Lider Porozumienia Jarosław Gowin poinformował dziś na antenie TVN24, że jutro w południe zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna, a w przyszłym tygodniu bądź najdalej w ciągu dwóch tygodni powstanie nowy rząd.

- „Dopinaliśmy ostatnie szczegóły umowy koalicyjnej. Jutro o 12:00 podpiszemy ją, a zapewne w przyszłym tygodniu lub na początku jeszcze kolejnego powstanie nowy rząd” – powiedział dziś w TVN24 Jarosław Gowin.

Lider Porozumienia poinformował, że jego ugrupowanie będzie miało w rządzie dwóch przedstawicieli. Porozumienie będzie odpowiadać za jedno ministerstwo oraz będzie mieć ministra w KPRM odpowiedzialnego za współpracę z samorządami.

Dodał również, że jeżeli zdecydują o tym władze Porozumienia, podejmie się kierowania ministerstwem rozwoju, które po rekonstrukcji rządu będzie znacznie szerszym resortem. Podkreślił, że wówczas ponownie będzie wicepremierem.

Dziś popołudniu odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premierem Mateuszem Morawieckim i liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. Po tym spotkaniu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że jutro o 12:00 liderzy Zjednoczonej Prawicy oraz szef rządu zaprezentują wspólne oświadczenie.

kak/PAP