Jakubiak: Niemcy uwierzyli, że Rosja to ich partner - zdjęcie
25.01.22, 20:52Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Jakubiak: Niemcy uwierzyli, że Rosja to ich partner

13

„Rosja wystrychnęła ich (Niemców - red.) na dudka zwyczajnie, dlatego że Niemcy bardzo poważnie traktują swoje relacje gospodarcze z Sowietami, myśląc, że to jest partner, z którym można usiąść do stołu i coś ustalić” – stwierdził na antenie TVP Info założyciel Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak.

Kiedy cała Europa podejmuje działania mające zapobiec inwazji Rosji na Ukrainę, ogromne obawy budzi postawa Niemiec chcących z Putinem rozmawiać, zamiast go odstraszać. Berlin strzeże swoich interesów i nie jest przychylny zablokowaniu gazociągu Nord Stream 2 i odcięciu Rosji od SWIFT. Podejmuje też decyzje jeszcze bardziej kontrowersyjne, np. nie zgadzając się transport pochodzących z byłego NRD haubic z Estonii na Ukrainę.

Do postawy niemieckiego rządu odniósł się na antenie TVP Info Marek Jakubiak.

- „Rosja wystrychnęła ich (Niemców - red.) na dudka zwyczajnie, dlatego że Niemcy bardzo poważnie traktują swoje relacje gospodarcze z Sowietami, myśląc, że to jest partner, z którym można usiąść do stołu i coś ustalić. Otóż z Rosjanami się nic nie ustala, a ustalają tylko ci, którzy mają czołgi, samoloty i są silni, tak jak Stany Zjednoczone, Chiny i Turcja”

- stwierdził polityk.

Jakubiak skomentował też informacje o odrzuceniu przez Scholza zaproszenia do rozmów o Ukrainie od Joe Bidena. W jego ocenie „Niemcy przegrały swoją istotną rolę w Europie” i zeszły na drugi plan w debacie dot. bezpieczeństwa.

kak/TVP Info, DoRzeczy.pl

Komentarze (13):

Maciej Piwowar2022.01.26 15:39
Panie Marku ZAPOMNIAŁ Pan o PROSTEJ ZASADZIE: w Polityce nie ma Miłości--Przyjaźni.Liczy się BIZNES.Czyli dla Niemiec i Rosji Współpraca to Biznes. A tak Pro Forma>. Kiedy Panie Marku Federacja dla Rzeczpospolitej Zjednoczy się z Partią Republikańską i Solidarną POLSKĄ ???????????? RAZEM BYLIBYŚCIE ,,drzazgą " dla PiS i PO ( partie Okrągłostołowe).
katolicka deratyzacja Polski2022.01.26 13:29
PO to partia faszystowska
toczka2022.01.30 16:21
i dobrze, będzie miał kto walić kijem po łbie bolszewie pisowską
Woj2022.01.26 10:03
Germanie zawsze chcieli mieć wpływ na losy świata.Uważają się za rasę wyższą i nic nie zmieni ich toku myślenia.
San Escobar2022.01.30 16:20
czytając komentarze i artykuły na Frondzie odnoszę wrażenie, że ludem wybranym jest właśnie PIS i jego zwolennicy
witia2022.01.26 9:17
Piłsudski zawsze przestrzegał przed sojuszem Niemiec i Rosji. Dla Polski zawsze są wtedy największe kłopoty, patrz: pakt Ribbentrop - Mołotow i rozbiory.
kefas2022.01.26 8:40
chłopek roztropek.
Alojzy Cedzidło2022.01.26 0:26
Pan Jakubiak umie patrzeć na historię Przecież na Boga , to co się dzieje obecnie w doszł Europie to , z drobnymi poprawkami , wypisz wymaluj lata 30 -ste . Hitler przy cichym zezwoleniu świata odbudował potęgę Niemiec i wzbudził w narodzie chęć panowania nad światem Podobno Polacy już wtedy obawiali się komucha na wschodzie , i zamierzali współpracę z Niemcami Na szczęście do tego podobno nie doszło . Potem byla Jałta . Czy Niemcy wojnę przegrali ? Może . Kto na niej stracił ? My zwycięscy czy pokonani Niemcy. Nas odbudować nie miał kto . Do dziś . I tak doszliśmy do " dziś" . Układ Mołotow - Ribentrop II zawarty . Przepowiednia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o krok od spełnienia . A sojusznicy ? Już się prawie Polską dzielą . A najbardziej przykre w tej sprawie to jest to ,że mamy w Polsce nadmiar zdrajców , którzy jak dawni folksdojcze biją brawo Niemcom .
oto pis w pigułce2022.01.30 16:40
zaproponowano Polsce budowę gazociągu z Rosji do Niemiec przez Białoruś ale polscy rządzący i opozycja wtedy powiedzieli,że jak ma omijać złodziei banderowskich z Ukrainy to powiedzieli nie więc dzięki Polsce podjęto budowę NS1 a przecież za tranzyt i możliwość nacisku na Rosję można było mieć same korzyści ale ważniejsza było Ukraina, jak zaczęto budować NS1 to zaproponowani Polsce udział w budowie i znowu polskie przygłupy powiedziały NIE, gdy podjęto decyzję o NS2 nikt już z idiotami polskimi nie rozmawiał bo z idiotami się nie rozmawia, potem takie barany jak ty piszą o jakimś nowym traktacie, macie polscy idioci to wszystko na własne życzenie, broniliście Ukrainy jak niepodległości mimo tego, że co roku Ukraina podnosiła wam cenę za tranzyt gazu do Polski a wam jankeskie żydostwo powiedziało, że taka wysoka cena gazu to wina Rosji a idiota polski łykał to ja pelikan ryby, potem takie niedouczone pajace wypisują swoje pisowskie brednie, geniusz Kaczyński wyhodował rzeszę cymbałów, jednym z przeciwników był Kaczyński L, który wtedy był ministrem sprawiedliwości, który też wstrzymał ekshumacje w Jedwabnem na rozkaz żydów
hdd2022.01.25 22:08
Na pohybel Dewiantom PO i KO w kakao sld,.psl,tvn holoty wp.ss makreli putina ,zydokomuchów nkwd kgb,lgbt q brukseli , kasty Sądowej kgb.
man.of.Stagira2022.01.25 21:01
Fryderyk Nietzsche: „Myśleć po niemiecku, czuć po niemiecku — mogę wszystko, ale to przechodzi me siły". — „Cała mała nędzota niemiecka jest chmurą, w której odzwierciedla się bezkresna fatamorgana przyszłości". ...„Niemcy nie są zdolni do żadnego pojęcia wielkości".
Anonim2022.01.26 12:32
co to za folksdojcz ?????
Anonim2022.01.26 12:34
co to za folksdojcz ????