Wybór odpowiedniego materaca 160x200 cm sprawi, że jakość Twojego snu będzie wysoka i wpłynie korzystnie na Twoje samopoczucie i komfort wypoczynku. Właściwie dobrane parametry są gwarancją satysfakcji i zadowolenia oraz poczucia dobrze wydanych pieniędzy. Kupno nowego materaca 160x200 cm to wieloletnia inwestycja, którą należy dobrze przemyśleć. Jednym z najważniejszych kryteriów decydującym o jego wyborze jest waga użytkownika. By ułatwić wybór materace podzielono na cztery grupy według twardości.

Każdej twardości przypisano odpowiednią wagę. Czterostopniowa skala przedstawia się następująco:

  • materace miękkie dla osób ważących mniej niż 60 kg
  • materace średnio twarde dla ważących od 60 do 100 kg
  • materace twarde dla osób, których waga przekracza 100 kg
  • materace bardzo twarde, jeżeli waga przekracza 120 kg

 

Kolejną decyzją jaką musimy podjąć jest wybór wkładu materaca 160x200 cm. Do wyboru są trzy warianty:

  • materace piankowe - wykonane z nowoczesnych materiałów, o różnych właściwościach. Wyróżniamy wśród nich piankę termoelastyczną visco memory, piankę wysokoelastyczną HR oraz lateks. Piankowy materac 160x200 cm zapewnia równomierne podparcie ciała na całej jego długości, odciąża kręgosłup minimalizując ryzyko wystąpienia bólu, odpręża i relaksuje mięśnie, poprawia krążenie krwi. Pianki są elastyczne, a poziom sprężystości zależy od ich rodzaju. Dobrze wentylują materac, szybko odprowadzają wilgoć do otoczenia. Dzięki temu nie rozwijają się w nim grzyby, pleśń i roztocza i są bezpieczne dla alergików.
  • materace kieszeniowe (pocketowe) – posiadają w swojej budowie sprężyny w kształcie walca w ilości 262 szt/m2 w wersji standardowej oraz 510 szt/m2 w wersji multipocetowej. Umieszczone są w materiałowych kieszonkach. Pracują cicho i niezależnie, tworząc wiele elastycznych punktów podparcia. Materac 160x200 cm dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Posiada 9 stref twardości, które pozwalają na wygodne ułożenie w ulubionej pozycji. Jest twardszy w miejscu ułożenia bioder i ramion, a miękki tam, gdzie znajdują się głowa, brzuch i ramiona. Materace kieszeniowe występują również w wersji max plus, gdzie sprężyny są wyższe od standardowych o 5 cm oraz w wersji mini, gdzie zostały skrócone o połowę i ich wysokość wynosi 6 cm.
  • materace bonellowe – klasyczne sprężyny w kształcie klepsydry, połączone sztywnym, mocnym drutem. Działają progresywnie. Im większy nacisk jest na nie kładziony, tym mocniej wypierają ciężar. Jest on równomiernie rozkładany na wszystkie sprężyny. Bonellowe materace 160x200 cm są więc trwałe. Często spotykamy je w ośrodkach wczasowych, hotelach i akademikach. Są odporne na odkształcenia i stosunkowo tanie.

 

O wygodzie materaca 160x200 cm decyduje wkład zewnętrzny. W przypadku materacy miękkich jest on wykonany z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Wśród materacy średnio twardych wybór jest większy. Możemy wybrać spośród wkładów wykonanych z pojedynczej warstwy pianki termoelastycznej visco memory, pianki wysokoelastycznej HR, pianki moletowanej lub lateksu. Materace twarde 160x200 cm wykonane są z warstwy kokosowej a materace bardzo twarde z podwójnej warstwy kokosowej, lub końskiego włosia stanowiącego podkład i podwójnej warstwy kokosowej.

Dajemy naszym klientom również możliwość wyboru pokrowca z bardzo bogatej oferty. Dostępnych jest kilka modeli o różnych właściwościach: Bamboo, Aloe Vera, pikowany Jersey, niepikowany Jersey, Tencel, Silver oraz grafitowy Żakard. Wszystkie maja wszyty zamek w kształcie litery „L”, który ułatwia wygodne zdjęcie i wypranie pokrowca.

 

Wszystkie materace 160x200 cm wykonane są z atestowanych, bezpiecznych materiałów. Wieloletnie doświadczenie pozwala na wykonywanie produktów najwyższej jakości z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań.

Przykładamy wielką wagę do najmniejszych szczegółów. Od wyboru surowców, przez produkcję, aż do dostarczenia gotowego produktu do klienta. Materace transportujemy na płasko, prywatną firmą przewozową. Ułożone są w bocznej pozycji, jeden obok drugiego, dzięki czemu nie odkształcają się, nie gniotą i mamy pewność, że klient otrzyma produkt w nienaruszonym stanie.