Jerzy Bukowski: Pusty śmiech mnie ogarnia - zdjęcie
22.08.19, 08:15

Jerzy Bukowski: Pusty śmiech mnie ogarnia

7

Pusty śmiech mnie bierze, kiedy obserwuję z jaką nadzieją opozycja wita każde prawdziwe i domniemane potknięcie władzy. Dyszącym nienawiścią do Zjednoczonej Prawicy jej wrogom wydaje się bowiem, że ujawniane przez media sensacje (często wydumane) mają poważne znaczenie w kontekście najbliższej kampanii wyborczej i zasadniczo wpłyną na zmianę politycznego układu.

Nic takiego nie nastąpi, ponieważ to, czym emocjonują się politycy oraz dziennikarze i publicyści interesuje niewielką garstkę Polaków. Może jest to 5, może 7 procent, z pewnością nie więcej. Reszta kompletnie nie interesuje się skomplikowanymi rozgrywkami pomiędzy władzą a opozycją, patrząc na nie z rezerwą i nie wdając się w próby wyważania racji.

Jeżeli nastąpiłby jakiś wstrząs w sferze ekonomicznej, co odczułby na własnej kieszeni każdy rodak, poparcie dla rządzących natychmiast zaczęłoby spadać. Skoro ludzie widzą jednak, że sprawy kraju idą w dobrym kierunku, a polityczne utarczki nie mają najmniejszego znaczenia dla ich losu, w ogóle się tymi drugimi nie przejmują.

Jerzy Bukowski

Komentarze (7):

Klejnot Nilu2019.08.22 11:27
Oczywiście całkowita racja dla Pana Bukowskiego. 95% (albo i więcej) wyborców pis nie widzi dalej niż pęto wyborczej kiełbasy, którym Jarosław Kaczyński i jego partia tak ochoczo macha im przed nosem z okazji zbliżających się wyborów. Prywatne loty za państwowe pieniądze? Co kogo to obchodzi?! Farma politycznych trolli opłacanych ze skarbu państwa i napuszczonych na oponentów? Oj tam, oj tam. Nie ważne. Wcześniejsze afery przykrywane nieśmiertelnym "A bo za PEŁO"? Drobnostka. Grunt że 500+ jest, emeryturka za nic też się szykuje, a w Dzienniku Telewizyj...wróć, Wiadomościach, powiedzą że jesteśmy liderem, a zachód zazdrości nam dobrobytu.
Andrzej Malik2019.08.22 10:19
Nie bój Jureczku, nie bój. Idzie recesja, jest już spowolnienie za Odrą, a władza trochę nie ma już pomysłów, jakich kułaków obciążyć podatkami.
Laszlo_delta2019.08.22 8:46
Harcmistrz Bukowski stający w obronie złodziejstwa i nepotyzmu.
J.P2019.08.22 8:36
"Pusty śmiech mnie bierze, kiedy obserwuję z jaką nadzieją opozycja wita każde prawdziwe i domniemane potknięcie władzy. Dyszącym nienawiścią do Zjednoczonej Prawicy" Panie Bodakowski, przecież to samo robi Zjednoczona Partia Robotnicza... och, przepraszam ten zamierzony lapsus... Partia Zjednoczonej Prawicy. Czy czyta Pan fronde, czy tylko pisze na fronde? Nie mówię, że to źle, że tak jest, mówię tylko, że to norma i należy być obiektywnym w swoim obserwowaniu rzeczywistości, tym bardziej tak zasłużony działacz dziennikarski na rzecz PRAWDY jak Pan przecież nie zamierza oszukiwać siebie i swoich czytelników.
J.P2019.08.22 9:17
*Bukowski oczywiście, nie wiem czemu Was mylę. Przepraszam i proszę o rozgrzeszenie.
Klejnot Nilu2019.08.22 11:20
Spora potwarz dla Pana Bukowskiego. Bo choć nie podzielam jego pomnikomanii i pielęgnowania wiecznej martyrologii polskiego narodu, przyznaję, że często pisze z sensem. Mogę się z nim nie zgadzać, ale szanuję jego spójne i logiczne rozumowanie. Bodakowski z kolei jest takim imbecylem, że aż dziw bierze że potrafi samodzielnie oddychać. W swoich wywodach robi taką kurtyzanę z logiki, że aż zęby bolą.
J.P2019.08.22 11:45
Pisze z sensem, ale ukierunkowanym podobnie jak ten drugi artysta.