Jak oddać ważny głos w wyborach parlamentarnych? - zdjęcie
13.10.19, 10:16(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Jak oddać ważny głos w wyborach parlamentarnych?

2

Trwa głosowanie. Lokale wyborcze są otwarte od godz. 7:00 do 21:00.  Do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów.

W lokalu wyborczym otrzymamy dwie jednostronicowe karty do głosowania – jedną w wyborach do Sejmu, drugą do Senatu. Aby oddać ważny głos, na jednej karcie należy postawić znak X w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata.

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej udostępniono poradnik pt: "Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu?" Jest to dwunasty spośród kilkunastu zaplanowanych przez Państwową Komisję Wyborczą spotów edukacyjno-informacyjnych związanych z wyborami do Sejmu i Senatu. 

Do lokalu wyborczego trzeba wziąć dokument tożsamości. Aby oddać ważny głos, należy wpisać znak X w kratkę znajdującą się po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata. Za nieważny uznaje się głos, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

bz/pkw.gov.pl/PAP

Komentarze (2):

Nauka głupcze2019.10.13 11:01
Nie, nie można ot tak sobie "dorysować". To dlatego w komisjach wyborczych są reprezentanci różnych ugrupowań. Członków komisji jest tyle, właśnie po to by patrzyli sobie na ręce i pilnowali siebie nawzajem.
Wit19502019.10.13 10:40
Uwaga, bo niektórzy twierdzą, że kilka krzyżyków na jednej liście to głos ważny na tę partię. Z drugiej strony można by tam trochę krzyżyków dorysować podczas "liczenia"...