Interia: Sprawa Nowaka wypłynęła dzięki audytowi min. Kamińskiego  - zdjęcie
29.09.20, 19:59Fot. screenshot - YouTube

Interia: Sprawa Nowaka wypłynęła dzięki audytowi min. Kamińskiego

4

Według ustaleń Interii, były minister Sławomir Nowak wpadł dzięki audytowi spółek Skarbu Państwa, jaki zarządził minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Korupcja, jakiej się dopuszczał były polityk, sięga daleko poza jego działalność na Ukrainie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś trzy osoby podejrzane o wręczanie łapówek Sławomirowi Nowakowi w czasie, kiedy był on szefem gabinetu politycznego Donalda Tuska i ministrem transportu.

Według ustaleń Interii, która powołuje się na rozmówcę ze służb specjalnych, na trop Nowaka służby wpadły dzięki zarządzonemu przez ministra Mariusza Kamińskiego audytowi:

- „Na trop Nowaka wpadliśmy dzięki audytowi spółek Skarbu Państwa, który zarządził minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński” – mówi rozmówca portalu.

Audyt miał dotyczyć bieżącego działania państwowych firm, autorzy sięgnęli jednak wstecz do rządów gabinetu Donalda Tuska, odkrywając aferę korupcyjną z udziałem Sławomira Nowaka. Jak podkreślają informatorzy Interii, sprawy sprzed lat są trudniejsze od bieżących, dlatego były polityk został zatrzymany w związku z bieżącymi przestępstwami, jakich miał dopuszczać się na Ukrainie.

kak/Interia.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze (4):

Dam2020.09.30 8:24
"Jak podkreślają informatorzy Interii, sprawy sprzed lat są trudniejsze od bieżących" dlatego nie zajmują się kompletnie sprawą maseczek od narciarza, albo kasą na respiratory, których nie ma. W końcu to sprawy bieżące i byłyby zbyt proste.
katolicka kretynizacja i spółka2020.09.29 20:27
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia, świętych! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!
ble2020.09.29 20:21
przestępca powinien ponieść karę ale KAŻDY
Loki2020.09.30 10:33
Nie każdy, bo bandyci z PiS są ponad prawem i sprawiedliwością.