Jacek Saryusz-Wolski: PO ma udział w kryzysie Unii Europejskiej - zdjęcie
06.04.19, 14:33fot. screen youtube.com

Jacek Saryusz-Wolski: PO ma udział w kryzysie Unii Europejskiej

11

Platforma Obywatelska, jako część największej grupy politycznej w Parlamencie Europejskim, ma udział w kryzysie Unii Europejskiej - stwierdził europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Polityk powiedział również, że PO była zbyt "zajęta donoszeniem na Polskę", aby zaradzić kryzysom w UE.

W trakcie konferencji prasowej europoseł nie ukrywał, że Platforma Obywatelska przyczyniła się do kryzysu w Europie.

"W polskim interesie leży, ażeby Unia Europejska była sprawna, była silna tam, gdzie ma kompetencje" - stwierdził Saryusz-Wolski.

"Platforma Obywatelska była zbyt zajęta donoszeniem na Polskę, zaciąganiem zobowiązań u swoich partnerów po to, żeby akcja zagranica oparta o art. 7 została wytoczona przeciwko Polsce, żeby móc zaradzić tym kryzysom, które wymieniłem; była kompletnie pasywna" - dodał.

mor/PAP/Fronda.pl

Komentarze (11):

anonim2019.04.6 18:33
trole liberalno lewackie idzcie na gw i tam sie udzielajcie tam was zrozumieją i przytakną nikt tu was nie chce
Cogito ergo sum2019.04.6 17:01
Pan Saryusz Wolski opuścił PO kiedy zamienili się w Targowicę. Zachował się jak Polak i człowiek honoru. Gdy zaś idzie o europosłów Platformy to zafascynowały ich Euro i europejskie korytarze tak dalece, że utracili niezależność intelektualną. Niczym fornal wpuszczony na salony usiłowali przypodchlebić się swoim kolegom o dłuższym stażu. Za dogmat uznali, że to co rodzi się w Brukseli urasta do rangi sacrum. Tymczasem Europa staje się dekadencka. Oni są tak upojeni europejskością, że tracą zdrowy rozum i lekceważą sobie polskość. Tak jak żony modne w XVIII wieku gustowały bezkrytycznie w kulturze francuskiej, tak oni patrzą z nabożeństwem na Brukselę. Są ludźmi kompleksu. Nie widzą, że lewackość niszczy dorobek Ojców Założycieli
Bizon2019.04.6 17:44
Co za bzdury, Polak, człowiek honoru?! Tkwił przy PO po największych aferach, zwykły koniunkturalizm, a nie żaden patriotyzm czy inne szlachetne pobudki nim kierowały.
Cogito ergo sum2019.04.6 18:26
Nie sądź Bizon po sobie i swoich ziomkach. Polak potrafi być człowiekiem honoru.
Naczelny2019.04.7 4:10
Buhahah, naiwniak, nick Ci nie pasuje.
Jozin z Bazin2019.04.6 15:19
Oj ta peowska hipokryzja, chłopaki "wisna" idzie jak mówił poeta, nim przyjdzie to jesień ją zastanie. sorry takie mamy peło :) (złodzieje, homosie, donosiciele) i tacy sami na nich głosują, manus manum lavat :D
JaKi2019.04.6 14:45
HHheheh Lubie takie strzały we własne stopy. Przecież sam był w PO i przyczynił się to kryzysu.Głupek sam donosi na samego siebie.
Bizon2019.04.6 14:45
Panie Saryuszu-Wolski, chciałbym pana zapytać. Dlaczego tkwił pan w PO przez lata po katastrofie smoleńskiej, bo aferze hazardowej, po aferze z taśmami u Sowy, po wielu innych aferach, po wyrażeniu przez PO w końcówce rządów chęci przyjęcia do Polski islamskich emigrantów? Pan tam cały czas był, przecież był pan prominentnym politykiem PO już po wszystkich skandalach, które kompromitowały tę partię. Jest pan dla mnie niewiarygodny, bo opuścił pan PO dopiero po tym, gdy partia ta straciła władzę w Polsce. Pan nadal kojarzy mi się z tym ugrupowaniem, kiedy patrzę na pana tradycyjny przepych i zamiłowanie do drogich, ekskluzywnych garniturów czuję, że pan jest mentalnie PO-wiec.
Piotr Nowak2019.04.6 14:56
Ja Ci mogę odpowiedzieć. - Bo oni wszyscy! WSZYSCY! Obojętnie z której "strony", są siebie warci. W duuupie mają twoje i moje dobro. My mamy tylko głosować - a oni będą nam wciskać taki kit jak ten cyniczny frajer i tyle... Sorry. Taki mamy klimat
Rysiurek Czarnetzky .2019.04.6 18:34
I jeszcze farbuje sobie STARY ŁEB , UDAJE MŁODZIENIASZKA SPAŚLAK !
Angelus2019.04.6 14:38
...i lubił zdradę, ale nie tolerował zdrajców...