Jacek Sasin: Zdanowska nawet jeśli wygra, nie będzie prezydentem Łodzi - zdjęcie
08.10.18, 16:35TV Republika

Jacek Sasin: Zdanowska nawet jeśli wygra, nie będzie prezydentem Łodzi

"Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że pani prezydent Hanna Zdanowska, nawet jeśli zostanie wybrana prezydentem Łodzi, nie będzie mogła objąć mandatu prezydenta i nie będzie mogła tej funkcji sprawować" - powiedział Jacek Sasin komentując zamieszanie w okół prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości w trakcie konferencji prasowej stwierdził, iż Platforma Obywatelska przyjmuje podwójne standardy w stosunku do swoich członków.

"Sytuacja pokazuje również podwójne standardy, jakie stosuje Koalicja Obywatelska, PO, w tym przypadku, wspierając panią Hannę Zdanowską. To PO mówi, że szanuje praworządność, szanuje wyroki sądów. W tym wypadku tego wyroku sądu Platforma Obywatelska, wspierając w dalszym ciągu panią Hannę Zdanowską, nie szanuje" - mówił Sasin.

"Jeśli zostanie wybrana, nie będzie mogła objąć funkcji. W tej sytuacji wojewoda będzie zmuszony zwrócić się do Prezesa Rady Ministrów o ustanowienie zarządu komisarycznego w Łodzi. Apeluję również o jasne stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej w tej sprawie, ponieważ pani prezydent, nawet w przypadku uzyskania największej liczby głosów w tych wyborach, nie powinna uzyskać zaświadczenia o wyborze na urząd prezydenta" - podkreślił polityk.

Przypomnijmy, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została uznana winną poświadczenia nieprawdy ws. kredytów uzyskiwanych przez jej partnera. Zasądzono wobec niej 20 tys. złotych grzywny.

mor/300polityka.pl/Fronda.pl