Jerzy Bukowski: Przepływy elektoratów. To nie jest takie proste... - zdjęcie
28.06.20, 21:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Jerzy Bukowski: Przepływy elektoratów. To nie jest takie proste...

3

Przepływy elektoratów

Jak zwykle przed drugą turą wyborów prezydenckich najważniejsze jest pytanie: na kogo przerzucą swoje głosy zwolennicy tych kandydatów, którzy odpadli w pierwszej?

Wcale nie jest pewne, że posłusznie zastosują się oni do tego, co zalecą im w bardziej lub mniej jawny sposób przegrani dzisiaj politycy.

Nie wiem, czy głosujący na przedstawicieli opozycji rodacy uznają, że w drugiej rundzie ich reprezentantem ma być Rafał Trzaskowski. Dotyczy to zwłaszcza elektoratu Władysława Kosiniaka-Kamysza i Krzysztofa Bosaka. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby ukształtowani w patriotycznej oraz w chrześcijańskiej tradycji polscy rolnicy i narodowcy ochoczo oddali za dwa tygodnie swoje głosy na przedstawiciela środowisk lewicowo-liberalnych. Ze względów ideowych z pewnością bliższy jest im prawicowo-konserwatywny Andrzej Duda.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że część tych, którzy postawili na nieobecnych już w grze o najważniejszy urząd w państwie nie pójdzie 12 lipca do urn, a być może zjawią się w lokalach wyborczych nie głosujący 28 czerwca.

Przepływy elektoratów ładnie wyglądają na papierze, ale w rzeczywistości nie jest to tak proste, jak wynika z sondaży.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (3):

stan2020.06.29 0:50
Gratuluję wyniku p. Bosakowi. To miła niespodzianka, podobnie jak niemiłą była wypowiedź Wilka. Czy narodowcy nie zaistnieją bez korwinowców? Korwin i jego odcienie w Konfederacji są dla mnie nie do przyjęcia. Kto w Konfederacji jest z masońskiego zaciągu? Podobno jest trzech takich osobników, zwolenników szalejącego lewactwa.
f232020.06.29 9:18
Niespełna 7%. Chyba nie ma czego gratulować, należy się bać tych neonacjonalistów.
[email protected]2020.07.2 13:30
To nie są neonacjonaliści. Ich mocodawca jest na Wschodzie i to nie ulega absolutnie żadnym wątpliwościom. Jednakże elektorat to już nieco inna bajka - chociaż wiem, że część jest po "szkoleniu" neomarksistowskim w szkołach. Jak wygląda świat nauczycieli, to chyba każdy widzi.