08.05.14, 19:46fot. Youtube

Jan Pospieszalski mówi, jak kłamie „Wyborcza”

Jan Pospieszalski odniósł się w ten sposób do artykułu Mariusza Jałoszewskiego opublikowanego na łamach „Gazety Wyborczej”. Dotyczy on procesu wytoczonego z powództwa Marcina Geremka, syna prof. Bronisława Geremka. Według Jałoszewskiego, Pospieszalski przyznaje się do nierzetelności dziennikarskiej. „To nieprawda!” – stwierdza Pospieszalski.

Oto treść oświadczenia wydanego przez Jana Pospieszalskiego, podpisanego dodatkowo przez Pawła Nowackiego, wydawcę programu „Jan Pospieszalski – Bliżej”.

W dzisiejszej „Gazecie Wyborczej” pojawił się tekst Mariusza Jałoszewskiego, który zapowiada że w konsekwencji zakończonego procesu z powództwa Marcina Geremka, syna profesora, przyznaję się do nierzetelności dziennikarskiej. To nieprawda!

Kłamstwem jest już sam tytuł tekstu, mówiący że przyznam się do „nierzetelności w sprawie prof. Geremka”. W toku procesu nie dowiedziono tego, także treść ugody i oświadczenia nie zawiera takiego sformułowania.

„Wyborcza” kłamie również, że cytowana w programie depesza ambasadora Niemiec jest fałszywa. Żaden z historyków i ekspertów nie podważył autentyczności tego dokumentu.

„Wyborcza” kłamie wreszcie, że nie skonfrontowałem tej notatki. Notatka była wielokrotnie przytaczana w poważnych źródłach historycznych. Uczestnikiem programu był jeden z najbliższych współpracowników profesora Geremka, Andrzej Celiński, a także dobry znajomy z lat stanu wojennego Andrzej Czuma. Obaj mieli możliwość zakwestionowania treści dotyczących prof. Geremka, co uczynili.

W dniu 25. rocznicy ukazania sie pierwszego numeru „Gazety Wyborczej”, symbolicznym podsumowaniem minionych lat nie jest artykuł redaktora Michnika, lecz materiał Mariusza Jałoszewskiego. Nagromadzenie tylu kłamstw i nadinterpretacji w tak krótkim tekście to świetny przykład w jaki sposób swą misję w Polsce, pojmuje redakcja „Wyborczej”.

Jan Pospieszalski

Paweł Nowacki, wydawca programu „Jan Pospieszalski – Bliżej”

pac/dorzeczy.pl

Komentarze

anonim2014.05.8 19:59
NO i racja.
anonim2014.05.8 21:09
@Joanna55 A mogłabyś zdradzić czemu alkohol zabija twoje szare komórki skoro ogłaszasz to aż dwa razy? @L.Twardowski Dziwię się Pośpieszalskiemu że pracuje w tym szambie, którym są obecnie wszystkie kanały TVP(może bez TVP Historia).To nie jest żadna telewizja publiczna tylko tuba rządowa i SLD-owska.Słyszałem że od czerwca wraca dziennik telewizyjny z red. Tumanowiczem
anonim2014.05.8 21:36
@pawel.nn A z czym kojarzy ci się hasło dziennik telewizyjny? Na całe szczęście bywają szlachetne wyjątki od zasady: niedalekiego padania jabłka obok jabłoni.Dodam jeszcze nazwisko Zambrowski.
anonim2014.05.8 22:32
Że też Mateo go tą gitarą tak lekko walnął....szkoda :-(
anonim2014.05.9 5:46
Współczuję tym, co z racji dziennikarskiego obowiązku muszą czepiać się tego nowego wzdęcia KPP.
anonim2014.05.9 6:27
A co można się innego spodziewać po Iluminatach ciemności służących Bestii - od manipulacji społeczeństwami ludzkimi (Ap. 13,11 nn.)
anonim2014.05.9 11:38
@Mniemanologia Nie zamartwiaj się aż tak! + Na pewno władca I Władza zła "Słowo Kłamstwa" (J. 8,44) postarałby żeby istniał inny podobny w swym anty-klerykalizmie Dziennik antykatolicki i antynarodowy.
anonim2014.05.10 1:01
@Ł.Twardowski Prymityw z towarzysza przeogromny. Chciaż faktem jest, że daleko red.Pospieszalskiemu do Paradowskiej, Olejnik czy Kublik. Oj daleko :-)