Jerzy Bukowski: Zwolennicy Dudy muszą bronić go przed atakami - zdjęcie
12.02.20, 09:00fot. Jakub Szymczuk, KPRP

Jerzy Bukowski: Zwolennicy Dudy muszą bronić go przed atakami

19

Zwolennicy prezydenta Andrzeja Dudy powinni jak najszybciej zewrzeć szyki w jego obronie przed brutalnymi atakami, jakich nie szczędzą mu zawzięci wrogowie. Wszędzie tam gdzie pojawia się głowa państwa, trzeba zmobilizować ludzi gotowych dać werbalny odpór garstce krzykaczy (często są to powtarzające się od kilku lat te same twarze).

Nie ma co utyskiwać na brak kindersztuby przeciwników obecnego Prezydenta RP, ani na ich brak wyczucia, kiedy można podnieść wiecowy rwetes, a kiedy - z uwagi na okoliczności wydarzenia - należy zachować szacunek jeżeli już nie dla niego, to dla bohaterów wydarzeń historycznych, których w danym momencie czci. Jest polityczną naiwnością oczekiwać od Komitetu Obrony Demokracji czy od Obywateli RP patriotyzmu lub rozumienia Konstytucji RP bądź tego, czym są narodowe imponderabilia.

Podczas każdego publicznego występu prezydenta Dudy jego zwolenników musi być po prostu więcej niż przeciwników. Nie mogą żałować gardeł, powinni też mieć sugestywne, ale nie przekraczające granic dobrego smaku transparenty o sporych rozmiarach. Tylko w ten sposób można się bowiem skutecznie, a zarazem godnie i kulturalnie przeciwstawić grupom wykrzykującym chamskie hasła i umieszczającym je na swoich banerach.

Taka jest obecna polska rzeczywistość polityczna i zamiast się na nią bez sensu obrażać pora zacząć zwyciężać wrogów ich własną bronią. Bo jak instruował kreujący majstra Jan Kobuszewski grającego czeladnika Wiesława Gołasa w niezapomnianym skeczu kabaretu Dudek pt. „Ucz się, Jasiu”: Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom.

Jerzy Bukowski

Komentarze (19):

zwolennicy ukraińskiego żyda powinni zewrzeć dupy2020.02.14 23:04
rebe Rydz nadciąga ! z bp szkodnikiem
realista2020.02.14 17:40
A jak poprzednich pisie lżyli to im ochrona nie bylebna
Leszek 2020.02.14 13:58
Byli zwolennicy Dudy musza wyplacic mu kopa, bo to przebieraniec. Dosc glosowania na mniejsze zlo, bo to zawsze jest zlo, tylko zakamuflowane. Glosuj na Krzysztofa Bosaka przystap do Ruchu Narodowego, jest tu miejsce dla Ciebie, razem pogonimy Wszystkie Kanalie. Chcą sprzedać Polskę! https://www.youtube.com/watch?v=Hn5bTJxw43M
ada2020.02.12 11:36
Totalna opozycja uzywa nienawisci w polityce , ale tez i PIS bardzo szybko przejal ta przyware . PO utopiloby w lyzce PIS , a PIS Konfederacje . PO mialo swego wscieklego psa Niesiolowskiego , a PIS ostatnio zatrudnil czlowieka o czerwonym karku do palowania Konfederacji - Mariana Kowalskiego . Czlonka sekty Chojeckiego , ktory jezdzi po Kosciele katolickim , jak po slepej kobyle , a Matke Boska nazywa "Baba Jaga " , ale to decydentom PISu nie przeszkadza , bo cel uswieca srodki , prawda ? A TVP pod rzadami PISu wpuszcza na salony kazdego nawet dewiantow , ale na Konfederatow ( tylko nie nie wyjezdzaj mi z Korwinem , bo moge ci pokazac ilu ludzi w PISie jest za zabijaniem nienarodzonych , jak np. Chojecka ) szlaban , albo utrudnienia , albo insynauacje , albo nawet klamstwa , albo przemilczanie , albo jak ostatnio zaprosili wszystkie partie z sejmu tylko nie Konfederacje . To jest jeden ze wspolnych mianownikow PO/PIS. Nie mowie , ze to to samo , ale maja wspolne cechy . Duda z UW , a jak wiadomo UW , to byla matka chrzestna PO. Wielu ministrow w obecnym rzadzie jest z UW. A co to byla Unia Wolnosci ? UW to byli wilki w owczej skorze . Sprawdz sam .
anonim2020.02.12 10:31
Polacy muszą odzyskać suwerenność, tak, tak, Polska nie jest suwerennym krajem! Tego media rządowe nie mówią. Dziś to już wszyscy widzą, skąd idą dyrektywy dla polityków, którzy politycy reprezentują czyje interesy. Pierwszy rozbiór Polski to Magdalenka, a zatem grabież przez żydów i komunistów majątku trwałego Polski. Drugi rozbiór Polski dokonuje się na naszych oczach, w wielkiej tajemnicy przed Polakami, w cieniu żydowskich gabinetów przemysłu holokaust, departamentów USA oraz Izraela, a to żydowskie roszczenia mienia bezspadkowego, ale nie tylko to, bowiem idzie także frontalny atak na wszystko co jest pod ziemią tj. zasoby naturalne Polski, kolejna grabież niebagatelnych bogactw polskiej ziemi. Żarty się skończyły. Maski już spadły! Tylko K. Bosak na urzędzie prezydenta RP może zatrzymać drugi rozbiór Polski. Oczywiście, że można się spierać co do rozsiewanych przez obce służby fake news, ale fakty są niepodważalne.
Sonia2020.02.16 18:51
Dowody może przedstawisz,co i za ile sprzedane.
ciekawy2020.02.12 9:56
Właściwie , to kto miałby go bronić? Podstawowy elektorat PiS jest marginalizowany, odsuwany na boczny tor i pozbawiany możliwości działania. Będzie dobrze, jeżeli ci ludzie w ogóle pójdą na wybory. A z czasem zaczną głosować na Solidarną Polskę albo na Konfederację. Bo już drugi raz nie będą tacy naiwni, jak przy ostatnich wyborach. Twierdzenie , że są bez wyjścia może okazać się fałszywe.
ada2020.02.12 11:38
To wlasnie o mnie mowisz .
Anonim 2020.02.12 12:16
Tego byś pewnie chciał pomiocie POwski. Niedoczekanie twoje. 10 maja wszyscy normalni głosują na Dudę!!!
anonim2020.02.12 9:32
Cała nadzieja dla Polski to chrześcijański kandydat prawicy na urzędzie prezydenta RP tj. Krzysztof Bosak. W innych przypadku rozdziobią nas kruki i wrony.
Mary2020.02.16 21:47
Najpierw musiałby skończyć studia, popracować parę lat jako poseł i pokazać, co potrafi. Już jednego bez szkół mieliśmy.Naprawdę nie każdy polityk musi zostać prezydentem zwłaszcza jak nie ma do tego przygotowania.
XYZ2020.02.12 9:29
Pamiętacie jak krzyczano KOMORUSKI,wtedy było w porządku?
anonim2020.02.12 12:02
Ale nie krzyczano "ty ch...u" Jak nie ogarniasz jaka to różnica to nie zabieraj głosu
Stefan2020.02.12 9:20
Popieram autora. To nie może być tak, że jakaś menda wykrzykuje bezkarnie rynsztokowe hasła a przedstawiciel opozycji tylko głupkowato rży ze śmiechu jak to słyszy. Jest to upadek, na który wszyscy musimy reagować. Prostactwo, powinno trzymać się z dala od teatru, sztuki, polityki i życia społecznego.
OkoJ232020.02.12 16:20
Niestety Pan Duda pozwolił im na to wetując Reformę Sądownictwa(RS).Tym samym nie zasługuje na żadne stanowisko publiczne. By zapobiec takim wiecom niech siedzi sobie spokojnie pod żyrandolem do końca tej kolejnej, nieszczęsnej prezydentury dla kraju. Ofiary zawetowanej RS cierpią niewspółmiernie więcej od wetowicza. Panie Bukowski Panu rozum odebrało albo zmierza Pan do państwa POLIN.
ARA2020.02.12 9:18
"Zło dobrem zwyciężaj". Tak czyni nasz Prezydent Andrzej Duda,z pełną kulturą i pokorą; bierzmy z niego przykład i naśladujmy go; wprawdzie zło, chamstwo i wulgaryzmy pchają się na świecznik, są krzykliwe i wydawałoby się wszędobylskie, ale róbmy swoje i nie dajmy się zakrzyczeć i zdominować hołocie. .
Artur2020.02.12 9:16
Oby te wybory wygrał Andrzej Duda. Wszystko na to wskazuje bo nie sądzę abyśmy chcieli mieć na czele państwa Roberta Biedronia albo taką cudownie niezorientowaną w każdej sytuacji panią Małgosię której się podoba jak ktoś krzyczy „..h…i”. Jednak miernota konkurencji nie powinna na nas wpływać uspokajająco. Dlatego pełna mobilizacji i … Andrzej Duda2020! Dzięki niemu Polska ma jedyne, najlepsze w dotychczasowej historii relacje z urzędującym prezydentem Stanów Zjednoczonych.
Elektor2020.02.12 9:53
Jak pani Kidawa lub pan/pani bo nie wiadomo kim ten osobnik jest Biedroń jeszcze więcej zapłaci Ameryce naszymi pieniędzmi niż robi to również naszymi pieniędzmi PiS to stosunki z prezydentem USA będą jeszcze lepsze!
anonim2020.02.12 9:13
Przed atakami na urzędującego Prezydenta RP ma bronić Policja, prokuratorzy, i sądy!