16.11.19, 09:40

Jerzy Bukowski: Kto zetrze się z Andrzejem Dudą w II turze - o ile ona będzie?

Coraz częściej w debatach polityków, publicystów i politologów pojawia się przypuszczenie, że w drugiej turze wyborów prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz ma sporą szansę pokonać Andrzeja Dudę.

Niedawno pisałem o możliwym pojedynku tych dwóch pod wieloma względami podobnych do siebie pretendentów o krakowskich korzeniach. do najważniejszego urzędu w Rzeczypospolitej. Też wydaje mi się, że to właśnie prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego byłby najtrudniejszym rywalem dla obecnej głowy państwa, ale trzeba poczynić dwa istotne zastrzeżenia.

Po pierwsze - chociaż to mało prawdopodobne - może nie dojść do drugiej tury, bo już w pierwszej zwycięży Duda. Po drugie obojętne jakiego kandydata wystawi Koalicja Obywatelska, to właśnie on ma znacznie większe szanse na wejście do ostatecznej rozgrywki o prezydencki fotel niż Kosiniak-Kamysz, bo przecież to ugrupowanie zdystansowało w wyborach parlamentarnych wszystkie inne partie opozycyjne.

Politycy, publicyści i politologowie mają obowiązek przewidywać różne warianty możliwego przebiegu przyszłych wydarzeń, ale na razie jest jeszcze zbyt mało przesłanek do formułowania wiarygodnych prognoz w tej materii.

Jerzy Bukowski

Komentarze

Jan Radziszewski2020.06.10 4:24
Bukowski jak Prezydent Andrzej Duda wg Pana i Króla Polski z powodu zlekceważenia GO ma wisieć!!! - to wiadomo że wygra "Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne."
anonim2019.11.16 21:47
Oczywiście będzie to wykreowany wizerunek Kidawy-Błońskiej! W tym przedstawieniu jest tylko jeden problem dla opozycji, jak Kidawa to Schetyna i stąd wymysły by stanowisko par excellence polityczne obsadzać "kandydatem obywatelskim". Idea strasznie głupia, ale jak tu jasno i wyraźnie powiedzieć: Grzesiu precz?!
Maxx772019.11.16 15:22
Kosiniak-Kamysz jeszcze raz podwyższy wiek emerytalny... więc już z tego tylko powodu dziękuję za takiego "prezia".... a po za tym to nie taka osobowość i nie ten umysł na zdatny na urząd prezydenta.
PiS=Partia interesu Syjonistycznego2019.11.16 13:48
Przeciwko Judzie, Układ rzuci innego szabesgoja. Tak by niezależnie od przegranej czy zwycięstwa władza pozostała w ICH rękach. Stawiam na Zdradka Sikorskiego.
JanP2019.11.16 11:30
Bukowski, co ty opowiadasz za głupstwa. Sprawa jest prosta, jak kij. Opozycja wystawi swoich kandydatów a wtedy druga tura jest pewna. Cała opozycja hurtem zagłosuje na kandydata opozycji.
gmeil2019.11.16 11:13
Głupi naród nie wiadomo co zrobi ale Duda jest lepszy od Kosiniaka, który podwyższył wiek emerytalny bo twierdził że nie będzie środków na emerytury a obecnie jest za podwyżką emerytur, za zwolnieniem z opodatkowania, za utrzymaniem obniżki wieku, za 500+ itd. tylko szkoda że miał inne zdanie kiedy rządził. Obłuda i kłamstwo w żywe oczy.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.16 10:39
Biedroń z chęcią by się starł z dudą Dudy!
Ryszard Olejniczak2019.11.16 10:33
"Kto zetrze się z Andrzejem Dudą" No, już są niezłe tarcia.
Urszula2019.11.16 10:10
On się zetrze. A może zatrze. https://www.youtube.com/watch?v=FjQyaILvhn0
Lennon2019.11.16 10:09
A jak się zetrze za bardzo i za mało z niego zostanie żeby wygrać?
To Tylko Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.16 9:55
Duda wielokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Objął patronat nad uroczystością związaną z 75-leciem powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Kłamał w sprawie pomocy dla frankowiczów czy dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W czasie wystąpień głośno krzyczy i robi głupkowate miny. Polacy zasługują na normalnego Prezydenta a nie głupka którego Kaczyński wymyślił tylko po to żeby podPiSywał ustawy!
MirekT2019.11.16 9:51
Bukowski chłopie poszukaj sobie baby to przestaniesz filozofować!!!