Jerzy Bukowski: Pojedynek Dudy z... Kosiniakiem? - zdjęcie
08.11.19, 11:25

Jerzy Bukowski: Pojedynek Dudy z... Kosiniakiem?

8

Nie wiadomo jeszcze, kogo wystawią przeciw Andrzejowi Dudzie Koalicja Obywatelska i Lewica, ale z pewnością jego poważnym kontrkandydatem będzie stojący już w blokach startowych Władysław Kosiniak-Kamysz..

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego jest sympatycznym człowiekiem umiejącym rozmawiać zarówno z politykami jak ze zwykłymi ludźmi, dobrze wypadającym w mediach, budzącym zaufanie nie tylko wśród swoich zwolenników, co upodabnia go do obecnego Prezydenta RP.

Co ciekawe, obaj zdali maturę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie oraz ukończyli studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, na którym uzyskali później stopień doktora (Duda na Wydziale Prawa i Administracji, Kosiniak Kamysz w Collegium Medicum), byli też w tym samym czasie radnymi podwawelskiego grodu.

Gdyby doszło do ich rywalizacji w drugiej turze wyborów prezydenckich, byłoby to ciekawe starcie polityków bardzo do siebie podobnych pod wieloma względami.

Jerzy Bukowski

Komentarze (8):

Jasiek2019.11.8 12:35
Polska, to taka piaskownica, w której jak niemowlęta harcują sobie dzieci, które chcą być nazywani politykami, które próbują łączyć siły w partyjki, a nad tą piaskownicą stoi właściciel, który jedną ręką burzy ich dziecięcy ład, i pozwala na nową zabawę w "ulepszanie" Polski. Ten właściciel, to ci, co na palcach jednej ręki można wyliczyć, co zrabowali i zgromadzili dla siebie cały majątek świata. Tylko Nowenna Pompejańska całego Narodu może coś zmienić.
Jasiek2019.11.8 12:11
... i co to zmieni, skoro siły, które kontrolują Polskę, i pasożytują tu, nie pozwalają nam na zmianą, dobrą, czy niedobrą, a pozwalają nam jedynie na tyle, abyśmy byli niewolnikami systemu świątyni satana, jeśli już, to tylko modlitwa różańcowa całego Narodu, jeżeli Pan Bóg dozwoli, to każdy Duda będzie dobry. warto posłuchać, youtu.be/JIGoZRnET6E?t=104
antek2019.11.8 11:59
Nie wolno całości władzy oddać jednej partii-PIS. Dlatego Kosiniak na prezydenta !
Piotr Nowak2019.11.8 12:09
Ty antek, tyś chyba ślepy i głuchy ! Przecież macie większość w Senacie, przecież macie rzecznika praw obywatelskich, przecież macie Borusewicza, Neumanna, Artura W. i całą kupę złodziei - to co jeszcze ci mało debilu ?"!!
Lennon2019.11.8 11:46
Ten Kamysz, który należy do zielonej szajki przestępczej, który ukradł Polakom 156 MLD zł z OFE, ten co wydłużył wiek emerytalny Polakom do 67 lat i ten która klaskał jeżdżewskiemu za plucie i obrażanie katolików chce być prezydentem wszystkich Polaków. Powiedzcie mi, czy ja śnię, czy to dzieje się naprawdę ?! Bo jeśli naprawdę to należałoby go natychmiast wysłać do domu wariatów !!!!
Jasiek2019.11.8 12:24
każda, jak to nazwałeś szajka, to ta sama organizacja przestępcza, w tej sprawie żaden prezydent nie ma nic do gadania, a ta niby walka polityczna to zwykły chłam dla biednych, stery do tej zabawy dzierży kilka rodzin, co zgromadziły cały majątek świata, i drukują Polsce pieniądze podszywając się pod NBP. Te wszystkie kłótnie Polaków opłacane są z jednej żkieszeni aby tylko trwały i rozkładały Naród, i bynajmniej nie Rosyjskiej. Co jeszcze musi się stać, aby Polacy zrozumieli jak ich wykorzystują
Urszula2019.11.8 11:45
Polacy, czy chcielibyście, aby ten tęczowy Władek z PSL-u, który podniósł wam wiek emerytalny do 67 lat, i ten, który ukradł wam 156 MLD zł z OFE (Otwartych Funduszy Emerytalnych), a tym samym obniżył wam emerytury – był waszym prezydentem ?! Czy będziecie na takiego głosować, wiedząc, że jeśli sejm przegłosuje idiotyczne ustawy – to ten prezydent podpisze je wszystkie bez zająknięcia ?! Jeśli tego chcecie to głosujcie na arbuza Kamyka !!!
Jasiek2019.11.8 12:50
Te wszystkie kłótnie Polaków opłacane są z jednej żkieszeni, i aby tylko trwały i rozkładały Naród, i bynajmniej nie rosyjskiej kieszeni. Opłacają nam tę degrengoladę aby ich plemienna karawana spokojnie mogła jechać dalej. Co jeszcze musi się stać, aby Polacy zrozumieli jak ich wykorzystują i okradają z czci i wiary.