Jan Bodakowski: Ambasador USA wśród 53 dyplomatów popierających postulaty parady gejów - zdjęcie
08.06.19, 12:00screenshot twitter

Jan Bodakowski: Ambasador USA wśród 53 dyplomatów popierających postulaty parady gejów

34

Dziś w Warszawie odbywa się Parada Równości. Poparło ją 53 dyplomatów w tym ambasador USA. W paradzie jak co roku obok gejów idą przedstawiciele zachodnich korporacji, ekstremiści lewicowi (trockiści, antyfaszyści, działacze różnych lewicowych partii, aktywiści antyPiSu) oraz oficjalnie Żydzi.

Poparci przez ambasadorów (w tym i ambasadora USA) uczestnicy parady gejów żądają „aktywnej polityki antydyskryminacyjnej, dotyczącej wszystkich mniejszości […], wprowadzenia uregulowań prawnych ułatwiających proces medycznego i prawnego potwierdzenia płci osobom transpłciowym, [...] rozszerzenie przepisów dotyczących mowy nienawiści o kwestie dotyczące tożsamości płciowej i orientacji seksualnej oraz skuteczne egzekwowanie już istniejących regulacji, [...] pełnej równości małżeńskiej z prawem do adopcji z wszystkimi wynikającymi z tego prawami i obowiązkami oraz ustawy regulującej związki niebędące małżeństwami, w tym szczególnie przepisów zapewniających zabezpieczenie wzajemnych zobowiązań”.

Wspierani przez ambasadorów (w tym i ambasadora USA) uczestnicy parady domagają się: likwidacji wykluczenia przestrzennego, otwierania i udostępniania „przestrzeni miejskiej społeczeństwu”, „skrócenia procedury wystawiania wiz do Polski, […] ograniczenia biurokracji stosowanej wobec obcokrajowców mieszkających w Polsce, [...] poprawienia warunków, w jakich przetrzymywani są azylanci na terenie Polski, […] wprowadzenia do szkół publicznych rzetelnej, nowoczesnej edukacji antydyskryminacyjnej, uczącej otwartości na różnorodność, oraz zajęć z etyki, (…) wprowadzenia do wszystkich szkół i przedszkoli rzetelnej, nowoczesnej i neutralnej światopoglądowo edukacji dotyczącej ludzkiej seksualności".

Uczestnicy parady, z poparciem ambasadorów (w tym i ambasadora USA) opowiadają się za: „wprowadzenia zakazu chowu zwierząt na futro, występów zwierząt w cyrkach, polowań rekreacyjnych, oraz przedmiotowego i okrutnego traktowania zwierząt w chowie przemysłowym”, walki z wewnętrznymi uprzedzeniami w tęczowych środowiskach, niedopuszczanie do mediów przeciwników ideowych, równości „w każdej sferze życia, […] języka pozbawionego seksizmu, wprowadzenia parytetu płci w gremiach kierowniczych, strukturach politycznych oraz w mediach”.

Celem parady równości, wspieranym przez ambasadorów, w tym i ambasadora USA, jest „zapewnienia obywatelom i obywatelkom pełni praw reprodukcyjnych w tym: prawa do informacji, edukacji seksualnej, bezpłatnej antykoncepcji (także antykoncepcji awaryjnej) oraz aborcji na żądanie do 12 tygodnia ciąży. [...] poszanowania praw pacjenta, ograniczenia stosowania tzw. klauzuli sumienia tak, by jej stosowanie nie odbierało kobietom ich praw, realizacji prawa do godnego porodu, a także polityki wspierającej rodzicielstwo. [...] zwiększenia pomocy państwa dla rodzin, w których żyją osoby niepełnosprawne i przywrócenia funduszu alimentacyjnego, […] zaprzestanie niszczenia środowiska, odejście od technologii zatruwających planetę oraz wyzyskiwania słabszych”.

Na stronie Prady Równości można przeczytać, że partnerami parady są: prezydenta miasta stołecznego Warszawy, Iceland Liechtenstein Norway grants, Norway grants, Sprie, Hard Rock cafe Warszawa, Opra med, Ikea, Ambasada Brytyjska, Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku, Amnesty International, Bears od Poland, Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki, Voces Gaudii, Partia Zieloni, Fabryka Równości, PM, Fundacja Izabeli Jarugi Nowackiej, Gay Places pl, Grupa Polskich Chrześcijan LGBTO Wiara i Tęcza, Inicjatywa Feministyczna, Inicjatywa Polska, Kampania Przeciwko Homofobii, Klub Historyczny LGBTQIA Femi, Fundacja Kocia Mama, Lamba Warszawa, Stowarzyszenie Miłość nie wyklucza, Mister gay Poland, Nowoczesna, Ostra Zieleń, Pracownicza Demokracja, Pro LGBT, Querowy Maj, Radio Polska Live, Razem, SLD, Trans Fuzja, Lambda Szczecin, Madam. Partnerami medialnymi Parady Równości są: Replika, Quer, Outfilm, Krytyka Polityczna, Girls, Rainbow Star, Yice.

Według strony parady mają w niej iść między innymi zorganizowane grupy: pracowników ambasad, Levi's, Pracowniczej Demokracji, Obywateli RP, JP Morgan, Procter and Gamble, MTV, Inicjatywy Polskiej, KOD, partii Razem, Microsoft, IBM, Google, Zielonych, Goldman and Sachs, Bloku Antyfaszystowskiego, SLD, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Amnesty International, Nilsen, Greenpeace, Fundacji Łyszczyńskiego, Aviva, City Bank, bloku żydowskiego, Johnson and Johnson, BNP Paribas Securite Servis.

Jak co roku ambasadorzy innych krajów ingerując w nasze życie polityczne, poparli Paradę Równości i jej postulaty. List otwarty wystosowali ambasadorzy: Albanii, Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Dominikany, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Islandii, Izraela, Japonii, Kanady, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Macedonii Północnej, Malty, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Republiki Południowej Afryki, San Marino, Serbii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Urugwaju, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Włoch, a także Przedstawiciela Generalnego Rządu Flandrii i Delegata Generalnego Rządów Walonii-Brukseli oraz reprezentantów Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce, Dyrektora Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, Dyrektor Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji oraz Sekretarza Generalnego Wspólnoty Demokracji. Sporządzanie listu koordynowały Ambasada Irlandii w Polsce oraz Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce.

W liście tym ambasadorzy (w tym i ambasador USA) stwierdzili: „z okazji tegorocznej warszawskiej Parady Równości chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają środowisko gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych społeczności w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami”.

Ambasadorzy (w tym i ambasador USA) wyrazili „uznanie dla podobnych starań podejmowanych w innych miastach Polski – w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gnieźnie, Katowicach, Kielcach, Koninie, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze”.

Zdaniem ambasadorów (w tym i ambasador USA) „aby bronić społeczności wymagających ochrony przed słownymi i fizycznymi atakami oraz mową nienawiści, musimy wspólnie pracować na rzecz niedyskryminacji, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Dotyczy to szczególnie sfer takich jak edukacja, zdrowie, kwestie społeczne, obywatelstwo, administracja publiczna oraz uzyskiwanie oficjalnych dokumentów”.

Ambasadorzy (w tym i ambasador USA) wyrazili „uznanie dla ciężkiej pracy środowisk LGBTI i innych społeczności w Polsce i na całym świecie, jak również dla pracy wszystkich ludzi, których celem jest zapewnienie przestrzegania praw osób LGBTI oraz innych osób stojących przed podobnymi wyzwaniami, a także zapobieganie dyskryminacji, w szczególności tej motywowanej orientacją seksualną czy tożsamością płciową”.

Jan Bodakowski

Komentarze (34):

Wprost2019.06.9 19:29
Właściwie gdyby się dobrze przyjrzeć to Mosbacher nawet do tego towarzystwa pasuje wizualnie.Tak samo jak spora część członków LGBT po tumigach i wielu remontach ,jakby tak dodać jeszcze jakiś fantazyjny tęczowy malunek i ściągnąć z niej nieco fatałaszków jak nic nadaje się na paradę.Tak tylko dodam że 90% z nich nie grzeszy urodą ,być może że to tu jest u nich ten najważniejszy problem
Ed2019.06.9 15:50
Zadne miedzynarodowe czy miejscowe ataki na Kosciol i religie na dluzsza mete sie nie powioda, patrz np: http://www.estanyzjednoczone.com/forum/viewforum.php?f=2&sid=1e5ea2df35ded1f31aa57b39e46c5c44
Ed2019.06.9 15:57
jeszcze lepiej: http://www.estanyzjednoczone.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=1999
no2019.06.9 12:55
Żadna ropa nie płynie bo "rurociąg przyjaźni" został wykopany w ramach remontów torowiska od 'miasta Breżniewa' aż do Przemyśla. Widziałem to osobiście na stacji kolejowej Kraków Łobzów. Tam coś betonowano teraz jak by tunel do windy kolejowej i na pobliskie osiedle do garażów https://fakty.interia.pl/swiat/news-rmf-ropa-z-rosji-w-koncu-plynie-do-polski-pern-uruchomil-tlo,nId,3035561 ????? Nie jestem robotem
no2019.06.9 13:03
Na tym osiedlu bloki są o szerokości 20 metrów co oznacza, że aby mieszkania były widne muszą mieć co najmniej 100m2. Jeśli są mniejsze oznacza to że są ciemne pokoje, sypialnie może nawet nie ujęte przy zakupie mieszkania. ????? Nie jestem robotem Wybierz wszystkie obrazy, na których są posągi
konf2019.06.9 8:10
Takich to mamy sojuszników. A ambasada ruska i ambasada białoruska nie wsparła parady...
krzysztof2019.06.8 22:11
świat zbliża się do końca lewactwo rozprzestrzeniło się po całym świecie wydaje się że diabeł już panuje ale to nieprawda wkrótce PAN BÓG objawi swój majestat i zniszczy zło
Jahu2019.06.8 20:36
Wszyscy oni służą swojemu panu, szatanowi.
frank2019.06.8 18:12
Ta ruda rura powinna się wstydzić swych zachowań!
Stanisław2019.06.8 18:06
Kobieto (zwana ambasadorem USA w Polsce) wracaj do USA!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE ŻYCZYMY SOBIE, ABY OBYWATEL OBCEGO PAŃSTWA popierał siły służące rozkładowi naszego Narodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE ŻYCZYMY SOBIE ŻADNEJ TWOJEJ OPINIOTWÓRCZEJ DZIAŁALNOŚCI! TWOIM ZADANIEM JEST REPREZENTOWANIE USA W RELACJI Z POLSKIM RZĄDEM. WARA OD WARCHOLENIA I BRUŻDŻENIA, SŁUŻENIA JAKIMŚ TYLKO OKREŚLONYM ŚRODOWISKOM ETNICZNO-NARODOWYM LUB ŚWIATOPOGLĄDOWYM KOSZTEM DOBRA NARODU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IDŹ WRESZCIE Z POLSKI!!!!!!
Babo z Magistratu 2019.06.8 17:30
Jej twarz, a zwłaszcza oczy i uśmiech, to żywa reklama homoparady
Agnieszka2019.06.8 16:30
Najwyższy czas na wyjazd tej kobiety z Polski skoro popiera profanację katolickiej wiary z tych parad, którą wyznaje masa obywateli kraju, do którego wlazła jak do swojego burdelu ze swoimi brudnymi buciorami.
Olej2019.06.8 16:07
Co by było gdyby polski ambasador paradował w manifestacji na rzecz przyznania pełni praw Afro Amerykanom. Nasza orzestrzeń wartości jest naszą polską sprawą i obcym nic do tego. Polacy są tolerancyjnym narodem do chwili, w której tolerancja zmienia się w dyktat światopoglądowy mniejszości uzurpującej sobie prawo do podporządkowania większości. Nie godzę się aby nasze dzieci były edukowane po angielsku lub niemiecku wedle tamtejszych obyczajów i społecznych upodobań. Nie godzę się aby zmieniano naszą kulturę, nasz kod zachowań, który nas Polaków spaja, dzięki któremu rozumiemy się nawzajem, potrafiąc się jednoczyć w chwilach zagrożenia. Nie godzę się na dekompozycję kulturową Polski i Polaków tylko dlatego, że komuś ze świata się tak chce Polskę widzieć. Polska to jest nasz dom, tolerujemy wszystkich tak by czuli się w tym domu bezpiecznie i byli wolni sobą i swoim zakresem wolności nie wchodzącym w kolizję innym współuczestnikom naszego wspólnego życia. I to jest nasza tolerancja; żyjesz pozwól zyć innym. Tylko niech ci inni nie pakują się nam w nasze małe światy, w naszą osobistą przestrzeń. Niech sobie swoją prywatność i obyczajowość układają w swoich środowiskach. Agresywna propaganda homoseksualna lub narzucająca jakąś abstrakcyjną równość mniejszość musi się liczyć z reakcją odrzucenia i dezaprobaty. Jeżeli 80 % społeczeństwa wyznaje pewne zasady regulujące ład społeczny w swoim państwie to jest to jego prawem demokratycznego wyboru. Myśmy jako naród przeżyli już bolszewicką inżynierię kreowania klas i mas, oraz ,,nowego sowieckiego człowieka’’ w czasach sowieckiego komunizmu, znamy co znaczy być zniewolonym myślozbrodnią i poprawnością zachowania. Dlatego z tak zapamiętałym oporem przyjmujemy wszystko co nam się siłą narzuca, nawet gdy jest to amerykańskie, angielskie czy niemieckie dictum absolutum. Ja się czuję w Polsce dobrze i bezpiercznie nie mam ochoty bać się nazywania ludzi odchylonych od narmy właściwym tego określeniem. Krytykowania obscenicznych zachowań demoralizujących dzzieci i młodzież. Mamy prawo wychowywać nasze nowe pokolenia wedle naszych praw i obyczajów przekazanych nam przez najwartościowszych przedstawicieli naszego narodu i wspólnoty jaką tworzymy jako Polacy.
jozef2019.06.9 2:05
A mnie to wszystko nie przeszkadza i też jestem Polakiem i czuję się z tym dobrze.
z Bródna2019.06.8 15:42
jestem głupiom trollem, przyjechałom z białorusi sprzątać polskie kible i spammuje całe forum, nie mam osobowości, wstydzę się tego kim jestem dlatego podszywam się pod innych , moja "inteligencja" zawarta jest w postach takim jak ten powyższy zadając pytanie na które sam sobie odpowiadam, a mimo wszystko znów zadaje to samo pytanie.... jestem choro psychicznie i prosze o pomoc :( Mój email: [email protected] Mój IP adres, oto moje proxy 𝐈𝐏 46.42.4.138 - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - BIAŁORUŚ nie dajcie się nabrać, że Rosja, żadna Rosja! Każdy może to sprawdzić.
PiS=UWbis2019.06.8 14:49
Widać jak pod rządami "dobrej żydowskiej zmiany" Polska wstała z kolan. Każdy kto chce pluje na nią i po głowie jej skacze, narzucając Polakom na zgubę swoje zdanie i zwyczaje.
mo2019.06.8 14:22
jak ktoś tak wygląda, ze nie wiadomo czy to facet czy kobieta to się nie dziwię
Hi, hi...2019.06.8 14:09
Prezydent Trump wydal zakaz wywieszania flag pedalskich na budynkach ambasad, konsulatow i budynkach federalnych.
z Bródna2019.06.8 13:52
MIAŁES BYĆ NA PARADZIE PEDALE KREMLOWSKI, ALE WIZY NIE DOSTAŁEŚ !!! GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! MIAŁES BYĆ NA PARADZIE PEDALE KREMLOWSKI, ALE WIZY NIE DOSTAŁEŚ !!! GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???
Ela2019.06.8 13:20
Dziwić się pani ambasador takiego stanowiska jeżeli prezydent USA popiera LGBiT o czym dowiemy się niebawem oficjalnie.Dla Polski to jest katastrofa.Jeżeli Kościół będzie w tej sprawie milczał i nie zmobilizuje Polaków do modlitwy różańcowej,mówię o ludziach wierzących to Polska będzie dokładnie zlikwidowana .Postarają a właściwie starają się grupy polsko-języczne.Zdrada narodowa trwa cały czas .Świadczy to o przyjęciu Akta 2.z you tub wycofywane są filmy o tematyce homo, żydowskiej ,że niby mowa nienawiści. Polacy pożegnajcie się z wolnością , zamordyzm się rozwija. Fronda dziwnie to wszystko ukrywa .W USA trwają manifestacje p/447 , uczestniczą w nich tysiące Polaków a w mediach od rządowych do lewicowych trwa cisza.Przecież dziennikarze doskonale o tym wiedzą. Pan Pompeo na jesień będzie zdawał raport w Kongresie amerykańskim w sprawie spłaty przez Polskę roszczeń i kłamcy ,politycy w rządzie, chcąc wygrać wybory kłamią w tej sprawie a właściwie milczą.Naczelnik płomiennie mówi ,że nie odda nawet ostatniego guzika a marszałek na posiedzeniu sejmu odrzuca projekt ustawy anty roszczeniowej dlatego ,że naczelnik obiecał spłatę w 2009r. LGBIT wejdzie do szkół gdyż L.Kaczyński podpisał Traktat Lizboński tj. z rzeczenie się suwerenności. A 04.VI.1989r. to był podły szwindel na narodzie polskim i politycy wszyscy o tym wiedzą. Magdalenka to było wielkie Świństwo wszystkich uczestniczących.
max2019.06.8 13:16
Para gejów jest bezpłodna, a bezpłodność jest chorobą. Chorych należy leczyć, a nie przyklaskiwać ich chorobie.
Szlomo Rozencwajgier2019.06.8 13:08
Nie pyskować kundelki! Wszystko jest pod kontrolą. My już dogadani z panem Kalkstein, z panem koszer premierem, nawet szanowna koszer małżonka Wielmożnego Pana Prezydenta popiera kurs PiS na zgodę z Izraelitami, z Narodem Wybranym. My już dogadani, pierwsze transze oczekujemy na jesieni zaraz po wyborach. A marsze wolności normalna to rzecz. Dawniej marsze pierwomajowe były teraz inny etap dziejów mamy to i trzeba na inne marsze chodzić. Chcecie Polaki amerykańskie elektrownie atomowe? Chcecie wojska USA? Pewnie że tak. Pomożecie? To nie przeszkadzajcie!
jacek2019.06.8 13:01
Wszyscy ambasadorowie państw wtrącających się w wewnętrzne sprawy RP powinni zostać wezwania do MSZ z żądaniem zaprzestania ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski, I decyzją Premiera uznani za osoby niepożądane. Należy zacząć dbać o własne sprawy, Jeśli ambasador RP nie wtrąca się do spraw wewnętrznych innych krajów to obowiązuje zasada wzajemności. Przynajmniej PAD powinien to ustalić z Prezydentem USA
Beno2019.06.8 12:56
Czego się spodziewać po żydówce?
nie tak dawny wykładowca2019.06.8 12:53
Ciiiiichosza bo wiz nie zniosą i Tortu Trump nie zbudują!
anonim2019.06.8 12:50
Nie tylko Ambasador USA popiera postulaty osób LGBT ale również Donald Trump! "W związku z obchodami Miesiąca Dumy LGBT [LGBT Pride Month] i uznaniem wyjątkowego wkładu osób LGBT w życie naszego wspaniałego narodu, stańmy również solidarnie z wieloma osobami LGBT, które mieszkają w dziesiątkach krajów na całym świecie, gdzie władze karzą, więżą, a nawet wykonują egzekucje ludzi ze względu na orientację seksualną" Trump podkreślił również, że jego administracja rozpoczęła "globalną kampanię" na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu. Prezydent USA zaprosił również inne państwa, aby dołączyły do niego w tej akcji!
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.8 12:49
❤️To już dziś kochani!❤️ 🌈 https://www.PARADAROWNOSCI.eu/pl/ 🌈 Kto z frondy prócz mnie wybiera się na Gay Pride? 🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈❤️🌈
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.06.8 21:04
Ja. Nie chcem ale muszem.
Pan GO GO2019.06.8 12:45
Straszne - bo przecież taki marsz zniszczy polską rodzinę, zniszczy polski naród, bo wszyscy staną się LGBT. Trzeba dzwonić na trwogę!!! - A czy ja jestem jedynym - w którego interesy, wolność i prawa to nie godzi??
mordechaj2019.06.8 12:41
Pani Ambasador G. Mosbacher jest osobistą wysłanniczką Prezydenta USA D. Trumpa do Polski. Nic nie robi bez porozumienia z administracją Prezydenta.
Stanislaw2019.06.9 6:16
Nie ona, to zboczeńcy sami montują sobie wirtualny (fikcyjny) front poparcia
krzysztof 54+2019.06.8 12:29
chazar wszystkie wynaturzenia popiera jezli bedzie mozna zniszczyc kk
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.8 12:16
Brawo Mosbacher! Kto prócz mnie wybiera się z frondy na dzisiejszy Gay Pride?
Stanislaw2019.06.9 6:15
Zboczeńcy montują sobie wirtualny (fikcyjny) front poparcia, a Ty już cieszysz się? Pomalutku!