Jarosław Kaczyński: Uratowaliśmy możliwość przeprowadzenia wyborów - zdjęcie
13.05.20, 08:10Fot. Rafał Zambrzycki (Sejm RP) via Flickr, CC BY 2.0

Jarosław Kaczyński: Uratowaliśmy możliwość przeprowadzenia wyborów

51

To kompletna dziecinada. Zajmuję się polityką, skuteczną realizacją zamierzeń politycznych, a nie emocjonalną zabawą. Moim celem jest utrzymanie rządów Zjednoczonej Prawicy i dzięki temu zmienianie i wzmacnianie Polski” – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości zapewniając, że nie zamierza mścić się na szefie Porozumienia Jarosławie Gowinie.

W rozmowie z „Gazetą Polską” Jarosław Kaczyński dodał, że kandydat Zjednoczonej Prawicy ma wielkie szanse na wygranie zbliżających się z wyborów, co daje PiS szansę na dobrą pozycję do walki o kolejną kadencję oraz zwycięstwo większościowe. Podkreślił:

I to jest mój cel, w tych kategoriach patrzyłem na te i każde inne negocjacje w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy”.

Zapewnił, że wszelkie informacje na temat jego rzekomych osobistych odczuć do konkretnych osób to tylko efekt fantazji niektórych publicystów.

Powiem też tak: nasza koalicja powinna trwać, bo to jest niezwykle korzystne dla Polski, a jeśli miałoby dojść do zmian jej kształtu, to tylko w ramach jednego klubu. Wiem jednak, iż są tacy, którym chodzą po głowie inne pomysły. Moje zdanie jest takie, jak je przedstawiłem”

- zaznacza Jarosław Kaczyński.

Podkreślił też w wywiadzie, że Zjednoczona Prawica pozostaje spójna, choć jest formacją bardzo szeroką, zarówno ze skrzydłem bardzo radykalnym, jak i umiarkowanym, którego przedstawicielem jest właśnie Jarosław Gowin. Wobec tego – zaznaczał prezes PiS – pewne tarcia nie są tutaj niczym nowym.

Mówiąc o opozycji i zbliżających się wyborach Jarosław Kaczyński ocenił, że opozycja nie uznaje reguł demokratycznych i zasad praworządności, wobec czego nie cofnęła się prze zablokowaniem wyborów wiedząc, że poniesie w nich porażkę.

Wykorzystali do tego epidemię koronawirusa. Najpierw twierdzili, że nie może dojść do głosowania, bo lokale wyborcze są zagrożeniem epidemicznym, potem ogłosili, że nie można też głosować korespondencyjnie. Senat zastosował obstrukcję parlamentarną okraszoną ich dyżurną retoryką, iż to my łamiemy konstytucję”.

Podkreślił, że opozycja tym samym zupełnie odwraca sens wszystkich pojęć.

 

"Odrzucając weto Senatu, uratowaliśmy możliwość przeprowadzenia wyborów zgodnie z prawem i jednocześnie niewprowadzenia stanu wyjątkowego. Ogłoszenie stanu klęski żywiołowej w sytuacji, w której skutecznie przeciwdziałamy epidemii na mocy istniejących przepisów, byłoby oczywistym i jawnym złamaniem konstytucji" – zaznacza Jarosław Kaczyński.

dam/"Gazeta Polska",Fronda.pl

Komentarze (51):

walet2020.05.25 0:58
Panie Prezesie - za bardzo piesci sie Pan z opozycja. Ma sie wrecz wrazenie, ze faktycznie to oni... rzadza Polska. Tak, niestety. W innych "cywilizowanych" krajach Europy nikt tak nie postepuje. Nikt nie liczy sie z opozycja, a czesto dostaje demoratycznie palami. Czemu u nas tak nie mozna ? Boi sie Pan ZSREuropy ? To przeciez banda kanciarzy przekupiona przez diabla Sorosa.
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.13 20:06
Cześć! Nazywam się Sara, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej http://paniedzis.pl
SFSF2020.05.13 19:25
TAK TAK WSZYSTKIE KATOLICKE STRARE POŁMOZGI JAZDA NA WYBORY!!! IM WAS M,NIEJ TYM LEPIEJ!
antoni.s2020.05.13 15:48
Dlaczego w przestrzeni publicznej nie funkcjonuje jeszcze fraza,nauczanie jarosława kaczyńskiego,ja się pytam,pytam się?
JanP2020.05.13 14:54
Mnie ten człowiek o lichych wyglądzie w niczym nie przeszkadza. Jest demokracja a więc ten katobolszewik może gadać, co chce. Czeka go jednak Waterloo i on o tym dobrze wie.
debilzm garsuje!2020.05.13 14:08
UWAGA GÓRNICY ! Dr. Mengele rozpyla wirusy IMBECYLIZMU we wszystkich kopalniach! UWAGA GÓRNICY ! Dr. Mengele rozpyla wirusy IMBECYLIZMU we wszystkich kopalniach!
Jan Radziszewski 2020.05.13 14:06
Pouczenia Pan poniedziałek, 11 maja 2020 11 V 2020 - Tak, górników celowo infekują coronawirusem. Rozpylili go w kopalniach. Poniedziałek, 11 maja 20.54 Zapisz dziecko - Tak, górników celowo infekują coronawirusem. Rozpylili go w kopalniach. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Opublikuj.
Walter2020.05.13 14:02
Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Politycy z PiS-u powołują się na zapisy ustawy zasadniczej tylko wtedy, kiedy są korzystne dla ich partii. Sami już dawno złamali konstytucyjne zasady trójpodziału władzy i niezawisłości sądów. Jarosław Kaczyński koniecznie chce prezydentury Andrzeja Dudy na kolejne pięć lat, żeby przez następną kadencję dalej łamał konstytucję zgodnie z jego wskazówkami. Polska przestaje być krajem demokratycznym i praworządnym. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i szanse na reelekcję Andrzeja Dudy znacząco spadną, dlatego PiS nie chce wprowadzić stanu klęski żywiołowej, bo to oznaczałoby przesunięcie wyborów o pół roku. Nieprawdziwe są powody nie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej podawane przez polityków z PiS-u. Mamy stan klęski żywiołowej de facto, a nie mamy stanu klęski żywiołowej de iure. Mam nadzieję, że Andrzej Duda przegra wybory prezydenckie na drugą kadencję.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.05.13 13:46
Kaczyński, ty paskudny gnomie!
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.05.13 13:43
OBOJĘTNY - Szmondak Nilu - ladyshemale gotowy na każdy temat. Jest zdjęcie traktora z gnojem OBOJĘTNY wie skąd ono pochodzi, ma gotowy, "wypraktykowany życiorys" ... OBOJĘTNY ma gotowe archiwum, jest dobrze przygotowany, w jego "biurze" ma małą ale bardzo wydajną grupę towarzyszy. Należy musi się tytuł stachanowca, order lenina, zapomniałem, już go ma. OBOJĘTNY w "pracy" ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ No i ma tą "melodię" do sr*nia 24/7.
ladychapel2020.05.13 13:04
Ten dziadek to siuśmajtek i impotent
violencja2020.05.13 22:56
lady -sprawdzałaś?
Wies2020.05.13 11:24
Pan Prezes Jarosław Kaczyński wskazał że celem antyPiS-u jest doprowadzenie do złamania konstytucji przez PiS i postawienie przed Trybunałem Stanu.
Suweren2020.05.13 18:02
Czyli, że jak PiS złamie Konstytucję, to winna jest opozycja? No chyba umrę ze śmiechu. Serio, tak to sobie poukładaliście?! Made my day!
Suweren2020.05.13 18:03
Po prostu Bareja wiecznie żywy.
violencja2020.05.13 11:02
Kaczyński mistrzem destrukcji i intrygi i ma nas za idiotów.
Realista2020.05.13 10:35
Kaczyński już sam siebie parodiuje. "Zajmuję się skuteczną realizacją zamierzeń politycznych" - tak, bardzo skuteczna była ta organizacja wyborów prezydenckich. Takich idiotyzmów nie było nawet za komuny. Tekst tej rozmowy pisał chyba Kurski opierając się na swoim głównym założeniu, że ciemny lud wszystko kupi. Nieudolny dyktator próbował doprowadzić do reelekcji Dudy w trakcie epidemii i zamrożenia państwa. W efekcie doprowadzil do chaosu, wyborczej kompromitacji i zmarnowania publicznych środków. Jesli Pis jest zaskoczony tym, że senat pracuje 30 dni nad ustawą, nad którą w sejmie nikt się nie pochylił to tylko znaczy że Pis nie nadaje się do rządzenia krajem bo jest zaskoczony czymś oczywistym. Zabawne było to zaklinanie rzeczywistości przez Kaczyńskiego jak to wybory absolutnie muszą się odbyc 10 maja i nie ma innej możliwości. To teraz panie Kaczyński niech pan powie ile milionów złotych nas kosztowały te pana wyborcze machlojki. Kaczyński pokazuje się tylko w swoich propagandowych mediach, w których nikt mu nie zada niewygodnego pytania. Typowo białoruskie standardy. W jakimś w miare niezależnym wywiadzie i to jeszcze na żywo zostałby rozjechany przez każdego profesjonalnego dziennikarza.
Socjalizm i masoneria2020.05.13 10:18
Okrągły stół to ruska, niemiecka i żydowska onuca...dzięki PiSowi mamy czerwonengo marszałka Czochranego w niby wolnej Polsce.... https://www.youtube.com/watch?v=l07fKc2z988
Sylwester2020.05.13 10:08
Zjednoczona Prawica ma większość w Sejmie, więc czemu nie przeprowadzili wyborów? Jacek Sasin zapewniał, że wybory się odbędą 10 maja. Kaczyński wszystkich wiernych żołnierzy ustawiał, by wybory i Andrzeja Dudę mu na tacy przynieśli. Okazało się, że nieudacznicy byli nieprzygotowani. Niech teraz nie narzeka. Jeśli Duda jest tak świetnym kandydatem, to niezależnie od tego, kiedy wybory się odbędą, powinien je wygrać. Czego boi się Kaczyński?
ladychapel2020.05.13 9:41
"Twój ból jest lepszy niż mój" https://youtu.be/o9LzNtpjhV0
M.a2020.05.13 9:31
Panie Jarosławie jeszcze raz dziękuję. Cały czas Panu kibicuję. Jestem z Pana dumna.
Damian2020.05.13 9:23
Pan Sasin uratował demokrację w Polsce!
bolek2020.05.13 9:21
Co wyście uratowali??,nie mów hop póki nie przeskoczysz.Wyborów nie będzie dopóki nie oddacie władzy,nie macie żadnego wyczucia politycznego,nie potraficie dzierżyć władzy,Budka wami rządzi i nawet o tym nie wiecie.Trzaskowski z Majchrowskim zablokowali wam wybory hahaha,nie wiem czy płakać czy się śmiać.Wszędzie na świecie potrafili zorganizować wybory w czasie największej epidemii,a wy tego nie potrafiliście nieudacznicy.Strach pomyśleć co się z tą Polską stanie jak bolszewia odbierze wam rządy,bo władzy to wy i tak nie macie.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.05.14 2:15
Ty siem nie poszywaj podemniem bo zapłacisz mi za to. Ale Bolek to nie ja znaczym siem tak mówili alem ja wiem kto ja jezdem.
Wyborcy i zwolennicy PiS2020.05.13 9:12
Panie Jarosławie dziękujemy, że Pan jest w polityce. Proszę robić dalej wszystko co Pan zaczął. Ma Pan nasze wsparcie.
Klejnot Nilu2020.05.13 9:05
Najbardziej przerażające jest to, że oni są tak bardzo zakłamani, że sami w te swoje kłamstwa wierzą.
anonim2020.05.13 8:58
To, że szatany były, są i będą czynne to wiadomo, podstawowa zasada diaboliczna to: dziel, skłócaj, druga: niszcz!
Michał Jan2020.05.13 8:55
Nie muszę się mścić na Gowinie. Wystarczy, że on tej zemsty cały czas się spodziewa.
Michał Jan2020.05.13 8:54
Uratowaliśmy wybory poprzez ich nieprzeprowadzenie.
Obserwator sceny politycznej2020.05.13 8:49
Dlaczego mamy tak mało polityków z taką odpowiedzialnością podchodzących do wykonywanych obowiązków. Gdyby cała scena polityczna zachowywała się tak racjonalnie, odpowiedzialnie jak J. Kaczyński to Polska cieszyłaby się ogromną zamożnością. Niestety różnej maści liberalni złodzieje tylko szukają okazji do kradzieży. Nieodpowiedzialni politycy jak Grodzi, Sikorski, Tusk czy Budka nie dopuszczą do tego. Nie mówiąc już o takich sprzedawcach majątku narodowego jak Lewandowski czy Balcerowicz.
Czarek2020.05.13 8:46
Jarosław Kaczyński to wielki mąż stanu. Wszyscy politycy ale zwłaszcza ci z PO i lewicy mogą się od niego uczyć.
Michał Jan2020.05.13 8:54
Kieszonkowy gracz, idealny na trzecią ligę (wystarczy na polityków PO i Lewicy), ale żeby pchnąć Polskę wyżej już mu nie staje dowcipu. Porównaj z Maurycym de Talleyrandem i jego osiągnięciami na Kongresie Wiedeńskim (przypominam, Francja należała do krajów pokonanych, a w Traktat tego nie odzwierciedlał).
Marek2020.05.13 11:27
Możecie choć raz tego męża stanu zaciągnąć do myjni?
stara rura2020.05.14 2:13
Ja cie tak wy-szutruje ze ci mózg się zlasuje
Piotr Nowak2020.05.13 8:36
Kaczyński? Obleśny typ który myśli że jest lepszy od wszystkich, ma coś do powiedzenia na temat demokracji? No bez żartów. Przecież jego ból jest lepszy niż Twój: https://youtu.be/o9LzNtpjhV0
Agnieszka Dz. 2020.05.13 15:59
Genialne, Kazik zawsze w punkt.
Saki Faki2020.05.14 2:10
Witam, jak ciebie czytam to mam dreszcze. To trochę taka konkurencja do Piotra. PoSaki bylo by Fucki.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.05.14 2:07
Wiedzialem , wiedziałem tu bendziesz. Ty tera pomusz mi bo jusz tom czystom nie idziem pic. A kasy nie ma bom nie zapraszajo.Ty Pietrek masz wtykie. nawet wiesz ci Kaczynski myśli morze mi pomorzesz. Potczeba 1 milion ludzi i ja to załatwięm. Ty bendziesz Ministrom Wojny. Agnieszkiem nie ruszaj, Heńka wróciła.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.13 8:30
„Niedopuszczalne jest, aby święto demokracji, jakim są wybory, zamienić w wojnę, w której wywiera się presję oraz stawia wyborców i urzędników przed wyborem stosowania prawa lub wykonywania decyzji władz administracyjnych” „Marzę o czasie, gdy nie będziemy stawiali wszystkiego na głowie i czarne będzie nazywane czarnym, a białe białym” bp Jerzy Samiec
Taka prawda2020.05.13 8:15
Czy któryś z tych pisich pederastow zastanowił się ze w tej chwili w DEMOKRATYCZNYM? Kraju liczy się wyłącznie wola psychopatycznego sk syna
gracz2020.05.13 8:49
To ostatnie określenie pasuje do ciebie psi ch.ju.
Adam2020.05.13 11:48
Chyba nie jest pisim ch... skoro mówi o pisich pederastach?
Memento2020.05.13 8:15
Opozycja ma jedną śpiewkę: jeżeli nie mamy władzy - nie ma demokracji. Tak jest za każdym razem. Pozdrawiam
Ciekawy2020.05.13 8:16
Czy wiesz jaki jestes debilny?
Memento2020.05.13 8:17
Twój język to typowy język opozycji.
Suweren2020.05.13 17:58
Nie, serio, coś z tobą nie tak. Posłuchaj Rysia-Czarusia: https://www.youtube.com/watch?v=gfdT3M7XHFs&t=70s
Memento2020.05.13 8:18
Twój język, to typowy język opozycji.
hueue2020.05.13 8:39
Memento. A widziales, gdzies demokratyczne wybory prezydenta? Bo ja nie. Wiec gdzie ta demokracja?
Iwo2020.05.13 11:37
A to wg Ciebie jak mają wyglądać demokratyczne wybory? Kto ma wybierać i jak? Bezpośrednie wybory to własnie demokracja.
Suweren2020.05.13 18:00
No najlepiej Kaczyński, nie? Mogłby tak bez żadnego trybu.
leszczyna2020.05.13 17:20
Piszesz sam do siebie?