Jerzy Bukowski: Naturalna wyborcza zapalczywość - zdjęcie
10.03.20, 09:05

Jerzy Bukowski: Naturalna wyborcza zapalczywość

3

Naturalna wyborcza zapalczywość

Kiedy rozpoczyna się kolejna kampania wyborcza zewsząd słychać nawoływania, aby tym razem przebiegała ona w spokojnej, rzeczowej atmosferze, bez obrażania się kandydatów nawzajem, bez wyzwisk i bez zbytnich emocji.

Te bardzo wzniosłe apele nie spotykają się z pozytywnym odbiorem, co mnie jednak wcale nie martwi, ponieważ wyprane z emocji i sztucznie ugrzecznione kampanie nie interesowałyby większości wyborców, którzy - nie przyznając się do tego głośno - uwielbiają polityczne zapasy w błocie widząc w nich jedną z istotnych cech demokracji.

Niech więc ostro i bezkompromisowo walczą ze sobą również kandydaci na Prezydenta RP, chociaż akurat od nich wolno wymagać nieco więcej powściągliwości i wstrzemięźliwości w mowie oraz w gestach. Lepiej, kiedy niezbyt czystą grę prowadzą za nich sztabowcy oraz przedstawiciele politycznego zaplecza. Nie znaczy to jednak, że i oni sami nie mogą wejść ze sobą w efektowne werbalne zwarcia, zwłaszcza podczas publicznych debat.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (3):

Mateczka Wandzia2020.03.10 17:55
Spirytus zwolniony z akcyzy ! Możemy bzdurzyć dalej,Na zdrowie !
Elektor2020.03.10 10:31
Zróbcie towarzyszu Bukowski debatę Duda - Bosak. Ale z pytaniami zadawanymi przez kandydatów sobie wzajemnie, nie przez waszych gebelsów z TVP. Zobaczysz jak p. Krzysiu wyciera podłogę waszym kandydatem. I obejdzie się bez wulgaryzmów i bez błota, pełna kultura.
szarik2020.03.10 9:15
Hau hau hau.