Jarosław Kaczyński OSTRO o przeciwnikach: Przebrali się w owczą skórę, a jeszcze niedawno ich kły kłapały... - zdjęcie
15.09.19, 11:45Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL

Jarosław Kaczyński OSTRO o przeciwnikach: Przebrali się w owczą skórę, a jeszcze niedawno ich kły kłapały...

51

"13 października wybory i bardzo ważna decyzja dla Polaków; decyzja, niektórzy słusznie mówią, że najważniejsza od 1989 roku. (…) Wybory to pytanie o wiarygodność"-powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński na konwencji we Wrocławiu. 

"Jeśli nam się uda, to będzie pierwszy raz w historii Polski! Możemy być pokoleniem, które dokonało tego, czego nigdy przedtem Polakom się dokonać nie udało. Ale jest jeden warunek. To zwycięstwo w tych wyborach"-podkreślił polityk. 

Podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia lider Zjednoczonej Prawicy przypomniał o tym, jak bardzo ważna jest wiarygodność, która stanowi fundament demokracji. 

"Mogę powiedzieć, że tak - wykonaliśmy, jesteśmy wiarygodni. Zapowiedzieliśmy nową politykę społeczną, skierowaną ku rodzinom, seniorom i niepełnosprawnym. Wszystko to, co zostało zapowiedziane i znaczenie więcej, zostało wykonane. Zapowiedzieliśmy politykę rozwoju i ten rozwój trwa. (…)"-wyliczał Jarosław Kaczyński. 

"Zapowiedzieliśmy,ze mimo tej bardzo drogiej polityki społecznej, będziemy w stanie naprawić finanse publiczne. I naprawiliśmy. (…) Zrobimy budżet zrównoważony. I tutaj dotrzymaliśmy słowa. Powiedzieliśmy, że będziemy dbali o polską godność, będziemy się przeciwstawiali dyfamowaniu Polaków, i tu wewnątrz, i w skali międzynarodowej. I nie tylko żeśmy to uczynili, nie tylko podjęliśmy odpowiednią politykę, ale także uzyskaliśmy sukcesy"-kontynuował lider PiS. Polityk podkreślił, że doskonałym przykładem sukcesów na tym ostatnim polu były obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W tym kontekście Kaczyński wspomniał też o przełomowej deklaracji polsko-izraelskiej, kończącej kryzys dyplomatyczny wokół ustawy o IPN i nasilonych ataków na Polskę, np. poprzez przypisywanie jej współodpowiedzialności za II wojnę światową. 

"Takich dokumentów nikt przedtem nie był w stanie stworzyć i uzyskać zgody obydwu stron. To dokument przełomowy, choć może dzisiaj w Polsce niedoceniany. Tam jest mowa nie tylko o antysemityzmie, ale także o antypolonizmie"-powiedział były premier. Polityk mówił również o bezpieczeństwie. Jak wskazał Jarosław Kaczyński, dzięki rządom PiS Polska umocniła sojusze i wprowadziła wojska NATO na nasze ziemie. 

"To jest naprawdę jakościowa zmiana, to jest doprowadzenie do tego, że Polska stała się naprawdę równoprawnym członkiem Sojuszu, a nie członkiem drugiej kategorii. Zadbaliśmy także o bezpieczeństwo energetyczne i doprowadziliśmy do tego, że nasza zależność od dostaw węglowodorów ze Wschodu bardzo spadła, a za chwilę w ogóle już jej nie będzie. (…) już nie będzie na tej zasadzie, którą znam z własnego doświadczenia jako premier, że w trakcie bardzo mroźnej zimy nam się nagle mówi, że albo wysoka cena, albo wyłączenie gazu, bo tak to było. Dzisiaj tak już nie będzie. To jest podniesienie naszego poziomu bezpieczeństwa a także ochrona naszych interesów gospodarczych"-podkreślił polityk. Kaczyński zaznaczył przy tym, że doszło również do obniżenia podatków, ale to nie jest koniec drogi do naprawy Rzeczypospolitej. 

"Ta droga, która jest przed nami jest jeszcze długa, bo przecież Polakom należy się to, by żyli jak ci ludzie, którzy żyją na zachód od naszych granic, choćby w Niemczech. To jest nasz cel i to jest cel osiągalny(...) Tym celem jest polska wersja państwa dobrobytu. Dlaczego polska wersja? (…) Stać nas na szczególny model tego rozwiązania, które jest potrzebne naszemu społeczeństwu, bo ma nie tylko prawo do życia w dobrobycie, ale także (…) by ten dobrobyt był sprawiedliwie dzielony"-mówił prezes PiS podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia.

Jak dodał, państwo polskie potrzebuje naprawy, tak, aby stało się "sprawnym instrumentem w rękach naszego narodu" i służyło demokracji "epublikańskiej, która zapewnia wolność, bo Polska zawsze była krajem wolności. (…) Musimy być krajem wolności, w różnych dziedzinach, także wolności słowa"-podkreślił były premier, przywołując w tym kontekście zawieszenie prof. Aleksandra Nalaskowskiego w prawach nauczyciela akademickiego za felieton o LGBT. Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na to, jak ważna jest obrona rodziny, która dziś "jest w ramach pewnej akcji socjotechnicznej prowadzonej w całym kraju kwestionowana", np. przedstawia się ją jako "źródło przemocy". 

"Nie możemy pozwolić, by ta ideologia opanowała także Polskę, choć próbuje. Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, przed niedostatkiem, ale musimy ją obronić także przed tą groźną ideologiczną ofensywą, którą podejmują nasi przeciwnicy polityczni, jedni świadomie, inni raz tak, raz inaczej, a trzeci przebrali się w owczą skórę, choć niedawno ich kły kłapały podczas różnego rodzaju spotkań, i maszerowali pod tym sztandarem tęczowym"-powiedział Kaczyński. Jak zaznaczył lider PiS, nasza europejska cywilizacja musi być broniona, a nade wszystko-oparta o rodzinę. 

"Jest naszym wielkim zadaniem to obronić. Czasami jeden kraj jest w stanie to obronić, nawet jeśli inne państwa tego nie bronią. (…) nawet gdyby ta kwestionowana przez nas kultura zwyciężyła w każdym innym kraju, w Polsce nie może zwyciężyć. (…) Ale Polska to także tradycja tolerancji. Chcemy pozostać krajem tolerancyjnym"-zwracał się były premier do mieszkańców Wrocławia. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (51):

gumowa kaczka2019.10.11 18:46
panie Jarku skoro pan taki odważny bardzo proszę zostać premierem i brać odpowiedzialność za swoje decyzje -chociaż ostatnio coś słabo poszło ,choć o tyle dobrze ,że szybko
Drużbacki2019.09.15 14:25
tylko II Rzeczypospolita,matka wszystkich mieszkańców,opoka wiary i demokracji,ojczyzna wielu plemion i narodowości to nasza ojczyzna,dziś zapomniana,ograbiona,poddana eksperymentom komunizmu i neokomunizmu,za co my się meczymy? za boga i nasze dzieci...
gumowa kaczka2019.10.11 18:51
to już sam nie wiem ,nabijasz się czy to na poważnie ?
Magda2019.09.15 13:37
Zastanawiam się, co chcą osiągnąć rozpisujące się tu półgłówki typu: Stachu, Spoko, Jarek, Jan Nowak Kowalski, dzielnicowy, co muchy przyciąga, jak padlina, Topek obrażając permanentnie Kaczyńskiego, PiS i jego elektorat? Reprezentanci beznadziejnego, zepsutego i wciąż rozkładającego się lewackiego świata, w alternatywie do dumnej, Bogu wiernej, kroczącej w kierunku dobrobytu Polski proponują cywilizacyjną autodestrukcję w atmosferze postępującego nihilizmu. Chorzy na umyśle lewaccy forumowicze, od was wionie trupem.
Hak Ci w smark2019.09.15 14:52
Magda jakbyś była ogarnięta to zorientowałabyś się, że to wszystko to kupowanie głosów za nieswoje pieniądze. Powodzenia w 2020, przyda Ci się
Magda2019.09.15 19:36
Jest polityka mikro, jest również ta makro. Tej drugiej niektórzy nie są w stanie pojąć zachowując się, jak pies ogrodnika. Nigdy po wojnie nie mieliśmy gospodarza państwa, a kiedy już się pojawił spora grupa oponentów, zaślepionych lewackimi hasłami, zaczyna kontestować jego działania. Cztery lata dowodzą, że gospodarz jest słowny i należy się spodziewać, że tak będzie dalej. Poza tym, bądźmy szczerzy, dla PiS-u nie ma alternatywy.
Hak Ci w smark2019.09.15 20:09
Bycie słownym w przypadku PIS to nie jest nic dobrego. Wzrostu urodzeń po 500+ nie zanotowano są za to są podwyżki cen żywności, wody i prądu. PIS najbardziej uderza w niższą klasę średnią z dużych miast,. to oni najbardziej odczuwają skutki ich nieodpowiedzialności. Myślisz że to przypadek że rząd większość inwestycji wstrzymał do 2024? Szanuj trochę ludzi z przeciwnej strony barykady bo oni też się składają na socjal, a nie ma.obowiązku jeszcze popierania jedynej słusznej partii.
Urszula2019.09.15 13:13
Ale numer! :D " Ale wpadka. PiS chce zlikwidować opłatę, której od dawna nie ma! PiS ujawniło w sobotę swój program, z którym idzie do wyborów. Znajdują się tam m.in. zapowiedzi walki z biurokracją. Sęk w tym, że chyba propozycje były pisane na kolanie. Fakt wczytał się w szczegóły. Okazuje się, że politycy tej partii chcą zlikwidować opłatę, której... od dawna już nie ma! Obiecali zniesienie opłaty za dowód osobisty, a tej opłaty już nie ma od 2010 roku. Inflanty nam obiecaj kłamliwy pisdzielcu. Buhahaha
Maciej2019.09.15 12:51
Pan Jarosław Kaczyński - BRAWO !!!! BRAWO !!!!!!!!! BRAWO !!!!!!
Shame on you Fronda2019.09.15 13:13
a ciebie to chyba od Bieruta zabrali
anonim2019.09.15 12:50
Kazimierz Przerwa-Tetmajer (1898) „PATRYOTA“. W zdrowem ciele zdrowa dusza! Hoc! Hoc! Hopsa! tylko śmiało! Jeszcze Polska nie zginęła! Co się stało, to się stało! Jak Bóg da, to odbierzewa! Hulaj dusza bez kontusza! Kto nie z nami, to hołota! Huha! Vivat »patryota«! Rozum, wiedza, talent, praca U nas, bratku, nie popłaca! Postęp i cywilizacya W kąt gdzie wchodzi do gry nacya! I »guanem« wnet dostanie Kto nie z nami, mocium panie. Bo jest jedna tylko cnota, Byś był, wasze, »patryota«! Możesz kpem być i cymbałem, Możesz dureń być siarczysty: Byleś z mocą i zapałem Kraj miłował macierzysty! Co się stało, odstać może! Jedno, drugie, trzecie morze... Huha! Hopsa! Każdą nową Myśl witamy krzyżem pańskim — Precz z geniuszem Europy Farmazońskim i szatańskim! My o jedno tylko szlemy Modły k’ niebu z naszej chaty: By nam buty mogły śmierdzieć, Jak śmierdziały przed stu laty... Gdzieś tam jakiś Francuz wściekł się — Bęc! Już sterczy na indeksie! Ojciec święty siedzi w Rzymie, Na plebanii ksiądz Walenty — Wara, chłystku, mi tu wnosić Swoje »ludzkie dokumenty«! Londyn, Berlin i Warszawa Niech ci krzyczy: sława! sława! Chociaż wiem, jak ci zależy, Abyś u mnie był przyjęty, Ja ci domu nie otworzę, Nie dla takiej on hołoty! U mnie w duszy cnota leży — Vivat skromność »patryoty«! Hoc ha! Hopsa! Byle zdrowo, Zdrowa dusza — zdrowe ciało! Niechaj śmierdzi, jak śmierdziało, Byle tylko narodowo! Wolę polskie ..... w polu, Niż fiołki w Neapolu! Swojsko, polsko, po naszemu, Hoc! Hoc! Hopsa! Tak, jak wtedy Gdy nas naprzód tłukły Szwedy, Potem Niemcy i Moskale — Hoc! Hoc! Hopsa! Doskonale! Po swojemu! Po staremu! Lepiej dostać w łeb w kontuszu, Niż we fraku natrzeć uszu! Niechaj żyje stara cnota! Daj nam dalej kisnąć Boże! Jedno, drugie, trzecie morze — Vivat »prawy patryota«!...
Jan Nowak Kowalski2019.09.15 12:36
PIS proponuje polską wersję lub model dobrobytu, opozycja wersję taniej siły roboczej – ciekawe co wybiorą Polacy ?!!!
Jan Nowak Kowalski2019.09.15 12:56
Wypad z mojego nicku szczurze
anonim2019.09.15 12:21
obok cywilizacji europejskiej to on nawet nie stał
anonim2019.09.15 12:20
Wilki swoja drogą a cwaniacy swoja. Najpierw opuścić tonący okręt dla posadki w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, potem inny, dla jedynki w dużym mieście i tak toczy się światek, że niby półświatek?!
Topek2019.09.15 12:11
Czy prokuratura na czele z panem Ziobro rozpocznie w końcu śledztwo przeciwko Kaczorowi?
...2019.09.15 12:20
Przyjdzie po niego skazany na wiezienie za przestępstwo minister MSW Kamiński
Jan Nowak Kowalski2019.09.15 12:45
Odpowiedz brzmi: Tak ! Ale dopiero po tym jak Ziobro wyłapie wszystkich śmierdzących lewaków, pedofilów, skorumpowanych z PO, szajkę z SLD i PSL, złodziei miliardów, itd.
Jan Nowak Kowalski2019.09.15 12:54
Ty fałszywy Kowalski wypad mojego nicku
Jarek2019.09.15 12:11
Arłukowicz: Mamy szansę wygrać nestępne wybory i zmienić to wszystko, co PIS wprowadził. Odwrócimy dobrą zmianę i skasujemy wszystkie ustawy. Nie będziemy finansować żadnego programu 500+, mieszkania+, za życiem, bezpłatne lekarstwa, itp. Nie ma na to naszej zgody, aby Polacy otrzymywali od państwa takie duże zapomogi. Sami muszą zarobić, by utrzymać rodzinę. Od tego są kredyty i zobowiązania. Jeżeli taki Polak zarabia mniej niż 2100 zł to jest gówno wartym człowiekiem .
Urszula2019.09.15 12:09
Szkoda Polski dla takiej pseudoelity jak PO. Piękna katastrofa tej antypolskiej parti idzie jak walec przez Polskę. Oczekujemy od PIS-u następującego programu działania w drugiej kadencji: - dokończenie reformy sądownictwa - dokończenie reformy szkolnictwa wyższego, w tym: centralnej komisji d/s stopni i tytułów naukowych (bez reformy tego ciała będziemy mieli coraz więcej profesorów typu środa, hartman,nałęcz, sadurski, waltz, płatek, staniszkis, huebner i in. - dalsza reforma edukacji - repolonizacja mediów - TS (Trybunał Stanu dla Tuska i Kopacz, Nima piniędzy i Szczurka.
...2019.09.15 12:28
Do garów babo
Urszula2019.09.15 12:41
......richtisch debilu !
jan lesiak2019.09.15 12:46
rąk nie umyłeś po kupie, zaśmierdziało ! podstaw higieny nie masz. WON
Urszula2019.09.15 12:51
To nie baba, czyli ja - Urszula. To janosik. Przecież tak debilne teksty to tylko pismatoły potrafią spłodzić. Ale niech pisze dalej. Mam ubaw. :D:D:D Tylko prośba do janosika - popraw stylistykę. Nie rób mi wstydu. O wyższy poziom nie wspominam nawet bo to dla ciebie Czomolungma.
anonim2019.09.15 12:07
Prawdę mówi Kałczyński PiS nie zagraża demokracji ponieważ od czterech lat demokracji w Polsce nie ma! W Polsce jest system oligarchiczny działający na zasadzie im się wszystko należy . Dowodów nie trzeba daleko szukać .Powiedzmy Kuchciński przefruwał kilkanaście milionów bo mu się należało .Bilfelgner stracił kopertę bo się księdzu należało. Ziobro zawiązał związek przestępczy w ministerstwie ,bo się sędziom należało! do rydzyka płynie rządowa kasa bo pazernemu klesze się należy...
myśliwy2019.09.15 12:48
Ty mylycjant, za niemanie pojęcia o czym piszesz , jesteś przeznaczony na odstrzał !
gumowa kaczka2019.10.11 18:49
pewnie i tak o wszystkim nie wiemy
Jan Nowak Kowalski2019.09.15 12:02
Nie wstyd mu tak wychodzić do ludzi, faktur należnych za robote nie płaci, łapówki księdzu każe dawać a do ludzi wychodzi przebrany w skórę uczciwego obywatela. Gdyby miał honor to by zrezygnował z prezesowania i z dziury nie wychodził
dzielnicowy2019.09.15 12:06
Ty kowalski, już niedługo ! Jesteś przewidziany do wyjazdu na grecką wyspę na stałe, którą Kaczyński zakupi specjalnie dla was, tzn. śmierdzącego lewactwa.
Jan Nowak Kowalski2019.09.15 12:17
Grecję to on zrobi niedługo w Polsce, a może Białoruś i będziesz kacze kości z psami ogryzał
Darek2019.09.15 11:59
Jak macie w koszu 2 jabłka i jedno jest zgniłe to nie ma pewności że to drugie zgniłe już nie jest.
dzielnicowy2019.09.15 12:04
Nie ma takiej pewności ! Dlatego Kaczyński chce kupić jedną z wysp greckich i te zgnite i nadgnite jabłka wysłać tam na stałe.
dzielnicowy2019.09.15 11:58
Hasło wyborcze: Sejm bez idiotów !!! Polacy i polskojęzyczni obywatele, nie głosujcie i nie wybierajcie do sejmu kandydatów Nowoczesnej, która to partia przylepiła się do PO jak goowno do statku. Wszyscy ich kandydaci, powtarzam wszyscy, to największe przygłupy w historii państwa polskiego. Oto oni: Lubnauer, Pihowicz, Zembaczyński, Meysztowicz, Misiło, Mieszkowski, Wielgus, Pampuch, Szlapka, Kloska, Pudłowski, i. In.. Nie wybierajcie śmieci !!!
Jarek2019.09.15 14:23
No, to na PIS nie głosujemy, jak Hasło wyborcze: Sejm bez idiotów !!!
Jarek2019.09.15 11:58
Kaczor, kaczor coś narobił, kaczor, kaczor nie męcz mnie. Pora na emeryturę
dzielnicowy2019.09.15 12:01
Jarek, już niedługo ! Jesteś przewidziany do wyjazdu na grecką wyspę na stałe, którą Kaczyński zakupi specjalnie dla was, tzn. śmierdzącego lewactwa.
anonim2019.09.15 12:04
Kaczyński zakupi ją za swoje pieniądze czy za rządowe?
Urszula2019.09.15 11:57
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy i z tych co przebrali się w owczą skórę ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
anonim2019.09.15 12:11
No to w PiS by trzeba pół partii wywalić: Kryże, Jasiński, Karski, Aumiller, Kalata, Graczyk, Grabowski, Sowińska, Zaręba, Socha, Poliński, Łopiński, Siewierski, Kostrzewski, Biegalski, Bahr, Czabański, Wolski, Sulmicki, Kaczmarek, Cybulski, Chłopek, Molka, Piotrowicz, Łaniewska....
Urszula2019.09.15 12:40
Nic nie zrozumiałeś ! Ależ ty musisz być tępy ! Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców z PO a także czerwonej i tęczowej zarazy !
Urszula2019.09.15 12:45
Ja bym zaczęła od komunistycznego śmiecia, od tych wszystkich Piotrowiczów, Kryże i innych pisowskich farbowanych lisów co demokratów udają, a mają stalinowskie upodobania. Jesli ktoś był zapchlonym komunistą to takim pozostanie tak jak świnia zawsze będzie świnią. No nie, janosik? :D
Spoko2019.09.15 11:53
Wilki, Panie Jarosławie, nie przejmują się co o nich sądzą barany !
BiegunkaProrocza2019.09.15 13:55
Umyj siusiaka, bo zaczynasz strasznie gwiazdorzyć.
gumowa kaczka2019.10.11 18:48
to twoja myśl czy z kalendarza ogrodnika ?
anonim2019.09.15 11:48
Na miejscu Prezesa Polski unikałbym publicznych wypowiedzi nawiązujących do uzębienia.
Janosik2019.09.15 11:51
Też tak myślę, a szczególnie do końskiego uzębienia Kidawy-Błońskiej !
anonim2019.09.15 11:52
Chyba Schetyny?
Janosik2019.09.15 11:54
Obu !
anonim2019.09.15 11:59
Na przyszłość - nie jestem wyborcą PO.
Jan Nowak Kowalski2019.09.15 12:32
Wypad od Pani Premier