01.07.19, 21:03(fot. maxpixel-cc0)

Jest decyzja premiera! Rodziny zmarłych górników dostaną specjalne renty

- Premier podjął decyzję, że wdowy po górnikach, którzy zginęli w wyniku wstrząsu w kopalni Murcki-Staszic, a także ich dzieci otrzymają renty specjalne; na Śląsk jedzie minister energii Krzysztof Tchórzewski – poinformował minister członek Rady Ministrów Michał Dworczyk.

- Na Śląsk jedzie minister (energii) Krzysztof Tchórzewski, jutro spotka się z tymi rannymi górnikami, z którymi może się spotkać w szpitalu, bo ich stan na to pozawala. Rodzinom udzielana jest pomoc psychologiczna. Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję, że wdowy i dzieci po górnikach, którzy zginęli, otrzymają renty specjalne – powiedział Dworczyk. 

Dziś w katowickiej kopalni Murcki - Staszic w wyniku wstrząsu w zakładzie, zginęli trzej górnicy pracujący przy drążeniu podziemnego chodnika.

Sześciu innych górników, którzy pracowali w rejonie wstrząsu, jest w szpitalach. Najciężej rannego zabrał tam śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

bz/ TVP INFO

Komentarze

antek.b2019.07.1 22:00
Codziennie na polskich drogach giną kierowcy.Czy wdowy po nich również dostaną renty specjalne,pytam się?
JONASIK2019.07.1 22:21
Bardzo celne pytanie. Ja troszeczkę je zmodyfikuję. Codziennie w polskich firmach giną pracownicy ( rocznie kilkaset). Czy wdowy po nich również dostaną renty specjalne, pytam się?
JONASIK2019.07.1 21:20
Zapomniałem, że górnicy mogą przejść np. do budownictwa. To dobry moment, brakuje pracowników.
JONASIK2019.07.1 21:18
Czas zlikwidować górnictwo. Szkoda życia, zdrowia i ciężkiej pracy górników. Węgiel kupować z Australii, Rosji, do czasu przestawienia energetyki.
JONASIK2019.07.1 22:33
Trochę mnie dziwi łapka w dół przy moim wpisie. Bo, trochę wiem o czym piszę. Przez 9 lat pracowałem w stoczni. Analogia nie jest przypadkowa, bo jak do mojej stoczni przyjeżdzali górnicy, to mówili, że już wolą kopalnię. Nie macie pojęcia jakim piekłem jest rozgrzany latem kadłub, w którym się spawa, szlifuje i czasem maluje. W zimie też jest ciężko. Na szczęście ja tylko byłem tzw "budowniczym", generalnie biurwą, ale swoje widziałem. To była moja pierwsza praca na etacie. Byłem też w kopalni. Tam też nie są warunki dla godnej pracy. Trzeba to zaorać.
Jaros\\305\\202aw2019.07.1 23:39
Często rozmawiasz sam ze sobą :D?
JONASIK2019.07.1 23:58
Tak. To fascynujące rozmowy. Polecam.