J. Gowin: W przyszłym tygodniu powstanie nowy rząd - zdjęcie
25.09.20, 22:01Fot. screenshot - YouTube

J. Gowin: W przyszłym tygodniu powstanie nowy rząd

6

Lider Porozumienia Jarosław Gowin poinformował dziś na antenie TVN24, że jutro w południe zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna, a w przyszłym tygodniu bądź najdalej w ciągu dwóch tygodni powstanie nowy rząd.

- „Dopinaliśmy ostatnie szczegóły umowy koalicyjnej. Jutro o 12:00 podpiszemy ją, a zapewne w przyszłym tygodniu lub na początku jeszcze kolejnego powstanie nowy rząd” – powiedział dziś w TVN24 Jarosław Gowin.

Lider Porozumienia poinformował, że jego ugrupowanie będzie miało w rządzie dwóch przedstawicieli. Porozumienie będzie odpowiadać za jedno ministerstwo oraz będzie mieć ministra w KPRM odpowiedzialnego za współpracę z samorządami.

Dodał również, że jeżeli zdecydują o tym władze Porozumienia, podejmie się kierowania ministerstwem rozwoju, które po rekonstrukcji rządu będzie znacznie szerszym resortem. Podkreślił, że wówczas ponownie będzie wicepremierem.

Dziś popołudniu odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premierem Mateuszem Morawieckim i liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. Po tym spotkaniu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że jutro o 12:00 liderzy Zjednoczonej Prawicy oraz szef rządu zaprezentują wspólne oświadczenie.

kak/PAP

Komentarze (6):

Artur2020.09.26 8:39
„Bo ci przodkowie, ci nasi starzy, Brali hart ducha od Twych ołtarzy, Bo swoje sprawy o każdej chwili Z Bogiem zaczęli, z Bogiem kończyli.” (Władysław Syrokomla)
emeryt2020.09.26 8:33
Gowin musi odejść. Większego m.a.t.o.ł.a w rządzie nie widziałem do tej pory: twórca dwóch super ustaw - o sądownictwie i o nauce!!! Albo m.a.t.o.ł albo sabotażysta!
Jerzy2020.09.26 7:34
gowin, czemu bez szmaty na ubeckim obślizgłym ryju występujesz... słuchaj ministra zdrowia, wprawdzie skończył marketing a nie medycynę, ale jak każe szmatę na ryj zakładać to zakładaj...
GS2020.09.25 23:22
To jest niesamowite. Największy kret obrotowy - leniuch i cynik dostał drugie duże Ministerstwo (Finansów dla swej protegowanej i Przedsiębiorczości dla siebie), za to że w najbardziej newralgicznym momencie rozwalał rzad, wyboru itp...Natomiast najciężej pracujący (mający plany i realizujący je), na najgorszym odcinku (kasta sędziowska), nadstawiający karku tak, ze poza polityką nikt go nigdy nie przyjmie -- dostał kuratora za swoją lojalność i chęć realizowania postulatów wyborczych ZP.
gies2020.09.25 23:02
Miś Fazzi dostał fazy...
normalny2020.09.25 22:30
oby bez ciebie