Jarosław Kaczyński postawi Ziobrze twarde warunki - zdjęcie
22.09.20, 06:00Fot. Rafał Zambrzycki SEJM RP via Flickr, CC BY 2.0 / P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Jarosław Kaczyński postawi Ziobrze twarde warunki

26

Według medialnych doniesień obecnie nie zapadła decyzja o dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Ma jednak dojść do spotkania lidera Solidarnej Polski z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Jak informuje nieoficjalnie Wirtualna Polska, Kaczyński ma przedstawić Ziobrze twarde warunki utrzymania koalicji a do anonsowanego w mediach spotkania ma dojść jeszcze dziś lub najpóźniej jutro.

Spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęło się wczoraj po godzinie 13 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Chodzi o kryzys w koalicji rządzącej związany z głosowaniem w sprawie nowelizacji prawa o ochronie zwierząt.

Jak informuje Wirtualna Polska, Jarosław Kaczyński złoży Ziobrze ultimatum, od którego będzie zależała przyszłość koalicji. Ziobro będzie musiał zgodzić się na przyjęcie ustawy dotyczącej walki z pandemią, a co więcej – zaakceptować narzucone przez Kaczyńskiego warunki współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy i nową hierarchię w koalicji. Ma też zapewnić, że więcej nie uderzy w premiera Mateusza Morawieckiego.

W rozmowie z portalem jeden z polityków PiS powiedział anonimowo:

Ziobro kreował się na szeryfa, ma duże zasługi, ale prawda jest taka, że wszystkie kluczowe inicjatywy reformujące wymiar sprawiedliwości wychodziły z Nowogrodzkiej, a nie z ministerstwa. Zmiana ministra sprawiedliwości nie oznaczałaby porzucenia reform. A Ziobro poza rządem i tak musiałby je popierać. Bo co, głosowałby przeciwko razem z Platformą?”.

Brak zgody obecnego ministra sprawiedliwości to możliwe utworzenie rządu mniejszościowego. Wówczas też realne są przyspieszone wybory.

dam/wp.pl,Fronda.pl

Komentarze (26):

dex2020.09.22 17:42
Szopka dla gojow.
Jan Radziszewski2020.09.22 11:08
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
Anonim2020.09.22 7:19
Likwidacja hodowli prowadzonej zgodnie z uchwalonym prawem i standardami, jaka by ona nie była, to nie jest fanaberia dziwaka, ale jest ukłonem stronę obcych. Prezes likwiduje polskie rolnictwo, co oznacza, że jest zapotrzebowanie na polską ziemię. Pytanie, dla kogo przeznaczona jest polska ziemia.
Anonim2020.09.22 7:32
Ktoś nam tu w Polsce chce zrobić drugą Palestynę?
Anonim2020.09.22 8:49
W Izraelu sucho, gorąco, pustynnie, dookoła araby, a tu tak ładnie... Polska i Ukraina, a może i Białoruś to byłoby dobre miejsce.
Elektor2020.09.22 9:48
Kaczyńscy zawsze byli pachołkami żydów. Przypomnij sobie nieżyjącego już niestety Lecha jak w podskokach im usługiwał. To mega szkodniki. Byle Polakom narobić strat utrudnić życie obłożyć podatkami.
straszne co nas czeka ,dopiero nabiera rozpędu2020.09.22 7:16
a to było tak : telefonem mocodawców z USAisrael i PIS wymienił Szydło na banksera ,bankstera umocnił nijaki "Daniels",teraz następny telefon -ma być wprowadzona ustawa obezkarności-,która uchroni szumowinę,a da prawo banksterowi do następnego zgnojenia Polaków "lockdownem" i zniszczenia gospodarczego Polski,koniec marzeń o suwerennej Polsce, mamy być niewolnikami :(((((((((
Anonim2020.09.22 7:34
pamietacie, jak "Daniels" namaszczeniec MM nie schodził w tamtym czasie z ekranu TVPkurski?grzali temat 2 m-ce ,jaki to wielki przyjaciel Polski! a jaki obrońca ! ,że ho.ho!!! to jest tak brudna polityka,piorą nam mózgi tylko dym leci.,teraz piorą covidemściemą ,bo niedługo wprowadzą "lokcdawn" i równolegle non stop o ustwaie futrzanej,że Ziobro jej nie popiera,bo nie lubi zwierząt,ale nie mówią prawdy o ustawie o bezkarności,nie powiedzą przecież że idzie walka na noże i chcą wykończyć Ziobro.
Anonim2020.09.22 8:51
A pamiętacie jak Lech Kaczyński świece chanukowe zapalał, jarmułkę zakładał, ogon pod siebie podwijał, na tylnych łapkach podskakiwał przed swymi panami.
Elektor2020.09.22 8:55
Pamiętam. Wierny pachoł żydków.
Anonim2020.09.22 7:14
Fałszywe pacany pisowskie, mówicie teraz, że "Ziobro kreował się na szeryfa" - , nie zauważyliście nawet, że to min. Ziobro miał pod sobą resort Sprawiedliwości, to kim niby miał być? Płaczącą dzieweczką Margot? To min. Ziobro odwalał za was całą robotę w resorcie, i na wasze konto, jak choćby w ratowaniu polskich dzieci za granicą. I co, postanowiliście wziąć go pod buty, i zgnoić, aby wymusić na min odejście od standardów prawa. Aby po 1. chronić już podjęte wbrew prawy decyzje, 2. zapewnić sobie bezkarność na przyszłość w covidowej gangterce, w rozbójnictwie, w niszczeniu Państwa. Jesteście obleśne żmijowe gady, i jak gady zimne na chrześcijańskie wartości.
Anonim2020.09.22 7:23
przechrzty lewackie
gracz2020.09.22 7:09
Panie Zbyszku, tylko prawda jest ciekawa.Niech pan zachowa się przyzwoicie.A ten obok na zdjęciu to kto?
madas2020.09.22 7:04
Zbyszek albo skoczysz walkę z lgbt albo wylecisz z pis W ue pedalstwo ma prymat i jest obowiązkowe nie wolno się buntować tylko czas budować euro socjalizm bez boga ,rodziny ,kraju i historii tego che masoneria i to ue wymusi na członkach a taki ziobro nie będzie nam tu przeszkadzał Awy redaktorki frondy zrozumcie pis nie jest po waszej stronie
Anonim2020.09.22 7:00
"Faktycznie raczej chodzi o ustawę o bezkarności, która dawałaby olbrzymią władzę w ręce Morawieckiego. > > > Bo nie chodzi o te decyzje, które były podjęte, ale o te, które dopiero będą podejmowane < < <; "pandemia" się nie skończyła." ....... https://cygnus.neon24.pl/post/157770,morawiecki-i-pis
Anonim2020.09.22 6:52
Po tym zamęcie, jak zrobił Kaczyński, zrobiło się bardzo niesympatycznie. To nie przystawki PiS straciły w oczach, a kuglarz.
Elektor2020.09.22 6:48
Kalkstein rozsierdził się, będzie stawiał warunki. Pies trącał tych komuchów, gorzej że nam stawiają wciąż nowe podatki i utrudnienia. Banda pasożytów pisowskich.
Anonim2020.09.22 6:46
Od razu było wiadomo, że chodzi o przekręt stulecia Bezkarność+, a nie o żadne futrzaki. PiS tyle nakradł, że bez tej ustawy po utracie władzy trzeba będzie nowe więzienia budować, bo jeszcze rodzinki w ten rabunek zaangażowali. Poza tym chcą kraść bezkarnie dalej, a jak ustawa przejdzie bezkarność mają zapewnioną aż do końca pandemii, a koniec sami ogłaszają.
Elektor2020.09.22 6:50
Zgadza się. Takiej bandy przekrętów i pospolitych wałów jeszcze u władzy nie mieliśmy. Hasło do grabieży rzuciła cwaniara Szydłowa "nam się te pieniądze po prostu należą". I się bandyterka pisowska rzuciła na nasze pieniądze.
stan2020.09.23 11:29
A totalna protestowała? Radzę sprawdzić i przypomnieć głosowanie w Sejmie i oczywiście - zastanowić się, gdzie jest ta bandyterka. Krótka pamięć?
Anonim2020.09.22 6:58
"Faktycznie raczej chodzi o ustawę o bezkarności, która dawałaby olbrzymią władzę w ręce Morawieckiego. Bo nie chodzi o te decyzje, które były podjęte, ale o te, które dopiero będą podejmowane; "pandemia" się nie skończyła." ....... https://cygnus.neon24.pl/post/157770,morawiecki-i-pis
JanP2020.09.22 6:29
Ziobro tak, czy siak ma przesr.ne.Jak się zgodzi na sugestie małego, to zostanie pacynką bez twarzy a jak się postawi, to dostanie kopa w doopę a jego zwolennicy dostaną w nagrodę celę+.
LL2020.09.22 6:45
Zgadzam się z Tobą,niestety taka prawda,cela + będzie tylko dla swoich,być może dla Ziobry i Ardanowskiego (najlepszy minister rolnictwa) już czeka .W PIS-ie bandyterka nie mniejsza niż w PO+ lewactwie.....Co by nie było ,głosowałam na PIS.
LL2020.09.22 6:28
I co ? pan Ziobro podpisze ustawę "bezkarność + kradnij i się nic nie bój" jak działałeś urzędniku dla covid-ściemy ?,nawet możesz zabić i ci nic nie będzie . Po wprowadzeniu tej bezprawnej ustawy nastąpi hucpa dla złodziei i aferzystów jakiej nawet za PO nie było,PIS-ie stoczyłeś się na samo dno.
Po 11 ...2020.09.22 6:22
To jedno zdanie pokazuje, że żyjemy w państwie mafijnym: "Ma też zapewnić, że więcej nie uderzy w premiera Mateusza Morawieckiego." Czyli nie prawo, nie sprawiedliwość, nie dowody, nie sumienność, ale polityczne obiecanki zdecydują kto będzie ściganym przestępcą, a kto nietykalną świętą krową.
Sonia2020.09.22 6:26
Nie ma dziwne,tak się dzieje w każdym rządzie.Sprawowanie rządów to nie jest bułka z masłem, takie sytuacje zdarzają się dosyć często.