Jerzy Bukowski: Tajemniczy ,,Mały'' - zdjęcie
28.10.19, 08:35

Jerzy Bukowski: Tajemniczy ,,Mały''

14

Z wielką przykrością czytam informacje o problemach, w jakie popadł prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś.

Nie odnosząc się do nich, przywołuję z pamięci wczesne lata 80., kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z nim, chociaż długo nie znałem jego nazwiska. Był legendą małopolskiej opozycji antykomunistycznej, człowiekiem głęboko zakonspirowanym, gotowym do wykonywania najtrudniejszych zadań.

Moi przyjaciele z podziemia nigdy nie wymieniali jego personaliów. Z ogromnym respektem mówili natomiast, że jakaś sprawa jest na tyle poważna, iż może ją załatwić tylko „Mały”, ewentualnie „Brodziaty”. Ten drugi był powszechnie znany m. in. z tego, że nie siadał w knajpie przy stole z nikim, kto nie miał wyroku za pobicie milicjanta.

O „Małym” nie wiedziałem praktycznie nic, a jego nazwisko poznałem dopiero po 1989 roku. Uważam go za niekłamanego bohatera walki o niepodległą Polską i bardzo ucieszyłem się, kiedy zaczął robić karierę w strukturach III Rzeczypospolitej stawiając skuteczny opór postkomunistycznym złogom.

Nie wiem, jaka czeka go przyszłość, ale zasług Mariana Banasia dla odzyskania przez nasz kraj suwerenności nie może mu odmówić nikt, kto myśli w kategoriach polskiej racji stanu.

Jerzy Bukowski

Komentarze (14):

anonim2019.10.28 17:55
wracaj do korzeni ZK czeka
:P2019.10.28 17:00
ach ten TVN szkoda, ze sie wydalo. W Tvpis nie ma tematu ;)
Jasio2019.10.28 14:58
"Brodziaty ... nie siadał w knajpie przy stole z nikim, kto nie miał wyroku za pobicie milicjanta" Ale kryształowy.
Alexander Szlachcic2019.10.28 12:43
Ja też go znałem. Jest w porządku. Sprawy majątkowe odłóżmy na bok, jedni są biedni, drudzy bogaci; a wszyscy służymy Królowi Polski.
anonim2019.10.28 17:56
zwykły burdelarz i tyle,koledzy tez na jego poziomie ,zresztą jak wszystkie pisiory
Dam2019.10.28 11:08
Już we wrześniu 2016 r. do Kancelarii Premiera wpłynęła informacja, że Arkadiusz B. nadużywał stanowiska - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Zgłosili to w anonimowym liście pracownicy resortu, zanim jednak pismo trafiło do Biura Inspekcji Wewnętrznej upłynęło półtora roku. Szef BIW zwrócił się do ówczesnego wiceministra Mariana Banasia o wszczęcie kontroli wobec Arkadiusza B. Nic nie wskazuje na to, by podjęto w tej sprawie działania - wynika z tekstu "Rzeczpospolitej". Wygląda na to, że podobnie jak w przypadku hasła "Polska w ruinie" hasło "korupcja, nepotyzm, kolesiostwo" było nie tylko diagnozą rządów PO, ale raczej programem wyborczym PIS.
KryształowySutenerRezydujeWPiSocjalistycznymNIK2019.10.28 10:18
Krył się po strukturach podziemnych, bo nie mógł wówczas robić biznesu. Jak tylko władza się zmieniła, Kryształowy Sutener Banaś wycisnął starego AK-owca jak cytrynę i zabrał się za zarabianie na najbardziej dochodowych usługach, jakie świat zna od zarania. Jedno trzeba przyznać - z czasów szczurzenia się po podziemiach została mu niechęć do szczerych zeznań i przyznawania się. Teraz też idzie w zaparte, że burdel w kamienicy to - nie jego kamienica - nie ma tam burdelu - burdelu w kamienicy nie obsługuje bandyta - bandyci z burdelu nie dzwonią do Banasia - kiedy bandyta z burdelu dzwoni, to Banaś nie odbiera Jeszcze 2-3 lata tak mężnie będzie stawiał opór organom, to dostanie Order Orła Białego. Z podwiązką.
ciekawy2019.10.28 9:36
Czy nie jest to skoordynowany "nalot". Właściciel Rzepy nie na darmo był zaproszony na spotkanie grupy B. Czyżby wolni mularze się Banasia obawiali.
Pisowiec2019.10.28 9:12
Pan Banaś to człowiek wręcz kryształowego charakteru! Wiadomo komu zależy na jego kompromitacji. Ale nie dopuścimy do tego!!! Wszyscy wiedzą jak kradła Platforma z PSL!!! Pamiętamy!!!! Nieprawidłowości o ile w ogóle jakies były w przypadku pana Banasia wzięły się tylko z niedopatrzenia! Z braku czasu na doglądnięcie tych spraw! Nie jest łatwo doglądnąć spraw prywatnych kiedy tak wysokiej rangi spraw państwowych się pilnuje!!! Z mojej strony pełne poparcie dla pana Banasia!!! A szczekacze won za Don do swoich paszli won!!!!
Bez żadnego trybu2019.10.28 9:22
Z mojej strony też pełne poparcie dla Banasia!! Należy mu się co najmiej setka kamienic w całej Polsce w których jego kumple gangsterzy mogli by spokojnie prowadzić burdele kantując przy tym budżet na VAcie!!
PROKURATURA2019.10.28 9:04
DO PIERDLA "MAŁY"!!!
XYZ2019.10.28 9:02
Zasługi Wałęsy też są większe,a teraz go gnoicie.
stm.2019.10.28 10:08
Jakie zasługi Wałęsy, sbecy dobrze wiedzieli kogo wstawić na szefa Solidarności - swojego człowieka.Analizując okres działalności bolka, sądzić należy ,że była zależna od sbeków i sowietów.A więc komuchy się zabezpieczyli na n-ty pokolenia dzięki temu zdrajcy Robotników i Polaków. Walentynowicz i Gwiazdowie na ten temat wiele już powiedzieli.
Laszek2019.10.28 15:25
jakie zasługi ? Jeżeli ktokolwiek wierzy w zasługi Wałęsy to nie zna faktów.