Jaworski pokazuje w TVP zdjęcia dzieci bez czaszki, które się uśmiechają - zdjęcie
04.07.14, 22:28Poseł Andrzej Jaworski w programie Hanny Lis (fot. YouTube/TVP)

Jaworski pokazuje w TVP zdjęcia dzieci bez czaszki, które się uśmiechają

28

Prof. Romuald Dębski przyniósł dziś do TVN24 zdjęcia dziecka, którego nie chciał zabijać prof. Bogdan Chazan. Fotografie były tak drastyczne, że stacja oczywiście nie zdecydowała się ich wyemitować. Ale za to lekarz ze Szpitala Bielańskiego ze szczegółami opisał wszystkie wady nowonarodzonego.

„To jest dziecko, które nie ma połowy głowy, ma mózg na wierzchu, ma wiszącą gałkę oczną, ma rozszczep całej twarzy, nie ma mózgu w środku i będzie umierało przez najbliższy miesiąc albo dwa, bo ma zdrowe serce i zdrowe płuca, aż umrze w końcu z powodu jakiegoś zakażenia. A kobieta, która urodziła to dziecko musiała mieć zrobione cięcie cesarskie. To jest sukces profesora Chazana" – szydził prof. Dębski, jednocześnie całkowicie odzierając z godności małego pacjenta, który najprawdopodobniej przyszedł na świat na jego oddziale.

Czego chciał dowieść prof. Dębski? Zapewne tego, że takie dziecko koniecznie trzeba było zabić. Bo przecież prawo do życia mają jedynie piękne, pulchne różowe bobaski, ale już dziecko z jakąś wadą, poważną deformacją jest nie do pogodzenia z naszą wrażliwością i poczuciem estetyki…

O tym, do czego w konsekwencji prowadzi taka postawa pisałam już dzisiaj (TUTAJ), ale wracam do sprawy, bo właśnie zobaczyłam nagranie dzisiejszego programu Hanny Lis, w którym gościł poseł Andrzej Jaworski. Miłosiernie pominę błazenadę pani prowadzającej, która piskliwie zakrzykiwała parlamentarzystę, dopytując go, ile razy był w ciąży. Jakby rzeczywiście fakt biologicznych uwarunkowań wykluczał Jaworskiego z dyskusji o rodzeniu dzieci…

Poseł Jaworski zrobił rzecz po prostu fenomenalną, przynosząc do studia kilka zdjęć dzieci, które także urodziły się z poważnymi wadami, jak bezmózgowie czy zdeformowana czaszka. Dzieci te z dużym prawdopodobieństwem miały takie same wady (albo podobne), jak dziecko, którego nie zabił prof. Chazan, a nad którego wyglądem ubolewa prof. Dębski.

I co? Te dzieci się uśmiechają. Mają normalne, okrągłe buźki, dwie rączki, dwie nóżki. Wyglądają prawie tak samo, jak zdrowie bobasy, tyle tylko, że ich twarzyczki i główki są dużo mniejsze…

Owszem, te dzieci nie będą długo żyły, nie pójdą do przedszkola, a później do szkoły. Nie nauczą się jeździć na rowerze, nie wypadną im mleczne ząbki, nie pościerają sobie kolan. Najpewniej nie dożyją nawet swoich pierwszych urodzin. Ale czy to oznacza, że trzeba je wcześniej zabić? Że należy im odebrać prawo do życia, choćby miało ono trwać tylko przez kilka dni?

Poniżej wklejam filmik ze świadectwem kobiety, która urodziła swoje bardzo chore dzieci. Powiedziała, że nie zabije ich własnymi rękami, ale jeśli już – one spokojnie odejdą w jej ramionach... 

Marta Brzezińska-Waleszczyk 

**Program Hanny Lis można obejrzeć TUTAJ


Komentarze (28):

anonim2014.07.4 22:53
Nie jest możliwe, aby mogło żyć dziecko bez mózgu. Mózg jako taki musi mieć, tyle, że jest on słabo wykształcony.
anonim2014.07.4 22:56
Max49 napisał: "No to debeściaki, odłączcie to dziecko od aparatury." *** Które dziecko, czy to, o którym ostatnio dyskutujemy? Jeżeli tak, to spytam - dlaczego ono jest podłączone do aparatury? Mam bowiem podejrzenia, że "lekarze" zechcą przeznaczyć maleństwo na przeszczepy.
anonim2014.07.4 23:03
Czy można ustalić w jakim stopniu to kalectwo jest spowodowane zapłodnieniem In Vitro. Czy wynika ono z zaniedbania i jakości płodu. Czy nieszczęście jakie spotkało tą kobietę, wynika nie z winy prof. Chazana a samej technologi zapładniania In Vitro. Czy ta kobieta nie powinna być pod opieką tych, którzy ją sztucznie zapłodnili, ostatecznie za to zapłaciła.
anonim2014.07.4 23:06
Pan Jaworski pokazuje bobaska,różowego,z pulchnymi rączkami,uśmiechniętego-tyle ze bez mózgu,doprawdy a cóż to za defekt?Całe życie przed nim,na pociechę rodzicom.Mam dosyć nawiedzonych idiotów uzurpujących sobie prawo do decydowania czy kobieta chce urodzić tak chore dziecko.Jeżeli chce to niech to zrobi,nikt na siłę nie wykona aborcji,ale jeżeli nie jest do tego zdolna to niech jej sumienie zniesie ciężar decyzji o aborcji.
anonim2014.07.4 23:09
@GenesisX To jest powód, dlaczego tak wielu ludzi zagląda na Frondę, nawet jeżeli nie zgadza się jej poglądami. Na jakim innym portalu jest tyle dramatu, makabry, skrajności? ;)
anonim2014.07.4 23:14
Klaro-jesteś bardzo oporna -zwłaszcza na wiedzę.Poczytaj sobie trochę o transplantologii w Polsce.Lekarze boja się pobierać narządy od dorosłych żeby nie być posądzonym o zabicie odmóżdżonego pacjenta dzięki szeryfowi Ziobro,zainteresuj się statystykami,dowiedz się ilu ludzi zmarło w ostatnich latach z braku narządów.Jezeli nawet istniałaby możliwość pobrania narządów to przecież nie na kaszankę tylko do ratowania małego człowieka mającego szansę na życie.
anonim2014.07.4 23:20
Nie ważne jak wygląda, żeby tylko nie cierpiało... Maleństwo ze szpitala prof. Chazana jest cały czas na środkach przeciwbólowych. Mam nadzieję, że dzięki temu nie odczuwa bólu... :(
anonim2014.07.4 23:22
@GenesisX ... Uśmiechający się aborcjonista po udanym wyssaniu mózgu z czaszki dziecka? Tej makabry, to chyba żaden ateistyczny fanatyk nie przebije...
anonim2014.07.5 6:34
"Owszem, te dzieci nie będą długo żyły, nie pójdą do przedszkola, a później do szkoły. Nie nauczą się jeździć na rowerze, nie wypadną im mleczne ząbki, nie pościerają sobie kolan. Najpewniej nie dożyją nawet swoich pierwszych urodzin. Ale czy to oznacza, że trzeba je wcześniej zabić? Że należy im odebrać prawo do życia, choćby miało ono trwać tylko przez kilka dni?" Pani Marto, jest Pani wspaniała.
anonim2014.07.5 6:35
@Max49 Nie oczekują odpowiedzi dyletanta. Na jedno zapłodnienie In Vitro zabija się kilkanaście płodów. Dzieci zapłodnione tą metodą, wykazują większy stopień upośledzenia aniżeli bywa to w naturze. Lepszą i naturalną metodą zajściem w ciążę jest naprotechnologiia.
anonim2014.07.5 7:01
@Stoneage Nie pokazuje abyście nie wykorzystywali cierpienia dziecka, do celów propagandowych.
anonim2014.07.5 8:02
Świetnie, że pan Jaworski pokazał te zdjęcia, takie dziecko ma prawo się narodzić i ma prawo żyć choćby przez kilka dni a wam wara od tego ateistyczne ku...
anonim2014.07.5 8:06
Rzygać się już chce od dwóch argumentów: pierwszy to ten o rozrywaniu dziecka w trakcie aborcji. Obecnie po prostu hormonalnie, poprzez podanie oksytocyny, wywołuje się wszesniejszy poród i płód umiera jak przy poronieniu. Mity o rozrywaniu żyją juz tylko w waszej chorej katoliciej wyobraźni. Najwyraźniej takie metody, wraz z łamianiem kołem i paleniem na stosie, są częścią waszego bagażu kulturowego. Drugi dotyczy in vitro. Co to za bzdura, że płód miał wady, bo dziecko było z in vitro? Dwoje pięknych i zdrowych dzieci pani Rozenek jest z in vito, a dziecko pani Godek ma zespół Downa. Czy to wystarcza, by twierdzic, że naturalne poczęcie prowadzi do zespołu Downa?
anonim2014.07.5 8:18
@J_Adamcz - mam nadzieję, że jesteś też ZA karą śmierci.
anonim2014.07.5 8:37
Nie wiem co to są oksytocyny, ale wystarczy sznurek od snopowiązałki i zabicie człowieka tyle kosztuje. Natomiast fakt, iż rzygać Ci się chce z powodu nieestetycznego sposobu zabijania dzieci, to, cóż, Twój problem.
anonim2014.07.5 8:54
To co pisze Michnik i Lis to zwykłe kłamstwa. Raz nie ma mózgu. Raz nie ma czszki. Sami się gubią. A cel jest jeden propagować abircję. Po pierwsze bo to biznes skupiony w żydowskich rękach. A po dugie to depopulacja Pplsli co otwiera drogę do powrotu Żydów. Emerytuty już distali od Tuska.
anonim2014.07.5 10:32
dziecko czy chore czy zdrowe ma prawo do życia każdy z nas kiedyś na coś zachoruje to idąc tokiem myślenia większości mediów i naszych ministrów PO to zabijmy się wszyscy bo po co mamy cierpieć w chorobie?
anonim2014.07.5 12:42
Urocze zdjęcia, doprawdy. Zastanawiajace tylko, dlaczego każde dziecko ma naciągniętą głęboko na oczy uroczą smerfową czapeczkę. Jednak zabrakło odwagi i wiary w urok nagiej prawdy? Bądźcie konsekwentni, podobno prawda wyzwala. Co do uśmiechu - ręce opadają. Zdrowy neurologicznie noworodek uśmiecha się dopiero ok. 4 tygodnia życia. Wcześniej to tylko odruchowy grymas.
anonim2014.07.6 18:38
Uśmiecha się, nie uśmiecha, brzydkie, ładne, z mózgiem, bez mózgu itd. Jakie to ma znaczenie? Zarówno w tym idealnym przypadku, gdy wszystko jest "na miejscu", jak i w przypadku, gdy dziecko wydaje się potworkiem, z koszmarnego snu, mamy do czynienia z CZŁOWIEKIEM. Nasz człowieczeństwo zależy od tego, jak przyjmujemy innych. Jak przyjmujemy tych, którzy wydają się być "bez wartości", których życie może być ocenione jako bezwartościowe. Jak odnosimy się do najsłabszych, niedołężnych, chorych. Gdy tym "bez wartości", niepełnosprawnym, ktoś odmawia miana człowieka, tym samym rezygnuje z własnego człowieczeństwa. Staje się krwiożerczą bestią gotową zagryzać, rozszarpywać i zabijać tych, którzy według niego nie są warci życia.
anonim2014.07.7 10:04
Zachwyty nad eugeniką .... oczywiście skrzętnie pomijamy fakt, że to dziecko to po in witro ... może przedstawią sie jego twórcy ....
anonim2014.07.7 10:07
" Te dzieci mają głęboko na oczy naciągnięte czapeczki. Strach pomyśleć, co się pod tymi czapeczkami kryje." A tak, STRACH ... wygenerowany, wytworzony , wypielęgnowany ... niesamowicie podobny do STRACHU wyznawców Adolfa co dopatrywali się potworności pod jarmułkami .... ot taka wolta ....
anonim2014.07.7 10:09
A PO CO tow Dębski podpiął " te tkanki" do aparatury dla ludzi??? jakiś dysonans poznawczy ... odpowiedź prosta , czeka na kasę za zdjęcia ....
anonim2014.07.7 10:16
Zdjęcia będą opatrzone oczywiście podpisem , kolejny sukces in vitro ....
anonim2014.07.7 15:24
""W obecnej sytuacji dziecko pozostaje pod stałą opieką lekarzy i ma wprowadzone leczenie paliatywne. Nie jest możliwym, aby dziecko mogło egzystować w przyszłości samodzielnie o ile w ogóle będzie żyć. *Pozostaje na silnych lekach przeciwbólowych*, a rokowania są bardzo złe" - Uśmiechnij się. Po tramalu, to łatwe.
anonim2014.07.8 18:38
Eugenika. W imię postępu – film Grzegorza Brauna Film dokumentalny przedstawiający narodziny eugeniki w Stanach Zjednoczonych oraz jej wpływ na elity intelektualne i polityczne Zachodu w XX wieku, między innymi na Adolfa Hitlera. Eugenika jest pseudo-nauką stworzoną w XIX wieku o doskonaleniu rasy ludzkiej. Według eugeników rozmnażać mogły się tylko jednostki zdrowe i twórcze, a prokreacja chorych czy niepełnosprawnych i niewartościowych rasowo (prostytutek, ubogich, żebraków) miała być zabroniona. Film otwiera oczy na prawdę o ruchach propagujących przerywanie ciąży i innych pośrednich aspektach eugeniki. Dokument stawia kontrowersyjną tezę, że dzisiejsza genetyka, aborcje, eutanazje biorą swe początki od tej niesławnej nauki. Film do obejrzeniu na portalu Ahaaa.pl
anonim2014.07.9 10:58
Dzieci uczą prawdziwej miłości, wszystkie dzieci są darem Bożym.
anonim2014.07.10 10:04
stronniczość i podłość lisowej sięgają zenitu.
anonim2014.07.10 16:06
Matko, ciemnota tutaj poraża. PORAŻA. Pani Autorko, czy Pani jest, proszę wybaczyć, tak bezdennie głupia, czy po prostu trzaska Pani tę propagandę nie zważając na fakty? "Dzieci te z dużym prawdopodobieństwem miały takie same wady (albo podobne), jak dziecko, którego nie zabił prof. Chazan, a nad którego wyglądem ubolewa prof. Dębski." NA JAKIEJ PODSTAWIE PISZE PANI TE BREDNIE? Każdy, kto potrafi czytać, wie, że to nieprawda. Niech się teraz Pani zachowa odpowiedzialnie i udowodni to, co Pani pisze. Jeśli się nie da, a się nie da, to żadna z Pani felietonistka, tylko kłamliwa smarkata bez cienia przyzwoitości. Post zapewne zaraz zostanie skasowany, a paniusia będzie dalej szerzyć ciemnotę. PS A jak poczuje Pani kiedyś głód wiedzy, to proszę się dowiedzieć jak działa "uśmiech" i dziecka bez mózgu. Tylko może nie w kościele.