Izraelski politolog: Winni są Niemcy, ale Polacy popełniali błędy - zdjęcie
15.02.20, 11:08

Izraelski politolog: Winni są Niemcy, ale Polacy popełniali błędy

96

"Okupacja niemiecka przyniosła jedną z najstraszliwszych katastrof w historii Polski. Hitlerowcy zamordowali 3 mln żydowskich obywateli Polski i 3 mln nieżydowskich Polaków, większość z tych ostatnich wśród elit, próbując zamienić naród polski w męską służbę dla niemieckiej rasy panów" - pisze na łamach izraelskiego dziennika "Haaretz" żydowski politolog i filozof, Szlomo Avineri.

 

Według żydowskiego badacza jest z jednej strony jasne, że Sowiety wspomogły pokonanie nazistów. Z drugiej jest prawdą, że pakt Ribbentrop-Mołotow umożliwił III Rzeszy atak na Polskę. "Rosja próbuje teraz usunąć tę plamę, co spowodowało, że Putin dołożył wszelkich starań, by oskarżyć Polskę o współudział w odpowiedzialności za wybuch wojny" - napisał Avineri.

Polilolog zauważył, że Polska padła ofiarą podwójnej agresji - niemieckiej i sowieckiej. "Doprowadziło to do likwidacji państwa polskiego, co przypomniało Polakom o rozbiorach ich kraju w drugiej połowie XVIII wieku. Polacy wspomnieli również o wymordowaniu około 20 tys. Polaków na rozkaz Stalina w Katyniu w 1940 r. oraz o nieudanej interwencji Armii Czerwonej w czasie Powstania Warszawskiego przeciwko okupantowi niemieckiemu w 1944 r." - napisał.

Według Avineriego zarówno Polska jak i Rosja w swoim sporze "odnoszą się tylko do wydarzeń, które są dla nich wygodne w argumentacji historyczne". Żyd twierdzi przy tym, że także Polska ma "brzydką plamę" na swojej przedwojennej polityce. Idzie o aneksję Sudetów przez Niemcy wskutek układu monachijskiego. "Reakcja Polski była marginalna - jest to brzydka plama na polskiej polityce" - napisał Avineri. Według Żyda Polska była w sprawie Czechosłowacji "nie do końca sojusznikiem Hitlera", ale "partnerem w jego agresji", zajmując Cieszyn. Avineri twierdzi też, że Polacy popełnili błąd "nie wpuszczając do siebie Armii Czerwonej", która pomogłaby w odparciu inwazji hitlerowskiej.

"Nie to, że winna jest ofiara - winnymi są Niemcy, a i w niemałym stopniu także Rosja. Ale brak gotowości Polaków do wzięcia odpowiedzialności za błędne decyzje jest również częścią historycznego zapisu" - ocenia Żyd.

Avineri uważa też, że polska Armia Krajowa "nie prowadziła w czasie okupacji niemieckiej znaczących operacji oporu". Jego zdaniem "nie udzieliła też znaczącej pomocy Żydom" w trakcie powstania w getcie warszawskim w kwietniu 1943 roku. Ponadto zdaniem Avineriego Polacy celowo nie wpuścili Sowietów do Warszawy podczas Powstania Warszawskiego, chcąc wyzwolić się sami. Avineri zauważa też, że Sowieci później nie bronili Polaków w czasie niszczenia Warszawy przez Niemców. "Sowieci dość dobrze rozumieli cel powstania i z cynizmem, który tak typowo cechował Stalina, nie posuwali się naprzód i nie bronili Polaków. Zdawali sobie sprawę - i to była brutalna dialektyka wojny" - uznał.

Żyd jest przekonany, że w sporze historycznym nie chodzi o to, by znaleźć winnego - bo tym są Niemcy - ale by zrozumieć konsekwencje działań, które podjęto w historii.

bsw/onet.pl

Komentarze (96):

Wstyd byc zlodziejem2020.08.12 20:52
Bla bla bla....Nastepny hucpiasz.
skuter2020.02.21 16:46
Tyle co żydzi popełnili zbrodni na Polakach to temu żydowi nawet się nie śni jak ma czelność pluć na Polaków WON
skuter2020.02.21 16:42
Lepiej żeby zamknął
Ksiadz lewak2020.02.17 8:38
Widzę, że tekst pisał Polak, Polak antysemita!
Cool2020.02.17 8:34
Klasyczna metoda "kija i marchewki" ... w wykonaniu żenująco podłego Żyda!
anonim2020.02.17 8:21
Rozumiem, że chodzi Panu o to, iż powinniśmy byli poddać się bolszewii?Ile niewinnych istnień ludzkich ma bolszewia na sumieniu, jaką dewastację cywilizacji, kultury, ducha?! Jeszcze dzisiaj nie potrafimy się z tego podnieść i myślę o całej zachodniej, czyli mojej cywilizacji!
elf2020.02.17 6:11
Drugi Urban z ryja, tylko uszy deko mniejsze. Żyda zawsze poznać po wyglądzie i antypoloniźmie.
anonim2020.02.16 17:29
Polacy są u siebie i mają prawo U SIEBIE popełniać błędy . Trzeba było Żydom osiedlać się w Niemczech i innych zachodnich krajach a nie tumanami w Polsce . Byłoby tam Żydom lepiej . A najlepiej to zabierajcie z Polski swoich ziomków , gdyż wiecznie wam ( tym w Izraelu i tym żyjącym w Polsce ) coś nie pasuje . Znaleźli w Polsce swoje Eldorado i jeszcze źle . Wykopać z Polski rdzennych mieszkańców i przejąć ich mienie ? O to chodzi ? Właśnie o to . Przecież od upadku Komuny jest już przez Żydów przejmowane .Wiecznie mało . A teraz jeszcze ( jak słyszę) jeszcze przejmują Polską Miedź . Jeszcze mamy lasy , ale i te ......do czasu . Mnie tam to zwisa . Patrzę już w inną stronę a skoro młodsi nie mają nic przeciwko .....to nie mój problem .
Piotr2020.02.16 12:45
Tylko skończony ignorant jest zdolny wyartykułować obłędną tezę, że cytat: "polska Armia Krajowa "nie prowadziła w czasie okupacji niemieckiej znaczących operacji oporu".
Nairobi2020.02.16 8:07
Forum Frondy to jedyne miejsce, gdzie prawdziwy, polski katolik może bezkarnie pokazać swoje oblicze - zapijaczonego, obrzydliwego antysemity i rasisty. Żałującego, że skończyła się wojna z wcześnie i Hitlerowi do końca się wszystkich Żydów wybić nie udało. Gdyby mogli, to by pomogli, jak ich kumple z Radziłowa w 1941. W każdym cywilizowanym kraju siedzielibyście w więzieniu. Ale Polsce daleko do cywilizacji. Ale im was mniej, tym do niej bliżej. Jesteście na wyginięciu i wiecie o tym.
Maz2020.02.16 19:50
No to właśnie Pan/i pokazał/a swoje oblicze - te wszystkie epitety, taka samokrytyka (rodem z tzw. szkoły wczesnego i średniego komunizmu) poza jednym: "polski katolik". Tym kimś na pewno Pan/i nie jest. A reszta? Skoro Pan/i tak siebie widzi, to cóż, pewnie coś w tym jest.
Nairobi2020.02.17 7:42
Oczywiście, że "polskim katolikiem" nie jestem. Uchowaj Boże. Wasze katolickie niebo to nie jest miejsce dla uczciwych ludzi. Będzie niespodzianka...
Zbyszek2020.02.16 7:48
Dawno temu w latach 90-tych zapytał mnie mój profesor,,co byś zrobił z psem który gryzie pańską rękę która go karmi?"Przez setki lat naród ten był wyrzucany z różnych państw nie tylko w Europie.Coś w tym musi być.Osiedlali się tu w Polsce.Tu mieli warunki do rozwoju biznesu,religii,kultury.Tu żyli pośród nas,a dziś szczekają i gryzą.Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.Przykre, gdyż z domu rodzinnego wyniosłem szacunek dla każdego.Dziadek mi mówił,że byli to normalni ludzie.Ale czy tak?
Nairobi2020.02.17 9:24
Pewnie że nienormalni. Prawdziwy Polak-Katolik powinien postępować z nimi mniej więcej tak: ANTONI O. Polak, mieszkaniec Radziłowa "Wzdłuż domu mieszkalnego siostry mojej matki – wykopany był rów. Tam mężczyźni stawiali dzieci żydowskie w wieku 6 do 10 lat. Jak dziecko było starsze, wpędzano je razem z dorosłymi do stodoły. Dzieci ustawiano po 10 koło siebie i mój wuj Władysław D., który miał jako jedyny karabin – strzelał w pierwszego. Pociski po przejściu przez ciało pierwszego dziecka – zabijało następnego. Mówili, że szkoda kulek na Żydów. Jednym pociskiem wuj mordował 10 dzieci żydowskich."
szymonek hoojovnia2020.02.16 7:15
szlomo to scierwo antypolskie ...
podatnik2020.02.16 3:31
Polacy nie mogą wierzyć żydom ponieważ to są kłamcy a PH stworzyli aby zarabiać . Jedna ręką głaszczą Polaków druga wyciągają po nienależne im 300 mld .Jedna Jaskółka wiosny nie czyni.
Maz2020.02.16 2:58
Co za bzdury! Polska nie była "partnerem w agresji" Hitlera, "zajmując Cieszyn", tylko odebrała to, co jej ukradziono wcześniej. Cieszyn był POLSKI! W skrócie: po I wojnie światowej ustalano granice przyszłych niepodległych (w tej części Europy) państw. Tereny zamieszkane przez daną narodowość w większości miały należeć do państwa tworzonego przez tę narodowość. Tereny Zaolzia (za rzeką Olzą) były zamieszkałe w przeważającej większości przez Polaków. Czesi dokonali agresji na Polaków z tych rejonów, przemocą decydując o włączeniu Zaolzia do Czechosłowacji (te akty agresji to np. zabijanie Polaków bagnetami...). Po konferencji w Monachium w 1938 r., wykorzystując teraz z kolei słabość państwa czeskiego (jak wcześniej Czesi wykorzystali słabość Polski, chcąc przywłaszczyć sobie polskie tereny Zaolzia) Polska skierowała noty dyplomatyczne do społeczności międzynarodowej (a nie stosując agresję, jak wcześniej Czesi), żądając przywrócenia swoich praw do Zaolzia, ukradzionego siłą wcześniej przez Czechów. Czechosłowacja zgodziła się na oddanie Zaolzia z Cieszynem. Potem - wiadomo, wybuchła II wojna światowa, i wszystko potoczyło się tak, jak potoczyło. Po wojnie te ziemie znów oddano Czechosłowacji. I tyle w temacie. Śląsk Cieszyński zawsze był polski, i jest nadal polski. Pojedźcie, zobaczcie, ilu tam mieszka Polaków z dziada pradziada. Więcej o tym np. w tym artykule w Dzienniku Zachodnim z 2013 r.: https://dziennikzachodni.pl/spor-o-zaolzie-czyli-jak-czesi-ograli-polakow-w-1919-roku-historia-dz/ar/1020353
Maza2020.12.6 23:56
Podobnie jak Niemcy "tylko odebrali to, co im ukradziono wcześniej". Moralność Kalego.
Anonim2021.03.30 23:25
Warto wspomnieć że po agresji Czechosłowaków na polski Śląsk Cieszyński, w 1919 roku, siły Czechosłowackie mały ogromna przewagę liczebną. Po stronie Polskej część obrońców stanowili cywile - górnicy, słabo przeszkoleni. Armia Czechosłowacka po odepchnięciu Polaków, na zajętych terenach dopuszczła się morderstw na ludności cywilnej, i na wziętych do niewoli żołnierzach. Dlatego odebranie Zaolzia tuż przed wybuchem Drugiej Wojny Światowej, nie miało niczego wspólnego z pomocą Hitlerowi. Pan Avineri zdecydowanie MANIPULUJE, zakłamując historię. Na siłę szuka jakichś wyimaginowanych błędów Polaków. Ponieważ za rozpętanie wojny nie można Polski winić, próbuje spreparować jakieś politycze przyczyny, aby w pokrętny sposób przypisać Polsce winy, wynikające z błędnych - jego zdaniem - decyzji. Tak zrobił kiedyś W. Putin mówiąc że Polska jest winna wybuchu II WŚ bo ... nie oddała Niemcom korytarza komunikacyjnego, łączącego Rzeszę z Wolnym Miastem Gdańsk. Dokładnie ta sama retoryka, oparta na wymysłach, fikcji, konfabulacjach.
taro2020.02.16 0:11
,,nieżydowskich Polaków,,???? oooooo, bardzo mi przykro, ze Polacy nie byli zydami ,ta kanalia pieprzy jakby nad wisla byl juz izrael.
Jerzy Jacek2020.02.15 23:55
Należy możliwie jak najszybciej ograniczyć kontakty z Izraelem - zredukować stosunki dyplomatyczne do szczebla konsularnego.
METATRONIK2020.02.15 23:12
Polsko katolickie chłopstwo i nie tylko wydawało Żydów i rozkopywało ich groby szukając złota. To fakty niewygodne dla narodowo-katolickiej ciemnoty. Dotyczy to nie tylko kato chłopstwa ale również kato plebsu miejskiego.
Nairobi2020.02.17 9:32
STANISŁAW D. Polak, mieszkaniec Wąsosza […] Pamiętam, że widziałem w niedzielę wieczorem, jak Antoni S. z Wąsosza zabił szpadlem, bijąc w głowę, dwie nieletnie dziewczyny. Jedna z nich to była 12-letnia córka Żyda M. Obie żydowskie dziewczynki wybiegły zza jednej ze stodół i chciały przebiec ulicę, ale dopadł je Antoni S. i zabił uderzeniem szpadla w głowę. Potem zabójca kazał mojemu sąsiadowi B., imienia nie pamiętam, na furmance zawieźć dwa trupy żydowskich dziewczynek do rowu, gdzie były pozostałe trupy żydowskie. Dwa dni nie mogłem przez to jeść."
Zibi442020.02.15 23:11
Jestem zdziwiony, wszyscy piszą o 3 milionach Polaków pochodzenia żydowskiego, a tak mimochodem o Polakach pochodzenia polskiego. Czyli 3 miliony Żydów polskich to nie to samo co 3 miliony Polaków polskich? . Proszę Rząd Polski, aby twardo powiedxiał światu że Cyganie, Ukraińcy, Białorusini, Tatarzy, Polacy byli obywatelami Polski i wara komukolwiek z poza naszych granic do wtrącania się w nasze sprawy. Niemcy i ruskie zamordowali kwiat naszego narodu 6 milionów ludzi. Dlatego ten kraj jest tak biedny, a teraz jeszcze próbuje się z nas zrobić pomocników zbrodniarzy. Wstud i hańba Europo, daliśmy wam przykład jak walczyć o wolność, a wy układaliście się ze zbrodniażami i sprzedaliście nas na długie lata. Ale Bóg jest z nami i w końcu tą niepodległość i szacunek odzyskamy. A Ty Europo sprzedałaś się już islamowi, i znowu jak drzewiej bywało będziemy was bronić przed barbarzyńcami, raz ze wschodu, raz z południa.
Stachu2020.02.15 22:40
Ratowaliśmy żydów, ginęliśmy za nich z rąk niemieckiego okupanta ! Ale teraz macie własne państwo Izrael, własną Ojczyznę – to zostawcie nas w spokoju i jedźcie tam ! My nie chcemy was w Polsce, nie chcemy Stefanów i Adamów Schechterów, nie chcemy tu Holland, Stuhr-ów, Pitery, Halickich, Lewandowskich, Bonich, Cimoszewiczów, Niesiołowskich, Kijowskich, Bieńkowskich, Pichowiczy, Waltzów, Suchockich, Balcerowiczów, Mikkich, Braunów, Bosaków, Winnickich, i innych. Wy jesteście zdrajcami naszej Ojczyzny Polski, dlatego was tutaj nie chcemy !!!
Nairobi2020.02.17 9:39
STANISŁAW D. Polak, mieszkaniec Wąsosza "Widziałem naocznie, jak J. Antoni kazał się wszystkim Żydkom kłaść na ziemi, przy tym jedna osoba kładła się głową w jedną stronę, a druga w przeciwną. Następnie J. Antoni bił po głowach tych ludzi posiadanym narzędziem. Była to sprężyna, na końcu której miał umocowany odważnik wagowy. Czy wszystkich uderzył chociaż po razu, w to wątpię, bo robił to błyskawicznie, a następnie krzyknął do stojących opodal ludzi: „K...a go mać, zasypywać!. Na ten rozkaz ludzie ci zasypali pomordowanych i żywych ludzi żydowskich."
Jan Radziszewski2020.02.15 22:18
A wiesz duraku żydowski że żydzi trzymały kasę żydowską nie Niemcy ot żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Trzeba pamiętać, że zagłada żydów przez hitlerowski reżim nie obejmowała żydowskiej arystokracji, która - przeciwnie - była jej gwarantem, Np. żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Na najwyższych szczytach dowództwa wojskowego i administracji widzimy wielu żydów, jak: Heydrich, gen. Luftwaffe Milch, admirał Canaris, Eichmann, Streicher czy dr Mengele. W Wermachcie służyło 130 generałów pochodzenia żydowskiego i 150 tysięcy żołnierzy. Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...) Trzy dni przed rozpoczęciem wojny z Polską - poprosiłem ponownie ambasadora brytyjskiego, aby rozwiązać problem Polsko-Niemiecki podobnie jak to było z okręgiem Sary - czyli pod międzynarodową kontrolą. Tej oferty nie można było nie przyjąć , Została odrzucona tylko dlatego, że koła partyjne w Anglii chciały wojny częściowo pod naciskiem i propagandą międzynarodowego żydostwa (…)
Jan Radziszewski2020.02.15 22:06
Judasza - O jakiej zasłudze mówisz. Że wydał swego Pana, o którym wiedział, że jest Bogiem, miłością. To działanie szatana, a nawet pod pewnym względem gorsze. Nie można mówić o zasługach, lecz o skutku jego działania. Zasługi nie mają żołnierze, którzy mnie chłostali, zasługi nie ma Sanhedryn, który mnie wydał Rzymianom na Ukrzyżowanie. Nie mają zasługi żydzi, którzy mnie ukrzyżowali, dzięki czemu dokonało się zbawienie. Tak jak nie mają zasługi żadni mordercy ni ludobójcy. - Dlaczego Panie i ludzie i nawet ksiądz mówił co by się stało gdyby żydzi nie doprowadzili do Ukrzyżowania i Odkupienia. - Zbawiciel przyszedł na świat - lecz swoi go nie przyjęli i wydali na Ukrzyżowanie. To nie zasługa, to odrzucenie. (J 19,15) Coś złego w swoim zamyśle nie jest zasługą. Skutkiem tego Bóg może pokierować tak, aby stało się zbawieniem człowieka, Ale zły czyn nie jest zasługą, a zwłaszcza zabicie Mesjasza, na którego oczekiwano od pierwszych ludzi: Adama i Ewy. W ciągu wieków Panie Jezu, w tym chyba szczególnie w naszym kraju była przychylność do żydów z powodu tego, że byli narzędziem Boga prowadzącym do Zbawienia. - To jak ludzie uważają nie ma znaczenia dla Boga. Ludzkie sądy.. Bóg kieruje się sprawiedliwością i jest doskonały. Tak jak zakazałem Kaina zabijać, tak w ten sposób dzięki wzbudzeniu pewnej przychylności dla żydów sprawiłem, że nie wytępiono ich z powierzchni ziemi, gdyż nie chcę zguby grzesznika, ale jego nawrócenia. Tak jak dzieci Adama i Ewy są skażeni grzechem pierworodnym, tak żydzi są obciążeni grzechem bogobójstwa i żaden { napisane najprawdopodobniej w rękopisie „święty kapłan”, w drugiej kolejności może być też „żadne sądy kapłana”}, ani następca Św. Piotra, nie może ich z tego zwolnić. - Ach Panie, ale to oni gnębią nas, a nie my ich. - Są ze świata i ponieważ odrzucili Boga zostaje im szatan i świat. Szatan się z tego bardzo cieszy, że ma lud, który odrzucił Chrystusa. Naturalne jest, że będzie mu pomagał. Pomagał przeciw chrześcijanom i Twojemu narodowi szczególnie.
Jan Radziszewski2020.02.15 22:01
+++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi.
Jan Radziszewski2020.02.15 21:57
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata 6 VI 2018 cz 1 Polska nie jest miejscem dla Żydów Środa, 6 czerwiec 18. 03 Pisz dziecko Nie lękaj się. Zapisz Żydzi coraz bardziej panoszą się w waszym narodzie. Nie jest to miejsce dla nich. Mają swój kraj. Są inne kraje gdzie mają [się] dobrze i nie są prześladowani. Polska nie jest miejscem dla Żydów. Mają tu prawo mieszkać ci, którzy od wieków mieszkali w Polsce, ich potomkowie i tylko Ci, którzy dobrze życzą Polsce i nie uznają Izraela lub jest dla nich obojętny. Ci, którzy przyszli z Rosji podczas zaborów wysługując się często zaborcy, a jeśli nawet nie to szanując i kochając Rosję bardziej niż Polskę takiego prawa do mieszkania ( w Polsce) ich potomkowie nie mają. Nie mają prawa do mieszkania w Polsce także Żydzi z Niemiec. Nie mają prawa tym bardziej ci Żydzi, którzy nie urodzili się w Polsce niezależnie od tego jaką funkcję by w waszym kraju pełnili. Nie mają żadnego prawa do mieszkania w Polsce obywatele Izraela niezależnie od tego co by się w ich kraju i z ich krajem działo. Ja tego nie chcę, ja Bóg, lecz oni przecież Mnie zabili. I zabijają wasz naród teraz podstępnie, był czas, że jawnie, znowu będzie to niemal jawne, choć pod płaszczykiem wrogich wam potęg. Polska jest krajem starożytnym. I była takim już gdy Abraham czy jeszcze Abram wędrował ze swoimi stadami. Synagoga szatana chce zniszczyć mój umiłowany kraj ja zaś na to nie mogę pozwolić. Lecz pomagają im wasze grzechy. One też blokują wasze serca przed pełną Intronizacją wedle Mojej Woli. Poddani tak wielu wrogim siłom, jeśli jej nie będzie – zginiecie. Jeśli nawrócicie się przed ostateczną zagładą, ocalejecie, lecz czy ten kraj nie stracił dość krwi, czy nie wydał na żertwę ofiarną swych najlepszych synów i najlepsze córki? Czyż nie szkoda wam krwi dzieci waszej ojczyzny? Wasze, coraz bardziej ograniczone myślenie, temu pomaga. Niewielu jest rozsądnych w waszym narodzie. Polacy muszą być silni i zjednoczeni – jak w czasach Solidarności i jeszcze bardziej a przede wszystkim we Mnie i ze Mną, Chrystusem. - Chwała Tobie Chryste.
Jazzz2020.02.15 21:50
W Każdym narodzie są kanalie również w Polskim i Żydowskim. I nikt przytomny nie będzie się wypierał że w Polsce byli jacyś szmalcownicy. ALE NIE O TO CHODZI. Chodzi podejście na poziomie państwa. Polska jest pod tym względem wyjątkiem, co najmniej na skalę europejską, A Polskie Państwo Podziemne, fenomenem. TO PAŃSTWO KARAŁO SZMALCOWNIKÓW. A wtedy NORMĄ w Europie była kolaboracja z Niemcami. We Francji, połowę jej terytorium zajmowało Państwo Francuskie wolne od okupacji niemieckiej, z siedziba rządu w Vichy, które ściśle współpracowało z Niemcami, wydając im wszystkich złapanych Żydów. Druga połowa Francji to tereny zajęte, okupowane prze Trzecią Rzeszę i tam w Paryżu, powstało Zrzeszeni pod nazwą Paryska Fronda. Skupiało ono DZIAŁAJĄCE LEGALNIE, ORGANIZACJE WYŁAPUJĄCE ŻYDÓW. Do PF należały organizacje komunistyczne, socjalistyczne i prawicowe, niezwykła zgoda ponad podziałami politycznymi. Wszystkie zajmowały się szukaniem Żydów i za wynagrodzeniem dostarczanie ich Niemcom. Podejście do okupanta obrazuje jasno i czytelnie ilość OCHOTNIKÓW DO WAFFEN SS z państw okupowanych. Tylko kilka przykładów zaczerpniętych z książki "Zagraniczne formacje SS" Chrisa Bishopa. I tak OCHOTNICY z Francji 20 tys., z Belgii 40 tys., z Holandii 50 tys., z Włoch 15 tys., z republik ZSRR 60 tys, Z POLSKI 0 [zero] . To pokazuje nie różnicę, a przepaść, między Europą a Polską, w podejściu do zagłady Żydów. Byłoby wspaniale gdyby uczeni badali historię i mechanizmy polityczne działające w tamtych czasach.
Arek2020.02.15 21:38
Tyle ile można było pomagali, a wogóle powstanie w getcie nie miało szans militarnych, ale pozwoliło Żydom pokazać jak ginąc z honorem. Teraz jesteśmy mądrzy, Powstanie Warszawskie po fiasku „ burzy” w Wilnie i gdzie indziej nie miało sensu, zgodnie z rozkazem gen,Sosnkowskiego, który to rozkaz ( sabotowany) nie dotarł na czas, „ powstania nie wszczynać , młodych wycofać na Zachód”, trzeba było wykonać. Powinni znać mentalność Sowietów , po tym co robili przedtem. Kiedy odbieraliśmy Zaolzie, nikt jeszcze nie znał planów Hitlera.
ignacy2020.02.15 20:27
To jest naród który kolaborował z faszystami i komunistami . Gdyby nie żydowskie pieniądze nie byłoby Hitlera ani Stalina .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2020.02.15 20:04
To prawda, że nasi Dziadkowie i Rodzice popełniali błędy: najpoważniejszym z nich jest wyciągnięcie ręki z pomocą i chlebem do żydów - te rękę żydzi pokąsali i opluli. +++ Historia pokazuje ze ten fałszywy naród (nawet Bóg już ma ich dość) lepiej traktuje swoich prześladowców (niemcy, holendrzy, francuzi, amerykanie) niż naród który ich szanował i im pomagał. +++ Tego uczę swoje dzieci.
Nairobi2020.02.17 10:10
STANISŁAW Z. Polak, mieszkaniec Bzur "[...] Z wioski Bzury zawieźliśmy Żydówki do buczkowskiego lasu, gdzie był wykopany okop, i tam kazali Żydówkom zejść z wozu. Kazaliśmy kobietom porozbierać się do koszuli i majtek, tylko dwie młode Żydówki, które miały stare ubranie, nie kazaliśmy im się rozebrać. Po rozebraniu się Żydówek zaczęli prowadzić po jednej nad okop i tam zabijali pałkami drewnianymi na końcu okutymi żelazem. T. zabił cztery Żydówki. Jeszcze przed zabiciem pięciu osobników – oprócz T. – których nazwisk nie znam, gwałcili jedną Żydówkę. Po zgwałceniu Żydówki ja wziąłem pałkę drewnianą od T. i sam osobiście zabiłem Żydówkę, którą gwałcili, uderzając ją pałką trzy razy w głowę, i wpadła do okopu, zaś pozostałe Żydówki zabili ci osobnicy, których nazwisk nie znam. Wyjaśniam, że w jednym okopie leży szesnaście Żydówek, a w drugim okopie leżą cztery Żydówki. Okopy te od siebie są odległe około 20 metrów. Z pomordowanych Żydówek otrzymałem pantofle i jedną sukienkę [...]"
Tak sobie myślę.2020.02.15 19:58
Manipulacja słowna: według tego pana Polacy dzielili się na "żydowskich obywateli Polski i nieżydowskich Polaków". Polskę zamieszkiwali Polacy rodowici i Żydzi posiadający obywatelstwo polskie!
Jolanta2020.02.15 18:37
Szanowny Panie Żydzie, czy Pan uważa, że Żydzi nie popełniali i nie popełniają błędów? Shalom!
Jerzy2020.02.15 18:25
czegoś nie rozumiem, jakiś żydowski tępy dziad obraża nas Polaków, a Fronda to rozpowszechnia, powiedz przygłupie szlomo kto obsługiwał komory gazowe, i dzięki komu plany pięcioletni szkopów nie był zagrożony, dla ułatwienia podam że ci ochoczo obsługujący komory gazowe mieli pejsy i porozumiewali się po hebrajsku.....
Nairobi2020.02.17 9:59
ZOFIA L. Polka, mieszkanka wsi Kownatki "Mąż mój przez krótki okres czasu pracował w roszarni lnu w Ełku. Wydaje mi się, że to właśnie w tej pracy spotkał się z zatrudnionym tam człowiekiem, pochodzącym z Wąsosza. W tym momencie nie mogę sobie przypomnieć jego nazwiska. On w pracy opowiadał w obecności męża, a nawet chwalił się swoim udziałem w mordowaniu Żydów w Wąsoszu. Opowiadał, że w tej zbrodni brał udział jego stryj. Mąż mi przekazał relację tego zabójcy. Według jego słów spędzili żydowskich mieszkańców Wąsosza w okolice cmentarza za wsią. Kazali się układać ludziom na wznak, przykładali im łopaty do gardeł i wbijali nogami."
jerzy2020.02.22 5:08
bo popuściłem ze śmiechu, ile lat jeszcze (a już jest prawie 100 po wojnie), takie pierdoły będą żydki opowiadać aby usprawiedliwić holokaust Palestyńczyków.... w zad te ckliwe baje sobie włóż, tam gdzie ja mam żydków, ich baśnie i legendy....
Reytan2020.02.15 18:03
Nie zapominajmy o tysiacach Zydow z polskiej Ubecji,ktora wyemigrowal po 1956 do Izraela,Stanow,Szwecji i Danii,i tam maja duze wplywy.
Agnieszka2020.02.15 17:56
Jak słucham, do jakich kłamstw są Żydzi zdolni, do jakich podłości w pluciu, żeby na nas ubić swój bolszewicki interes i jak przemilczają, zaprzeczają swojemu udziałowi w zbrodniach wobec innych a nawet własnego narodu, to nabieram przekonania, że gdyby Bóg pozwolił, by Żydzi mieli władzę i państwo jak Hitler czy Stalin, to ze swoją mentalnością pobiliby ich w zbrodniach na łeb a my już byśmy nie istnieli po holokauście, jaki by nam zrobili. Przekleństwo żydowskiej krwi męczenników zbiera się na coraz większą liczbę żydowskich głów.
Reytan2020.02.15 18:08
Jestes malo spostrzegawcza. Przeciez robia to wlasnie z Palestynczykami w totalitarnym Izraelu. Palestynczycy to drudzy Polacy,a Polacy to zastepczy Palestynczycy,czyli PODLUDZIE. Syjonizm,to po nazizmie i komunizmie ,jest to trzecia forma totalitaryzmu.
Reytan2020.02.15 17:35
Ani slowa o powszechnej kolaboracji z Niemcami Zydow w Polsce ,i w calej Europie. Ani slowa o opowiedzialnosci Zydow za ludobojstwo sowieckie na Polakach w latach 1917 do 1956,a czasem i pozniej. Polska musi zaczac mowic o kolaboracji Zydow z Niemcami,i o tym,ze Zydzi stanowili podstawe totalitaryzmu sowieckiego,ktory zamordowal 100 milionow ludz Bez tego przegramy swoja niepodleglosc,i utorujemy droge do polskiego Holokaustu,o ktory tak bardzo zabiegaja Zydzi.
Kajtek z Bronxu2020.02.15 17:10
Nieżydowskich Polaków?? Tutaj była i jest Polska a nie żydlandia!!
przywi\304\205zany do kasy w fundacji2020.02.15 16:54
przypominam ze Żydzi już we wrześniu 1939 uzgadniali z Niemcami powstanie gett i od stycznia 1940 roku tworzyli getta posiadające szeroką autonomię i pozwalały nie włączanie się w walkę Polaków z Niemcami. Działały tam fabryki, gdzie dużo Żydów pracowało dla armii Niemieckiej. Posiadali sprawną własną policję Żydowską, złożoną z synów bogatych Żydów którzy załatwiali sobie paszporty np. krajów Ameryki Południowej i emigrowali do nich; a biedotę pędzili "jak bydło", bez oporu do wagonów - wg wskazań Niemców. Hańba dla tych Żydów
Arturo2020.02.15 16:49
jak można mieć do nas pretensje nie istniało państwo.Każdy działał na swój sposób co pozwoliło mu zachować życie uratować rodzinę. KK zdziesiątkowane ludzie bez azymutu .Zydzi już przed wojną tworzyli getta tz swoje dzielnice nie asymilowali się ze społeczeństwem polskim. Skutki był takie że każdy dbał o siebie.
Mirek2020.02.15 16:47
Zapomnial pan AVINERI ze 50 procent ubekow po wojnie to ZYDZI.Zapomnial pan AVINERI o bandycie MORELU,WOLINSKIEJ,KRWAWEJ LUNIE,SZECHTERZE.Przestancje sie tlumaczyc POLACY.Dla POLAKOW okupanta niemieckiego zastapil okupant rosyjski ,przy ogromnym wspoludziale ZYDOW
Kazimierz2020.02.15 16:38
Wygląda na to, że to właśnie Polacy zainicjowali II wojnę światową, a założeniem podstawowym w tej rozgrywce była utrata wolności i samobójstwo ponad 6000000 obywateli. Zastanawiam się, jak wielu idiotów oprócz Szloma Avineri myśli w podobnych kategoriach?
stan2020.02.15 15:11
Dwa zdania: "Polacy celowo nie wpuścili Sowietów do Warszawy podczas Powstania Warszawskiego, chcąc wyzwolić się sami" i "Sowieci dość dobrze rozumieli cel powstania i z cynizmem, który tak typowo cechował Stalina, nie posuwali się naprzód i nie bronili Polaków". Gdzie tu konsekwencja. Poza tym wskazuje to na niedokładną znajomość przebiegu powstania .Przecież to powstaniec Szymański napisał wiersz o "czerwonej zarazie", która stała i przyglądała się , jak mordowano Polakow.
Urszula2020.02.15 16:18
Chwila, moment. Nie bardzo rozumiesz o co chodzi. Armia Czerwona szła w kierunku Warszawy po kolei wyzwalając polskie miasta i wsie. Kiedy wojska dotarły pod Warszawę, dowództwo powstania orzekło, że nie chcą pomocy Rosjan i sami wyzwolą swoją stolicę. Sprawa czysto polityczna. Ale powstańcy nie dali rady i powstanie upadło, Niemcy zaczęli wywozić powstańców do obozów, a miasto zaczęli niszczyć. Rosjanie, którzy stali za Wisłą nie przyszyli z pomocą palonej Warszawie wychodząc z założenia, że "nie chcieliście wcześniej naszej pomocy to teraz nie będziemy sie pchać". Znam te sprawę z pierwszej ręki, od uczestniczki powstania warszawskiego, która po upadku powstania została, wraz ze swoim nieletnim synem, wywieziona do obozu w Oświęcimiu. To samo twierdził mój ojciec, który znał te sprawy również nie ze słyszenia. Stalin jak to Stalin. Nie cenił własnego narodu to czemu miał cenić Polaków. Co go obchodziło, że zginą niewinni ludzie, a miasto zostanie zniszczone.
Reytan2020.02.15 17:45
Urszula to znany prowokator ubecki.
AVA2020.02.15 15:10
A czym była żydowska policja, która wyręczała Niemców w mordowaniu Żydów? Kim byli Żydzi, którzy wydawali Polaków NKWD, z NKWD współpracowali, a potem stanowili 3/4 wierchuszki UB i okrutnie mordowali polskich patriotów? Bardzo miło uderzać się w piersi niemieckie, sowieckie nawet i polskie, tylko nie we własne, panie Avineri.
KLI2020.02.15 15:01
Ile żydzi wymordowali Polaków po wojnie? co najmniej milion, byliście i jesteście łajdakami, złodziejami i mordercami.
anonim2020.02.15 14:47
Polscy dowódcy z 1019 roku ujawniają prawdę o Żydach: W. Sobieski: „Żydzi czynnie wspierali bolszewików, strzelając z okien do naszego wojska …” Gen. Kopański: „ Z tyłu pada kilka strzałów karabinowych. Strzelają. Jak się później okazuje – miejscowi Żydzi komuniści … Celowali w dowódcę, gdyż strzały ich trzy razy drasnęły me ramię …” F. Koneczny: „W Wilnie Żydówki wylewały kubły ukropu na przechodzące oddziały polskie”. Ks dr S. Trzeciak: „… kiedy wymieniony 41 pp opuszczał ze względów taktycznych czasowo Lidę, to Żydzi z okien i dachów strzelali do żołnierzy naszych, lali wrzątkiem na nich i rzucali kamieniami. Kiedy zaś później wymieniony pułk ponownie zajął miasteczka, ludność polska wskazała na kloaki, do których Żydzi wrzucili siedmiu oficerów naszych, jako ostatnio wycofujących się postrzelili, pojmali, w okrutny sposób zmasakrowali i rzucili do kloaki”.
stan2020.02.15 15:23
Sprostowanie: w 1919 r. Prawda?
Chory Portier2020.02.15 14:45
Łaskawca. Cóż, mógł powiedzieć, że Żydzi są święci, Niemcy niewinni, a Polacy - dranie i antysemici, którzy wywołali II wojnę. Czyli jest jakiś postęp.
anonim2020.02.15 14:38
może by tak żydowski politolog skomentował słowa Żyda Efraima Zuroff, „Największym koszmarem Żydów jest to, aby ludzkość nie odkryła, jaki jest wkład i rola Żydów w komunistycznej zbrodni ludobójstwa, antysemityzm jest przykrywką mającą odwrócić uwagę od prawdy” – powiedział Efraim Zuroff , ostatni łowca nazistów.
anagramka 2020.02.15 14:36
Ten profesor z Izraela to znakomity dowód jak można być idiotą z tytułem profesorskim !!!
anonim2020.02.16 9:18
... nie tyle idiotą, co podłym draniem.
yudith wojująca2020.02.15 14:32
Dzieje Żydów, podobnie jak państwa Izrael to nieustanne błędy !!! Dzieje policji żydowskiej o której w Izraelu jest zakazane mówić - to przykład, że innych można oskarżać o holokaust, tylko nie samych Żydów. Archiwum Ringelbluma jest tego przykładem. Trzeba wydać ponownie PIERWSZE wydanie o ghetcie - to niescenzurowane i ze wstępem - to świat otworzyłby oczy, co policjanci żydowscy robili ze swoimi współplemieńcami w warszawskim ghetcie.
Moshe Cvel 2020.02.15 14:04
Po festiwalu syjonistyczno-KGB-owskich kłamstw w styczniu 2020 w Jerozolimie upublicznionym na cały świat za przyzwoleniem tuby syjonistycznych kłamstw i za pieniądze byłego KGB-wca syjonisty Kantora żadne wyjaśnienia , przeprosiny nie zostaną przez Polaków przyjęte. Ta kłamliwa syjonistyczna publiczność ze swoją kłamliwą syjonistyczną historryczną narracja może wskoczyć na ociosanego fallusa złotego cielca. Niech wyjaśnią co robiło 80% funkcjonariuszy NKWD gdy mordowali Polaków wraz z Hitlerem. Nie h ci tchórze zapłacą za chowanie się po szafach strychach ,piwnicach i stodołach zamiast walczyć z Niemcami jak to robiła reszta Polski.Trzeba było być doprawdy idiotą aby ratować syjonistów dla których goje to półludzie i narażać siebie i rodziny na śmierć. Nie h te syjonistyczne tchórze ujawnią jak układali się. Hitlerem tylko im nie wyszło. Niech ci ludobójcy Narodu Palestyńskiego ujawnią dlaczego gminy żydowskie tak gorliwie i dokładnie współpracowały z Eichmanem i , Brunnerem ludobójcami w wysyłaniu swoich ziomków Do obozów zagłady. Niech te kanalie wyjaśnią dlaczego Niemiec , nazista,gwałciciel ,oszust , złodziej i pospolity przestępca Schindler stał się ulubieńcem Syjonistów a rotmistrz Pilecki nie albo nasza pani Sendlerowa.Nie h wyjaśni co robiło 90% syjonistóqw w UB mordując Polaków. A o syjonistycznych zdrajcach i dezerterach z Armii Gen.Andersa Którzy nie tylko odmówili walki z Niemcami ale ukradli duże ilości sprzętu wojskowego i olał polskich współbraci w wojennej biedzie Zostając w Palestynie w celu dupcenia arabem i objadanie się palestyńskimi pomarańczami.Wstyd syjoniści , kłamcy historyczni i ludobójcy Narodu Palestyńskiego. Chyba nie chcemy drugiej Palestyny w Polsce.po co na, obywatele z paszportem Israela. To jest bardzo podejrzane z uwagi na ilość działek budowlanych które opanowali po niskich cenach.
Altai2020.02.15 13:58
Ten gość albo kłamie albo nic nie wie o historii. Jak można było wpuścić armię państwa, które mordowało Polaków? Sowieci już w 1937 r wymordowali ponad 100 tysięcy Polaków operacji polskiej NKWD.
alala2020.02.15 13:54
Przepraszam czy Polak nieżydowski to to samo co Polak?
anonim2020.02.15 14:40
nie, nieżydowski Polak to coś, co stoi koło bydła, zobacz w ich księgi
AVA2020.02.15 15:17
Nie. Prawdziwy Polak, to żydowski Polak, jak widać.
anonim2020.02.15 13:53
Cóż powiedzieć - to bestia z popowa
antek a2020.02.15 13:49
z żydkami to jest tak, ze oni nie uznają historii a mają swoją hagadę. Sprawa zajęcia Cieszyna dla żydów to rok 1939 a nie konsekwencja uderzenia czechów na Polskę w 1920 r. Jakoś Szlomo nie zająknął się o żydach i ich postawie w 1939 r., na kresach RP.
Mirek2020.02.15 13:32
Nie byłoby zagłady Żydów gdyby oni sami chcieli podjąć walkę w swojej obronie zamiast dać się zamknąć w gettach niczym stado baranów .
Uhuru2020.02.15 13:54
Tak? Jak sobie, chłopcze, wyobrażasz »tę walkę«? Z Torą na SS-manów?
Moshe Cvel 2020.02.15 17:44
Trzeba było rabinów przodem puścić z laską Arona i Arką Przymierza i reszta poszłaby jak z płatka
Mirek2020.02.15 21:25
do Uhuru . Przede wszystkim nie trzeba było dać się zamknąć w gettach bo wówczas o walce nie ma mowy . Eksterminacja Żydów rozpoczęła się dopiero w połowie 1942 roku i do tego czasu Żydzi mieli czas aby za posiadane pieniądze i kosztowności kupić broń i przyłączyć się do Armii Krajowej . Ale Żydzi walczyć nie chcieli . A te resztki złota które jeszcze im pozostały "oddali" Niemcom w obozach koncentracyjnych . W każdym bądź razie ja bez walki bym się nie poddał .
Marian2020.02.15 13:04
Beszczelnosc tych sku...ow przekracza wszelkie granice.Polacy powinni zlikwidowac swoje panstwo by zydow ratowac.No,czy to nie sa zwyczajne kur...y
anonim2020.02.15 13:02
ZYDZI OD CZASU ICH ISTNIENIA POPELNIAJA BLEDY STALE TACY SA ZYDZI O TYM NALEZY BARDZO PAMIETAC
Onuca Putina2020.02.15 12:30
Żydzi mają na sumieniu największe zbrodnie przeciw Polsce i Polakom. Wystarczy wymienić: wredny, antypolski lobbing Rotzszyldów w Wersalu 1919: akcję mordowania Polaków w Sowietach 1937, NKWD lata 1939-49, UB lata 1945-56; i potem systematyczne rozpowszechnianie obrzydliwych , antypolskich kłamstw najpierw w USA a potem na całym przygłupiastym Zachodzie.
ROMAN 2020.02.15 12:21
Czy ktoś wie, jak tam idzie naszym braciom Żydom osiedlanie się na rdzennych ziemiach Palestyńczyków ? Czy ten miły żydowski politolog mógłby się na ten temat wypowiedzieć ?
Leszek 2020.02.15 12:11
Dr Stanisław Krajski - Czy PiS już wszedł w koalicję z masonerią? https://www.youtube.com/watch?v=co1vTDkVGBE Dr Stanisław Krajski - Morawiecki, Zalewska, Gliński i Gowin- ciekawe postacie. https://www.youtube.com/watch?v=uAl-RS8X_a8
AVA2020.02.15 15:15
Nie wchodź w koalicje z krajskim, bo to hejterski bełkot przeciwko Polsce i Polakom.
Leszek 2020.02.15 12:04
https://www.facebook.com/ZawiercieKukiz/videos/gdzie-by%C5%82e%C5%9B-izraelu-kto-finansowa%C5%82-hitlera/864188470433895/ Brawo dla polskiego księdza patrioty. Gdzie byłeś Izraelu, gdy Polacy ratowali żydowskie dzieci? Kto finansował Fuehrera? W czyich rękach był przemysł farmaceutyczny, który uśmiercał braci Żydów w obozach koncentracyjnych? Kto kooperował gospodarczo z III Rzeszą? Proszę nam podać z imienia i nazwiska tych ludzi oraz ich narodowość? A kto był właścicielem banków udzielających gigantycznych kredytów na budowę krematoriów w Auschwitz-Birkenau? - Ks. prof. Tadeusz Guz. Sumienie Narodu
Leszek 2020.02.15 12:00
Ksiądz profesor z KUL opowiada o związkach Żydów z Hitlerem i mordach rytualnych Hitler dostał od Żydów kredyt na budowę Auschwitz, a mord rytualny to „udowodniony fakt” – takie prawdy głosi ks. Tadeusz Guz, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W lutym 2018 r., podczas kryzysu polsko-izraelskiego po uchwaleniu ustawy o IPN, ks. Guz wygłosił wykład. W internecie rekordy oglądalności bije ten fragment: „Jakie pytania zadamy Izraelowi? Kto finansował Führera, w czyich rękach był przemysł farmaceutyczny i chemiczny, który uśmiercał braci i siostry Żydów w obozach niemieckich, w czyich rękach był ten przemysł? Kto paktował gospodarczo aż po wybuchu II wojny światowej, kiedy dymy z krematoriów już zagazowały i spaliły tysiące Żydów, kto kooperował gospodarczo z III Rzeszą? Proszę nam powiedzieć nie tylko z nazwiska i imienia, ale my chcemy znać jego narodowość. A kto był właścicielem banków udzielających gigantycznych kredytów na budowę krematoriów w Auschwitz? Kto wyposażył Führera w kredyty? My chcemy nie tylko znać nazwę banku, ale chcemy znać narodowość ich właścicieli. Mamy piękne i ciekawe pytania pod adresem naszego bratniego państwa i narodu Izrael”.
Niepokorny2020.02.15 11:51
Ględzisz Pan farmazony, ot takie już od wielu lat, że w stopniu niewystarczającym, mogliśmy zrobić więcej, tytuł sprawiedliwego wśród narodów dostają tylko ci, którzy zrobili to z bezpośrednim narażeniem życia, a wielu innym odmówiono tego tytułu. Zwłaszcza dzisiaj, gdy żydzi wspierają masową migrację obcą kulturowo w Europie i USA celem zniszczenia cywilizacji europejskiej, to takie brednie odczytujemy jako odwracanie uwagi od istotnych współczesnych problemów i roli żydów w misji inżynierii społecznej i jej sprawczego uczestnictwa w największych totalizmach XX wieku, to jest komunizmie, rewolucji bolszewickiej wraz z jej skutkami do czasów współczesnych. To tak fajnie uderzać się w czyjąś pierś i jak kundel gryść.
anonim2020.02.15 11:49
"Żyd jest przekonany" - a co to jest Żyd przekonany, Żyd sięgnie do do prawdy łacińskiej, a nie żydowskiej kabały, i Żyd dowie się prawdy historycznej. Żyd przeczyta uważnie Żyda Icchaka Kacenelsona - Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie. To Żydzi zmieniają historię na temat II WŚ, i holokaustu, a w szczególności rolę Żydów w tym niemieckim terrorze. Niemcy, Rosja, USA, i inni, to narzędzia w rękach żydowskiego przemysłu holokaust do zakłamywanie historii.. Icchak Kacnelson: „O bólu mój” Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą… I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom… W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!
Michał Pasierb 2020.02.15 22:20
Warto rozpowszechniać.Dzięki....
Polak2020.02.15 11:48
Jedno jest pewne ... Bez agresji hitlerowskiej III Rzeszy i stalinowskiego ZSRR w 1939 r. na Polskę nie zostałoby wymordowane 3 miliony polskich Żydów oraz 3 miliony nieżydowskich Polaków (w większości polskich elit)...
anonim2020.02.15 11:32
a może ten pan skomentuje opinię dr W. Szewko, NIEWIARYGODNE. Ten plan to nie kpina. Oni naprawdę to proponują | dr W. Szewko youtube.com/watch?v=iYov2wdQeR0
anonim2020.02.15 11:28
chętnie poznałbym opinię tego pana na temat treści jakie niesie poniżej wideo, krótko, prawda, czy fałsz, bowiem gubi się człowiek w natłoku informacji, Izrael - niewygodne fakty dailymotion.com/video/xhwflj
Olej2020.02.15 11:27
...Polacy popełnili błąd "nie wpuszczając do siebie Armii Czerwonej", która pomogłaby w odparciu inwazji hitlerowskiej. ... SZALEŃSTWO ! Oni by weszli i już nigdy nie wyszli, dokładnie robiąc to co zrobili po układzie Hitler-Stalin. Tyle tylko, że lepiej i skuteczniej by nas mordowali, bez żadnego oporu. Oportunizm właśnie was Żydów zgubił w uległości do Niemców, wasze Judenraty z polityką uległości dały Niemcom taką skuteczność. Wy nas Polaków zostawcie i naszą historię, zajmijcie się swoja historią i swoimi - powiedzmy ,,błędami''
M 2020.02.15 11:26
Pora również postawić problem w nowym ujęciu: co podczas II wojny dla Żydów w okupowanej Polsce i w całej Europie zrobili sami Żydzi? Ci, spoza okupowanej Polski i Europy ?
anonim2020.02.15 11:22
"3 mln żydowskich obywateli Polski i 3 mln nieżydowskich Polaków" - wypraszam sobie, nie jestem nieżydowskim Polakiem, jetem POLAKIEM! Takie gadki to z PAD. Jak zawsze, bije po oczach żydowskie traktowanie goi jak bydło!
AVA2020.02.15 15:12
Nie obrażaj PAD. Nigdy nic podobnego nie powiedział. Ale rzeczywiście: nieżydowscy Polacy - to powinno być zapamiętane!!!
Stachu2020.02.15 22:44
Ty palancie bez nicku nie jesteś ani polakiem ani żydem ! Ty jesteś potomkoem sowieta Wani, którego Stalin przysłał do Polski po wojnie !
vivi2020.02.15 11:21
No, a żydzi byli kryształowo czyści ! Ratowaliśmy żydów, ginęliśmy za nich z rąk niemieckiego okupanta ! Ale teraz macie własne państwo Izrael, własną Ojczyznę – to zostawcie nas w spokoju i jedźcie tam ! My nie chcemy was w Polsce, nie chcemy Stefanów i Adamów Schechterów, nie chcemy tu Holland, Stuhr-ów, Pitery, Halickich, Lewandowskich, Bonich, Cimoszewiczów, Niesiołowskich, Kijowskich, Bieńkowskich, Pichowiczy, Waltzów, Suchockich, Balcerowiczów, Mikkich, Braunów, Bosaków, Winnickich, i innych. Wy jesteście zdrajcami naszej Ojczyzny Polski, dlatego was tutaj nie chcemy !!! https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/862175,zydzi-w-ub-to-kaci-i-mordercy-polakow-przeczytajcie-fakty-sa-porazajace?fbclid=IwAR0QBV7QLymBakHQx9wXckyHpWtTrJCValejzFk_431_NpqkIQSklocy8RA
jozef2020.02.16 7:27
A Duda, Kaczyński, Wildstain.
aro2020.02.15 11:17
A moze by tak prosze pana popatrzeć na postepowanie Zydow, i tez uderzyc się w piersi, bo przeciez swieci nie jestescie. Bo jak dotąd, to wszystkim wytykacie błędy tylko nie sobie. Wyciąga pan przysłowiowa drzazgę z oka blizniego, nie dostrzegając ze sam ma belkę. Ale wy tej przypowieści przeciez nie znacie…..
polak2020.02.15 14:37
on mówił tylko o Polakach żydowskiego pochodzenia --chyba o tym zapomniał dopowiedzieć ,przez roztargnienie
Reytan2020.02.15 17:37
Zydzi w Polsce zdradzili Polsce i kolaborowali z Niemcami,i z Rosja.