Jest nowy kandydat na komisarza UE. Szczerski zrezygnował - zdjęcie
26.08.19, 17:59zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Jest nowy kandydat na komisarza UE. Szczerski zrezygnował

12

Szef gabinetu prezydenta RP, Krzysztof Szczerski zrezygnował z kandydowania na komisarza Unii Europejskiej, a na swoje miejsce zaproponował Janusza Wojciechowskiego. 

"W polityce trzeba być uczciwym, jeśli pojawiła się propozycja objęcia teki komisarza ds. rolnictwa dla Polski, a ja rolnictwem się nie zajmowałem, to uważam, że uczciwym jest, żeby to miejsce odstąpić komuś, kto może objąć je w sposób odpowiedzialny"-wyjaśnił Szczerski w rozmowie z dziennikarzami.

"Na swoje miejsce zaproponowałem Janusza Wojciechowskiego; ostateczna decyzja należy do premiera"-dodał prezydencki minister. 

Krzysztof Szczerski powiedział również, że o swojej decyzji poinformował wcześniej prezydenta Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Informację o rezygnacji szefa gabinetu prezydenta podało jako pierwsze radio RMF FM. 

Tymczasem rzecznik rządu, Piotr Müller potwierdził kandydaturę Janusza Wojciechowskiego.

"Pan minister Szczerski do tej pory nie zajmował się obszarem (rolnictwa), w związku z tym podjął taką decyzję. Pan premier Mateusz Morawiecki bardzo ją docenia i traktuje ją w sposób konstruktywny i propaństwowy"-ujawnił Müller na briefingu prasowym przed KPRM. 

Janusz Wojciechowski to wieloletni poseł do PE oraz były prezes Najwyższej Izby Kontroli. Ponadto, Wojciechowski przez wiele lat pracował w komisji rolnictwa w PE. 

"Te ustalenia zostały dzisiaj podjęte i ta kandydatura zostanie przedstawiona do Komisji Europejskiej. Cieszymy się, ponieważ ta decyzja o objęciu teki rolnej - jeżeli ona zostanie ostatecznie zaakceptowana - to będzie bardzo, bardzo dobra decyzja dla Polski, ponieważ ten obszar funkcjonowania jest dla nas bardzo ważny. Wszystkie sprawy rolne są dla nas bardzo istotne i budżet unijny na poziomie całej UE w tym obszarze jest bardzo wysoki"-ocenił rzecznik rządu. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (12):

BeczałJakBaranZaWażnąPosadąDostałObornik2019.08.26 22:55
Dudowy profesor minister Szczerski tak długo beczał jak baran, trykał w klamkę jak koza i znacząco pochrząkiwał w dziurkę od klucza pod drzwiami unijnych decydentów, aż ulitowali się i postanowili dać mu posadę Komisarza do Spraw Obornika. Żeby mógł go roztrząsać razem z Legutką i Szydłową.
Jarek2019.08.26 21:38
Przynajmniej realnie ocenił swoje szanse i ustąpił. Zawsze mniejszy wstyd.
provydnyk2019.08.26 19:15
Jakie słowa blokują w komentarzach? k…, ch…, p…ć, j…ć, s…syn, p…a, c…a Jeszcze jakieś? Zagranicznych chyba nie blokują: do pički materi.
PolakNieLeming2019.08.26 19:04
Taki gest w wykonaniu kogokolwiek z SLD, PO, czy PSL byłby NIEMOŻLIWY. To świadczy o uczciwości Pana Szczerskiego. Brawo ! Oby takich Polaków nigdy nie zabrakło, a Polska będzie istnieć.
ZrobićSzczerskiegoWindziarzemPiwnicznym2019.08.26 18:51
Szczerski to kwintesencja PiSowskich kadr... Ni to do wideł, ni do banku. Kupa nieudaczników niewybieralna nigdzie, poza partyjnym szambem w Polsce. Miernoty, łamagi, frajerzy, gołodupce, oborowe, tępaki, prostacy, komuchy, dewoci, lenie, matoły.
PolakNieLeming2019.08.26 19:12
Totalne szambo, jakie reprezentujesz (dosłownie i w przenośni) burzy się, zżyma, że Polska rośnie w siłę pomimo, że robi, co może, żeby temu przeszkodzić. Mam dla ciebie, zasrańcze, złą wiadomość. ABW ma cię już na swojej liście i jak będzie potrzeba, skorzysta z niej na pewno i nie będzie to dla ciebie, gnomie zapyziały, przyjemne.
PolakNieLeming2019.08.26 19:14
Takim, jak Pan Szczerski, to do pięt nie sięgasz, matole.
Lech Keller-Krawczyk - eine kleine jüdisch läuse 2019.08.26 18:51
Jak słusznie podejrzewałem Lech Keller-Krawczyk udziela się nie tylko tutaj. Ma również "etat" w GW. Niemal identyczny "tekst" nadał w GW pod pseudonimem "buk-humor-dziczyzna". On jest tak przewidywalny jak spłuczka w mojej domowej muszli i jest tak niespłukiwalny jak goowna w dworcowych "toaletach".
edi2019.08.26 18:47
Jedyna Prawdziwa Matka, Królowa Polski to Matka LGBTowska Tęczochowska! Króluj nam Jasnogórska Panienko i miej LGBT w swojej opiece! Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga...
edi2019.08.26 18:46
Oj jak mi szkoda Ścierskiego! Ale dla parlamentarzystów europejskich znowu "trudny" wybór ,tak jak w przypadku szydło, bo co następna morda wystawiana przez PiS, to głupsza!!!
PolakNieLeming2019.08.26 19:08
Śmieciu, mordę sam masz. Spójrz tylko w lustro. Jesteś zerem, które poprawia sobie samopoczucie pryskając jadem z wrażej mordy na porządnych ludzi. Gdyby matka wiedziała, kogo urodzi na pewno udusiłaby cię własną pępowiną.
Urszula2019.08.26 21:47
No, no. Ksywka "zero" jest zarezerwowana, i to od dość dawna, dla Ziobro. Nie odbieraj mu tytułu, gnojku.