14.02.19, 20:10screenshot twitter

Izraelskie media: Netanjahu mówił o współodpowiedzialności Polaków za holokaust

Dziś zakończył się warszawski szczyt bliskowschodni, którego jednym z uczestników był premier Izraela Benjamin Netanjahu. Relacjonujące jego wizytę izraelskie media donoszą, że w trakcie pobytu w Polsce premier Netanjahu miał mówić o... współodpowiedzialności Polaków za Holokaust.

Według „The Jerusalem Post” Netanjahu miał w rozmowie z dziennikarzami zaznaczyć, że Polacy współpracowali z nazistowskim reżimem w procederze zabijania Żydów. Według tego izraelskiego dziennika Netanjahu miał powiedzieć wprost, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów.

Podobne stwierdzenia padają w „Haaretz”. Twierdzi on, że Netanjahu w ten sposób odnosił się do kwestii nowelizacji ustawy o IPN, z której wycofano się w czerwcu 2018 roku.

Polacy współpracowali z nazistami. Nie znam nikogo, kto zostałby pozwany za tego typu stwierdzenie”

- miał powiedzieć premier Izraela.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze

JAK MYSLICIE2019.05.10 9:10
CZY ZYD TO OSZUST?
bogdanus2019.04.20 9:44
Sam Bóg mówił, że Izrael jest niewdzięcznym narodem. 3/4 populacji narodu żydowskiego przetrwała w Polsce. Potem się rozjechali po świecie.
anonim2019.03.13 18:05
UB pracowali zydzi to jest odpowiedz dla premiera Izraela, ARON
Er-go2019.02.15 6:48
Polacy zbudowali, za własne pieniądze, muzeum "Polin", w którym teraz Żydzi opluwają i szydzą ze swoich gospodarzy. Proponuję zburzyć ten przybytek kłamstwa.
praw2019.02.14 23:46
Powiedział prawdę, granatowa policja i NSZ otwarcie współpracowali z Niemcami ale teraz PIS pisze historie na nowo taką PIS - owska historie.
Marian2019.02.15 8:45
A zydzi byli aniolkani
Beno2019.02.14 23:28
Miało być o Bliskim Wschodzie, a zajęli się Polską. I po co nam to było? Po jakiego licha zapraszali tych zbirów do Polski. USA już nas raz sprzedało Stalinowi, a teraz Zydom. Zydo- komuna wyrządziła Polakom wiele krzywdy. I Polacy mają niby jeszcze według nich jakieś długi do spłacenia. A przez tą całą konferencję nystępny kraj będzuie naszym wrogiem, a przynajmniej będzie się do nas dystansował. Mieliśmy mieć transfer na ropę z Iraku i tam miały powstawać nasze firmy - obiecanki USA -, a skończyło się na niczym. Iran bogaty w ropę i znowu wystrychnuięto nas na dudka, abyśmy nie prowadzili interesów z Iranem. Konferencja nie były przypadkowo zorganizowana w Warszawie. Ugrano swoje interesy kosztem Polski i napluto nam w twarz. Smutne, ale prawdziwe.
NWO2019.02.14 23:15
ale polaczki dają się nabrać, jak oni się boją talmudczyków, NWO plują im w twarz, a czaputowicz mówi, że to sukces. Przecież Natanjahu, Pompei i ta dziennikarka powinni być ścigani jako zorganizowana grupa przestępczo - rozbójnicza, za gangsterstwo czyli szntażowanie Iranu i układanie się do rozboju, oraz za wymuszenia i szantaże dążące do wyłudzeń wielkiej kasy
Jack Em2019.02.14 22:37
Netanjahu wieprzu sikasz na groby i popiół twoich rodaków zamordowanych przez Niemców takim świńskim gadaniem. Nie jesteś Żydem bo na to nie zasługujesz zdrajco narodu Żydowskiego !
Pat2019.02.14 22:25
Współpracowali Żydzi,Niemcy,Holendrzy,Francuzi,Belgowie etc.etc.Kogo to jeszcze obchodzi.Chcą szmal i nic więcej.
Ela2019.02.14 22:08
Wszyscy politycy razem z rządzącymi , z Netajniahu ,Amerykanami i wszystkimi którym się nie podoba w naszym kraju i którzy nie cierpią Polaków wszyscy oni mogą spakować walizki i do Izraela do Brukseli . To skandal ,żeby w Polsce zrobić szczyt bliskowschodni ,przecież Polacy jako naród się na to nie zgadza .Naród wybrał rząd,który pluje nam w twarz za nasze pieniądze i wplątuje nas w kłopoty międzynarodowe. Trzeba zmienić system a nie reformować Unie . Trzeba być chorym na umyśle żeby nie widzieć co będzie z Polską .Trzeba wszystkimi siłami zapobiegać integracji w jedno państwo.
Jan Radziszewski2019.02.14 22:06
Czy wiek 72 lat nie mówi wyraźnie że powinna dać sobie spokój z dziennikarstwem podobnie jak również wiekowi nasi Sędziowie Sądu Najwyższego? Ujawnia się bowiem u niej tzw uwiąd starczy - czyżby zapomniała że Amerykanie również stworzyli dla rdzennych mieszkańców Ameryki północnej z których pozostały niedobitki, - obozy koncentracyjne które nazwali Rezerwatami gdzie podobnie jak Niemcy w czasie II wojny światowej exterminowali czerwonych tj. Indian i jakoś im nie wypłacają odszkodowań z tego tytułu. + No cóż mieli takich samych nauczycieli jak później Niemcy tj Raabe żydowskich Ten fakt istnienia pierwotnego rasizmu w Izraelu potwierdza, Żyd Karl Stern naukowiec i psychiatra, pisząc o swoim nagłym uświadomieniu sobie, dwóch niezbitych faktów. Pierwszym był fakt podtrzymywania muru segregacji rasowej, budowanej zarówno przez nazistów niemieckich, jak i samych Żydów. „Niech nikt się nie łudzi – pisał – religia żydowska aż do dnia dzisiejszego, opiera się na założeniu, że Objawienie Boże jest sprawą narodową i że Mesjasz, który ma przyjść, jeszcze nie nadszedł (…). Objawienie nadal przechowuje się w drogocennym naczyniu Narodu. Wystarczy bowiem popatrzeć na naszą liturgię, aby przekonać się że tak jest w istocie. Religia Żydowska była zawsze segregacją rasową. Nie można przy tym zapominać, że była to segregacja rasowa najszlachetniejsza, najwyższej próby – przyjmująca niemal formę metafizyczną. Był to rasizm całkowicie przeciwstawny do tego który reprezentowali niemieccy naziści, ale przez to nie przestawał być rasizmem. Był to rasizm w najwyższym boskim stopniu uzasadniony – pod warunkiem, że jego podstawowe założenie było właściwe, to mianowicie, iż nadal należy oczekiwać Mesjasza tj. Namaszczonego.” (The Pillar of Fire) Należy tu dodać: że Rasizm - niemieckiego nazizmu jest dziedzictwem, po Żydach Niemieckich, wyrósł z rejudaizacji chrześcijaństwa, dokonanej przez tzw. Męża Bożego, ojca Protestantyzmu prof. dr Marcina Lutra.
Maur2019.02.14 21:56
Chory facet. Aż trudno uwierzyć w poziom umysłu.
Jazzz2019.02.14 21:36
Ksiązka Chrisa Bischopa - "Zagraniczne formacje SS", a wniej informacje o ZGŁASZAJĄCYCH SIĘ NA OCHOTNIKA DO WAFFEN SS. Z Holandii 50 tys., z Belgii 40 tys., z Francji 20 tys., o Frncuzach dowiadujemy się że walczyli w obronie Berlina do '45 r., walczyli za Hitlera do końca. Ochotników do SS z Danii było 10 tys., z Norwegii 6 tys., z Włoch 15 tys., ze Związku Radzieckiego 60 tys. z Rumunii 50 tys., z Chorwacji 20 tys., itd. itd. A TERAZ POLSKA 0 [słownie-zero] . To fenomen Polskiego Państwa Podziemnego, które za szmalcownictwo karało, dlatego były to pojedyńcze przypadki a nie jak w innych krajach zorganizowany pobór na ogromną skale. POLSKA JEST Z RESZTĄ EUROPY NIEPORÓWNYWALNA. Książka podaje stany osobowe, nazwy dywizji SS, nazwiska dowódców, miejsca walk, naszywki, ciekawe zdjęcia. Pokazuje że cała Europa z zapałem kolaborowała z Hitlerem, a Polska nie. Dlaczego ta książka nie jest rozdawana uczestnikom wszystkich spotkań i konferencji w Polsce. Wielu polityków po pobieżnym przewertowaniu ksiązki, powstrzymało by się od nieroztropnych wypowiedzi. Premier Izraela i prezydent USA powinni dostac po kilka kartonów. Może ktoś bogatszy niż ja wyśle po egzemplarzu do izraelskich, zachodnioeuropejskich i amerykańskich gazet. Jest dostępna w języku angielskim. Sekretarze prezydenta, premiera i ministrów powinni ja nosic w teczkach. PRZYJRZYJCIE SIĘ LICZBOM I PORÓWNAJCIE Z DZISIEJSZYMI SOJUSZAMI. Mnie olśniło. Ksiązka wydana przez Bellonę.
Stachu2019.02.14 21:38
"walczyli za Hitlera do końca" Bo oni z komunistami walczyli proszę pana. I ze Stalinem.
anonim2019.02.15 5:55
Popatrz, popatrz jaki z ciebie Goebels.
AntysemitaDumny2019.02.14 21:33
Moze ze 3% Polaków współpracowało z Niemcami ,a Żydów aż 30%,my ukaraliśmy szmalcowników a oni ze swoich zrobili bohaterów. W końcu zrozumiałem dlaczego Niemcy zorganizowali Holokaust.
Jack Em2019.02.15 7:16
0,1 % polaków współpracowało z Niemcami wszyscy to późniejsze kadry władz komunistycznych.
Stachu2019.02.14 21:23
Wspominał coś o likwidacji getta w Węgrowie i o "przygodnych gapiach" ?
Jan Radziszewski2019.02.14 21:23
+ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi
Zenon2019.02.14 21:15
Skoro on twierdzi, że Polacy współpracowali z nazistami to trzeba powiedzieć, że Żydzi też z nimi współpracowali przy eksterminacji własnego narodu.
Marian2019.02.15 8:44
Niestety, nie ma taka rubryka
JR2019.02.14 21:06
Dużo jest niedomówień w tym artykule. Ciągle przewija się słowo miał powiedzieć. Zachodzi więc pytanie: to powiedział czy nie powiedział? Przecież ten człowiek nie poruszał się na pustyni tylko w Polsce wśród otaczających go ludzi. Gdyby te słowa okazały się prawdą to byłby to skandal! Czekamy na reakcję strony polskiej.
ceramik2019.02.14 21:04
Jest dywersant taraz w naszych rękach. Wypuścimy go?
Kibic2019.02.14 21:01
Genialną reklamę wolski załatwiliście pisiorki, brawissimo!!! Czy żeby dostać legitymację partyjną w pis nie można posiadać mózgu?
ffd2019.02.14 21:15
czemu bredzisz lewacki przygłupie
Dariusz2019.02.14 20:56
Oni mają inny cel , a my im bruździmy . Taki cytat zaprezentuję : "Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." - Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla
Marian2019.02.15 8:09
A ja widzialem plakty niem..tfu naziztowskie o takiej tresci:ZYD WSZY ;WSZY TYFUS
darek2019.02.14 20:43
Tylko Bóg może mieć cierpliwość do tego narodu.
ceramik2019.02.14 21:05
Tak, ale ich bóg. To jest plemię wybrane przez Złego.
Jan Radziszewski2019.02.14 20:40
Myślałby kto że żydzi to święte krowy indyjskie !!! A wiesz Benjaminie Netanjahu- że żydzi trzymały kasę żydowską nie Niemcy ot żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Trzeba pamiętać, że zagłada żydów przez hitlerowski reżim nie obejmowała żydowskiej arystokracji, która - przeciwnie - była jej gwarantem, Np. żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Na najwyższych szczytach dowództwa wojskowego i administracji widzimy wielu żydów, jak: Heydrich, gen. Luftwaffe Milch, admirał Canaris, Eichmann, Streicher czy dr Mengele. W Wermachcie służyło 130 generałów pochodzenia żydowskiego i 150 tysięcy żołnierzy. Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...) Trzy dni przed rozpoczęciem wojny z Polską - poprosiłem ponownie ambasadora brytyjskiego, aby rozwiązać problem Polsko-Niemiecki podobnie jak to było z okręgiem Sary - czyli pod międzynarodową kontrolą. Tej oferty nie można było nie przyjąć , Została odrzucona tylko dlatego, że koła partyjne w Anglii chciały wojny częściowo pod naciskiem i propagandą międzynarodowego żydostwa (…) Powziąłem też mały plan, jeżeli narody Europy omamione zostaną przez tych międzynarodowych konspiratorów w bankowości i finansach, tj żydowską elitę bankowości wtedy ta rasa, żydostwo które jest rzeczywistym sprawcą tej morderczej walki będzie wzięta do odpowiedzialności Jak żydzi w czasie przed II wojną światową do niej pchali to potem ponieśli tego konsekwencję - oczywiście wówczas - nie ci prowokatorzy to jednak skupiło się jednak na żydach /ot mały plan Hitlera/ tzn wierzące żydy - Bogu - poniosły tej polityki żydowskiej konsekwencję Ocalała jednak żydowska elita na zachodzie tj. w USA Anglii i Szwajcarii
Jurek2019.02.14 20:37
Niektórzy Żydzi wyssali anty polonizm z mlekiem matki. Wolą Niemców nie lubią tylko nazistów i Polaków.
man.of.Stagira2019.02.14 20:26
. . to logiczne, skoro były wyroki trybunałów AK i były wykonywane na szmalcownikach . co to za sensacja?, co w tym dziwnego? . równocześnie "Światowy Kongres Żydów żąda, by NBC i MSNBC opublikowały natychmiastowe sprostowanie tego błędnego określenia. Warszawskie getto było diabolicznym tworem nazistowskich Niemiec w okupowanej Polsce. Żydowscy powstańcy walczyli z Niemcami" . Tyle
Majestic2019.02.14 20:23
Zbyt malo krwi Polacy przelali by ratować Żydów, co by Polacy nie uczynili w czasach II wojny światowej to i tak zawsze znajdą się Żydzi którzy w Polaków narażających siebie i swoje rodziny spotwarzą nazywając antysemitami.
donek2019.02.14 21:41
następnym razem, nikt im nie pomoże
Piachu2019.02.14 21:54
"następnym razem" - nie wykluczam, że taki "raz" będzie. a jeśli nadal tak będą fałszować rzeczywistość, to ja im na pewno nie pomogę. Mimo, że rodzina moja nie raz Żydom pomogła podczas 2WŚ
donek2019.02.14 22:05
Ogólnie to jest chore... Wystarczy złe spojrzenie a już oskarżony jesteś o antysemityzm, nawet po ludzku nie moża nie lubić... Jak już chce się lubić i dobrze żyć to się nie da( chyba oni nie chcą). Oczywista oczywistość, że z każdej strony byli dranie...
Franek Zaręba2019.02.15 0:34
Owszem obywatele polscy współpracowali z Niemcami, ale nikt nie przebije kolaboracji żydowskiej. W samym tylko getcie warszawskim było 1200 funkcjonariuszy policji żydowskiej. Zresztą w innych gettach większych miast nie było lepiej. Nikt się bardziej nie przyczynił do zagłady żydów jak oni sami. 1. Kto sporządzał listy osiedlenia w gettach? 2. Kto nadzorował przesiedlenia ludności żydowskiej do wydzielonych dzielnic? 3. Kto stworzył zbrodniczy system podatkowy na terenach dzielnic żydowskich? 4 Kto sporządzał listy osób do transportów wysyłanych do obozów zagłady? 5. Kto ładował transporty do obozów zagłady? 6. Kto szabrował mieszkania po wysiedlonych? 7. Wreszcie kto obsługiwał te transporty przy rozładunku? 8. Kto zapędzał pałami drewnianymi ofiary z transportów do komór gazowych? 9. Kto oczyszczał komory gazowe i obsługiwał krematoria? 10. Co w końcu zrobili amerykańscy Żydzi dla swoich ginących braci na terenach okupowanych przez III Rzeszę Niemiecką? Prawda o tym wszystkim nie jest powszechnie znana przez takich gnomów jak ten co obrzuca nas błotem.