Jeśli nie Tusk, to kto? Budka ujawnia - zdjęcie
05.11.19, 21:29zdj. screen Youtube/Onet News

Jeśli nie Tusk, to kto? Budka ujawnia

11

"Donald Tusk powtórzył dzisiaj to, co mówił między wierszami kilka tygodni temu. Potwierdził tym, że jest dojrzałym politykiem, który potrafi zrezygnować z własnych ambicji dla dobra Polski"-stwierdził w rozmowie z Wp.pl wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. 

Zdaniem polityka Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk przez siedem lat rządów nierzadko musiał podejmować trudne decyzje, które w kampanii prezydenckiej mogłyby stanowić obciążenie. Budka ocenił, że po rezygnacji Tuska pierwszym wskazaniem Platformy jest Małgorzata Kidawa-Błońska, obecna wicemarszałek Sejmu, a w wyborach parlamentarnych z 13 października 2019 r. kandydatka KO na premiera. 

"Małgorzata Kidawa-Błońska przeszła prawybory 13 października tego roku i okazała się najlepsza, uzyskała 30-procentowe poparcie w swoim okręgu wyborczym, to wielki kapitał"-podkreślił polityk. Zdaniem Borysa Budki, kandydatura Kidawy-Błońskiej jest obecnie najmocniejsza w PO, choć na "giełdzie" pojawia się też nazwisko Rafała Trzaskowskiego, jednak nie wiadomo, jakie plany ma prezydent Warszawy, tym bardziej, że nigdy nie deklarował zamiarów startu w wyborach prezydenckich. 

Rozmówca Wp.pl poinformował również, że decyzja o tym, czy Platforma wystawi Kidawę-Błońską, czy zdecyduje się na prawybory, zapadnie w najbliższy piątek na posiedzeniu zarządu partii. Wiceprzewodniczący PO zaprzeczył również, jakoby partia miała rozważać poparcie Władyslawa Kosiniaka-Kamysza, lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego, a w każdym razie nie w pierwszej turze wyborów prezydenckich. 

"On zdecydował o zakończeniu Koalicji Europejskiej, nad czym ubolewam. Zresztą najlepszą formą prawyborów będzie właśnie pierwsza tura"-stwierdził Borys Budka. W ocenie polityka, wystawienie jednego kandydata, wspólnego dla całej opozycji, nie byłoby dobrym pomysłem, gdyż mogłoby zadziałać na wyborców demobilizująco. Budka zapewnił jednocześnie, że jeżeli lider ludowców wygra pierwszą turę, to może liczyć na jego głos w dogrywce. 

yenn/Wp.pl, Fronda.pl

Komentarze (11):

Dr Nobody2019.11.6 19:00
Gdyby to ryże ścierwo miał jakąkolwiek szansę na prezydenturę to by tak darł tutaj z kopyta, żeby mu ten ryży ryj poczerwieniał.
KRAKUS2019.11.6 13:20
Potwór Zombi odpuścił tę kadencję bo …..czai się na następną !!!
Alexander Szlachcic2019.11.6 12:23
Donald w ogóle się zmienił, liczę na to, że jeszcze będzie z nami w Niebie.
Nina2019.11.6 8:34
Wszystko jedno kto wszyscy wiemy,że Donald tusk to co mówi to kłamstwo i LIPA, a w partii Schetyny KO wszyscy są siebie warci czyli aferzysci i oszusci. Politycy choć trochę uczciwi dawno tę szajkę opuscili.
Leo Messi2019.11.6 8:09
Znowu jakiegoś mistrza znajdą i powiedzą że jest przu uj na płaskie dachy i młode ziemniaki ha ha ha
Pisbusters2019.11.5 23:15
Szkoda, bo Tusk pozbawił nas szansy, aby pojeźdźić po nim jak po łysej kobyle, a przy okazji przypomnieć członkom PO-je-bów i zwolennikom PO-je-bów o ich królu Polski i Europy. Jeżli ktoś jeszcze w Polsce uważa, że ten zdrajca był dobrym politykiem, to znaczy, że ci ludzie są zarówno nic nie warci jak sam Tusk. Właściciel farmy osłów i mułów koło Gdańska mówi, że odda Tuskowi brązowego lub białego muła na którym może triumfalnie wjechać do Niemiec !
Mirek T2019.11.5 23:11
Tchórz niemiecki, urodzony w Polsce oświadczył, że nie będzie kandydatem na prezydenta, bo ma zbyt duży bagaż obciążeń ! Oto one: - dług publiczny 826 mld zł - podwyżka WAT do 23% - składka rentowa 8% - bezrobocie 11,5% - wiek emerytalny 67 lat - ilość afer korupcyjnych min. 42 - grabież 153 mld zł z OFE - grabież ponad 250 mld zł poprzez karuzele watowskie A przygłup Budka mówi, że ten złodziej musiał podejmować trudne decyzje ! No nóż się w kieszeni sam otwiera ! Mnie już nie chodzi o to, że wydłużył wiek emerytalny Polakom, ale chodzi o te miliardy które ukradł lub pozwalał kraść !!! Top co przygłupie Budka - trudną Tuska decyzją było przyzwolenie na rabunek 250 MLD zł z kasy państwa ?!! Idiota !!!
Piotr Nowak2019.11.5 23:05
Ja pier-dolę, co za tchórz ?!!!!!!!! Pozostawił swoją ukochaną partię PO-je-bów samym sobie, zdradził ich tak samo jak zdradził jego Polskę, której nienawidził, i Polskość jako nienormalność ...... Odciął się od wszystkiego co polskie, bo on - król Europy to Niemiec - fałszywy Niemiec - z krwi i kości Niemiec - wredny Niemiec ! Tyle zła co ten debil poczynił w Polsce, tyle neinawiści, złodziejstwa, kłamstwa i zdrady, i tyle ludzi, którzy dzisiaj płaczą z zawodu jaki im poczynił, zrobił po prostu w konia ! Prawdziwa Niemiecka kreatura ! Na składnię jego nazwiska - żygam !!!
Grzegorz Świtalski2019.11.6 0:05
Napij si melisy
Dr Nobody2019.11.6 18:57
A ty gówna z wisły...
tadeusz2019.11.5 22:18
Ja chcę Budkę.Detronizacja trefnisia z ruskiej budy jest pewna.