19 18:49
no patrzcie jaki kozak z tego tuska- dla mnie to zwykla antypolska gnida
MEGA MASAKRA!!! ZMIAŻDŻENIE!!!!2021.10.19 18:49
Zbliża się kolejna rocznica nieinternowania śpiocha
Rumcajs Tylko PIS2021.10.19 19:50
Zbliża się kolejna rocznica chlania Wałęsy z Sbekami w Arłamowie
Samo gęste2021.10.19 18:49
No dobrze, a jak ktoś ma wieloletni uraz po ostatniej debacie, to co ma zrobić?
PILNE!!!2021.10.19 18:47
Dziad łupieżowy leży w maminej pierzynie w obejszczanych pampersach i mlaszcze
PILNE!!!2021.10.19 20:15
Dziad łupieżowy leży w maminej pierzynie w obejszczanych pampersach i mlaszcze Powinien był zostać w Brukseli