Irlandia Północna delegalizuje prostytucję - zdjęcie
22.10.14, 12:31fot. Free Digital Photos

Irlandia Północna delegalizuje prostytucję

8

Parlament Irlandii Północnej chce zdelegalizować prostytucję. Dozwolona jest ona, ale pod warunkiem, że obie strony są dorosłe i dobrowolnie decydują się na relację seksualną. .Zabronione jest natomiast prowadzenie domów publicznych i stręczycielstwo.

Jeśli nowa ustawa przejdzie przez kolejne szczeble legislacyjne, płatny seks - w każdej postaci - stanie się w Ulsterze nielegalny. Ustawa zyskała poparcie większości parlamentarnej.

Przeciwko wprowadzaniu nowego prawa opowiadaj się jednak organizacje reprezentujące kobiety parające się prostytucją. Rzecznik stowarzyszenia Ugly Mugs podkreślił, że proponowana zmiana w prawie kobiety do pracy na "czarno", bez żadnych zabezpieczeń i wsparcia – podaje rmf24.pl.

ed/Rmf24.pl

Komentarze (8):

anonim2014.10.22 12:41
Częstochowski: Kradzież też jest zakazana, ale kwitnie. Więc co, legalizujemy ??
anonim2014.10.22 12:55
Nie wiem jak to powinno być rozwiązane,ale są poważne argumenty i za prostytucją legalną i za nielegalną.Za legalną jest to,że ułatwia kontrolę w dziedzinie czy pracownicy seksualni badają się w kierunku chorób P.D.P. a za nielegalną to,że sam ten proceder jest zły...raczej bylbym za prostytucją legalną,ale dezaprobowaną,sekowaną,ograniczaną.Ograniczyć do wydzielonych miejsc i osłabić możliwość reklamy w internecie oraz przez ulotki tak aby trudniej było to znaleźć.Kto chce ten znajdzie,ale nie powinno być tak,że klub na każdym rogu i ulotka za każdą wycieraczką...to kwestia wychowania,żadna mała dziewczynka nie marzy o byciu prostytutką tylko potem coś się w tych ludziach pieprzy,pieniądze demoralizują,perwersja demoralizuje...może gdyby usztywnić ceny tych usług i obmyślić sposób kontroli obrotem pieniądza w branży to wtedy byłaby ze strony osób oferujących usługi mniejsza motywacja..ale gdyby nawet to dało się kontrolować to mielibyśmy pełen totalitaryzm,wyobraźcie sobie płacenie np wyłącznie kartą czy telefonem i totalny nadzór nad naszym życiem ekonomicznym...świat do tego zmierza,ale to nie jest dobre.Prostytucja jest zła,ale to jakby papierek lakmusowy tego,że nasze wybory są rzeczywiście nasze...jestem sceptyczny wobec kontroli.Jeśli będzie się uczyć ludzi aby kochali prawdziwie to takie zło będzie mniejsze.
anonim2014.10.22 14:04
janko74: Zgoda. Chodziło mi tylko o to, żeby pokazać absurdalność argumentu, że skoro istnieje zakaz, który jest łamany, to znaczy, że zakaz należy usunąć. No nie należy, a jeżeli należy to z innych powodów.
anonim2014.10.22 14:10
Częstochowski: Nie zawsze wiązana. Sytuacje, gdy w burdelach "pracują" nieletnie, czy też panie zza wschodniej granicy, którym zabrano paszport, i które notorycznie odurzane są narkotykami i zmuszane do prostytucji, zdarzają się częściej niż może się wydawać. Oczywiście, można rozmawiać o tym czy legalizować czy delegalizować prostytucję, ale nie przy pomocy argumentów, że skoro coś się dzieje i tak, to trzeba to legalizować.
anonim2014.10.22 14:17
Ciekawe czy do PKB przestaną wliczać, jak Polska za wstawiennictwem KE.
anonim2014.10.22 14:51
Ale stręczycieli tu się odezwało. Uczciwi ludzie z prostytucji ani nie żyją ani nie korzystają
anonim2014.10.22 16:43
Jak to w "demokracji", zbrodnicza głupota rozkwita. jeśli chcemy cośtam "ścigać" zadajmy proste pytania: czy jest Ofiara? czy skutki uboczne pomysłu na "ściganie" nie sa gorsze od choroby? W prostytucji NIE MA OFIARY. Jeśli blacharę narkotyzują, bija i zmuszają - to należy ścigac narkotyzowanie bicie i zmuszanie. Podobnie - bycie gurnikiem to dla wielu zaszczyt, ale jeśli bandyci zakuja w kajdany ludzi i zmuszą do fedrownia to co jest złem? Niewola czy praca na przodku? BTW policja dostanie extra narzędzie do prowokacji i niszczenia ludzi. Bandyci też... łatwiej tak zgnoić niz przez podrzucanie narkotyków.
anonim2014.10.22 16:45
Jeśli uważamy, że taka ustawa jeszcze bardziej uzależni dziwki od alfonsów - to może właśnie o to chodzi? Pewnie główne Rodziny ustaliły ze panienki za dobrze mają i trzeba śrube przykręcić.