,,Jest pełny konsensus w sprawie mediów publicznych''. Komentarze po decyzji prezydenta, hejt opozycji - zdjęcie
07.03.20, 07:30Screenshot Facebook - Kancelaria Prezydenta

,,Jest pełny konsensus w sprawie mediów publicznych''. Komentarze po decyzji prezydenta, hejt opozycji

46

Prezydent Andrzej Duda wczoraj wieczorem poinformował Polaków, że podpisze ustawę dotyczącą rekompensaty dla mediów publicznych. W trakcie tej samej konferencji prasowej szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podał, że rada przegłosowała uchwałę ws. odwołania prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Po decyzji prezydenta pojawiła się lawina komentarzy. Jedne przychylne prezydentowi, inne nie, nie zabrakło również zwykłego hejtu ze strony polityków opozycji totalnej.

Prezydent nie uległ szantażowi i demagogii opozycji. I dobrze”

- podkreśliła dziennikarka Edyta Hołdyńska.

Dawid Wildstein z kolei napisał:

Jacy oni są żałośni. Właśnie Premier oświadczył, że rząd przekażę rekordową sumę na onkologię, pieniądze, których nawet promil PO nigdy nie dała na raka..

A oni już kłamią, że zabraknie pieniędzy bo pójdą na telewizję.

Kłamcy, kłamcy, kłamcy, kłamcy.

Nic więcej nie potrafią.

Zera”.

Skandaliczny jest z kolei komentarz, jaki opublikował na twitterze Włodzimierz Czarzasty. Stwierdził między innymi:

PAD podpisał. Oczywiste. Był nikim i został nikim”.

Dalej dodał:

Nowość : odwołano lojalnego, robiącego każde świństwo dla PIS Kurskiego. Wniosek : jesteś lojalny a i tak cię sprzedamy. Finał : grupowa lojalność stopnieje i nie wybiorą A.Dudy na następną kadencję. A to dobra info dla Polski”.

Sceptyczny wobec decyzji prezydenta jest Piotr Semka:

PAD ws Kury podjął decyzję niezrozumiałą dla sporej części swego elektoratu, a nie uzyska nawet krztyny uznania w elektoracie opozycji”.

Co oczywiste, krytycznie odniosła się do tego między innymi Małgorzata Kidawa-Błońska:

Panie Prezydencie, stracił Pan szansę, żeby oprzytomnieć. Podpisuje Pan ustawy bez namysłu. Wiem jedno, tego podpisu Polacy Panu nie zapomną. 2 mld na kłamstwa TVP, a nie na onkologię – wstyd”.

Stanisław Karczewski napisał z kolei:

Brawo Jest pełny konsensus w sprawie mediów publicznych”.

Rafał Ziemkiewicz komentuje zaś:

Pan Prezydent zażądał „resetu” państwowych mediów. Reset to jak wiadomo control+alt+delete. Kto delete już wiadomo, kto alt się domyślam, ale moja ocena zdarzenia zależeć będzie od tego, kto ma teraz być ten control”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (46):

wyborca PiS w 20192020.03.7 22:14
Ja,jako twardy elektorat w I turze zagłosuję na Bosaka,a II jeszcze nie wiem.Niesmak wzbudza odwoływanie Kurskiego,po szantażu,bez podania przyczyn tego ruchu
Czesc2020.03.7 13:07
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - http://fllirt.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
obserwator2020.03.7 11:37
To nie konsensus tylko SZANTAŻ!! Wiadomo, ze ta kasa i tak nie mogłaby przejść na leczenie, ale przy okazji wywalić podpadniętego Kurskiego można i to rękami nieudacznika Czabańskiego! Wstyd Panie Prezydencie to nie dobre rządy, ale cwana małostkowość, na której sam Pan straci. Nawet jak ludzie zagłosują na PAD, bo nie ma wyjścia (i na tym polega ohyda tego szantażu!!), to kiepsko PAD zapamiętają. Najpierw blokada reformy wymiaru sprawiedliwości (już chyba PAD widzi co zrobił!?), Macierewicz, a teraz Kurski.
RHQQ22020.03.7 13:15
A czemu niby ta kasa "nie mogłaby przejść na leczenie"? Nie ma żadnej formalnej ani technicznej przeszkody. Opozycja oczywiście gra na emocjach i wykorzystuje sytuację, ale nie ma powodu by tych pieniędzy nie przeznaczyć na chorych.
inka2020.03.7 11:18
panie Czarzasty a kim pan jest skoro mój prezydent jest nikim przykre ale jest takie powiedzenie wykształcenie nie świadczy o wartości człowieka i w pana przypadku jest to właśnie problematyczne
Pola2020.03.7 9:53
Przecież tym wszystkim którzy krytykują Prezydenta, że podpisał przekazanie środków na Telewizję Publiczną a nie na onkologie, wcale nie chodzi o chorych dla których gdy mogli nic nie zrobili tylko o to, żeby TV zbankrutowała i żeby nie było w Polsce polskich mediów publicznych. Niestety taka jest cenzura na innych stronach internetowych, że takie zdanie stwierdzające prawdę nie zostało wydrukowane bo to jest niby "mowa nienawiści" Twierdzą, że TV siała nienawiść a to oni sieją. Wszystkie kraje europejskie moga mieć telewizja publiczna tylko my nie możemy bo opozycji się nie podoba
RHQQ22020.03.7 13:21
ja tam krytykuje, chodzi mi właśnie o chorych a nigdy nie miałem wpływu większego niż głosowanie w wyborach, więc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jak mamy mieć taką telewizję to już lepiej żadnej, byłoby to mniej szkodliwe. Ale chciałbym żeby telewizja była tylko publiczna, a nie partyjna i w tedy chyba wszyscy by chętnie płacili i dobrowolnie. Jakoś Polsat ani nie dostaje dotacji, ani abonamentu i jeszcze przynosi zyski, to czemu TVP z silniejszą pozycją na rynku, wpływami z abonamentu ma dwa tysiące milionów złotych strat na rok? Coś tu chyba nie gra.
Pascal2020.03.7 9:43
Bilans działalności politycznej Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Prezydent złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał przeznaczyć 2 mld zł z budżetu państwa na dotację telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Propaganda pisowska jest dla niego ważniejsza niż zdrowie i życie osób chorych na raka.
adam2020.03.7 9:27
Będzie kolejny sylwester w Zakopanem,będzie kolejny rozwód Kurskiego,będzie na promocję Disco Polo,będzie na muzułmańskie seriale..etc..etc..Ale najważniejsze - Duda już dzisiaj zapewnił sobie reelekcję za Wasze pieniądze...Nie za pieniądze..Za srebrniki..!
APo2020.03.7 9:24
Aż miło posłuchać jak zawyły totalne zera, miód dla mych uszu. Sługusy Ewrokowchozu i Ruskie onuce w amoku
anonim2020.03.7 9:20
Mam nadzieję, że Prezydent przetrzyma atak sfory. Walka toczy się na polu idei, nic więc dziwnego, że taki szturm. Walka o duszę i przetrwanie ludzi, jakimi są, jakimi stworzył ich Bóg, którego poprawiać nie będziemy!
Ogladaj hity online2020.03.7 8:57
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
gumowa kaczka2020.03.7 8:54
popychadło kurdupla,wstyd
Kot prezesa2020.03.7 8:53
Padalec został wyzerowany
Małgosia2020.03.7 8:39
Głosowałam na P Dude ale teraz nie będę na niego głosować bo uważam że telewizja powinna na siebie zarobić a te pieniądze mogły być inaczej zagospodarowane, lepszy będzie Kamysz
Topek2020.03.7 8:31
DWA TYSIĄCE MILIONÓW poszło się je-bać na kłamstwa i darmozjadów z ku-r-wio-nych z tv pis
rydzyk to diabelski wytrzep2020.03.7 8:27
wystarczy przekręcić o 180 stopni trzecią literę w nazwisku Duda żeby wiedzieć co to za prezydent
anonim2020.03.7 8:26
Z żalem to mówię, PiS to nieudacznicy, bowiem po objęciu władzy, po atakach eurokołchozu na reformy, po atakach żydostwa i Ukraińców na zmianę ustawy o IPN, po atakach żydostwa na historię Polski, OBIECAŁ SPOŁECZEŃSTWU, że powstanie anglojęzyczna TV, takie polskie BBC, polska Al Jazeera, aby głos Polski był słyszalny i rozumiany w świecie. No i słusznie! I co? I nic! Kolejne zmarnowane lata, kolejne niechlujstwo, nieróbstwo, arogancja władzy. Czy są obce siły w Polsce co niweczą każdą propolską inicjatywę? Czy te jednostki związały ręce PiS?
Adrian Kleisty2020.03.7 8:25
Bo ja mam taki fajny długopis I dawno nic nie podpisywałem. Prezes tak ładnie prosił a prezesowi się nie odmawia
...2020.03.7 8:43
Prezes nie prosi
mordechaj2020.03.7 8:19
Duda wyszarpał chorym na raka 2 miliardy. Bezczelnie połączył to z odwołaniem niewygodnego dla SIEBIE Kurskiego. Jaki tego finał ? Chore dzieci będą umierać, a Duda wstawi swojego prezesa do TVP. Wszystko w temacie.
Antek2020.03.7 8:15
Andrzej Duda przekazał TVP 2 miliardy na kampanie....
anonim2020.03.7 8:14
posmagdalenkowy kabaret który nie ma końca, czas się budzić! Giertych demaskuje Kurskiego (frag. debaty nad samorozwiązaniem Sejmu V Kadencji, 07.09.2007) youtube.com/watch?v=qifu9znhd48
Topek2020.03.7 8:13
Myślę że lepszy od Kurskiego na to miejsce był by Macierewicz bo Kurski w swoje kłamstwa nie wierzy a Maciorek w swoje kłamstwa i paranoje wierzy całym swoim niepokalanym sercem
anonim2020.03.7 8:11
fumum vendere sprzedający dym
Katolicka Kretynizacja Polski 2020.03.7 8:06
czyli kolejna rotacji świń przy korycie! ciekawe gdzie Kureskiego teraz rzucą bo to że dostanie intratną posadkę i sowitą "odprawę" z TVP nie ulega wątpliwości...
anonim2020.03.7 8:06
Proszę dokładnie przejrzeć zachodnie stacje internetowe, są wielokrotnie lepsze niż "główny nurt" władza deprawuje, absolutna władza absolutnie deprawuje!
ten obcy2020.03.7 8:17
"Gdzie się podziały..... tamte prywatki" - w MSWiA
PiS to zdrajcy 2020.03.7 8:05
Nie piszcie prezydent to czy tam to bo to wszystko decyduje kulawy to widać na każdym kroku, do kogo leciała Lichocka od razu jak piesek pokazywać jak drapie się pod okiem nie do premiera czy marszałka sejmu tylko do kulawej kaczki
ten obcy2020.03.7 8:18
a ty "rusky pachołku"- to kto?
anonim2020.03.7 8:02
Marzy mi się, aby TVP stała się podstawowym punktem odniesienia, ze względu na poziom i wiarygodność swych audycji, w Polsce, Europie, świecie. W zasadzie konkurencji brak, wszędzie ogłupianie i marna propaganda, tak że rosyjski internetowy Sputnik, wyrasta na mistrza intelektu. Życzę powodzenia!
J.P2020.03.7 8:22
Jakbym czytał o TVP względem oglupiania i marnej propagandy, dodałbym jeszcze istotną rzecz, a mianowicie pomijanie informacji niewygodnych dla PiS.
Marta2020.03.7 8:01
No i PJK i Mateusz Morawiecki, człowiek wybitny, muszą się mordować z takim PAD-em, który objawił się jako człowiek mściwy, egocentryczny o wąskich horyzontach. Przemawia dobrze, ale jest niepewny, niestabilny, ambicjonerski. Jednym słowem człowiek wysokiego ryzyka. Ciężko będzie na niego głosować, ale inni są jeszcze gorsi. Ciężko patrzeć PJK jak jego koncepcja rozbija się o pospolitość. Gdyby Świat był sprawiedliwy, Prezydentem powinien być PJK. Tylko on jest tego godny. Nikt inny.
Tasman2020.03.7 11:38
Przyznam, że masz doskonale poczucie humoru, he, he, he...
TAWARISZCZ BALBINA2020.03.7 16:10
JEST GODNY OBCIĄGNĄĆ SWEMU KOTU
towarzysz BALBINA2020.03.7 16:16
jest godny co najwyżej obciągnąć ALIKOWI
Taka prawda2020.03.7 7:59
Okazało się ze to jest wyłącznie KACZE PIORO
Laura2020.03.7 10:21
Lepsze kacze pióro jak pióro Merkel lub Putina
satyr2020.03.7 12:47
A co ma piernik do wiatraka?
Kocham PIS2020.03.7 7:54
Kurski był najlepszy a ta gnida go odwołała nie będę na niego głosować
Laura2020.03.7 10:20
Prezydent go nie odwołał !!!A tak po prawdzie nigdy nie głosowałaś na PIS!!!
infor2020.03.7 7:52
Cieszy mnie to że antypolskie śmiecie z tzw. opozycji tak głośno wyją. Tyle zła ile oni dokonali w każdej dziedzinie (zwłaszcza mediów i zdrowia) - powinno im zamknąć mordy na jakąkolwiek krytykę odnośnie leczenia ludzi. Ale te smiecie są bez honoru
Ciekawy2020.03.7 8:00
Ty masz rodzine obciążona debilizmem
Laura2020.03.7 10:21
Raczej ty
INCZU-CZUNA 2020.03.7 7:46
Konsensus - chłe, chłe,chłe, - konsensus - chłe, chłe, chłe, chłe.
Pawlo2020.03.7 10:10
PAD bezwzględnie wykorzystał żelazny elektorat PiS-u , odwołująć Kurskiego bo wiedział , że i tak "muszą "zagłosować na niego . Ale ten elektorat MA PAMIĘĆ !