Janusz Wojciechowski: Uzasadniona jest teza, że PSL to długie ramię Moskwy - zdjęcie
08.12.14, 10:48Janusz Piechociński (fot. Wikipedia)

Janusz Wojciechowski: Uzasadniona jest teza, że PSL to długie ramię Moskwy

6

Janusz Wojciechowski nie kryje oburzenia wywiadem, jaki Janusz Piechociński udzielił tygodnikowi „Do Rzeczy”. Szef ludowców stwierdził, że PSL wygrało wybory, bo... miało „dystans do Majdanu, gdzie propagowano banderowskie hasła”.

Zdaniem europosła, to obrzydliwe aluzje, które nie powinny padać z ust czołowego polityka. „Jak mamy je rozumieć? Czy polscy politycy mają się nie opowiadać za wolnością Ukrainy?” - pytał na antenie Telewizji Republika.

Janusz Wojciechowski zastanawia się też, jak Kopacz może prowadzić jakąkolwiek politykę wobec Ukrainy, mając obok siebie, kogoś takiego, jak Janusz Piechociński.

Polityk PiS skomentował także zafałszowane wyniki wyborów samorządowych. „ Pierwszym sygnałem alarmowym był zaskakująco dobry wynik PSL – 17 proc. – w badaniu sondażowym exit poll. A to, co się potem stało, nazwałbym hołdem gminnym” - ocenił.

MaR/Telewizja Republika  

Komentarze (6):

anonim2014.12.8 10:57
Bardzo wielu Polaków również ma dystans do Majdanu. Ba, bardzo wielu Ukraińców ze wschodu i południa tego kraju również miało dystans do Majdanu. Szkoda, że pan Wojciechowski tam nie pojechał i nie wytłumaczył im, dlaczego powinni poprzeć Majdan. Może by zrozumieli i obyłoby się bez tego całego zamieszania.
anonim2014.12.8 11:32
Panie Wojciechowski. Niech Pan sobie zobaczy wyniki PSL do rad powiatów od Włodawy po Sanok. Tam wszędzie wygrał PSL. To są te powiaty, które nacjonaliści ukraińscy chcą zabrać Polsce. Także warto przemyśleć swoją strategię bo na miłości do Ukrainy nie zbijecie kapitału politycznego. No chyba, że chodzi wam o bycie wieczną opozycją.
anonim2014.12.8 13:16
"PSL wygrało wybory, bo... miało „dystans do Majdanu, gdzie propagowano banderowskie hasła”. Zdaniem europosła, to obrzydliwe aluzje, które nie powinny padać z ust czołowego polityka. „Jak mamy je rozumieć? Czy polscy politycy mają się nie opowiadać za wolnością Ukrainy?” - pytał na antenie Telewizji Republika." Zdaniem europosła J. Wojciechowskiego, wszyscy Polacy powinni udać się na Majdan, brać udział w obaleniu legalnej władzy, a potem wziąć broń do ręki i zwalczać "separatystów", "zielonych ludzików", terrorystów", czy jak ich tam zwą. Dlaczego sam tam nie pojechał?
anonim2014.12.8 22:23
Tak PSL w latach 40-ych bronił chłopów i resztę społeczeństwa przed komuną. Tyle że dzisiejszy PSL ma tyle samo wspólnego z tamtym co SLD z PPS niepodległościową przed wojną. ZSL zwyczajnie ukradł nazwę i tradycję, a kto nie wierzy niech sobie sprawdzi karierę tuzów politycznych dzisiejszego PSL-u i jak weszli w posiadanie nazwy. Trzeba być durniem lub łajdakiem by tych zielono-czerwonych aparatczyków nazywać spadkobiercami mikołajczykowskiego PSL-u. A co do powiązań z Moskwą, to każdy może sobie sprawdzić komu to Pawlak w latach 80-tych sciągał komputery i z kim miał powiązania. Nie dziwota że zawarł z Moskwą taką umowę gazowa że gdyby nie sprzeciw UE to do dzisiaj i jeszcze przez wiele lat płacilibyśmy horrendalne kwoty za ruski gaz.
anonim2014.12.9 4:59
"Polityk PiS skomentował także zafałszowane wyniki wyborów samorządowych. „ Pierwszym sygnałem alarmowym był zaskakująco dobry wynik PSL – 17 proc. – w badaniu sondażowym exit poll." Gratuluję logiki. Rzeczywiście, jeśli partia osiąga dobre wyniki w sondażach wśród głosujących, to musi przecież oznaczać iż wybory będą zafałszowane. Nie może przecież to być, że ta partia z jakiegoś powodu, ot, po prostu, miała większe poparcie niż wcześniejsze sondaże wskazywały. (oczywiście, nie wykluczam że można było zafałszować exit polls, i nie wykluczam że ktoś kto planuje zafałszować cały wynik mógłby chcieć zafałszować exit polls - ale bynajmniej nie musi tak być)
anonim2014.12.9 9:49
PSL to wsioki i chu..e