Jest decyzja Trumpa w sprawie sankcji. Polskie MSZ wyraża zadowolenie - zdjęcie
02.08.17, 20:16Zdj. screen TVP Info, Youtube

Jest decyzja Trumpa w sprawie sankcji. Polskie MSZ wyraża zadowolenie

Biały Dom potwierdził informację o podpisaniu przez prezydenta Donalda Trumpa ustawy wprowadzającej sankcje wobec Rosji, Korei Północnej oraz Iranu. 

Polskie MSZ wydało komunikat, w którym informuje, że Polska przyjmuje z zadowoleniem podpisanie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych ustawy podtrzymującej dotychczasową politykę USA wobec Rosji.

"Od czasu aneksji Krymu przez Rosję oraz agresji na Ukrainę stosowne obostrzenia wprowadzane były prezydenckimi dekretami. Zapisanie sankcji w ustawie, przyjętej zdecydowaną większością głosów przez Kongres, budzi nadzieję na ich większą skuteczność"- napisano w komunikacie. Resort spraw zagranicznych zwraca również uwagę na rozszerzenie sankcji wobec sektora energetycznego, w tym firm zaangażowanych w projekt Nord Stream 2. 

Zdaniem polskiego MSZ ta decyzja jest zgodna "ze strategicznymi interesami Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Może się także przyczynić do większej dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych do całej Unii Europejskiej"- podkreślono w komunikacie.

JJ/DoRzeczy.pl