Jest i ona! Prof. Środa obraża Polaków!  ,,Analfabeta i bezmyślny wyznawca są najlepszymi obywatelami dla PiS'' - zdjęcie
18.10.19, 13:54(fot. screen)

Jest i ona! Prof. Środa obraża Polaków! ,,Analfabeta i bezmyślny wyznawca są najlepszymi obywatelami dla PiS''

46

Prof. Magdalena Środa zabrała głos w sprawie dyskusji o tzw. edukacji seksualnej. Oczywiście w swoim stylu zaatakowała Kościół i partię rządzącą. 

- Nie zabieram głosu w sprawie działań parlamentarnej inkwizycji, która skierowała do komisji ustawę rodem z wczesnego średniowiecza (choć sama inkwizycja zaczęła działać później) dotyczącą ignorancji seksualnej, bo cały czas wydaje mi się ona niesmacznym żartem; po prostu ktoś z nas kpi i dziwię się poważnym komentarzom i głosom oburzenia. To nie może być serio!!! - pisze w mediach społecznościowych feministka

- Tak żałośni jeszcze chyba nie jesteśmy. A jeśli tak, to uważam, że równie szkodliwa jest biologia, chemia, fizyka i matematyka. Odciągają od Boga a ponadto powodują, że dzieci będą mądrzejsze od posłów - oszołomów. W ogóle: po co szkoła? Czysty ignorant, analfabeta i bezmyślny wyznawca są najlepszymi obywatelami dla PiS. A jeśli chodzi o rozmnażanie - rzecz ważna w autorytarnym państwie o imperialnych ambicjach - katecheci pokażą, skontrolują, przyjmą poród a potem ochronią przed wszelką wiedzą - dodaje Środa

 

 

bz/Facebook

Komentarze (46):

wesław turulski2019.10.22 3:59
Generalnie,opinia Pani Profesor jest słuszna.Ostrożniej dobierałbym słowa opiniujące elektorat PIS,bo ten obraża się łatwo nie pojmując sensu takich wypowiedzi a kler i wierchuszka PARTII ochoczo podkręca swój elektorat.
Aleksander2019.10.21 12:16
A ja lubię" "pana" Adriana. Kulturowo jest taki Dulski. Taki krakowsko-drobnomieszczański a jednocześnie wioskowo-malomiasteczkowy. Jest dziecinnie nadmuchany, nieporadny, zagubiony, wystraszony, pospolicie głupi, nieustępliwy w wykrzykiwaniu swojej "prawdy", a jednocześnie tchórzliwy i urobiony jak plastelina. Osobnik, w którym skumulowało się wszystko to, co wyklucza człowieka z piastowania jakiegokolwiek urzędu, gdzie trzeba podejmować decyzje samodzielnie i brać za nie odpowiedzialność. Materiał w sam raz na urzędnika IV kategorii (kierownik referatu w urzędzie niedużej gminy). A do tego dewocyjny i nachalnie obrzędowy w wyrażaniu swej religijności. Słowem: nieprezydent. Taki tam "pan" Adrian półprzeźroczysty. To majstersztyk, żeby w 38-milionowym kraju znaleźć, wypromować i posadzić w prezydenckim pałacu - Takie Nic!
wcaleniegenderowiec2019.10.21 11:17
Przypominam Pani Profesor, że to Kościół wprowadził zakaz wypędzania żon we wczesnym średniowieczu, jako że poganie najwyraźniej tak właśnie czynili, że to Kościół wprowadził konieczność wyrażania zgody przez kobietę na poślubienie mężczyznę (w Polsce w XIII w.), innymi słowy - Kościół w średniowieczu przeszczepiał rzymskie prawo i cywilizacyjne osiągnięcia - biblioteka, katedra, uniwersytet. Może zatem "elita" wreszcie zakonotuje sobie, że średniowiecze to epoka rozwoju (choć bywały oczywiście rzeczy straszne, ale i dzisiaj są, vide: wojna na Ukrainie, etc.).
kaczy kuper2019.10.20 22:57
100 % racji
zdzis\305\202aw2019.10.20 18:00
Przeczytałem te wszystkie komentarze dotyczące artykułu Pani prof. Środy. Teraz wiadomo dlaczego PIS wygrywa. Aż się wierzyć nie chce, że tylu idiotów żyje w tym pięknym kraju. Boże, ale was pogięło.
Realista2019.10.20 8:24
Ale to są dane statystyczne to rzetelna informacja o pisim elektoracie
Donald2019.10.19 22:38
a co to za straszydło,tylko worek na lpecy z kartoflami zarzucic.
anonim2019.10.19 10:39
PROFAN Sroda podobna do pitekantropus
Gumowy Żuk2019.10.19 3:40
Zawsze bardziej wolałem Tłusty Czwartek niż Głupią Środę.
zbycho2019.10.19 0:29
Szkoła w,której uczy Hartman ze Środą to szkodliwa zaraza.Ta pani to zapijaczona frustratka,Której nikt nigdy nawet patykiem nie dotknął.
OrdinaryOrange2019.10.21 11:02
Twierdzisz, że ta sama do której Pawłowicz uczęszczała?
BiBi2019.10.19 0:00
Toc to profesor z komunistycznego nadania, wiec nic nie warta. Froda powinna umiec dostrzegac absurdy i nie kompromitowac sie.
Senior2019.10.18 21:56
Kim jest to wstrętne i wredne czupiradło o odrażajacym wyglądzie i o głębokim upośledzeniu intelektualnym? Niech lepiej edukuje i poucza swoich fanów z totalnej opozycji o podobnym dla niej IQ?
Teresa2019.10.18 19:47
Przestańcie ą pokazywać bo strach się bać
Agata2019.10.18 19:38
"W małej izdebce, tuż obok łóżka, Z różańcem w ręku klęczy staruszka Czemuż to babciu mówisz pacierze? Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę. Wierzę, że te małe paciorki z dębiny Moc mają ogromną, odpuszczają winy Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy Pierwsza dziesiątka jest za papieża Niech nami kieruje, Bogu powierza. Druga w intencji całego Kościoła Modlitwą silny wszystkiemu podoła. Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie A może w czyśćcu, lub większej potrzebie Czwartą odmawiam w intencji syna... Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości Dał wolną wolę dla całej ludzkości. Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga Nie wini siebie, lecz zawsze Boga. Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę, Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę, Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu. Awantury, alkohol, płacz i siniaki Czemu swym dzieciom los zgotował taki? Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia, Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia. Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki, Bogu polecam swych wnucząt udręki, Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty, Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty. "Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie. Na nic te posty i twoje modły, Bo los już taki musi być podły." Płacze staruszka, drżą wątłe ramiona. Wie, że jest chora, niedługo skona. Co będzie z synem, z jego rodziną? Czy znajdą drogę prawdziwą, jedyną? I zmarła nieboga. Wezwano syna Ten twardo powiedział - nie moja to wina. Lecz widząc w trumnie matki swej trupa, Poczuł jak mu pęka na sercu skorupa. Zobaczył różaniec swej zmarłej matki, W miejscu czwartej dziesiątki zupełnie gładki. Nie ma paciorków - patrzy i nie wierzy, Palcami starte od milionów pacierzy. Tylko piąta dziesiątka była jak nowa, Przypomniał swe kpiące o niej słowa. Na palcach zobaczył od łańcuszka rany, Wybacz mi - krzyknął - Boże mój kochany! Ożyło w końcu syna sumienie, Przysięgam ci matko, że ja się zmienię. Całował zimne swej matki dłonie, Twarz łzami zoraną i siwe skronie. Rzucił nałogi, oddał się Bogu, Szczęście gościło w ich domu progu. I codziennie wieczorem, całą rodziną, Różaniec mówili za matki przyczyną..”
anonim2019.10.18 18:09
Jeszcze ta Pularda istnieje Profan Sroda wybiera sie do Izraela
Polak2019.10.18 17:38
Boli was prawda, co? I dobrze, może zaczniecie się zastanawiać dlaczego kojarzy się was wyłącznie z głupotą i ciemnotą.
Bystry.2019.10.19 23:15
Z ciebie taki "polak" jak z koziej d..y trąbka poniał?
Bronisław2019.10.22 17:20
Bełkot nie boli.
412019.10.18 17:03
za malo zarabiacie ze musicie ten odpad p0okazywac kogo obrazila przyglupow pisowskich , mnie obrazilicie pokazujec jej ryj , slowa wobec mnie nie dotyczy . nie popwolujcie sie na polakow , bo ich frondko obrazac . ona obrazila elektorat wolacko i warcholow , to wasz problem
wiesiek2019.10.18 15:56
dlaczego tej pięknej pani dajecie takie zdjęcie???, myślałem, że to maciora sąsiada mówi ludzkim głosem a tu jeszcze nie Boże Narodzenie???
kaczy kuper2019.10.20 22:59
Stań przed lustrem i zaobaczysz prawdziwą maciorę
m2019.10.18 15:15
Niech zabroniom czegos co ich osobiscie dotyczy - rozwodow.
Tomek2019.10.18 14:48
Ilu idiotów ma w Polsce tytuł profesora? Bo chyba są to te same nazwiska które można policzyć na palcach jednej ręki. Hartman, Środa to dwa największe dna spośród osób z tytułami.
Leon Napoleon2019.10.18 15:44
Zdecydowanie za dużo idiotów ma tytuł profesora... To też obniża rangę tego tytułu.
Jan Radziszewski2019.10.18 14:42
Słynna środa marnie skończy - ot tak Wizja ukochanej Babci Opuszczaliśmy się niżej. Opuszczaliśmy się do samego dna piekła. W jednym z kręgów zobaczyłam swoją Babcię. Tak, mamę mego Ojca. Moją dobrą, czułą, wspaniałą Babcię. Demon szczypcami wyciągał jej język. Szczypce rozżarzone. Od tych szczypiec zapala się język i całe ciało zwęgla się. I kiedy proch z ciała powinien się rozwiać i męczarnię się skończą, ona znów – demon otwierał szczypce, język wypadał i na tym miejscu proch się łączył i – ona znów stawała się tą, co poprzednio. I męczarnie trwały dalej. Ona krzyczała, ale powiedzieć nic nie mogła. Patrzyła na mnie wytrzeszczonymi oczami i wyciągała ręce. Nie mogłam na to patrzeć. Ponieważ pomóc jej w niczym nie mogłam. Nie mogłam wyciągnąć do niej rękę i ochłodzić jej język. Okazuje się, ona przeklinała. Ona przeklinała. Zrozumiałam, dlaczego z nią nie przyjaźnili się sąsiedzi. Strasznie to mówić. Boleśnie to mówić. Jej syn, mój Ojciec, znajdował się w raju, a jego mama całą wieczność będzie przebywać tu. Nie mogłam się ruszyć z miejsca. I gdyby nie Anioł, to chyba stałabym i stałabym tam. Płakałabym i krzyczałabym. Krzyczałabym zamiast niej. Nie wiem, jak znaleźliśmy się jeszcze niżej. … Odwróciłam się i zobaczyłam oczy mojej Babci. Tylko co w Niebiosach widziałam mego Tatę, jej syna. a teraz wielki demon szczypcami wyciąga jej język. Od rozpalonych szczypiec zaczyna się on palić. Powoli, powoli spala się, ogień pełznie do krtani. Z początku ona krzyczy, potem chrypi, wypala się, wypala się cała, całe jej wnętrze i w końcu pęka, został tylko popiół … zaraz się on rozwieje, - miałam nadzieję - , miałam taka nadzieję, że on się rozwieje. Ale, nie. Popiół spada kupką, szczypce rozwierają się i spalony kawałeczek języka spada na ten popiół i ona znów powstaje, odtwarza się. I męczarnie rozpoczynają się od nowa. Już ponad 30 lat ona jest tam, a dalej – wieczność. Rzuciłam się, aby pomóc jej. Czułam, że mam wilgotna rękę, tę, za którą trzymał mnie Anioł. Chciałam chociaż tylko trochę ugasić, ugasić ten płomień. Ale napotkałam postawioną przeszkodę. I nie zdołałam dotknąć, a ona… ona patrzyła na mnie, ona błagała mnie oczami. . Ona miała fałszywy język, kłamliwe usta.” I przypomniałam sobie, jak kiedyś w dzieciństwie usłyszałam, jak sąsiadki mówiły o niej. Jedna powiedziała: „Nataszka”. - „Jaka Nataszka?” – pyta druga. „A ta, czarnousta” (ros.–„чёрноротая” – A.L.). Przybiegłam do domu i popatrzyłam Babci w usta: „Dlaczego mówią, żeś czarnousta, przecież usteczka masz różowiutkie”. Teraz zrozumiałam, dlaczego nazywano ja czarnoustą. Ona kłamała. I język! Ona nie poskromiła go. I teraz on ją niszczy. To straszne. Aniołowi mówię: „Chodźmy stąd. Chodźmy stąd, ja już nie mogę tego oglądać”. Zobaczyłam kotły…
kaczy kuper2019.10.20 22:58
Co za bzdury? Halo XXI wiek
OrdinaryOrange2019.10.21 10:58
Za prawdę - straszliwe to! Znam podobną historię zatraconej duszy: Był królem Koryntu. Jego pałac u szczytu skalistej góry zwanej Akrokoryntem był otoczony czarno-zielonym kręgiem starodrzewu. Co rano po kąpieli gospodarz wychodził na rozległy taras i podziwiał swoje państwo, przyglądając się piaszczystej równinie, białym ulicom Koryntu, nachylonym lekko ku morzu. Mógł godzinami patrzeć na kadłuby okrętów, czerniące się w błękitnej zatoce, na przypominające pracowite mrówki roje ludzi, pracujących przy portowych magazynach lub w stoczniach, kuźniach, warsztatach czy w dzielnicy farbiarzy, gdzie w rynsztokach płynęły strumienie barwionej wody. Wszystko to było dziełem króla Syzyfa, on założył to miasto, bogate ze względu na dogodny port, umożliwiający pobieranie danin od statków płynących ze wschodu i zachodu. Syzyf był nie tylko dobrym królem, lecz także ulubieńcem bogów, czego dowodziły ciągłe zaproszenia do Dzeusa na uczty olimpijskie. Lubił te wizyty z powodu możliwości odświeżenia swojego ziemskiego ciała nektarem i ambrozją, co dawało mu siłę i rześkość, mimo upływu lat. Wizyty na Olimpie wiązały się również z uzupełnieniem najnowszych plotek, w czym Syzyf był prawdziwym mistrzem. Gdy pewnego razu nie pilnował się dość i rozpowiedział przed ludźmi informację otrzymaną od Dzeusa w tajemnicy, naraził się na gniew boga – władca w odwecie posłał do niego bożka śmierci Tanatosa. Przebiegły Syzyf, spodziewając się wizyty posłańca, urządził na niego zasadzkę, zakuł w kajdany i uwięził w piwnicy. Od tej pory ludzie przestali umierać, co wkrótce się wydało. Gdy Hades poszedł do Dzeusa na skargę, do Syzyfa przysłano Aresa. Po uwolnieniu bożka śmierci jego pierwszą ofiarą był Syzyf. Przed śmiercią zdążył poprosić żonę, aby nie chowała jego zwłok i gdy tak uczyniła - „dusza, której ciała nie pogrzebano, nie mogła wejść do państwa cieniów”. Syzyf błąkał się, narzekał, jęczał, użalał nad swoim losem i postępowaniem żony, aż w końcu postawiono go przed Plutonem. Gdy z płaczem opowiadał o niegodziwej małżonce, „która jego trupa wyrzuciła na śmietnik i nie chce mu sprawić pogrzebu”, Pluton w końcu zgodził się, aby Syzyf wrócił na chwilę na ziemię i ukarał żonę. Tak też się stało, z tą różnicą jednak, że Syzyf poszedł i… nie wrócił. Bogowie zapomnieli o nim, a on - cichy i ostrożny – żył jeszcze bardzo długo. W końcu jednak w Hadesie przypomnieli sobie o uciekinierze. Tanatos zaskoczył go, uciął znienacka pukiel włosów i zabrał do podziemni „krnąbrną” duszę. Karą nieposłusznego Syzyfa było wtaczanie ciężkiego kamienia na wysoką i stromą górę. Zapewniony, że zostanie z powrotem przywrócony do życia, gdy wykona zadanie, Syzyf wydźwignął głaz pod sam szczyt. Jakie było jego zaskoczenie i smutek, gdy skała wyślizgnęła się i spadła na dół. Ta czynność bohater powtarzał to w nieskończoność.
Anna 2019.10.18 14:25
Ratunek obrona przed dewiacja seksualna nie posylac dzieci do szkoły przez miesiąc lub dłużej a z rządem podpisać dekret o ochronie przed dewiacjami, a nauczycieli deprawujacych zwolnić
jan bawół II2019.10.20 12:58
Dewiacją to jest raczej posyłanie pociech na lekcje religii, gdzie ksiądz - pedofil już odpowiednio "wyedukuje" ;)
Anna 2019.10.18 14:22
KKK 1035 kto umiera w grzechu ciężkim idzie na potępienie
Anna 2019.10.18 14:20
Dlatego szatan znaczy świat znakami , osoby które nie są w łasce uswiecajacej maja ubrania w znakach przeważnie czaszki motylki gwiazdki itd i od razu się wie, że jest to osoba w grzechu ciezkim
T.2019.10.18 14:18
Treści merytorycznej Środy nie ma co komentować. Problemem jest to że PIS zamiotło temat edukacji seksualnej pod dywan robiąc z niego temat tabu. Edukacja seksualna, w świecie łatwego dostępu do mediów społecznościowych, łatwego sexu, czy treści pornograficznych w internecie jest potrzebna jak nigdy. Ale musi być to edukacja wyważona i merytoryczna pozbawiona ideologii. Młodzież musi się nauczyć skąd się bierze życie, jak planować rodzinę, jakie są skuteczne metody antykoncepcji (a nie bajki z internetu o natarciu penisa cytryną). Co to jest masturbacja i jakie może mieć negatywne skutki w późniejszym życiu. Ale musi też się dowiedzieć że stosunek płciowy to nie towar którym można kupczyć w internecie handlując na lewo i prawo, tylko wspaniały dowód miłości dwojga dorosłych ludzi. Dzieci musza wiedzieć jaka jest różnica miedzy przytuleniem i całusem od ojca a zachęta żeby usiąść na kolanach obcemu facetowi nie ważne czy księdzu czy nauczycielowi. Lewica jest gotowa głosić hasła o publicznej masturbacji wszyscy ze wszystkimi pchajmy sobie co chcemy, a PIS udaje pruderyjna zakonnicę która czerwieni się już na samą myśl o stosunku. Edukacja seksualna musi być merytoryczna tj. żadnych katachetów, zakonnic, księży, genderów, LGBT czy innych pederastów i ideologii o odkrywaniu w sobie geja. Rodzice nie potrafią rozmawiać z dziećmi o sexie, udają że tematu nie ma, a młody człowiek najczęściej będzie czerpać swoją wiedzę z internetu i pornografii. PIS wylało dziecko z kąpielą.
Dam2019.10.18 14:52
Zgadzam, się. Ciężko będzie wypracować coś merytorycznego, bo obie strony musiałyby przyznać, że nie posiadają prawdy objawionej. A szkoda, bo temat jest ważny.
Anna 2019.10.18 14:17
Unikamy znaków okultystycznych np gwiazda piecioramienna pentagram Ty nie musisz w nie wierzyć one są działają i przyciągają zło
Anna 2019.10.18 14:16
Ta pani ma już obok siebie trumnę i jeszcze chce niszczyć dzieci i KK czyli Dom Boży dosyć, że zniszczony szatanowi to się, tylko podoba jak łatwo poznać ludzi wstyd że fronda reklamuje to straszydlo demoniczne
Anna 2019.10.18 14:12
Grzesznemu przeszkadza pobożność czyli opętanym przeszkadza Stwórca czyli szatanowi przeszkadza Stwórca
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.18 17:48
kto tym kmiotom typu tej suki zydokomunisty hartmana i innym '"profesorom '"dał taki tytuł --chyba takie same gremium ,którzy też mają taką samą yntelygencje i wykształcenie jak czerwonowarmiści
kaczy kuper2019.10.20 23:03
Mieli ciebie pytać o zdanie średniowieczny gnomie?
anonim2019.10.18 14:05
Droga Pani, religia katolicka wymaga wolności i nie zapośredniczonego myślenia. W tej religii każdy indywidualnie odpowie za wszystko co uczynił. Pani wiedza opiera się na jakichś komunistycznych broszurach propagandowych, w wolnej Polsce już nie wypada!
Polak2019.10.18 17:39
Religia katolicka, jak każda inna ideologia totalitarna, wymaga całkowitego zaprzestania myślenia, człowiek myślący natychmiast zauważa nicość filozoficzną i dziury w założeniach katolicyzmu, a co za tym idzie przestaje wierzyć.
Arthur Schopenhauer2019.10.18 13:57
Religia jest jedynym środkiem, aby surowym zmysłom i niezgrabnemu umysłowi pogrążonego w pospolitości i materialnej pracy tłumu oznajmić i dać odczuć głębokie znaczenie bytu. Albowiem człowiek taki, jaki z reguły jest, nie ma pierwotnie zmysłu do niczego innego oprócz potrzeb i żądz fizycznych, następnie dopiero domaga się trochę rozrywki i zabawy. Twórcy religii i filozofowie na to przychodzą na świat, by człowieka z odrętwienia otrząsnąć i wskazać mu na wzniosłe znaczenie bytu: filozofowie czynią to dla niewielu wybranych, twórcy religii dla wszystkich, dla ludzkości w ogóle. Gdyż ˝filozofami tłum być nie potrafi" mawiał Platon. Religia jest metafizyką ludu; należy mu ją z konieczności zostawić i dlatego na zewnątrz przynajmniej szanować, gdyż odzierać ją z powagi znaczy tyle, co ją odbierać. Jak istnieje poezja ludowa, a w przysłowiach mądrość ludowa, tak samo musi istnieć metafizyka ludowa, albowiem człowiekowi potrzeba koniecznie wytłumaczenia zagadki życia na miarę jego zdolności pojmowania.
tomasz2019.10.18 14:36
Środa to opętana dziwka która żeby osiągnąć swój cel zrobi wszystko. Nawet będzie obrażać Boga stąd taka nienawiść do katolików . I żeby to spotęgować będzie non stop powtarzać największe kalumnie żeby podkreślić jakie to zło wychodzi od kościoła katolickiego. Dlatego powiem tak ta prostaczka zanim będzie rozliczać katolików to niech zajmie się sobą i swoim zdemoralizowanym środowiskiem. Gdzie żeby dostać tytuł naukowy trzeba wskoczyć do łóżka nago. I tak było w pani przypadku . Dlatego trochę pokory mniej pychy. Pycha kroczy przed upadkiem a ten jest już bardzo bliski. W przypadku pani Środy jest to autostrada szeroka do piekła . I tam wkrótce zakończy swój żywot. Dlatego nie ma się co nią martwić a raczej współczuć. Mam nadzieję że przeczytacie i dojdziecie do tych samych wniosków.
Syl2019.10.18 15:11
Tomasz, chamie, opanuj się.
Sebastian Lorenc2019.10.18 15:12
Obrzydliwy wpis zakompleksionego, ograniczonego człowieka. Wyzwiska, epitety na poziomie bolszewickich żołdaków. Pomówienia dotyczące jej dorobku naukowego tak żenujące, że aż szkoda komentować. Jak widać nie wystarcz być katolikiem, żeby reprezentować jakiś, minimalny chociaż poziom. Szkoda, że nie potrafisz odnieść się merytorycznie do wypowiedzi Środy, ale kto nie umie atakować wypowiedzi, atakuje autora.
zdzisław2019.10.20 17:52
Gdzie, kto skończy żywot decyduje Bóg. A nie taki palant jak ty. A jeżeli chodzi o wskakiwanie do łóżka z kimś, to tylko nago, bo szkoda później tracić czas. A, żeby to pisać to trzeba być przy tym. Z tego wynika, że byłeś tą drugą osobą. I dlatego trudno nazwać cię dżentelmenem.