16.09.17, 19:28fot. youtube

Jarosław Kaczyński pięknie o Narodowych Siłach Zbrojnych

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wystosował list z okazji rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W liście adresowanym do uczestników obchodów tejże rocznicy prezes PiS napisał, że na olbrzymie uznanie zasługuje ,,potęga ducha, moc wiary i miłość do ojczyzny'' żołnierzy NSZ.

,,Wieloletnia, haniebna walka o wyparcie z pamięci historycznej Polaków dorobku Narodowych Sił Zbrojnych, staje się jako fakt historyczno-polityczny bardziej zrozumiała, jeśli będziemy pamiętać, że NSZ były drugą pod względem liczebności organizacją podziemną. To było wielka siła, nie tylko z powodu liczby żołnierzy, ale także - a może przede wszystkim - z racji potęgi ich ducha, mocy wiary i miłości do ojczyzny, ideowej spójności, żelaznej woli i ogromnej determinacji. Tego komuniści po prostu się bali, w tym widzieli największe zagrożenie i dlatego tak nienawidzili żołnierzy NSZ'' - napisał dosłownie Kaczyński.

,,Dzięki zbiorowemu wysiłkowi środowisk kombatanckich, ludzi poszukujących prawdy o przeszłości, różnych organizacji pozarządowych i instytucji państwowych, ten marsz ku prawdzie, ku oddaniu sprawiedliwości najlepszym córkom i synom narodu polskiego, przypieczętowały zwycięstwa polityczne obozu stojącego na staży naszej tożsamości narodowej oraz wrośniętych w nią radości i tradycji'' - dodał Kaczyński.

mod/gazetaprawna.pl