Jarosław Gowin nie jest za całkowitym zakazem aborcji! - zdjęcie
03.04.16, 19:05

Jarosław Gowin nie jest za całkowitym zakazem aborcji!

15

Czy należy zmieniać obowiązujące przepisy aborcyjne? Do tej kwestii odniósł się gość programu TVP Info „Dziś wieczorem” Jarosław Gowin. Wicepremier uznał, że ewentualne zmiany powinny nastąpić po „bardzo dojrzałej i spokojnej dyskusji”. Zaznaczył, że według niego należy natomiast zmienić przepis pozwalający na aborcję z tzw. względów eugenicznych. – Zabijanie dziecka tylko dlatego, że jest chore to jest sytuacja nieludzka – powiedział szef MEN.

 

– Nie chce się wypowiadać jako wicepremier, ale jako człowiek. Jestem przeciwnikiem aborcji – powiedział w programie TVP Info „Dziś wieczorem” Jarosław Gowin. 

Wicepremier dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, że całkowity zakaz aborcji mógłby „doprowadzić do buntu, który w perspektywie kilku lat doprowadziłyby do całkowitej liberalizacji ustawodawstwa antyaborcyjnego”. 

Szef MEN uznał, że należy natomiast zmienić przepis pozwalający na aborcję z tzw. względów eugenicznych. – Zabijanie dziecka tylko dlatego ze jest chore to jest sytuacja nieludzka – powiedział Gowin i dodał, że państwo „powinno objąć opieką rodziny opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi”.

mko/TVP Info

Komentarze (15):

anonim2016.04.3 19:12
Liberalna niedobra cząstka w Gowinie pozostała i się właśnie teraz w spornej kwestii uaktywniła. Nie można się godzić na tzw. mniejsze zło w postaci dopuszczenia aborcji w wyjątkowych okolicznościach.
anonim2016.04.3 19:15
obowiązkiem kobiety jest przed wszystkim troska o bezbronne maleństwo, nawet podczas komplikacji to dziecka życie powinno być wszelkimi metodami chronione.
anonim2016.04.3 19:43
Tacy jak ty powinni w tych sytuacjach osobiście mówić kobietom prosto w twarz, że będą musiały umrzeć, bo tak stanowi prawo. Tak samo mężom, że państwo postanowiło zdecydować, że będą musieli zostać wdowcami.
anonim2016.04.3 20:02
@bartes - w takim razie państwo powinno też przez 3 dni taką kobietę faszerować realistycznymi filmami pokazującymi, czym jest ten proceder dla dziecka, no i jakie mogą być jej powikłania fizyczne i psychiczne. Na razie to dowiaduje się, że to jedynie obojętny etycznie zabieg jak liposukcja. Ma się dowiedzieć o plusach dodatnich i plusach ujemnych.
anonim2016.04.3 22:13
@Jack W takim razie powinieneś przez 3 dni zostać sam w domu z 20-30 letnią osobą, która jest rośliną. Przewijać, kąpać, karmić, masować, wyprowadzać na spacer itp., itd.
anonim2016.04.3 22:35
Bardzo rozsądne podejście premiera. Należy na razie poprzestać na zakazie aborcji eugenicznej i nie wysuwać postulatu karania kobiety. Inaczej, to wysadzimy ten rząd z siodła. Chyba, że.. o to chodzi tym, którzy forsują projekt obywatelski.
anonim2016.04.3 23:06
Rankor I Bartes, w mojej rodzinie mamy 3 bardzo chore osoby I tak, jest czasem bardzo ciezko, czasem bardzo trudno, ale w wiekszosci pieknie. Bo jest milosc. Bo jest wiara. Bo jest Jezus. Bez Niego-ten caly trud nie mial by sensu. Bez milosci-juz czlowiek sam by uciekl na koniec swiata aby tam, w ukryciu wreszczie cieszyc sie I napawac odzyskana mozliwoscia zycia tylko dla samego siebie. W trudach dnia kazdego-mozna przezyc I sluzyc innym z radoscia. Trud poniesiony z miloscia-nie jest trudem. Jest radoscia, jest sensem. Wiara nas przeprowadzi przez najgorsze zawieruchy. Nigdy bym nie zamienila moich bliskich. Bog jest dla nas laskawy-wlasnie poprzez zrozumienie tego cierpienia.
anonim2016.04.3 23:09
@Majestic W pierwszej kolejności należy chronić życie i zdrowie osoby faktycznie żyjącej, mającej rodzinę oraz bliskich a nie nienarodzonych.
anonim2016.04.3 23:21
nienarodzone dziecko też faktycznie żyje
anonim2016.04.3 23:34
Nic w tym nowego. Pan Gowin jako jeszcze poseł PO proponował in vitro w niektórych wariantach, czyli również aborcję.
anonim2016.04.4 0:14
katolicy, czemu tak bardzo nienawidzicie Polski i Polaków?
anonim2016.04.4 8:59
Gowin- uczeń liberałów , wróg Kościoła katolickiego, obłudnik nr 1
anonim2016.04.4 11:05
nie podoba mi się to w tym "całkowitym zakacie", że chcemy pozostawić możliwość wyboru lekarzowi o życiu i śmierci kobiety i dziecka wg. mnie lekarz nie powinien mieć takiej ustawowej możliwości, nie powinien podczas pracy dopuszczać do myśli przegranej a ta nowa ustawa o którą niby optujemy nadal będzie mu to umożliwiała, będzie mógł "wybrać" czyli będzie mógł znowu zagrać jak Bóg, zdecydować oficjalnie o czyimś życiu, z tym zapisem nadal będziemy zabijać. jeżeli ZAKAZ to tylko całkowity bez względu na okoliczności, a jeżeli już dojdzie do śmierci dziecka czy matki, to każdy taki przypadek powinien być badany indywidualnie, dlaczego do tego doszło, co można poprawić na przyszłość, czy lekarz nie dopuścił się jakichś uchybień itd. .
anonim2016.04.4 15:02
@Rankor - od tego są inni ludzie.
anonim2016.04.4 15:44
No nie jest. I co teraz? Jak żyć? :-D