Jest oficjalne stanowisko KRS w sprawie Piebiaka - zdjęcie
22.08.19, 13:54(fot. screen)

Jest oficjalne stanowisko KRS w sprawie Piebiaka

7

- Niezbędne jest zbadanie wszystkich doniesień medialnych przez organy ścigania; członkowie KRS, których nazwiska pojawiają się w mediach, niezwłocznie powinni złożyć pisemne wyjaśnienia - powiedział rzecznik KRS Maciej Mitera, odnosząc się do informacji podanych przez portal Onet.

PUBLIKUJEMY PEŁNE OŚWIADCZENIE KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA:

STANOWISKO

PREZYDIUM KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA

z dnia 22 sierpnia 2019 r.

w sprawie zorganizowanej akcji insynuacji i oskarżeń wobec sędziów

 

 

Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa z ogromnym zaniepokojeniem przyjmuje doniesienia medialne dotyczące zachowań urzędujących sędziów, polegających na inspirowaniu lub nadzorowaniu zorganizowanej akcji insynuacji i oskarżeń pod adresem innych sędziów.

Choć sędziowie, jako osoby sprawujące władzę publiczną, mogą być zawsze adresatem krytyki społecznej i medialnej, to jednak należy stanowczo zaprotestować przeciwko takim działaniom, jakie zostały ujawnione w ostatnich dniach.

Taka działalność zasługuje na najwyższe potępienie i uchybia godności urzędu sędziego, uzasadniając wątpliwości co do nieskazitelności charakteru zaangażowanych w nią osób – cechy, którą każdy sędzia powinien się charakteryzować.

W ocenie Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa niezbędne jest dokładne zbadanie wszystkich doniesień medialnych przez organy ścigania oraz przez właściwego rzecznika dyscyplinarnego sędziów.

Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa oczekuje, że członkowie Krajowej Rady Sądownictwa, których nazwiska pojawiają się w mediach w związku z tą aferą, niezwłocznie złożą pisemne wyjaśnienia co do swojego udziału w tym procederze.

 

 

Przewodniczący

Krajowej Rady Sądownictwa

 

                                                                                                                                   sędzia Leszek Mazur

źródło: krs.pl

Komentarze (7):

Foster2019.08.22 21:14
Ten Piebiak zdradził Ziobro. Piebiak to wszystko organizował w tajemnicy przed Ziobrą. Ale niewątpliwie tę krucjatę przeciwko sędziom prowadzili z pobudek patriotycznych. Samii się nazwali Husarią, Żołnierzami, Inką (że niby tacy patrioci jak żołnierze wyklęci), a jeżeli to prawda co usłyszeliśmy w tej niedobrej TVN i wyczytali w tym rzekomo niemieckim Onecie - to to zwykłe kanalie. Szkoda tylko, że Nasza Polska Narodowa TVP Info, w pierwszym dniu ani słowa na ten temat, a po otrzymaniu przekazu dnia, próbuje to bagatelizować i przedstawiać jako walkę pomiędzy sędziami.
NICK2019.08.22 16:53
Dzieki takiej wojence prawników widzimy o ich moralnym zepsuciu. Zdrady, konkubinaty, kradzieże
Lennon2019.08.22 16:23
Proszę trochę faktów o Tomaszu Schmidcie, mężu Emi: http://tiny.cc/zcskbz
Andrzej Malik2019.08.22 14:58
A małżonek MałejEmi dalej w KRS siedzi? No to niezłe bagienko :-)
MJ2019.08.22 14:37
Tak, tak ludzie są mocno zainteresowani sędziami, którzy siebie nazywają nadzwyczajną kastą. Ale wybory tuż, tuż, więc o takich szkopskich prowokacjach będzie można usłyszeć, co chwila. No cóż lewactwo nic nie ma do zaoferowania, więc liczy na to, że znowu wróci do koryta przez kłamstwa i pomówienia, żeby dalej kraść. Z negacji nigdy nic dobrego nie wynika, zwłaszcza, ze alternatywą jest to co było, czyli złodziejstwo i bezkarność.
Dam2019.08.22 15:48
Pamiętasz o "nadzwyczajnej kaście" ale już o "dobrych panach" i "nam te nagrody się należą" nic nie powiesz. Powiedz prawdę, że masz gdzieś, że kradną, ważne jest że kradną ci, których nie lubisz.
moher2019.08.22 14:03
Neo-KRS?