Janusz Szostakowski: Macron, Rosja, masoneria - zdjęcie
04.12.19, 16:30

Janusz Szostakowski: Macron, Rosja, masoneria

21

       W związku z wygłaszanymi ostatnio przez prezydenta Emanuela Macrona zaskakującymi opiniami na temat NATO, polityki europejskiej i Rosji, o której wypowiadał się on w samych superlatywach, jako o kraju cywilizowanym i oświeconym – kraju, który w pełni zasługuje na to, by nawiązać z nim bliską współpracę i przyjaźń – przypomniała mi się pewna ważna lektura sprzed laty. Była to unikalna książka, wydana jeszcze przed wojną, która nosiła tytuł „Sowieckie Zbrojenia Moralne”. Jej autorem był sowietolog Jan Stanisław Berson, pseud. „Otmar”, który – co stanowi ciekawostkę – był także przez jakiś czas redaktorem przedwojennej „Gazety Polskiej”. Autor jako korespondent Polskiej Agencji Telegraficznej, przebywał w latach 1932-1935 w Rosji sowieckiej, skąd został wydalony z powodu wysyłania niepoprawnych z tego kraju relacji. Po powrocie napisał właśnie to dzieło, w którym zawarł wiele bardzo ciekawych informacji i spostrzeżeń na temat sytuacji panującej w tym komunistycznym raju. Między innymi było w tej książce sporo wiadomości na temat sytuacji lobby żydowskiego w czasie nasilającego się terroru stalinowskiego, a także na temat żydowskiej republiki w Birobidżanie. W przypadku tej ostatniej można się było dowiedzieć bardzo ciekawej rzeczy – mianowicie, jaki był prawdziwy powód jej powstania na kresach Związku Radzieckiego, czyli pod samą granicą chińską. Otóż według wiedzy zasięgniętej przez autora, republika ta, nosząca oficjalnie miano żydowskiej (pomimo, że Żydzi zamieszkali tam tylko w symbolicznej liczbie 50-ciu tysięcy) została ulokowana w tym bardzo egzotycznym jak na tę nację miejscu, w bardzo określonym celu. Mianowicie genialny strateg Stalin, wykalkulował, że w przypadku uderzenia armii Japońskiej na ZSRR z terytorium Chin, agresor będzie musiał pośrednio zaatakować również tę żydowską republikę, a wówczas, jak sobie sprytnie „Ojciec Narodów” wykombinował, Żydzi zaalarmują cały świat, iż zaatakowano ich kraj. W wyniku tego alarmu, ZSRR będzie mógł liczyć na pomoc militarną i polityczną przeciwko Japonii ze strony wszystkich państw, w których naród żydowski ma wpływy, a przede wszystkim ze strony Stanów Zjednoczonych. Z tego faktu, oraz innych przytaczanych w tej książce, można się było dowiedzieć, jak Rosja Sowiecka była w stanie posługiwać się instrumentalnie społecznością żydowską, również w innych celach politycznych zagranicą, nie wykluczając tego najważniejszego – propagowania idei komunizmu.

          Ale spośród wielu jeszcze bardzo ciekawych informacji zawartych w książce Bersona, zasługującej według mnie na miano bestselleru, jedna zrobiła na mnie szczególne wrażenie. Nie ukrywam, że po jej przeczytaniu doznałem czegoś w rodzaju olśnienia i skoczyłem niczym legendarny Archimedes, o mało jak on nie wybiegając w negliżu na dwór. Fragment, który zrobił na mnie tak duże wrażenie, dotyczył odnotowanej przez autora  informacji, że prominentni stalinowcy często przechwalali się, iż zlikwidowali u siebie trockistów i masonerię, ale… trockistami i masonerią posługują się na Zachodzie (!)… Mogły to być oczywiście z ich strony przechwałki, ale można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że nimi nie były, gdyż jak dzisiaj wiadomo, Sowieci prowadzili już wtedy działalność agenturalną na dużą skalę, oplatając jej mackami niemal cały świat i nie zaniedbując przy tym żadnej sfery życia politycznego i społecznego. Na zasadzie przebłysku intuicji przyszło mi oczywiście na myśl, że informacja ta mogła z dużym prawdopodobieństwem oznaczać również uplasowanie agentury wewnątrz loży Wielkiego Wschodu Francji, która od czasów Rewolucji Francuskiej uzyskała wielkie wpływy w całej niemal Europie kontynentalnej, gdzie powstały jej liczne loże córki.

          Wiadomo, dziś, że służby sowieckie działały w tamtym okresie już bardzo ofensywnie i skutecznie, łatwo ogrywając większość wywiadów europejskich (CIA jeszcze nie istniało). Najlepszym tego dowodem był będący wielkim sukcesem montaż siatki szpiegowskiej (piątka z Cambridge) w łonie głównego ich przeciwnika, czyli w służbach brytyjskich. Skoro działania te przyniosły sowietom wielki sukces w postaci ulokowania superagenta Kima Philbyʼego (i nie tylko jego) na samym szczycie tych służb, więc tym bardziej mogły to uczynić w przypadku lóż masońskich. Jak wiadomo loże z uwagi na ich wpływy i realizowane przez nie ideologie, były zbyt ważnym celem, by służby takie jak sowieckie mogły sobie pozwolić je pominąć. – Zwłaszcza loże pokroju Wielkiego Wschodu Francji, do której należały od dawna elity tego kraju i Europy kontynentalnej. W tym miejscu można przywołać przykład słynnej loży włoskiej P.II (Propaganda Due), bowiem jak donosiła prasa w ubiegłym wieku, należało do niej wielu prominentów włoskiej polityki i kultury: premier, ministrowie, parlamentarzyści, finansiści, dziennikarze, wysocy oficerowie i ludzie służb specjalnych. Loże masońskie, choć są bardzo ostrożne w przyjmowaniu nowych członków i działają w dużej tajemnicy, to jednak nie posiadając profesjonalnych kontrwywiadów, mogą stawać się stosunkowo łatwym łupem dla potężnych służb, jakimi niewątpliwie były służby sowieckie i są nadal będące jej spadkobiercą służby rosyjskie. Jednocześnie są one zbyt łakomym dla nich kąskiem, by mogły je pominąć. Jak wiadomo do lóż nie należą zwykli ludzie, lecz osoby wybitne i wpływowe, a do tego w dużej liczbie (loża francuska liczy ok. 200 tys. członków; brytyjska ok. 400 tys.; amerykańska 5 milionów). Do tego stanowią one organizację o pionowej (piramidalnej) strukturze opartej na dyscyplinie, gdzie polecenia płyną z najwyższych pięter wtajemniczenia na sam dół, do tysięcy członków. Idąc tym tokiem rozumowania, można przyjąć, że opanowawszy przy pomocy agentury najwyższe piętra danej loży, można zyskać olbrzymie narzędzie sterowania rzeczywistością polityczną i opinią społeczną w danym kraju. Mamy tu do czynienia z bardzo prostym równaniem cybernetycznym: loża wpływa na rzeczywistość, my wpływamy na lożę, więc to my de facto wpływamy na rzeczywistość. Loże masońskie stanowią tak dużą pokusę dla służb, że są one gotowe tworzyć od podstaw własne tego typu „bractwa”. Przykładem może tu być słynna loża „Skull & Bones”, którą od podstaw stworzyła CIA, a która miała za zadanie zgromadzić pod swoim szyldem amerykańskie elity celebryckie, oraz intelektualne, złożone z absolwentów czołowych uczelni w USA, by poddać je pod kontrolę tych służb.

          Gdyby te na pozór szalone hipotezy o przeniknięciu służb sowieckich i następnie rosyjskich, do loży Wielki Wschód Francji okazały się prawdą, to mielibyśmy przynajmniej częściowe wytłumaczenie dwóch ważnych rzeczy. Mianowicie: dlaczego loża ta tak bardzo skręciła ideologicznie w lewą, a nawet w lewacką stronę, i dlaczego dawniej i dziś Rosja, która nie należy do struktur europejskich i NATO, ma tak  duże wpływy we Francji oraz w UE, w której zasiada wielu lożowych „braci”. Jak wiadomo obecny prezydent Francji Emanuel Macron nie ukrywa swojej przynależności do Wielkiego Wschodu, o czym można się łatwo przekonać wchodząc do Internetu. Nie pozostaje więc nic innego, jak postawić główne pytanie: czy przypadkiem obecne zachowanie prezydenta Francji nie ma jakiegoś związku z tym wszystkim o czym jest tutaj mowa?... Czy też jest to tylko kolejna, wyssana z palca i niesprawdzalna spiskowa teoria dziejów?    

                                          Janusz Szostakowski

Komentarze (21):

kalinka2019.12.5 6:39
co robi w Polsce reaktywowana przez Kaczyńskiego w 2007 roku żydowska loża masońska B'nai B'rith zdelegalizowane w II RP (wzór dla PIS) jako anty polska?
anonim2019.12.4 21:20
Autor artykułu , czyli Janusz Szostakowski patrzy na to zbliżenie Rosji I Francji zupełnie innymi oczami niż ja . Na temat obiektywizmu dotyczącego sytuacji Rosji Jana Stanisława Bersona też mam inne zdanie . Ale niech każdy widzi sytuację międzynarodową jak chce . Poprzez Loże Masońskie też . Można pisać na ten temat kolejne elaboraty . Chętnie przeczytam . Rozrywki nigdy dość .
anonim2019.12.4 19:31
Jak miło popatrzeć na tę słowiańską buźkę z prawej strony zdjęcia . Jak to dobrze , że w Polsce jest tylu Ukraińców . Jak dobrze się robi człowiekowi na sercu gdy patrzy na te pełne ciepła , serdeczne twarze . Jak dobrze zobaczyć Słowianina . Czasem widzę też takie twarze w telewizji , ale rzadko : wśród prostych ludzi będących świadkami jakiegoś wydarzenia . Jak dobrze jest popatrzeć na tych wspaniałych mężczyzn w Chórze Aleksandrowa . Tych , którzy zginęli . Jak dobrze jest popatrzeć na kwitnące zdrowiem Rosjanki . Krew z mlekiem nie kobiety .
anonim2019.12.4 20:49
Widzę , że komuś nie podoba się to co podoba się mnie . Mamy jednym słowem inne gusta . :)
sdf2019.12.4 19:29
Toż to fakt niezaprzeczalny, że wszystkie głowy Francji od Rewolucji są masonami i ten gnojek, Makaron oczywiście też !
sl_ko2019.12.4 19:03
"Sowieckie Zbrojenia Moralne" - do pobrania z : https://polona.pl/search/?query=Sowieckie_Zbrojenia_Moralne&filters=public:1
Tadeusz 2019.12.4 18:18
Polecam oglądnąć " I pet my goat II " a potem, twierdzić, że ktoś może masonerią sterować.
Janusz Szostakowski2019.12.4 19:46
Problem, czy to masoneria stanowi tzw. ewentualny rząd światowy, czy też jest tylko bardzo ważnym narzędziem w kierowaniu polityką światową, to problem o bardzo dużym znaczeniu. Jego rozważaniem zamierzam się jeszcze zajmować. Ja skłaniam się ku tej drugiej teorii, uważam, że tajne służby mocarstw mają zdecydowanie więcej do powiedzenia.
vivi2019.12.4 18:10
Synek skur-wiel i tatuś tchórz wiedzieli dobrze, że Amber Gold to lipa ! Mimo to ryjów nie otworzyli, przez co nieświadomi ludzie stracili wszystkie oszczędności !
kalinka2019.12.4 18:08
Uwaga emeryci ! Senatorzy PO opowiedzieli się przeciwko 13-tej emeryturze dla was, i w najbliższych dniach będą głosować przeciwko tej ustawie. A więc wszystko jasne – PO nie chce dla was 13-tki, nie mówiąc już o 14-tce, i jeśli za 4 lata będziecie tak samo głosować na kandydatów PO do sejmu, to dostaniecie dodatkowo premie: podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat.
Bizon2019.12.4 18:07
Różnych prezydentów miała Francja dotychczas, ale takiego zajoba jak obecnie - jeszcze nie miała !!!
skuter2019.12.4 17:54
Pazerność i pycha krajów zachodnich doprowadzi prędzej czy później do wojny A Putin się śmieje z ich naiwności
Polak2019.12.4 16:49
Logicznie wszystko wskazuje na to że jest to niestety prawda .
Dominos2019.12.4 16:49
Polaki ANALITYCY Xdddddd
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.4 16:47
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Stadnina-Janow-Podlaski-wyprzedaje-cenne-konie-7783710.html
anonim2019.12.4 20:47
A tak z jeszcze innej beczki . Że w stadninie były machloje za rządów PO jest raczej pewne . A PiS zamiast incognito wstawić tam bystrego człowieka by się temu przyjrzał i zrobić z tego sprawę kryminalną , to wymienił zarząd fachowców i zrobił z tego sprawę polityczną . Ma dobrze poukładane w głowie . Taka stadnina , o takiej tradycji padła .
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.4 16:45
śp. Olszewski był wysoko postawionym masonem. Wildstein tez...
Polka2019.12.4 17:35
masz na to dowody?
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.4 17:43
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Olszewski
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.4 17:44
Jan Olszewski został przyjęty do wolnomularstwa 1 maja 1962 w niezależnej loży „Kopernik” w Warszawie. W loży tej nadano mu w 1964 stopień mistrza, później miał być drugim dozorcą, mówcą i wielkim przysposobicielem Wielkiej Loży Narodowej Polski
ktoś tam2019.12.4 18:31
Wysoko postawieni masoni nie figurują w Wikipedii jako masoni.