Jan F. Libicki: O nieszczerości Dudy ws. aborcji eugenicznej - zdjęcie
25.10.19, 12:40

Jan F. Libicki: O nieszczerości Dudy ws. aborcji eugenicznej

17

Senator Jan Filip Libicki uważa, że prezydent Andrzej Duda jest nieszczery w kwestii aborcji eugenicznej.

Prezydent był gościem "Telewizji Trwam", gdzie mówił między innymi o obowiązującym w Polsce (bez)prawiu aborcyjnym. Zadeklarował, że gdyby na jego biurko trafiła ustawa zakazująca aborcji eugenicznej, to oczywiście by ją podpisał.

W ocenie senator Libickiego to puste słowa. 

Po pierwsze, wskazuje Libicki, taka ustawa już na biurko prezydenta nie trafi i ten dobrze o tym wie; po drugie, gdyby naprawdę chciał zakazu aborcji eugenicznej, to sam mógł wyjść z taką inicjatywą - jako prezydent ma do tego prawo; po trzecie, gdy petycja posłów o sprawdzenie zgodności przepisów aborcyjnych z konstytucją czekała (i wciąż jeszcze czeka) w zamrażarce Trybunału Konstytucyjnego, mógł apelować o jej rozpatrzenie. Niczego takiego jednak nie zrobił i według Libickiego dzisiaj prezydent Duda po prostu "puszcza oko" do wyborców Konfederacji.

"Andrzej Duda tą wypowiedzią chce uratować swoją prezydenturę. Po tych wyborach wie, że same głosy PiS-u nie wystarczą i takimi wypowiedziami po prostu kokietuje elektorat Konfederacji. Kokietuje dopiero w momencie, gdy wie że sprawa ta sprowadza się dzisiaj już wyłącznie do deklaracji słownych, a nie do sfery realnych działań" - pisze Libicki na łamach salon24.pl.

"My Polacy mamy na temat aborcji poglądy różne. To jest oczywiste i normalne. Ale ważne by w tych sprawach mówić szczerze. Prezydent Duda jest tutaj nieszczery. I moim zdaniem ma na uwadze wyłącznie własny interes polityczny" - dodaje senator.

bsw/Salon24.pl

Komentarze (17):

Klemost2019.10.26 7:21
Bardzo dobrze wykazana opinia o Prezydencie Andrzeju Dudzie. To nie mój prezydent, tak jak cały PiS.
Czeslaw 2019.10.26 5:35
"To ja zabrałem darmowe leki emerytom" – senator Libicki chwali się głosowaniem przeciwko pomocy dla starszych” – 2014 r.
Ola2019.10.26 4:32
Nie znam bardziej wrednego człowieka od ciebie czy dlatego że siedzisz na wózku inwalidzkim? . Każda wypowiedź jest podstepna, Zapamietaj sobie raz na zawsze że całe życie czekalkiśmy na kogoś takiego jak Morawiecki.
Wies2019.10.25 15:43
Członek tęczowej koalicji antyPiS może obiecać wszystko i tak nie ma władzy. Czy nie o to chodzi Panie Libicki ? Nowy święty jakiś się nam szykuje na ołtarze.
zbych2019.10.25 15:03
Panie Libicki to PSL z Po podjadalo osmiorniczki. Pan robisz za dobrego policjanta. Co pan robisz panie Libicki. Dobrego wujka pan zgrywasz. Paskudna rola do odegrania. Ciekawe z kim ,panie niezależnie myślący dogadales na odgrywanie tej roli.
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???2019.10.25 14:02
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ" ??? GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
ZYX2019.10.25 13:29
Pan Libicki jak pan Kłopotek, zawsze ustawia się z wiatrem, jestem za a nawet przeciw..
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 13:19
"Uczniowie I LO w Toruniu nie dostali zgody na organizację "Tęczowego piątku". Młodzież obeszła zakaz: urządziła go przed budynkiem szkoły." https://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,25346615,teczowy-piatek-zakazany-wiec-mlodziez-zorganizowala-go-przed.html#s=BoxOpImg10 Brawo, żadnemu homofobowi, choćby nawet był dyrektorem szkoły nie uda się zaknedlować polskiej młodzieży!
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 13:18
Ambasadorka Kampanii Przeciw Homofobii aktorka Julia Kamińska tłumaczy dlaczego Tęczowy Piątek jest tak bardzo potrzebny --> https://www.youtube.com/watch?v=7bwLk5Bqem4
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 13:18
25 października młodzież szkolna świętuje Tęczowy Piątek – dzień, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność. "Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie" - wyjaśnia Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii. Sposobów na wsparcie młodzieży świętującej 25 października Tęczowy Piątek jest cała masa. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób dorośli mogą wesprzeć młodzież przygotowującą się do Tęczowego Piątku przy użyciu mediów społecznościowych: 1. Facebook: skorzystaj z nakładki #TęczowyPiątek na zdjęcie profilowe [nakładka dostępna TUTAJ http://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1190093661178816 2. Twitter: opublikuj tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek 3. Instagram: opublikuj swoje zdjęcie z wydrukowaną ze strony KPH grafiką z hasztagiem akcji [pobierz ją TUTAJ https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/t%C4%99czowy_pi%C4%85tek_board.pdf]. Takie zdjęcie możesz też udostępnić również na Facebooku i Twitterze. 4. Instagram: zamieść na Instastory filmik, w którym mówisz, dlaczego stoisz po stronie młodzieży. Takie wideo możesz udostępnić również na Facebooku i Twitterze 5. Media społecznościowe: udostępnij na Facebooku, Twitterze lub Instagramie jedno lub więcej nagrań z serii „Stoję po stronie młodzieży” i napisz kilka słów wsparcia [kanał youtube KPH dostępny TUTAJ https://www.youtube.com/channel/UCojA1DLlDKWJOMYz487aQuQ Młodzież LGBT z pewnością odczyta te działania jako znak wsparcia. Nic jednak nie zastąpi rozmowy. Dlatego, jeżeli znasz jakiegoś nastolatka lub nastolatkę świętująca Tęczowy Piątek, powiedz jemu lub jej, że ją wspierasz i że jest OK.
xx2019.10.25 13:18
Libicki przeciwnik aborcji i związków homo ale żeby wygrać w wyborach do PE to wszedł w koalicję z lewactwem, obecnie też mu nie przeszkadza układ z nimi w senacie.
hm2019.10.25 13:09
No w jakimś sensie prawda, prezydent choć zawsze odważnie deklarował że jest przeciwnikiem aborcji to wie jakie reakcje wywołuje ten temat więc nie bardzo chciał go wywoływać bo i tak było gorąco, ulica, zagranica, ciamajdan itd. A gdyby PiS przegrał to było by hulaj dusza piekła nie ma i aborcja mogłaby być na życzenie i homo związki i homo edukacja. Więc nie wiadomo co gorsze. Czy Pan jest w tym senacie po stronie PiS czy po stronie opozycji, która ma min. aborcję i homo związki na sztandarach?
Maria Blaszczyk2019.10.25 14:20
Nikt nie wykonuje aborcji z powodu życzenia, to nie ten poziom. Aborcję się wykonuje z powodu potrzeby jej wykonania. Dodatkowo, jest ona w Polsce zupełnie legalna, jeśli kobieta sama ją wykona. W XXI wieku jest to całkowicie możliwe i bezpieczne. W pozostałych wypadkach legalnie ciąże przerywa się zagranicą. Większość naszych sąsiadów i kilka dalej położonych krajów ma polskojęzyczny personel lub tłumaczy.
Agnieszka2019.10.25 13:09
I mam nadzieję, że mu wszyscy, do których Duda tak falszywie puszcza oko to to oko zmienią w czasie wyborów w podbita śliwę. Świat się kończy skoro mi przyszło zgadzać się z panem Libickim.
man.of.Stagira2019.10.25 13:07
INTERESOWNIE c z y NIE - jeśli podpisze jest O K . tyle
Marek2019.10.25 15:39
Nie podpisze, bo PiS wielokrotnie stwierdził, że można mordować dzieci, byle oni u władzy zostali.
LULEK2019.10.25 12:54
Zarzucał kocił garnkowi.