Jerzy Bukowski: Lewica dystansuje Konfederację - zdjęcie
02.12.19, 08:00Screenshot Youtube - fxmag

Jerzy Bukowski: Lewica dystansuje Konfederację

6

Lewica dystansuje Konfederację

W tej kadencji parlamentu najbardziej wyraziste powinny być te dwie formacje polityczne. Każda z nich składa się z ludzi należących do różnych partii, co utrudnia wypracowanie wspólnych stanowisk w wielu kwestiach, ale jedno jest pewne: zajęły miejsca po przeciwnych stronach sceny politycznej i dlatego mogą walczyć tak ze sobą nawzajem, jak z pozostałymi ugrupowaniami, które można określić zbiorczym mianem centrum.

Dziennikarze i publicyści mają prawo oczekiwać tak od Lewicy, jak od Konfederacji zdecydowanych wystąpień i efektownych polemik, ponieważ jest w nich sporo niezłych mówców. Powinno więc między nimi iskrzyć, nawet jeżeli nie będą mieli szans przełożenia erystycznych sztuczek na przyjęte przez parlament ustawy. Dla publiczności liczy się jednak głównie tzw. nawalanka, a mniej meritum.

Na razie sporą przewagę ma Lewica. To sejmowe i medialne występy jej przedstawicieli wzbudzają większe zainteresowanie opinii publicznej. Bez względu na to, jak są one absurdalne i wrogie polskiej racji stanu, przyciągają uwagę. Konfederacja pozostała w blokach startowych upajając się samym faktem obecności w parlamencie, która nie była przecież sondażowo tak pewna, jak w przypadku Lewicy.

Być może sprawdzi się powiedzenie „pierwsze koty za płoty”, ale jeżeli prawicowcy nie wymyślą wspólnego pomysłu na siebie, lewicowcy nie oddadzą im inicjatywy.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (6):

Andrzejnr12019.12.2 18:28
żygać się chce jak sie to czyta
r2019.12.2 17:50
Konfederacja jako jedyna ma pomysł na wyjście z tego politycznego patosu w którym teraz tkwi cała Polska. Tyle że większość głupków i nie chcących otworzyć się na idee wolności ludzi woli popierać obecny system. Polska upada na naszych oczach.
Andrzej 2019.12.2 10:42
lewica zawsze miała gadane. Najczęściej mówiła "PRAWDĘ", z reguły sowiecką. Tak więc są "usprawiedliwieni".
Glaudiusman2019.12.2 9:29
To prawda. Konfederacja jest lekiem na zło lewicy. Szkoda, że Konfederacja nie ma swojego klubu, bo nie ma inicjatyw ustawodawczych i ma mniej czasu na wypowiedzi. Ale będzie w jakis sposób kontrolować wszelkich lewaków, od palikociarni do liberalnej części PIS, niestety. Głosuję od lat na PIS, bo inaczej dojdą do władzy agenci obcych służb. Choć PIS jest zbyt spolegliwy wobec sojuszników zza oceanu i pewnej nacji, którą należałoby ostro pogonić. I martwi mnie to, że zbyt mało wypowiada się publicznie na temat tej ohydnej ustawy zza oceanu. Ale myślę, że Braun to nadrobi, i obroni tego biednego Banasia, którego wszyscy sie teraz boją, łącznie z tym paskudnym liberalnym skrzydłem koalicji rządzącej.
Elektor2019.12.2 8:23
Oj Bukowski, nigdy nie przyznacie, że Konfederaci kogoś zmiażdzą, trafią w punkt, zawsze poprzecie Lewicę:) To wasze pieszczochy, przez was wyhodowane. To z nimi chcecie prowadzić "spory", to z nimi chcecie nas okradać. I PiS i Lewica chcą być w UE, Duda to nawet chce wpisania w Konstytucję. Obie bandy chcą kontroli państwa nad wszystkim i obie bandy chcą zwiększać armię urzędasów. Wasze spory pod ciemnotę to czy płacić księżom za religię czy zboczkom za LGBT w szkole, ględzenie o uchodźcach, jedni chcą wpuścić jawnie a PiS wpuszcza cichaczem, itd., takie tematy żeby ciemnota myślała że czymś się różnicie. A kiedy spór wkracza na temat plądrowania naszych kieszeni to zgoda panuje, harmonia i sielska przyjaźń.
Michał Jan2019.12.2 9:14
Mowa zdroworozsądkowa nigdy nie będzie tak medialna, jak gadanie głupot.