Jerzy Bukowski: ,,Non possumus'' dla tęczowej zarazy. Odezwa polskich katolików [PEŁEN TEKST] - zdjęcie
10.08.19, 20:00Fot. Joanna Adamik (Archidiecezja Krakowska) via Flickr / Fot. Pixabay, CC 0

Jerzy Bukowski: ,,Non possumus'' dla tęczowej zarazy. Odezwa polskich katolików [PEŁEN TEKST]

102

Non possumus” dla tęczowej zarazy

Podczas dzisiejszego spotkania modlitewnego z udziałem kilku tysięcy osób przed siedzibą Kurii Metropolitalnej przy ulicy Franciszkańskiej 3 będącego wyrazem poparcia dla metropolity krakowskiego, księdza arcybiskupa profesora Marka Jędraszewskiego, jego organizator, twórca wielu filmów poświęconych bohaterom najnowszej historii, m.in. Żołnierzom Wyklętym, Dariusz Walusiak odczytał „Odezwę polskich katolików do władz duchownych i świeckich”.

Oto jej pełna treść:

My, polscy katolicy, zgromadziliśmy się w Krakowie by bronić arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wiernego Bogu i Ewangelii, a także by stanąć w obronie całego polskiego Kościoła, którego część stanowi każdy z nas.

Spotykamy się przed Kurią pod oknem Jana Pawła II, który już w 1994 roku przestrzegał przed promocją „dewiacji niezgodnych z prawem Bożym”. Na naszych oczach głowę podnosi hydra wściekłego antyklerykalizmu atakująca katolików, szczególnie kapłanów, już nie tylko słowem, ale i czynem. Widzimy nabierającą rozpędu antykatolicką nagonkę. Widzimy agresywne ataki na księży oraz ohydne bluźnierstwa i profanacje podczas tak zwanych parad równości. Widzimy, że katolickie głosy są pomijane i usuwane z mediów oraz przestrzeni publicznej. Nie możemy być obojętni na falę nienawiści wobec katolików i naszych miejsc kultu. Tylko w ubiegłym roku ponad trzydzieści polskich kościołów, kaplic i katolickich cmentarzy zostało sprofanowanych! W tym roku zaczęły się też brutalne napady na kapłanów! Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!

Po wściekłych atakach na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zdecydowaliśmy się wyjść na ulice, by przypomnieć, że my, katolicy, jesteśmy polskimi obywatelami! Że chroni nas prawo! Z tego miejsca pamiętającego spotkania Polaków ze świętym Janem Pawłem II oraz Jego następcami papieżami Benedyktem XVI i Franciszkiem wzywamy polskich biskupów i polskie władze, do stanowczego przeciwstawienia się antychrześcijańskiej rewolucji,  ideologi LGBT zmierzającej de facto do neomarksistowskiej dyktatury! Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!

Wzywamy także polskich biskupów, by zajęli się również tymi środowiskami katolickimi, które dawno już odstąpiły od ortodoksji i stanęły wręcz w pierwszym szeregu rewolucji obyczajowej, promując homo-herezję i przez swe działania  rozmywają grzech i wprowadzają zamęt wśród wiernych. Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!

Z tego miejsca wołamy do polskich księży: nie bójcie się głosić prawdy zgodnie z Ewangelią, mówcie głośno o tym co dzisiaj zagraża naszym dzieciom, rodzinom, Kościołowi, a przez to Polsce i jej chrześcijańskim wartościom! Przypominajcie katolickie nauczanie Kościoła o tym czym jest prawdziwa rodzina i co grozi za grzechy sodomskie i sianie zgorszenia pamiętając jednak słowa Świętego Pawła , że: „Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw (…) pierwiastkom duchowym zła”. 

Nasz apel kierujemy również do rządzących! My, polscy katolicy, żądamy od prezydenta, rządu, parlamentarzystów, sądów i prokuratury, stanowczego przeciwstawienia się tym, którzy walczą z chrześcijaństwem, z Kościołem, z polską tradycją i moralnością! Którzy obrażają naszą Matkę Maryję, Królową Polski! Którzy walczą z polską rodziną! Którzy chcą deprawować nasze dzieci!

Panie Prezydencie, Panie Premierze, posłowie i senatorowie! Nie wystarczy nam, że nie zalegalizujecie homo-związków! Żądamy od was konkretnych działań - natychmiastowego wypowiedzenia genderowej konwencji stambulskiej, szybkiego, jeszcze w tej kadencji przyjęcia ustawy o zakazie szkodliwej edukacji seksualnej,  uchwalenia prawa zakazującego promowania dewiacji na polskich ulicach oraz bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości!

My, polscy katolicy, zebrani pod pałacem biskupów krakowskich, w imię Boga Wszechmogącego, apelujemy również do wszystkich naszych rodaków: módlmy się za Kościół, módlmy się za Polskę, a także za wrogów Kościoła Świętego!

Papież Franciszek wezwał nas abyśmy wstali z kanapy. Wstańmy więc i pokażmy promotorom rodzącej się dyktatury, że będziemy bronić naszej wiary, rodziny i ojczyzny do końca! Że będziemy bronić polskich kapłanów, polskich biskupów strzegących depozytu wiary! Nigdy się nie poddamy! Powtórzmy za świętym Janem Pawłem: „Nie lękajcie się!”.

Podczas odczytywania odezwy zgromadzony pod tzw. oknem papieskim tłum skandował: „non possumus” i „zwyciężymy”. Odmawiano także różaniec i śpiewano pieśni religijne. Spotkanie odbyło się w atmosferze powagi i rozmodlenia.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (102):

grimm2019.08.11 12:08
Chyba w następnym ruchu trzeba będzie pójść pod Sejm i tam powiedzieć "nie lękajcie się" i uchwalcie wreszcie prawo chroniące chrześcijaństwo i wypowiedzcie konwencje stambulską. Bo inaczej po co nam ten PIS?
zych..2019.08.11 11:11
Tęczową zarazę odkrył angielski uczony I Newton przepuszczając światło słoneczne przez pryzmat.Cześć jego pamięci.
NON POSUWUS MINISTRANTUS2019.08.11 9:37
..
ian2019.08.11 9:22
pis ochrania pedałów i dewiantów pałuje za to ludzi chcących postawić tamę dewiantom pis to zakłamane mordy udające katolików i prawaków
LEKARZ2019.08.11 8:46
UWAGA!!!!! Większość gejów jest nosicielami wielu chorób.HIV,syfilis,kiła,rzeżączka.Ludzie,uważajcie na kontakt z nimi.
ROZBAWIONY2019.08.11 8:25
jESTEM KATOLIKIEM I SIĘ Z BISKUPEM NIE ZGADZAM !!!!!!!!!!!!!!!!Nigdzie nie jest napisane że oni są nieomylni a tym bardziej ten który kryje PEDOFILI
Krzyś2019.08.11 8:12
Znowu się pedofile pokłóciły z pedałami? Gdzie tym razem?
klajn2019.08.11 7:45
precz z tęczową zarazą !
RobimyIrlandzkiePorządkiZKastąPolskichKleruchów2019.08.11 7:11
Ruszyły w Polsce irlandzkie porządki i kleruchaczy wymiecie się do katakumb. Stamtąd będą znów boso, bez złotych utensyliów i drogich limuzyn ewangelizować ciemnotę.Tego nikt im nie zabroni. Zabronione będzie jednak klerowi mnożenie majątku na państwie i mieszanie się do władzy świeckiej. Do tego zostaną zmuszeni do utrzymywania się wyłącznie z podatku kościelnego i datków wiernych. Dotyczyć to będzie także ubezpieczeń, medycznych, rent i emerytur. Uprawnienia do tych świadczeń kler musi nabywać na tej samej zasadzie, co inni Polacy. No i najważniejsze: KONIEC Z BEZKARNOŚCIĄ kleru i ukrywaniem winnych. Osądzonych i skazanych przez sądy powszechne wsadzać do zakładów karnych. Jak innych Polaków.
osoma2019.08.11 5:35
Jerzy Bukowski: ,,Non possumus'' dla katolickiej zarazy.
tadek2019.08.11 5:09
Od 40 lat mieszkam w Australii i bacznie obserwuje co tu sie dzieje! W 1983 roku ruszyly homo parady pod nazwa madigras w sydnej, zmuszano nawet policjantow w mundurach do uczestnictwa w nich! Postepowalo to powoli i bardzo skutecznie, wozono dzialaczy lgbt, uczestnikow parad po wszystkich stanach i to szczegolnie sie nasilalo w poscie! Od kazdego wymagali tolerancji ale tylko w jedna strone, to znaczy ze jak ktos ich atakowal, to byl zaraz niszczony! W tym rkou nie bylo ZADNEJ parady, chyba dlatego, ze od roku mamy legalne "maluzenstwa" homoseksualistow z mozliwoscia adopcji dzieci, mamy legalna eutanazje na zyczenie, mamy tez legalna aborcje do konca ciazy, a nawet 3 miesiace po porodzie rodzice moga wystapic o zabicie dziecka, jezeli dwoch lekarzy stwierdzi, ze dziecko bedzie chore nieuleczalnie, nie wiec po co rozrabiac! O to chodzi rownierz w Polsce!
Antonio2019.08.11 4:51
Nie ma potrzeby pisać takich górnolotnych odezw i jeszcze to... "Non possumus!". Wystarczy nie głosować na post komunistyczne układy okrągłostołowe i wszystko wróci do normalności.
Marek2019.08.11 1:55
Obarczanie dzieci grzechami rodziców to nikczemność . Nic i nigdy nie zwalnia nas z obowiązku logicznego myślenia . A niestety jest fundament to chrześcijaństwa . Tłumaczenie ,iż stanowi ono niedostępną dla człowieka tajemnicę jest żenujące .
M.2019.08.11 1:27
To kto w koñcu puknal Maryje w cip.ke, spuscil sperme do srodka i zasial ja, zeby urodzila Jezusa? Golab? Wasz "buk" (czyli "buk" rucha dorosle kobiety, a ksieza moga ruchac tylko dzieci)? Jakis tam Kacper duszek, o którym nikt nic nie wie? Pan Marian z monopolowego? Blagam o odpowiedz!
emeryt. kapelan szpitala2019.08.11 10:10
Zbluźniłeś !!! To teraz przeczytaj to: „Bóg nie pozwoli z Siebie szydzić.” Gal 6,8. Udźwigniesz to? Pamiętaj, to dotyczy wszystkich, nawet tych, którzy nie wierzą.
Już nie jestem w Kościele2019.08.11 10:34
Przypominam, że jedyną religią jest Islam. Nie ma Boga oprócz Boga, a Mahomet jest Jego Prorokiem.
M.2019.08.11 17:54
Nie odpowiedziales na moje pytanie! Kto zasial Maryje??!! ;)
GRZEGORZ2019.08.11 0:06
JEDRASZEWSKI - NA PRYMASA POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2019.08.10 23:38
Katolicka żenada 😯
ZERR02019.08.11 0:20
popraw pieluchę sekciarzu
Krzysztof Zgierski2019.08.10 23:26
Która specsłużba lub agentura patronuje Frondzie?
GRZEGORZ2019.08.10 23:24
******************************************************************************Jesli przegramy z lgbt to poddamy sie lobotomii naszych mózgów, jeśli się poddamy to zgnije w nas nasza świadomość duchowa -nasz fundament człowieka BOGA ------------- to wtedy ---- NIE OCZEKUJMY ŻE BÓG BĘDZIE Z NAMI BO NIBY JAK MIAŁ BY TO UCZYNIĆ SKORO NIE BĘDZIE MIAŁ GDZIE ZAMIESZKAĆ BO DOM DUCHOWY NASZ ULEGNIE ZEPSUCIU *********************************************************************************
Też popierający abpa 2019.08.10 23:18
Poparcie piękne. Ale! Dlaczego nikt z kurii nie podziękował za wsparcie?
Hal2019.08.10 23:11
Czy wyście wszyscy zgłupiełi! Dwie dorosłe osoby się kochają, chcą dla siebie wszystkiego co najlepsze a wy nazywacie ich "tęczową zarażą"!? Czy oni nie mają prawa do miłości!? Nie macie na nią monopolu!
ZERR02019.08.11 12:46
To niech się od normalnych ludzi oxxxxrdolą i nie zmuszają ich do oglądania i popierania.
Mirek2019.08.10 22:52
Gdyby w Polsce była rewolucja to zboki wisiałyby na szubienicach i nie byłoby problemu .
Bulwieć2019.08.10 23:01
W wyniku rewolucji to raczej księża lądują na szubienicach/gilotynach/pod ścianą, jak uczy dotychczasowe doświadczenie.
zygfryd2019.08.10 22:51
Dodałbym do tego jakąś formę możliwości pomocy tym zboczeńcom w formie kliniki jaka istnieje w Austrii oczywiście dla chętnych wyleczenia się by mieli to poczucie że, ktoś im pomoże nie zostawi samych.
Arthur Schopenhauer2019.08.10 22:45
Wymagania umysłowe tłumu należy zaspokajać według jego zdolności pojmowania. Religia jest jedynym środkiem, aby surowym zmysłom i niezgrabnemu umysłowi pogrążonego w pospolitości i materialnej pracy tłumu oznajmić i dać odczuć głębokie znaczenie bytu. Albowiem człowiek taki, jaki z reguły jest, nie ma pierwotnie zmysłu do niczego innego oprócz potrzeb i żądz fizycznych, następnie dopiero domaga się trochę rozrywki i zabawy. Twórcy religii i filozofowie na to przychodzą na świat, by człowieka z odrętwienia otrząsnąć i wskazać mu na wzniosłe znaczenie bytu: filozofowie czynią to dla niewielu wybranych, twórcy religii dla wszystkich, dla ludzkości w ogóle. Gdyż "filozofami tłum być nie potrafi" — mawiał Platon. Religia jest metafizyką ludu; należy mu ją z konieczności zostawić i dlatego na zewnątrz przynajmniej szanować, gdyż odzierać ją z powagi znaczy tyle, co ją odbierać. Jak istnieje poezja ludowa, a w przysłowiach mądrość ludowa, tak samo musi istnieć metafizyka ludowa, albowiem człowiekowi potrzeba koniecznie wytłumaczenia zagadki życia na miarę jego zdolności pojmowania.
Kazimierz2019.08.10 23:40
Cytat z ateistycznego myśliciela, ucznia Immanuela Kanta, prekursora nowoczesnej myśli ateistycznej. - Jaki tego efekt? - Zboczeńcy chcą rządzić światem. Wasze niedoczekanie.
Adam2019.08.10 22:26
Nie można być obojętnym .Tolerancja nie znaczy akceptacja. Trzeba obronić rodzinę ,przed zalewem tęczowej neomarksistowskiej rewolucji . Była już Rewolucja Francuska pierwsze ludobójstwo w dziejach Świata.Lewactwo ryja podnosi bo w ramach tzw poprawności ,ja nie mogę LGTB i innych zboczeńcow krytykować.Tu też mnie zbanujecie
Magda2019.08.11 13:25
Dokladnie. Zgadzam się z kazdym slowem. Tolerancja to nie akceptacja. Powszechnie zapomina się o tym, a moze celowo rozmywa granice tych pojec. Wiekszosc komentujacych wypowiada się jakby byli najemnikami w sluzbie teczowych. To juz jest prosta sciezka do opetania doslownie. Nienawisc- do KK, do katolikow, do wszystkiego, co sie nie klania ich pogladom- zaslepia totalnie. Moze to taka moda?Ale co dalej "postepowcy"?
ceramik2019.08.10 22:13
Ludzie się budzą i już nie ustąpią. Już wiedzą, że z dżumą walczy się wypalaniem.
JONASIK2019.08.10 22:51
W Polsce środowiska LGBT obudziły się późno. Ale masz rację, już nie ustąpią.
ZERR02019.08.11 13:49
Skoro nie chcecie tolerancji, nie będziecie jej mieli. Możecie nie ustępować, jak pijak na torach pendolino - aż do samego końca.
Katolik2019.08.10 22:04
Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. 12 I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, 13 tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień [Pański]; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. 14 Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; 15 ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień1. 16 Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? 17 Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście. " Biblia Tysiąclecia
Jurek2019.08.10 21:27
Nasi Pasterze nie BÓJCIE się,jak Arcybiskup Prof Jędraszewski mówcie prawdę,nie lękajcie się , chcemy żeby byliście naszymi PASTERZAMI
Ateista2019.08.11 7:46
A my nie chcemy być baranami.
Andrzej2019.08.10 21:27
I właśnie takiej postawy oczekuję od mojego Pasterza. Każdy wierzący także powinien dać świadectwo. Pan jest z nami. Nie lękajcie się!
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.08.10 21:33
takiej postawy oczekuję od mojego Pasterza... "Gatunki pasterskie to głównie owce, kozy, lamy, renifery, bydło, trzoda chlewna, wielbłądy, konie" do jakiego gatunku zaliczają się wierzący? bliżej im do bydła czy do trzody chlewnej?
Kazimierz2019.08.10 22:25
Leksykalne środki stylistyczne, jak widać, są ci obce, więc masz problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem. A wystarczyło się uczyć i więcej czytać wartościowych lektur.
BiegunkaProrocza2019.08.10 23:06
Czy Pasterz ma taką samą pozycję przy defekacji jak owca ?
Mario2019.08.10 21:20
Musimy byc STANOWCZY, jak sam Pan Jezus byl stanowczy wobec tych ludzi: mamy demaskowac ich klamliwe, oparte na falszu ideologie i wykazywac im, ze to, w co oni wierza - jest klamstwem, majacym na celu autodestrukcje ludzkosci na calym swiecie. Pismo Sw mowi jednoznacznie, ze szatan nienawidzi ludzkosci, bo jestesmy stworzeni na obraz i podobienstwo Pana Boga. Stad wojny, rewolucje, aborcje, eutanazje, czy rewolucja z konca lat 60 ub wieku, ktorej kwintesencja jest rozprezenie seksualno-obyczajowe i tzw ideologia LGBT.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.10 21:17
Bodakowski znów zdefekował jak zwykle bezsensownym bełkotem. Na wiecu poparcia był faszyzować razem z geriatrią? Jeśli tak to mamy to nagrane ukrytymi kamerami tajnych aktywistów LGBT :)
Andrzej2019.08.10 21:27
Lepiej opowiedz pedomatołku ilu kolesi dzisiaj cię przecweliło :D
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.10 22:02
Od czego masz rąsie zboku? Do roboty, a nie fantazjować o cudzym seksie, w dodatku rzekomo niepreferowanym :)
soulfly2019.08.10 22:19
Matherfuckerze !!!!
Młot na lewacki idiotyzm2019.08.10 23:29
Sp*****daj dewiancie!
Zimne oko2019.08.11 13:51
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje śmierdząco - brązolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie pompują ci od tylca dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórkę, którą posiadasz, ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język, którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
bogdanus2019.08.10 21:02
Dzisiaj jest to walka między zwolennikami Boga lub szatana.
BiegunkaProrocza2019.08.10 23:05
Raczej walka zwolenników muszli typu PAC i PLUM.
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.08.10 21:01
na zdjęciach dołączonych do artykułu dwa marsze! czym się różnią? niczym! na jednym i drugim banda maszerujących debili...
dumny Polak2019.08.10 20:54
Cieszę si ę, że portal fronda pl. pokrawi ł się na swoim portalu z rozpowszechnienia fałszywcych pełnych kłamstwa informacji, agitując na swoich łamach, że w Krakowie na Franciszkańskeij odbywa się "wiec poparcia" Ks. Abp. M. Jędraszewskiego? Pierwsza wrsja frondy była ala informacje giewu bądź tyvnu Na szczęście po jakimś czasie zreflektowali się i napisałi, że było to spotkanie modlitewne !!!!!1 Lepiej późno niż wcale. Czy prezprosili czytelników za I kłamliwą wersję!
onuce śmierdzą na Frondzie2019.08.10 21:03
Nie kłam , dewiancie !
Kazimierz2019.08.10 20:42
Brukselscy eurokraci przyznali Polsce rację w sprawie polityki migracyjnej i zaczęli wreszcie myśleć nad rozsądnymi rozwiązaniami w tej kwestii. Wystarczyło być nieprzejednanym i głośno wyrażać swój pogląd. Czas najwyższy, aby przedstawiciele Państwa polskiego przychylili się do głosów miażdżącej większości Polaków i rozpoczęli prace nad delegalizacją struktur neomarksistowskich, do których należy LGBT. Obsceniczne parady, ataki na Kościół, rodzinę oraz naturalny porządek świata nie powinny mieć miejsca. Nieustępliwość w obronie tradycyjnej moralności z czasem może być również doceniona przez wpływowe gremia w strukturach europejskich. Stosowne działania należy podjąć niezwłocznie.
edi2019.08.10 20:41
LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!! ZEJDŹMY Z KANAPY I DZIAŁAJMY NIE DAJMY NASZYCH DZIECI NA POŻARCIE BOLSZEWIKOM - WYWIESZAJMY BANNERY NA SZKOŁACH - "SZKOŁA WOLNA OD LGBT-GENDER" - MY RODZICE RZĄDZIMY W SZKOŁACH - NIE BĄDŹMY BIERNI - RĘCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI - NIKT NIE MA PRAWA DEPRAWOWAĆ NASZYCH DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!! WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Jan2019.08.10 20:30
Zastanawiam eksccessię, co trzeba mieć w głowie, żeby uwierzyć, że w Polsce obecnie istnieje zagrożenie dyktaturą LGBT, a nie klerykalną dyktaturą PiS-u, który tamto rzekome zagrożenie wykreował jako żelaznego wilka do straszenia niewyrobionej politycznie części elektoratu i przedstawienie własnych zamordystycznych zapędów jako działań w jego obronie przed tym rzekomym zagrożeniem. Jak również, że obrona cynicznego politykiera podbijającego bębenka najbardziej brudnemu wątkowi w propagandzie wyborczej PiS-u jest obroną Kościoła. Tym, co naprawdę zagraża Kościołowi, nie są marginalne, lecz propagandowo rozdmuchane ekscesy jego wrogów, lecz zblatowanie kleru i zwłaszcza hierarchów z partią sprawującą coraz bardziej autorytarną władzę, co już powoduje masowe odchodzenie młodych od Kościoła, a po upadku tej władzy ten proces nasili się do rozmiarów katastrofalnych.
wujojano2019.08.10 21:21
Ponieważ na innych forach zaczął tu pod tym imieniem grasować prymitywny hejter, rezygnuję z występowaniem pod nim na rzecz nicka, którego używam na forach GW.
AAAtomek2019.08.11 0:56
Twój wywód jest znakomicie opisany i prawidłowy, co widać po liczbie minusujących. Przewidywałem upadek kościoła katolickiego w Polsce na rok około 2050, ale chyba będzie szybszy o około 25 lat.
nikt o2019.08.10 20:29
Tak wam się spodobało słowo ZARAZA ? Baczcie , byście jej nie wykrakali . Już kiedyś pisałam o czymś w rodzaju egipskich plag . Mnie ona nie dotnie , ale nie jest wykluczone ,że dotknie tego -- który po raz pierwszy użył takiego porównania . Ma predyspozycje .
JaKi2019.08.10 20:29
Mówiąc o teczowj zarazie,nie wzywałem w homilii ani do walki, ani do nienawiści.Kościół tęczowych ludzi nie potępia, potępia zło-M.Jędraszewski 08.08.2019
Kazimierz2019.08.10 20:44
Jesteś monotematyczny. Nie stać cię na więcej?
Moly2019.08.11 2:24
Nie musi wzywac. Czas dorosnac i wziac odpowiedzialnosc.
XYZ2019.08.10 20:22
Jezusa ukrzyżowano za obrazę uczuć religijnych.Chcecie być jak faryzeusze?
Kazimierz2019.08.10 20:45
Cóż za przewrotna retoryka.
bezlitosny internauta2019.08.10 20:21
"Co najmniej kilka tysięcy osób z całej Polski" http://telewizjarepublika.pl/tysiace-ludzi-wsparlo-abpa-jedraszewskiego-na-wiecu-w-krakowie-sakiewicz-spiacy-olbrzym-wlasnie-sie-obudzil,83566.html Czym to się różni od owego "obwoźnego cyrku LGBT który podróżuje od miasta do miasta" na który tak plujecie jadem? Wy z miasta do miasta wozicie swój aktyw, oni z miasta do miasta wożą swój aktyw. I jest równowaga w kontinuum.
circ2019.08.11 1:48
Nie jesteśmy aktywem ale większością.
krakowiaczek 2019.08.10 20:21
A gdzie ci tzw. polscy katolicy byli gdy wychodziły na jaw skandale pedofilskie klechów! czemu wtedy nie darli obłudnych ryjów i nie czytali odezw w sprawie gwałconych przez księży dzieci!!! Czemu wtedy nie żądali konkretnych działań od prezydenta,premiera i posłów! Widać jak hipokryzja i obłuda wylewa się od tych pseudo katolików...
anonim2019.08.10 21:00
A gdzie dzielnicowy jest jak o przestępstwach wie?
anonim2019.08.11 1:46
Było trzeba iść i drzeć ryja ,a najlepiej zgłosić sprawę do prokuratury .Bohater jesteś tu .
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.11 12:03
Tylko "my" jesteśmy solą ziemi. Chłopiec z chłopcem niech żeni się! Niech żyje wolność i swoboda!
Pawlo2019.08.10 20:19
Obojętność na grzech który rozgrywa się obok Nas powoduje , że też grzeszymy!!!
xx2019.08.10 20:23
To znajdźcie sobie jakieś konkretne grzechy, a nie fascynację tym kto się z kim pieprzy i dlaczego.
anonim2019.08.10 20:27
z kim ty sie nowak pieprzysz to wiemy. Dobra jest suczka?
Marian2019.08.10 20:19
Wynocha do Watykanu sekciarze, Nie dla katolickiej sekty.
KDJ2019.08.10 20:31
Śmierdzisz siarką.
stop dewiantom !2019.08.10 21:00
Jesteście w Polsce marginesem , dewianci !
AAAtomek2019.08.11 0:51
Tak ostro o księżach? Tez się przyłączam, jesteście dewianci w Polsce marginesem!
anonim2019.08.10 21:09
Marianie coś dla ciebie specjalnie https://www.fronda.pl/a/protestanci-nie-maja-celibatu-ale-tez-maja-swoj-skandal-pedofilski,5734.html
anonim2019.08.10 21:13
Życzę ciekawej lektury;) https://www.dw.com/pl/pedofilia-w-kościele-ewangelickim-będzie-raport/a-46620751
anonim2019.08.10 21:15
Marianie życzę ciekawej lektury https://www.dw.com/pl/pedofilia-w-kościele-ewangelickim-będzie-raport/a-46620751
anonim2019.08.10 21:18
Jak za mało jasne to jeszcze proszę ,poczytaj sobie . https://www.salon24.pl/u/nicko/397365,pastorzy-pedofile-wedle-badan-jest-ich-wiecej-niz-ksiezy;
anonim2019.08.10 21:39
Nie wiem z jakiego kościoła protestanckiego jesteś ,ale myślę ,że coś dla siebie znalazłeś ciekawego ,jak nie to poszukam z chęcią więcej wiadomości i ci przedstawię jak tak bardzo chcesz wiedzieć co u was słychać ,bo obrażasz nas ,a najpierw sprawdź co u was słychać Tak ,ze jak masz jeszcze coś do powiedzenia to proszę pisz ,śmiało ,chętnie odpowiem . Pozdrawiam
anonim2019.08.10 21:46
A tu proszę jakby co to z innej beczki ,bo w innym wątku zarzuciłeś nam ,ze kryminalistami jesteśmy to proszę poczytaj sobie i to . https://www.pudelek.pl/artykul/85853/pastor_kradl_pieniadze_wiernych_zeby_placic_za_kariere_muzyczna_zony/
anonim2019.08.10 22:15
Dzięki twojej nienawiści otworzyłeś mi oczy ,bo nie miałem złego zdania o was ,a tak mnie zainteresowałeś mnie tematem ,dziękuję ,I tak jeszcze może to sobie przejrzyj I jeszcze taka ciekawostka pewnie zainteresuje ciebie jak to uczciwi jesteście . https://www.ekumenizm.pl/koscioly/protestanckie/oszukani-przez-pastora/ Nie bronię nas ,bo jesteśmy grzesznikami i zdarzają się złe rzeczy i u nas i mam odwagę przyznać się do tego ,ale nie opluwam kogoś tak jak ty to robisz.
janusz katolik2019.08.11 0:18
my mamy Boga ,a wy ?
Ateista2019.08.11 7:43
A my jesteśmy wolni.
Hak Ci w smark2019.08.10 20:15
Żenada taka trochę. "bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości!" Może kara śmierci od razu? Bardzo emocjonalny wywód, taki foch trochę nawet. Pan Jerzy nie jest cała Polska. Ba, nawet nie reprezentuje wszystkich polskich katolików. Proponuję zjeść snikersa.
orgi2019.08.10 21:14
a ty frajerze zmarszcz freda
Hak Ci w smark2019.08.10 21:17
O widzę, że elita frondy przybyła z odsieczą.
Agnieszka2019.08.12 11:15
Bardzo merytoryczna wypowiedź. I jakże na temat...
Danuta2019.08.10 21:47
Myślę .że jednak prawdziwych polskich katolików reprezentuje..
Hak Ci w smark2019.08.10 22:06
To myśl Danuta ale fakty nie są po Twojej stronie.
Agnieszka2019.08.12 11:17
Mnie nie. Nie wiem jak tam z Pani religią, ale moja każe wybaczać miłować bliźniego jak siebie samego.
circ2019.08.11 1:47
Emocjonalny to zły? Może od razu kara śmierci za emocje?
Hak Ci w smark2019.08.11 11:16
Ej ja się nie domagam kary dla nikogo a Pan Jerzy owszem. Tylko stwierdzam fakty. Tak samo faktem jest, że Pan Jerzy nie powinien używać sformułowania "my katolicy" bo nie reprezentuje wszystkich katolików ale to może kwestia uczciwości której Pan Jerzy nie posiada.
ZERR02019.08.11 13:51
Kara śmierci? A za kogo ty sie uważasz, karakanie? KS jest dla powaznych przestępców a nie dla takich jak ty prowokatorów.
Hak Ci w smark2019.08.11 13:57
Biorąc pod uwagę historię KK to za gorsze rzeczy ludzi palili na stosach i tortulowali. Nawet za mówienie prawdy więc nie sądzę by było to na wyrost :P Jak tam Twoja paranoją Zerro, byłeś już u lekarza?
ZERR02019.08.11 14:09
jak tam twoje zboczenie seksualne? pamiętaj - to się leczy
Hak Ci w smark2019.08.11 14:17
Nieładnie projektować sobie swoich własnych defektów na innych osobach, a Ty cały czas to to robisz. Ja wiem, że musisz tak postępować by poczuć się lepiej chociaż na chwilę inaczej nie pisałbys tu bzdur od 10 lat.
Cool2019.08.10 20:15
Obojętność to współudział!
BiegunkaProrocza2019.08.10 23:04
Jak widzisz, że brat Twój nie ma się czym podetrzeć, to daj mu swoją skarpetkę.