Jerzy Bukowski: Bezsilność przeciwników Kaczyńskiego - zdjęcie
08.07.20, 06:40Fot. Rafał Zambrzycki (Sejm RP) via Flickr, CC BY 2.0

Jerzy Bukowski: Bezsilność przeciwników Kaczyńskiego

35

Bezsilność przeciwników Kaczyńskiego

Zawsze bawią mnie wrogowie Zjednoczonej Prawicy z pasją oskarżający jej polityków o całkowite podporządkowanie Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Każda partia powinna mieć przywódcę, który cieszy się w niej wielkim autorytetem i decyduje o kluczowych sprawach państwa, kiedy dochodzi ona do władzy. Nie zawsze musi stawać na czele rządu, czy też pełnić funkcję prezydenta, która w Polsce jest zresztą bardziej reprezentatywna niż politycznie znacząca.

Jeżeli ktoś jest mężem stanu i potrafi myśleć perspektywicznie oraz dobierać właściwych ludzi do realizacji konkretnych zadań, to może działać równie efektywnie jak gdyby piastował najważniejsze stanowiska. Taką rolę wyznaczył sobie prezes Prawa i Sprawiedliwości; jego wzorem w skutecznym kierowaniu państwem jest niewątpliwie Józef Piłsudski, który rzadko obejmował funkcje w rządzie, a i tak wszyscy wiedzieli, że wyłącznie on wyznacza strategię działania II Rzeczypospolitej.

Przeciwnicy obecnego obozu władzy nie mogą ścierpieć tego, że Kaczyński umiejętnie nim zarządza i dlatego zarzucają mu dyktatorskie zapędy oraz łamanie zasad demokracji. Wystarczy sobie jednak przypomnieć, jak zachowywali się liderzy ugrupowań, które wygrywały wybory po 1989 roku: każdy z nich po cichu przymierzał przed lustrem maciejówkę Komendanta chcąc być jego następcą. Wtedy nie przeszkadzał im autokratyczny sposób sprawowania rządów po maju 1926 roku, a demokracja była widoczna głównie w deklaracjach i przemówieniach.

Teraz nie mogą znieść, że politycy ZP - bez względu na pełnioną funkcję państwową - przejawiają autentyczny szacunek do swojego lidera, który jest dla nich od szeregu lat wielkim autorytetem i z każdym dniem potwierdza, że należy mu się to miano. Współpraca z Kaczyńskim oparta jest nie na ich aktualnych pozycjach w strukturze władzy, ale na głębokim przekonaniu, że warto słuchać człowieka, który ma znacznie większe od nich polityczne doświadczenie.

Dotyczy to także Andrzeja Dudy, zwłaszcza że wychowany w porządnym krakowskim domu Prezydent RP słynie z tzw. kindersztuby chętnie dzisiaj wyśmiewanej, ale dla mądrych ludzi nadal znamionującej dużą klasę człowieka umiejącego taktownie i kulturalnie dać dowód poważania dla swojego mentora.

Choćby nie wiem jak bardzo wrogowie Jarosława Kaczyńskiego usiłowali zdezawuować jego zasadniczą rolę w rządzeniu Polską, nie zdołają mu zaszkodzić, bo są tylko myślącymi w perspektywie najbliższych wyborów politykami, a on dbającym o przyszłość kraju mężem stanu.

Jerzy Bukowski

Komentarze (35):

adam2020.07.30 14:23
ruscy ibałkańcy ze stepów zpo jesteście obywatelami polski ajednocześnie jej szkodzicie jarosław na króla
Albert2020.07.8 13:03
#narkotykizawszespoko
robaczek 2.0✡️2020.07.8 12:59
ŁYKAM ŁYKAM misiaczki !To ja robaczek parch Keller-Krawczyk polecam moje usługi: obciągam ROBACZKA i połykam!🌈
jula2020.07.8 12:58
PO i jej liderzy: Tusk, Olechowski, Schetyna, Protasiewicz, Kopacz,Budka, Neumann, Kidawa, Graś (konsjerż). Nie wiadomo czy wstyd czy śmieszność. Wielka smuta.
Urszula2020.07.13 8:49
Upajaj się takimi półgłówkami jak ćpun Terlecki z gębą jak stary kapeć czy lalkarz Suski, ksywka caryca Katarzyna - głuptak do kwadratu. Innych nie będę wymieniać bo to wstyd nawet o nich mówić.
Antek z Czerniakowa2020.07.8 7:21
Panu Premierowi Kaczyńskiemu to najwyżej możecie buty wyczyścić albo kota szczać wyprowadzić, chociaż raczej wolałby olać was ściekami Trzaskowskiego z warszawskiej Czajki....
robaczek 2.02020.07.8 12:52
no tutaj masz troszke racji. buty to ten burak ma zawsze ujeb.... jakby z chlewa wychodzil. ale to moze od lizania pisiorków;] potme mu sie kurz lepi;] WODZU NASZ KOCHANY!!! jenda partia jeden wodz jedna ideologia tylko wtedy sie pewnie czujecie co? to znacie z PRL. tylko wam sie wspomnienia mlodosci z innymi popierdzielily. no ale wiem wiem. szarych komórek moze juz nie stacza
Tylko Konfederacja2020.07.8 7:18
Nie głosujmy na Dude, to nie w naszym interesie słaby PiS silna Konfederacja gdy Kaczyński odejdzie PiS się rozpadnie a Konfederacja będzie rosła w siłę
Antek z Czerniakowa2020.07.8 7:27
Skończony Trepie, nim Konfederacja w siłę urośnie to Tusk i reszta lewactwa rozdepcze was jak marnego robaka, chyba za młody jesteś by pamiętać te lata pałowania i aresztowań za lewicy i Tuska gdzie wszelkie ruchy narodowe były bez żadnych szans, a odżyły za rządów PIS ....
Tylko Konfederacja2020.07.8 7:37
Chyba za młody jesteś by pamiętać jak pis bezwzględnie zniszczył LPR i Samoobronę i wszyscy przeszli do pisu dlatego Giertych tak nienawidzi Kaczyńskiego, dlatego nie popełnijmy tego samego błędu i nie głosujmy na Dudę PiS trzeba osłabić
Przypominam tylko2020.07.8 7:16
Przypominam, że na jesieni druga fala covid. Pytanie, kto chce aby na czele Polski stanął Duda doskonale współpracujący z rządem, a kto chce aby na czas walki z covid, który uśmierca wciąż tylu ludzi na czele Polski stanął Trzaskowski, ten sam, który nawet podległych sobie sieci autobusów nie potrafi dopilnować. Od tej odpowiedzi zależy życie naszych dzieci i naszych rodziców.
Myśl samodzielnie2020.07.8 7:10
potrzebna jest ogromna mobilizacja w niedzielę. Zostawmy na chwilę nasze kochane działki i ogródki. poświęćmy tę chwilę naszej Polsce bo to moment szczególny w naszej historii i historii świata. To od tego czy Duda będzie prezydentem zależy projekt Międzymorza, projekt uznany za genialny przez USA. To w niedzielę zadecydujemy czy Polski będą bronili żołnierze z USA czy też na czas zbliżającego się konfliktu zostaniemy rzuceniu na łup Rosji. To od naszej obecności na wyborach zależy czy w Polsce powstanie najnowocześniejsze centrum komunikacyjne w Europie, co umożliwi nam dynamiczny rozwój. To bardzo ważny dzień w historii najnowszej. Trwa ogromna walka o Polskę. Naciski Niemiec i łączenie sił przez komunistów na czele których stoi Trzaskowski są bardzo wyraźne.
Antek z Czerniakowa2020.07.8 7:30
PREZYDENT ANDRZEJ DUDA - PREZYDENTEM POLAKA PATRIOTY 12-07-2020
UHty2020.07.8 7:09
Kaczory miały porządnego ojca który znał ich najlepiej i wielokrotnie przed nimi ostrzegał ,, Boże chroń Polskę przed moimi synami narwańcami" to była przepowiednia która się spełniła, powinno to być często powtarzane
Anonim2020.07.8 7:06
Aby dobierać sobie ludzi wybitnych, samemu trzeba być takim człowiekiem.
Myśl samodzielnie2020.07.8 7:05
Kaczyński to dobry człowiek i wyśmienity polityk. Jak rozmawiam z ludźmi na jego temat to dowiaduję się dużo o moim rozmówcy. Jak sami dobrze wiemy wszyscy, nienawiść okazują mu ubecy i komuniści bo oni najwięcej stracili z jego powodu. To na ich czerwony twarzach wciąż widoczne są ślady oderwania przyssawek które trzymały ich przy różnego rodzaju klikach i koteriach z czasów komuny. Teraz to się skończyło, Polska staje się normalnym krajem.
Leo2020.07.8 7:14
Ty wiesz co piszesz? Stare komuchy już powymierały albo dawno nie mają wpływu na nasze życie, a z powodu tych kilku dziadów rujnować Polskę by się mścić to tylko w chorej głowie kaczora
Emeryt2020.07.8 7:03
Jestem ze wsi do gazu.
Pisbasters2020.07.8 7:02
On dokonał tylko jednego że Polska jest już na peryferiach Europy
wyborca2020.07.8 7:02
MOBILIZACJA w niedzielę, różnica między Dudą a czaskowskim jest naprawdę niewielka, bez MEGA MOBILIZACJI obudzimy się w Polsce PO. W trakcie tych pięciu lat Duda kilka razy mnie zawiódł, ale nie można patrzeć tak emocjonalnie, wybór czaskowskiego oznaczać będzie dalszy napór kontrkultury, zdewastuje fundamenty wspólnoty - nie pozwólmy na to !!!
Andrzej2020.07.8 7:00
Dla mnie Kałczyński jest największym Łajdakiem szkalującym byłych opozycjonistów fałszując dokumenty, szukając haków mszczący się za to że narwańca usunięto z polityki w latach 90-tych a obecnie tolerujący oszustwa, przekręty, kłamstwa, obsadzanie stanowisk własnymi ludźmi, złodziejstwo a sam nie jest lepszy uważając się za stojącego ponad prawem nie płcącącgo faktur nawet prokuratura nie może wszcząć śledztwa
NY2020.07.8 7:02
pasuje jak ulał do TUSKA i marionetki CZASKOSKIEGO. W malutkiej skali także do ciebie
Czarek2020.07.8 6:41
Gdyby nie Jarosław Kaczyński losy Polski potoczyłyby się zupełnie inaczej. Gdyby Lech Kaczyński nie pojechał do Gruzji odwracając bieg nowożytnej historii, Putin siedziałby już dziś we wszystkich republikach nadbałtyckich a nas Europa sprzedałaby Rosji. To dzięki Lechowi i Jarosławowi Rosja odbiła się od Ukrainy i Gruzji - to był bardzo groźny moment - pamiętamy że Merkel i żabojady już dali wtedy Rosji zielone światło i to Kaczyńscy zmusili głowy państw do pojawienia się w Tbilisi. Lech Kaczyński dołączył przez to do grona naszych bohaterów narodowych. I Jarosław ma już w tym zaszczytnym gronie swoje miejsce.
Artur2020.07.8 6:35
Szkalowanie Jarosława Kaczyńskiego jest związane z dużym ryzykiem bo wszyscy w Polsce wiedzą i wielu ludzi postawiłoby ogromne pieniądze zakładając się o to, że on żadnego przekrętu w życiu nie zrobił. Ba, nie zrobił nic nagannego. Za najcięższy "występek" jest uważane to, że oczyścił Polkę od komunizmu. Tak, szanowni, to ten skromny człowiek uparcie i wytrwale dążąc do celu uwolnił nas od pozostałości komunistycznej zarazy w państwowych firmach, urzędach i w sądownictwie. To on przywraca prawdziwe znaczenie słów "honor" i "uczciwość". To, co zostało jeszcze z komuno socjalizmu to naturalny szlam - sumień ludzkich nie da się do końca naprawić; nadal będą pojawiały się czasem niesprawiedliwe wyroki, nadal tacy jak Trzaskowski będą siali zgorszenie i dawali pieniądze ludziom, którzy donosili na innych w czasach SB, ale na ogól nie jest źle. I to że jest już znośnie w naszej ukochanej Ojczyźnie to głównie zasługa Kaczyńskiego i jego poświęcenia. Bo on Polsce oddał całe swoje życie.
Anonim2020.07.8 6:34
Kaczor nimi zarządza bo to wszyscy nieudacznicy, jakim trzeba być człowiekie by mieć za autorytet kogoś nienawidzącego cały świat wokoło, samotnego zrzędę bezdzietnego bojącego się kobiet prawiczka,bez konta bez prawa jazdy nigdy nie będącego na wczasach za granicą, zamkniętego w sobie i swoim domu otoczonego policją bojącego się podobnie jak w stanie wojennym śpiącego do południa udającego dyktatorka psycholka
Anonim2020.07.8 6:49
Jak się czyta te wasze wypociny to można odnieść wrażenie że przeciwnicy PiS to jacyś chorzy ludzie; z nienawiści czy nie - przyczyny nie są istotne ale tu widać oznaki niezłej szajby.
Majka2020.07.8 6:30
Na przełomie maja i czerwca Kaczyński postradał zmysły. Obecnie starają się go izolować. Ale ten człowiek już nie wróci do sprawności umysłowej i psychicznej. Od śmierci brata postępował rozpad jego psychiki. Będzie z nim coraz gorzej. Już zaczyna być to widać. Tak jak pisałam miesiąc temu. Jego stan tylko się pogarsza.
Ciekawy2020.07.8 6:47
to co stosujecie, te wszystkie bluzgi i oszczerstwa to uprawianie łajdactwa. Jak wy chcecie zachęcić wyborców do głosowania na PO czy myślicie, że takie podłe kłamstwa są w stanie ich przyciągnąć?
anka2020.07.8 7:13
cieszę się, że to wasz stan się pogarsza z bezsilności, niemocy i głupoty....
Janek2020.07.8 6:25
Jarosław Kaczyński to wspaniały człowiek. Wściekłość PO wynika z tego że nic, ale to absolutnie nic nie mogą mu zarzucić. Czepiają się jakichś powiedzonek, czegoś co wyrwie się każdemu z nas gdy trochę nas poniesie. Ale każdy w swoim sumieniu musi to potwierdzić, że Kaczyński to niedościgniony dla wielu wzór. Nawiasem mówiąc on chodzi na debaty nawet gdy otoczenie jest niesprzyjające. W przeciwieństwie do Tuska nie opuścił Polski dla pieniędzy, nie stchórzył nigdy jak Trzaskowski. I zawsze pragnie rozmawiać z ludźmi. Czapki z głów przed tym wielkim światowej klasy politykiem, docenianym i w Europie i w USA.
ladychapel2020.07.8 6:17
Część polskich wyborców za granicą nie otrzymała przed I turą pakietów wyborczych na czas. Przez to do placówek dyplomatycznych nie wróciło aż 45 tys. kart do głosowania. Problem z oddaniem głosu mieli m.in. Polacy mieszkający w Hiszpanii. Konsulat RP w Barcelonie przeprosił, ale nie podał przyczyny zaistniałej sytuacji. Dodał jednak, że sytuacja jest im znana, ponieważ "dużo ludzi nie otrzymało kart do głosowania" MSZ: "do komisji wyborczych spłynęło 75 proc. wysłanych kopert zwrotnych z kartami do głosowania". Oznacza to, że co czwarty pakiet wyborczy gdzieś po drodze zaginął
Konfederata2020.07.8 6:15
Kaczyński to megaszkodnik ale jest wytrawnym krętaczem! Wybór Dudy utrzyma ich maszynerię ustawową ale coraz więcej Polaków widzi do czego prowadzą ich socjalistyczmne rządy i zadłużanie Polaków. Stąd wybór Trzaskowskiego może być również doskonały! Ndejdzie jeszcze większa drożyzna i będzie na kogo zwalić i kłócić się o bzdury w rodzaju religii w szkole i adopcji dzieci przez zboczków. A podatki? Któż by się nimi przejmował. I znowu na kilka lat POPiS będzie miał spokój, żadna tam prawica nie zagrozi im we władzy. No....to jest piętrowa kombinacja ale genialna jeśli chodzi utrzymanie monopolu władzy POPiS. W tym czasie obie główne części PiS i PO się nieco przegrupują, okrzepną, może zmienią nazwy, i dalej trzymają koryto! Duda - Trzaskowski - oba wybory dla Polski są fatalne. Lepiej wyjechać na weekend.
ladychapel2020.07.8 6:21
Konfederaci to skinole, które fleyersy na gangole pozamieniały, glany na trzewiki a na łysych glacach nutrie pozapuszczały jak Bosak np.
Jan2020.07.8 6:44
Drogi konfederato, marzenie o władzy urzeczywistnia się gdy ugrupowaniem politycznym kieruje mąż stanu mający autorytet nie tylko u swoich ale również wśród zwykłych obywateli. Przejawia się to m.in. tym, że nie obraża się oponentów politycznych ale stale i wytrwale przekonuje się wyborców do swojego programu. Niestety nie macie takiego przywódcy (i długo mieć nie będziecie) a wasz program to tylko jak u POpaprańców poniżanie i dezawuowanie programu PIS. Kaczyński czekał ze stoickim spokojem na swój czas aż 25 lat. Planujcie zatem przejęcie władzy jak Chińczycy, może za 25 lat zdobędziecie autorytet przez kulturę zachowania i dopracowany program. Dzisiaj jesteście tylko prawicowym ugrupowaniem działającym jak lewackie PO przez zadymiarzy.
ladychapel2020.07.8 6:11
Nawet PZPR nie robiło takich numerów jak Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej by wysyłać karty do głosowania i doręczać je razem z drukiem szkalującym kontrkandydata. Polska t kraj w większości zamieszkany przez wsiową ludność, niewykształconą - dlatego ta przyklasztorna wioska nad rzeką była i jest wioską, w której żyje się tak jak żyje.