13.07.15, 13:09PiS (fot. facebook)

Jarosław Kaczyński o kopalniach: "PO szykuje katastrofę! To pułapka zastawiona na kolejny rząd!

Prezes PiS nie krył, że zorganizował konferencję prasową, by zwrócić uwagę na sytuację w przemyśle wydobywczym - a dokładnie w kopalniach węgla.

- Spółki są dziś w takiej sytuacji, iż grozi przy końcu roku, a więc przy nowym rządzie, prawdopodobnie, groźny kryzys. To stan, o którym społeczeństwo powinno wiedzieć - ta sprawa jest szczególnego zainteresowania pana ministra Naimskiego - mówił szef PiS.
Jarosław Kaczyński spotkał się z dziennikarzami, ale nie odpowiadał na ich pytania, nie odnosił się do spraw bieżących, mimo iż media chciały uzyskać odpowiedź m.in. o dopalacze.

Prezes PiS skupił się na sytuacji w kopalniach.

- One są dziś w takiej sytuacji, tworzonej w sposób przemyślany, iż przy końcu roku – jak już będzie nowy rząd – może im grozić bardzo poważny kryzys, może zabraknąć pieniędzy na wypłaty. To jest stan, o którym społeczeństwo powinno wiedzieć – tłumaczył prezes PiS.

Piotr Naimski dodał: - Sytuacja jest rzeczywiście dramatyczna. Rząd w styczniu ogłosił program naprawczy dla kopalni, ogłasza to jako swój sukces. Po pól roku zarządy spółek ciułają na wypłaty dla swoich pracowników. Są zaciągane nowe długi (…) Ten plan ogłoszony w styczniu nie ma finansowania, nie ma pieniędzy. Przez pół roku nic się działo. 

- Rząd PO i PSL od stycznia wprowadza „plan ratunkowy” dla kopalni - a minęło pół roku, a zarządy spółek węglowych ciułają pieniądze na kolejną wypłatę pieniędzy dla pracowników. (…) Spółki zaciągają nowe długi, w przedpłatach sprzedając węgiel
mówił Naimski.

- To pułapka zastawiona przez Platformę na kolejny rząd. (…) Nie dopuścimy do tego, by kolejny rząd był obarczony tą katastrofą, którą Platforma szykuje dla Śląska - zaznaczył.

Politycy PiS domagają się od premier przedstawienia planu działania na kolejne miesiące – w związku  z sytuacją w kopalniach.

KZ/300polityka.pl

Komentarze

anonim2015.07.13 14:29
Jarosław Kaczyński już zaczął obwiniać PO za swoje przyszłe niepowodzenia.
anonim2015.07.13 15:53
Wziąłby Pyroslaw_Badziemba pomodlił się do swojego Szechtera czy innego Bartosia, potem pociągnął sobie taniego piwa i nie wypisywał durnoty na forum
anonim2015.07.13 16:03
dŻumastix następny lewy błyskotliwiec - najpierw chce, żeby Prezydent Elekt zrealizował w kilka godzin obietnice wyborcze, i to jeszcze zanim będzie Prezydentem RP Teraz wie - dŻumastix lewy jasnowidz jeden - co myśli i planuje szef opozycji, ale - o 8 latach rozkradania i niszczenia majątku narodowego Polski przez platformowców, - robienia dilów wbrew polskiej racji stanu z państwami sąsiednimi przez platforowaców i peeselowców - i wreszcie o Polsce jako isniejącej jedynie teoretycznie to ani mru, mru, cicho! sza! - o histerycznej destrukcji na ostatnią chwilę, zanim odejdą PO-wcy i Komoruski, o podejmowaniu przez nich na gwałtu rety decyzji mających na celu zostawić "spalona ziemię" po sobie i na maxa utrudnić odbudowę następcom dŻumastix ani się zająknie, ale domagać się naprawy w tydzień tego co w całym państwie niszczono, psuto, destabilizowano i rozkradano przez 8 lat to lewa kanalia dŻumastix potrafi... Lewy szubrawiec zasmarkany...
anonim2015.07.13 16:34
@Nabi Nidy nie domagałem się aby Duda cokolwiek zrobił w kilka godzin. Duda nie wygląda na człowieka który cokolwiek potrafi zrobić, więc nie ma w stosunku do niego żadnych oczekiwań. "Zawsze można wyjechać za granicę zamiast się użalać" - jak to powiedział mi pewien wyborca PiS-u. Nie piszę o PO, bo dla was jest to użalanie się. Od pisania o PO jest sztab ludzi specjalnie do tego celu zatrudnionych. Poczytaj ich pomyje pisane PO POlsku. Znajdziesz ich w internecie miliony dziennie.
anonim2015.07.13 16:35
A DZIENNIKARZE TO KATASTROFA POLSKI!! Kaczyński ma rację!! A Kopacz jeździ koleją zamiast pracować. Co to dziekankę sobie na wybory wzięła?Ciekawe za czyją kasę?
anonim2015.07.13 19:16
" Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w dupie miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło. A ja to słyszałam naprawdę od roku, to na pewno. " (Elżbieta Bieńkowska)