Jest oświadczenie w sprawie działań ABW wobec Ludmiły Kozłowskiej - zdjęcie
20.08.18, 09:01zdj. screen Youtube/24 GODZINY online

Jest oświadczenie w sprawie działań ABW wobec Ludmiły Kozłowskiej

Prezes Fundacji Otwarty Dialog, Ludmiła Kozłowska została objęta zakazem wjazdu na teren Polski oraz Unii Europejskiej. W ubiegłym tygodniu Kozłowską, która przyjechała do siedziby swojej fundacji w Brukseli, deportowano na Ukrainę, skąd pochodzi.

Sprawa budzi spore kontrowersje. Ludmiła Kozłowska jest bowiem żoną Bartosza Kramka, który w lipcu ubiegłego roku opublikował na Facebooku "instrukcję obalenia rządu". 

Poniżej publikujemy oświadczenie w sprawie działań ABW wobec Ludmiły Kozłowskiej które przesłał m.in. do naszej redakcji rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, realizując swoje ustawowe obowiązki, wydał negatywną opinię dotyczącą wniosku Pani Ludmiły Kozłowskiej o udzielenie zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego w UE. W rezultacie Pani Ludmiła Kozłowska została objęta zakazem wjazdu na terytorium Polski oraz Unii Europejskiej.

Negatywna opinia przygotowana przez Departament Kontrwywiadu ABW związana jest m.in. z poważnymi wątpliwościami dotyczącymi finansowania kierowanej przez Ludmiłę Kozłowską Fundacji Otwarty Dialog, które mogą mieć dalsze skutki prawne. Z uwagi na ograniczenia ustawowe, a także trwającą kontrolę skarbową, obecnie szczegółowe informacje w tej sprawie nie mogą zostać przekazane opinii publicznej.

Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych”

Z poważaniem

STANISŁAW ŻARYN

RZECZNIK MINISTRA KOORDYNATORA SŁUŻB

NACZELNIK WYDZIAŁU KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ


Departament Bezpieczeństwa Narodowego

KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW