Janusz Cieszyński, b. wiceminister zdrowia w resorcie Łukasza Szumowskiego, wraca do rządu - zdjęcie
02.06.21, 13:24Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Janusz Cieszyński, b. wiceminister zdrowia w resorcie Łukasza Szumowskiego, wraca do rządu

3

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dzisiaj rezygnację ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego - poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller. Jego następcą zostanie Janusz Cieszyński, były wiceminister zdrowia w resorcie kierowanym przez Łukasza Szumowskiego.

Zagórski przestanie pełnić funkcję z dniem 7 czerwca. „Ostatnie kilka lat to przełomowe zmiany w zakresie usług cyfrowych” – Mueller podkreśla pracę wykonaną przez Zagórskiego.

- Blisko 11 milionów profili zaufanych, setki usług cyfrowych ułatwiających realizację zadań publicznych, zwiększenie dostępu do szerokopasmowego i bezpiecznego internetu, dowód osobisty i prawo jazdy oraz inne dokumenty w formie elektronicznej - wylicza Mueller.

Poinformował następnie, że funkcję ministra cyfryzacji obejmie Janusz Cieszyński, który "ma ogromne doświadczenie w zakresie informatyzacji usług zdrowotnych (Internetowe Konto Pacjenta, e-recepta, e-skierowanie".

Janusz Cieszyński to zaufany współpracownik Mateusza Morawieckiego. Pracował dla premiera jeszcze wówczas, kiedy Morawiecki kierował pracami Ministerstwa Rozwoju.

Janusz Cieszyński odszedł z rządu wraz z dymisją ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego na początku lata ubiegłego roku. Powrót Janusza Cieszyńskiego do rządu można uznać za rezultat ciągle wzmacniającej się pozycji Mateusza Morawieckiego w hierarchii wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości.

jkg/pap

Komentarze (3):

Michał2021.06.3 6:49
To cudowna wiadomość ! Zastępca apostoła wraca !
Lechoń2021.06.2 21:16
Skoro prokurator stanu wojennego może być PISowskim posłem i sędzią, to dlaczego zamieszany w aferę respiratorową nie może być w rządzie? Taki zakłamany mamy klimat ostatnie 6 lat.
epidemia pustych szpitali2021.06.2 14:21
Na informatyzacje nie narzekam. Zrobili e-recepty i podaja szybko dane statystyczne. ezdrowie.gov.pl informuje ze tylko w 2020 liczba hospitalizacji spadla o 2 miliony. Z kolei do konca 2 fali bylo 130 tysiecy pacjentow covid.