Chrześcijanie są prześladowani na Zachodzie - pisze "Gatestone Institute". Prawdziwy uchodźcy, którzy uciekają przed islamskimi oprawcami z Bliskiego Wschodu czy Afryki, w Unii Europejskiej nie mogą uwolnić się od swojego przekleństwa. Muzułmanie są i tutaj - i tak samo jak w krajach pochodzenia, nienawidzą Chrystusa.

Gatestone Institute przypomina na początku artykułu o wydarzeniu z kwietnia. Wówczas to sycylijska policja poinformowała, że islamscy "uchodźcy" wyrzucili na morzu za burtę 53 chrześcijan tylko dlatego, że ci nie oddawali pokłonu bożkowi islamu. Niestety, podobne wydarzenia, nawet jeśli nie tak krwawe, mają ciągle miejsce.

"Wielu chrześcijańskich uchodźców z Syrii, Iraku i Kurdystanu jest zastraszanych i atakowanych przez muzułmańskich uchodźców. W kilku centrach uchodźczych postawionych przez władzę, narzucane jest prawo islamu, a chrześcijanie - którzy są w mniejszości - są ofiarami prześladowań" - czytamy w niemieckim raporcie z 30. września tego roku.

Jeden z protestanckich pastorów opiekujących się uchodźcami mówi, że mocno wierzący muzułmanie rozpowszechniają prostą ideologię: gdzie są oni, tam jest prawo szariatu.

Tak dzieje się jednak nie tylko w Niemczech. Gatestone Institute pisze o sprawie ze Szwecji, gdzie w Gothenburgu Markus Samuelsson, Syryjczyk, otrzymuje groźby śmierci. Na prowadzonej przez niego restauracji pojawiły się napisy: "Nawróć się albo zgiń" oraz "Kalifat jest tutaj". Towarzyszyła temu arabska litera "N", oznaczająca chrześcijan.

Z kolei w jednym ze szwedzkich ośrodków dla uchodźców około 80 muzułmanów sterroryzowało chrześcijan, zabraniając im nosić krzyży na szyi oraz... używać dostępnych dla wszystkich miejsc obozu.

A to tylko kilka drobnych przykładów... Podobne sytuacje mają miejsce w wielu innych krajach. Gatestone Institue opisuje sytuację w Danii, Nowej Zelandii, we Włoszech, Francji, Austrii, Stanach Zjednoczonych, Australii...

Cały raport, w proch obracający mit o biednych uchodźcach i tolerancji, znajdą Państwo po angielsku TUTAJ.

kad