Jędrzejewski: Komu zależy na szczuciu na siebie nawzajem Żydów i Polaków?  - zdjęcie
30.09.19, 08:45(fot. pixabay)

Jędrzejewski: Komu zależy na szczuciu na siebie nawzajem Żydów i Polaków?

21

Paweł Jędrzejewski, administrator Forum Żydów Polskich, napisał tekst na kanwie ostatnich wydarzeń związanych z fejkami w izraelskich mediach, jakie dotyczyły rzekomych wypowiedzi prezydenta Dudy, które miały paść na spotkaniu z amerykańskimi Żydami.

- Portal „Jewish Insider” poinformował, że podczas tego spotkania Andrzej Duda stwierdził, że słowa izraelskiego ministra Katza wypowiedziane przed kilkoma miesiącami (szczególnie fragment o antysemityzmie Polaków „wyssanym z mlekiem matki”) doprowadziły do „wzrostu liczby antysemickich ataków na Żydów w Polsce”. Wiadomość tę powtórzyły inne izraelskie media z tytułami w stylu „Polski prezydent stwierdza, że Izrael jest odpowiedzialny za antysemityzm„, a za nimi – także polskie, prezentując ją w taki sposób, jakby prezydent RP oskarżał Żydów - relacjonuje Jędrzejewski.


Autor mówi także o dementi, jakie wystosował w tym temacie Rzecznik Prezydenta oraz o wyjaśnieniach, jakie złożył w tej sprawie uczestnik spotkania, rabin Shmuley Boteach.
 

- Podsumowując: kłamstwo „Jewish Insider” i jego gorliwe podchwycenie (bez żadnej weryfikacji) przez media powinno postawić ważne pytanie: komu i w jakim celu zależy na szczuciu na siebie nawzajem Żydów i Polaków? - pyta.

bvz/tysol.pl

Komentarze (21):

kaka2019.09.30 15:13
Wyssana z mlekiem .... - dla mnie to znaczy, że zydki zawsze od kilkunastu pokoleń w Polsce wyrabiali sobie okropną opinię , mówi o tym literatura , historia - a teraz `- winę odbijają od siebie ...
stan2019.09.30 13:25
Kto sieje wiatr.... Kto najbardziej nienawidzi Polaków! A antysemityzm wywołują sami żydzi. Tam, gdzie go nie ma, tam, gdzie im sprzyjają, sami stwarzają czynnie takie sytuacje i inspirują. Do kogóż więc żale?
Spoko2019.09.30 12:31
Platforma gardzi niezamożną większością. PiS szczuje na mniejszości. A my, socjaliści, humaniści, kochamy wszystkich ludzi.
KRAKUS2019.09.30 12:08
Celów jest kilka: 1) Szef WJC Singer wiele lat temu zapowiedział, że będą Polskę "niszczyć" w każdych mediach dopóki Polacy nie zapłacą olbrzymiego haraczu rzekomo za mienie żydowskie bezspadkowe - ale to tylko pretekst bo 2) Żydzi chcą zawładnąć CAŁĄ POLSKĄ, objąć całą gospodarkę i władzę bo tu jest kraj mlekiem i miodem płynący a ich kraj jest zagrożony z każdej strony ! 3) Fabrykują dowody polskiego antysemityzmu posuwając się do wulgarnego kłamstwa o Jedwabnem czy aranżując "urodziny Hitlera" - to oni masowo używali zwrotu o "polskich obozach zagłady) 4) Nigdy nie zauważyli polskich przyjaznych licznych akcji czy wkładu w ratowanie ich życia ! Tam obowiązuje zasada : ten lepszy kto bardziej dokopie Polakom !
Mirek2019.09.30 11:26
W Izraelu jest 1,5 mln Żydów którzy przyjechali z Rosji . Tak naprawdę to ich żydowskość jest mocno naciągana . Nie są to Żydzi tylko wyrób żydopodobny . I ten "wyrób" szczuje przeciwko Polsce .
anky2019.09.30 10:08
Niemcy dogadali się z Żydami aby z Polski wycisnąć setki miliardów. Amerykanie im pomogli przez pakt 447 i stąd może ta teoretyczna obrona Polski. A może żydom uda się założyć Polin jako bazę w przypadku gdy Izrael się rozleci. Krecia robota dlatego im może nie wyjść za dużo niewiadomych. Ale żydzi zawsze kręcą i kantują jednocześnie na kilku frontach.
zmiecz2019.09.30 9:52
A ja piepsze i zydow i Jude i niech ich szlag trafi. Djuda to dwuzydzian polaka.
Judasz2019.09.30 9:45
Po co w ogóle Dudałke podejmował ten temat? Kiepski z niego dyplomata...
Karma wraca .2019.09.30 9:20
Poczekajcie jak zadłużony potworek na glinianych nogach który ma tylko potężna armię i terroryzuje wykonując rozkazy małego podpaństwa padnie jak jego dolarek bez pokrycia będzie znaczył tyle co papier toaletowy wtedy już nikt nie ochroni pseudopaństwa sztucznego tworu nowotworu a świat odpłaci za wszystko....
i nic nie zrobicie2019.09.30 9:14
i tak eurokołchozem rządza żydzi więc jesteście im podlegli a prócz jewuropy usa rosja i cały system bankowy świata wiec na kolana i całować buciczki żyda
Edek2019.09.30 9:13
W Skandynawii nie ma antysemityzmu bo nie ma tam Żydów, Polska też zasługuje na brak antysemityzmu
Taka prawda 2019.09.30 9:11
Ale wielkie g. za przeproszeniem nas interesuje zdanie i stosunki z kozojebcami :p
anonim2019.09.30 9:02
jakoś tak o spotkaniu duda żydzi fronda specjalnie nie informowała ani tvp
ZapuściłPejsyNaSpotkanieZDiasporąŻydowską2019.09.30 9:02
Duda spotkał się z “przedstawicielami amerykańskiej diaspory żydowskiej” w konsulacie generalnym RP w Nowym Jorku. Nie z polskimi żydami, nie z polską diasporą lecz z “przedstawicielami amerykańskiej diaspory żydowskiej”. W dodatku para prezydencka nie została zaproszona przez tę diasporę do jakiegoś ichniejszego gmachu, lecz czytamy, że w konsulacie RP “odbyło się spotkanie”. Czy ta "amerykańska żydowska diaspora" zaprosiła prezydenta Polski do polskiego konsulatu jak do siebie? A może polski konsulat zaprosił diasporę żydowską, a jeśli tak to po co, skoro nie zaprosił przedstawicieli Polonii amerykańskiej? Po co polski konsulat w USA zaprasza amerykańskich żydów na spotkanie z prezydentem Polski? Gdzie jest jasny, otwarty komunikat o czym rozmawiali? A może Duda odbył to spotkanie prywatnie, towarzysko, przy wuzetce i winiaku? Czy rząd Polski i prezes Kaczelnik mają coś do powiedzenia na ten temat? Czy wystarczy milczeć i szykować miliardy do wypłacania po wyborach?
Jabol2019.09.30 9:16
A po jakiego spotykać się z jakąś sektą ?
JS2019.09.30 9:01
To proste. Bo nas nienawidzą. Jakie są tego przyczyny ? Lepiej żebym tu nie pisał. Trzeba szukać Prawdy. Pozdr.
Ryszard Olejniczak2019.09.30 9:01
Kto szczuje? Najprawdopodobniej ci sami którzy mają już osiągnięcia w destabilizacji innych strategicznych państw. Chociażby tak pragmatycznego i stabilnego jak była Anglia, tak potężnego jak USA, tak zapalnego jak Ukraina, tak zakorzenionego w cywilizacji światowej jak Liban.
Obiektywnie reasumując.2019.09.30 9:09
W Polsce to też niemcy bardzo dużo wszak prawie cale media należą do Nnemiec wiec coś w tym jest zostaje też jakiś marginalizm lewicowy ale oni toi pod miotłę zamieceni , najlepiej jak by Polska była słaba podległa berlinowi i oddała pomorze Śląsk mazury niemcom .
Bajabongo2019.09.30 9:22
Cały ten uisrael i lgbt niech się trzyma od Europy jak najdalej .
diag2019.09.30 8:55
Czy można ich podać do sądu za brak rzetelności dziennikarskiej lub świadome wprowadzanie w błąd ?
Darek2019.09.30 11:01
Jakby był paragraf na brak rzetelności dziennikarskiej lub świadome wprowadzanie w błąd, to Fronda by się chyba nigdy nie wypłaciła, tak samo jak żydowskie szczekaczki.