W Gdańsku o ,,Burzeniu Kościoła''. Gościem... Jażdżewski - zdjęcie
03.06.19, 09:30screenshot Youtube

W Gdańsku o ,,Burzeniu Kościoła''. Gościem... Jażdżewski

11

Niestosowny gdański panel

Wczoraj pisałem, że na organizowanym przez kierownictwo Europejskiego Centrum Solidarności w dniach 1-4 czerwca Święcie Wolności i Solidarności wystąpi m.in. Jakub Wojewódzki, w którego programie w Telewizji TVN w marcu 2008 roku wkładano miniaturki polskich flag w atrapy psich odchodów, co zakończyło się wyrokiem sądowym.

Teraz ze zdumieniem dowiaduję się, że w zaplanowanym na dzień obchodów rocznicy 4 czerwca 1989 roku w Gdańsku panelu na temat poświęconej Stanisławowi Wyspiańskiemu książki doktora habilitowanego Piotra Augustyniaka pt. „Burzenie polskiego kościoła” weźmie udział redaktor naczelny lewackiego pisma „Liberté!” Leszek Jażdżewski, o którym opinia publiczna usłyszała po przemówieniu, jakie wygłosił zapowiadając wykład przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim, kiedy ostro zaatakował działania Kościoła w Polsce. 

Podczas tego wystąpienia powiedział m.in.:

- Dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą w stanie zdobyć władzę nad duszami Polaków. Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry.

Książkę dr. hab. Augustyniaka czytałem i uważam ją za bardzo ciekawą oraz inspirującą do poważnych dyskusji. Cieszę się, że będzie przedmiotem debaty publicznej, ale uważam, że nie powinna ona odbywać się z okazji rocznicy pamiętnych wyborów, do którego doprowadził Okrągły Stół, w którym spory udział mieli przedstawiciele Kościoła, zwłaszcza jeżeli jednym z panelistów ma być osoba jednoznacznie negatywnie nastawiona wobec tej instytucji.

Jerzy Bukowski

Komentarze (11):

polak2019.06.3 11:52
ten jeżdżowski to baran debil cham ćwok i wieprz i dla tego ci z gdańska do swojej chlewni go zapraszają -to to też trzoda
Irena2019.06.3 10:47
Gdańszczanie, WSTYD! A PO-KO niech tak brnie dalej, to na jesieni będzie miała poparcie, jak Wiosna.
stan2019.06.3 10:35
Biedni głupcy ,kto podnosi rękę na kościół i Boga ten jest skazany na klęskę ,o czym przekonali się komuniści walcząc w Polsce i w innych krajach.Tyle że nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków,i dalej brną w to,Tuski ,Biedronie i inni,a drugie przyjście Jezusa coraz bliżej
Paula2019.06.3 10:25
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej stronie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
man.of.Stagira2019.06.3 10:07
. . Wyklęty powstań ludu ziemi Powstańcie których dręczy PiS Niech Wojewódzki Was prowadzi i świński blondyn T o m a s z . L i z ...
prosty2019.06.3 9:52
Wojewódzki rozumiem - specjalista od flag, wtykał je artystycznie w psie g..., teraz będzie ekspertem od flagi w napisie SOLIDARNOŚĆ. Ale Jażdżewski?
Karolina C.2019.06.3 21:47
Jażdżewski od świń, będzie się z nimi tarzał w błocie!
www2019.06.3 9:46
Brawo, potrzeba więcej jakich Jażdżewskich :) Im szybciej lewizna grzęźnie w bagnie, im częściej strzela sobie w kolano wystąpieniami Jażdżewskich i jemu podobnych chamów, tym lepiej dla Polski i normalnej większości.
Karolina C.2019.06.3 21:45
www, Masz rację ! Brawo! Więcej takich Jażdżewskich i jeszcze Tusków, a może i Schetynów! Tylko niech powtórzą to jeszcze przed wyborami we wrześniu i październiku! Sami się ugotują!
Moja Faja.2019.06.3 9:42
Takie hasła - to dostarczanie kościołowi amunicji - do obrony "oblężonej twierdzy". Uzgodnione z kościołem - czy zlecone??? Jedyne, czego ateiści powinni oczekiwać od kościoła i państwa - to zrównanie kościoła z innymi podmiotami - podatki - zasady gospodarki rynkowej - utrzymanie w 100% przez wiernych - no i nieograniczona możliwość zakazywania, nakazywania, zezwalania - WIERNYM z AMBONY.
ed2019.06.3 9:58
Ty weź tą faję odpal i wyluzuj. Nie jest rolą kościoła zakazywanie, nakazywanie, zezwalanie. Nie czytaj GW i Lieberte itp.